3. Španělsko
  4. MADRID za KAČKU

MADRID za KAČKU

Velkolepý fotbalový stadion,nádherné pamáky,krásné parky,řada muzeí. Naprosto mimořádné jídlo,všudypřítomná sangrie a zpěvná španělština..Také ale bordel a bezdomovci na každém kroku.To vše je Madrid
Cestopis z roku 2019 napsala Kateřina Ostrá

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

19. 06. 2019, poslední aktualizace 2020-03-22T02:09:05+01:00

Kateřina Ostrá a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 61 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Zdravím, ráda bych se zeptala,jak jr to s rezervací lístků na prohlídku Santiago Bernabeu?

Rezervují se na určitý den, popřípadě i čas?

Díky za pomoc.

Není vůbec nutná rezervace předem. Jen přijdete před stadion do správného kiosku (sem vás každý ochotně nasměruje), zaplatíte a jdete. Na prohlídku počítejte 2 hodinky 😉

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Skvělé čtení v tvém obvyklém, tedy velmi dobrém standardu a hlavně, dá to dost práce, vytvořit takový elaborát, takže klobouk dolů..já se sotva donutím k textu, který má asi dvacetkrát menší rozsah a i tak mi to trvá dlouho, tak napsat tohle, to si neumím představit, to už by pro mě byla snad práce na full- time :-).

Zaujala mě tvá poznámka o bordelu, já měl v tomto směru v Evropě nejhorší dojem z Paříže, pak taky Neapol, ale tam je to takový přátelský bordel, který mi nevadil. V Madridu mi to připadalo O.K, ale doba se mění a je to dost dynamické..

Vtipné je, že Madrid se stal jediným místem, kde mě zatím z mých cca 100 cest do zahraničí okradli- kapsář v metru, takže žádný třeba Alžír, či noční Belize City, před kterým nás všichni varovali, ale normálka odpoledne na pohodu v MHD v Madridu.

A ještě jeden postřeh, nevím čím to je, ale v tom Madridu, i v listopadu, korzovalo také po ulicích neskutečné množství lidí, jsme to moc nechápali...mysleli jsme si první , že je nějaký svátek, slavnost :-)

Moc děkuji za pochvalu. Pro mě to práce není, ráda si dojmy z cest třídím a díky těmto cestopisům mě to konečně donutí po každé cestě udělat pořádek ve fotkách i v itineráři ještě dokud to mám v hlavě. Baví mě to. A když tě něco baví, nepočítáš hodiny, které nad tím strávíš. Každopádně, jak jsi správně řekl, jsou to hodiny a není jich málo. O to víc si pak vážím lidí, jako jsi ty.

Co se týká bordelu v Madridu – všechno co píšu, jsou jen moje subjektivní dojmy. Přesně jak říkáš ty – každé město se dynamicky rozví a to, co tam někdo zažil v jeden den, může někdo třeba i jen za půl roku vnímat úplně jinak. Nesnažím se někomu vnutit svůj názor jako správný, spíše jen sděluji svoje aktuální dojmy a je na každém, zda si zaletí udělat své ☺️Měla jsem to stejně jako ty – za strop bordelu v Evropě jsem považovala právě Paříž. Madrid můj “žebříček” změnil. A co se týče bezpečnostní mapy, tak i v tomto souhlasím. Někdy je mi mnohem bezpečněji a lépe v místech, která jsou na bezpečnostní mapě červeně otnačená a naopak v rádoby bezpečných místech mám strach. Měla jsem ho cestou na letiště v Madridu, v Barceloně kamarádce ukradli kreditku a telefon v MHD přesně jako tobě… Ale snažím se nikoho neposuzovat, ono ani u nás v České republice to není žádná hitparáda… Holt na svoje věci, život a zdraví si každý musíme dávat pozor, ať jsme kdekoliv ✌️😉

Kryštof Hájek

Vida a já po prosincové návštěvě mám Madrid za nejčistší město minimálně v Evropě :D

• (upraveno 2019-06-23T20:23:47+02:00)

No to je ono! Půlrok je dlouhá doba, vše může být jinak 😉

...a nebo jste vstával a opouštěl pokoj po desáté hodině dopoledne 😂😂Od sedmi do desíti byste možná přes odpadky dveře domu ani neotevřel ✌️😂 A bezďáky možná ze stanů taky někam v prosinci poklidí - přece jen zima, že ❄️

lma

Mě tedy ten "bordel" připadá na některých fotkách až moc účelovej - odpadky na ulici vyfotím i u nás v Budějovicích ..

Jestli chcete vidět "pravej" bordel v ulicích jeďte do Athén ..

Jinak v Madridu jsem byl loni v listopadu větší množství žebráků, bezdomovců a pochybných "umělců" jsem výrazněji pozoroval jen v okolí Plaza Mayor.

Širší centrum mi přišlo snad až na okolí zmiňovaného Plaza Mayor čisté a upravené!

Je to tak, Madrid mi taky přišel velmi čistý. Pokud chce člověk vidět bordel v ulicích, tak Paříž, Brusel nebo už zmiňované Atény.

Avatar uživatele lemming46
lemming46

Asi mi něco uniklo, ale co tě vlastně láká na fotbalových stadionech? Když jsi psala, že ani nevíš, co je penalta... ;)

Jinak jestli se ti líbila lanovka nad městem, tak určitě někdy zaleť na Madeiru a projeď se ve Funchalu na Monte, to by se ti mohlo líbit.

Jinak když čtu o těch bezdomovcích a bordelu a hned vedle cestopis o čistotném uklizeném Minsku, tak si říkám, z čeho vlastně pramení ten západní pocit nadřazenosti nad zaostalým východem. Ale to tu asi nevyřešíme. ;)

Ve svobodě. Můžeš se válet, kde chceš. 🤣

Jarda

Já raději tedy budu žít ve špinavém městě v demokratickém státě, než v krásném čistém městě s budovou fungující KGB. Sám jsem v jednom anglicky psaném cestopisu o Bělorusku, který mi byl jako inspirací před cestou, četl o tom, že samotní Bělorusové jsou dost alergičtí na to, když jim někdo začne tu čistotu měst chválit. Taky za jakou cenu to je, politika 100% zaměstnanosti, kde na každé stanici metra je X zbytečných lidí (v Bělorusku třeba na rozdíl od Ukrajiny nejsou takové ty hlídačky u eskalátorů, ale výpravčí metra) a tak jsou samozřejmě i lidi na úklid.

Sama nevím, co mě láká.... Můj syn je velkej fotbalista, takže stadiony mám večer u práce jako denní kulisu. Nicméně pokud nestojí na trávníku on, fotbal mě naprosto nezajímá. Když ale nějaký fotbalový stadion osobně znám, má pro mě povinný zápas v TV přidanou hodnotu :)

Lanovka byla prima, ale asi by sama o sobě jako lákadlo "někam" nestačila. Nicméně na Madeiru mám letos X doporučení, jedno úžasné video k tomu a popravdě - příští rok je opravdu v plánu! Děkuji za utvrzení, že za to stojí!

K bordelu versus čistotě a západu versus východu....nemám názor. Je to asi o lidech a výchově. Ale obecně si myslím, že blahobyt škodí a když máme všeho dost, prostě si "dost" věcí nevážíme.... I když mě někdy sere každá další vráska, tukovej polštář, s kterým už ve svém věku nepohnu a taky bolavé koleno, které ráno nebolí míň, ale dvojnásob (jinými slovy znatelný proces stárnutí), jsem šťastná, že jsem vyrůstala v době nedostatku... Ale jak říkáš - to tu nevyřešíme.

Lanovky jsou nuda, kromě těch v Čiatuře. 😁

...v trojské ZOO je jedna moc prima a nuda to vůbec není! :D

...jen ta ZOO není moc za Kačku :D

Avatar uživatele lemming46
lemming46

Jak jsem pochopil, na lanovku v Čiatuře se chodí kvůli adrenalinu, jestli to s váma nespadne. ;) V tom Funchalu je zajímavý, že to město samo o sobě je dost členitý a hornatý, všude samý kopce, serpentiny, mosty, tunely, a z tý lanovky to všechno vidíte jako na dlani. Třeba úhlednej domeček s dvorkem a pasoucíma se ovcema - a hned vedle snad stometrová propast. A samotná jízda trvá asi půl hodiny.

A bezdomovci vs KGB. ;) Asi bych byl radši, kdyby šlo nějak skloubit západní svobodu a východní čistotu. Moc nevidím důvod, proč ten bordel brát jako nějakou samozřejmou součást západní svobody, se kterou nejde nic dělat. Už se pomalu začíná mluvit o šoku, který prožívaj turisti z Asie při srážce s realitou třeba v Paříži. Aby se hyperkorektní soudruzi z EU třeba časem nedivili, až se těm jejich turistickým skvostům plným bezdomovců a feťáků začnou lidi vyhýbat, prostě ze strachu o vlastní bezpečnost.

Ty sprcháče v pokoji jsou snad nějaká mánie nebo co. Nedávno jsme to měli ve Varšavě, předtím jsme měli v Amsterdanu skleněné dveře do koupelny (hajzl hned za nimi, jak jinak), v Pekingu zase koupelna za komplet skleněnou stěnou, na což drahá polovička obzvlášť ráda vzpomíná... 😁

Mimochodem, ty fotky jídla jsou odporně provokativní. 🤩

Ty sprcháče jsou mazec, ale WC - to už je fakt moc :D :D Na to mi ani fantazie nestačí :D :D

Jinak pokud takto fotky jídla působí, pak splnily účel :P :D

Až budeš chystat Peking za kačku, tak se ozvi, dám ti tip na super hotel. 😂

Avatar uživatele Áčko
Áčko

Byl jsem v únoru ve stejném hotelu a na našem balkónku klimatizace nebyla a dalo se tam sedět :D Dal jsem na ten balkon externí repráček skoro na plnou hlasitost, ale z té ulice byl večer takový hluk, že ten českej hiphop ty 4 metry dolů do ulice nešel slyšet :( Nechápu, kde se tam všichni ti lidi pořád brali, vždyť tam přímo v té ulici snad nebyly ani žádný restaurace.

Přesně 😂😂😂 Nechápaly jsme to! Přes den mrak lidí, ale ani z desetiny takovej kravál jak v noci... 🙈😂

Marek Podzemný

Super tip. Moc fajn. A tak máme zase nad čím přemýšlet. No a když je tady tolik korektorů, tak OTIS více než 150 let stará americká nadnárodní firma.......s pobočkou v Česku :-) :-) :-)

Už jsem to taky vygooglila! 😂 A já mám odjakživa OTIS za “naše” 🙈😂

To jsem taktně přehlédl, protože ten eskalátor přece jen mohl být vyroben v jejich břeclavské továrně. 😁

"Joxi", myslím, že není potřeba pořát " hejtovat" Kačku, cestuje, baví jí to, cestování má ráda.. hlavně se s tím podělí s ostatníma.. takže pro člověka, kterej chce cestovat za "KAČKU" jsou to cenné informace.. Ale ty jsi navstivil 43 zemí, žádný cestopis, 389 komentářů???? Nick pouze přezdívka a žádná

fotka??? 😎😎😎 Robert Stejskal, Olomouc

😂

Jestli si opravdu myslíš, že hejtuju, tak si to klidně mysli dál, přesvědčovat tě o opaku asi nemá smysl. 🤣

Cestopisů už jsem rozepsal, ale jak člověk neudělá něco hned...

Když sis všiml počtu komentářů, tak sis mohl všimnout i, že píšu k věci, dělím se o informace, občas dám tip na levnou letenku nebo dodám informace/opravu k průvodci.

Fotka ani jméno nejsou povinné a existuje x důvodů, proč je sem nedávat.

Jestli tě ale baví někoho povrchně a pochybnými argumenty odsuzovat, tak ses teda předved. 🤣

• (upraveno 2019-06-19T23:51:29+02:00)

Kluci, nehádejte se :D

Roberte, děkuji za pochvalu/podporu, vážím si jí! Ale nemyslím si/necítím, že by mě Jox hejtoval. S tím eskalátorem aj. má pravdu. Ta gramatika je taky bída, ale je to tím, že na cestopisy nemám moc času (taky mám zaměstnání, dům, syna, psa, kocoura... :D ) a tak docela spoléhám na nahrávání mých myšlenkových pochodů a přepis v telefonu..

Jediné, co nechápu jsou komentáře Rudé Marty a té druhé/druhého - to fakt mentálně nepokývám. Ale o pochopení se - popravdě - ani nesnažím. Naštěstí už mě můj věk dopracoval do stavu, kdy mě hloupí a jednoduší lidé (a jejich názory) nejen nenaserou, ale spíš pobaví. Jak se to říká? Jednou stranou dovnitř, druhou ven :) Navíc - ani jediný negativní komentář není nic proti tomu, co jsem před chvílí četla u svého cesťáku z Bali.... Mě dobíjí baterky toto a vybíjet si je pro nic za nic nenechám. A psát budu dál, i s hrubkama :D Kdo chce, najde v tom návod, motivaci nebo ne tak marné "zabití" 20 - 60 minut času a kdo nechce....ten přece dál nečte :D

A oboum vám děkuji, že "mě" čtete :) Někteří i vícekrát :D

Super článek. Jenom nechápu proč by mělo být o tolik horší dostat se v Barceloně z letiště? stojí to jedno euro (se správnou jízdenkou) a autobus je v centru za 40 minut.

Když jsem byla naposledy v Barceloně, přílet v podvečer, jel poslední autobus a byl tak nacpaný, že někteří lidi zůstali stát na zastávce, přestože měli platnou jízdenku… Možná se od té doby něco změnilo, pevně v to věřím. Bylo mi těch mladých lidí odříznutých od centra Barcelony docela líto..

Čtivé a super fotky jako obvykle, ale 2x to číst nebudu, ani kvůli chybám, slibuju! 😂

😂😂😂😂

Chyba je vypít zkyslé mlíko na košík třešní. Pravopis jsou jen dribné niance, které nikoho na životě neohrožují ✌️Tentokrát jsem se snažila přečíst si to po sobě...ale u druhého odstavce jsem to vzdala, jinak bych to celé smazala 🙈 Navíc - dokonalost je nuda

Výmluvy mluvčí nehodné (krom Mluvčáčka, ten může všechno). 🤣 A ke smazání nevidím nejmenší důvod, a to prosím myslím výjimečně bez sebemenší ironie.

Jen pro pořádek, minimálně v případě různých názvů jídel, místních názvů apod., je dobré překlepy a jiné zkomoleniny opravovat, možná ne ani tak kvůli sobě, ale kvůli čtenářům; on to totiž občas i někdo zkopíruje do Googlu, aby si dohledal víc, a pak se může stát, že nenajde to, co hledal. 😉

No jooooo furt 🙈😂😂😂

Kdyby tě, Kačko, místní obecenstvo dotlačilo k potřebě korektora, tak se můžeme domluvit. Ty bys měla na starost obsah, já formu. :-) Mmch, pěkné fotky (zase).

Myslím, že jsou tu jiní, potřebnější. 😁

I forma je dobrá, jen to chce po sobě přečíst...

• (upraveno 2019-06-19T20:14:00+02:00)

Já to po sobě nečtu, mě to přijde cajk.... Ale chudáci ti, co to čtou i opakovaně :D :D

Dobře ale, ať příště řešíme jen el. spotřebu radaru Duga a původ eskalátorů, tedy ty sofistikované záležitosti - od následující cesty proběhne po sepsání jedno kolo čtení (y)

Asi takhle: u méně hodnotných cestopisů skoro nestojí za námahu na chyby upozorňovat, pokud to člověku nerve oči z důlků, ale... 😉👍

Opět parádní tip a návod, jak příjemně strávit víkend... díky! Koukám, že letenky na září/říjen se teď prodávají za 50E/RT a říjnem provoz zřejmě končí.

To jeskoro dvojnásobek mé ceny, ale teď je vše vyšroubované...

A děkuji!

Надежда Константиновна Крупская
  • (upraveno 2019-06-19T16:28:23+02:00)

No tak pěkný nó…

To je další z cestopisů rádoby celebrity - ale je to nestyda co nenosí na cestách kalhotky.

Ideální čas naučit se azbuku 🤣

• (upraveno 2019-06-19T21:07:21+02:00)

Už tu chybí jen Anežka H. S. a Kateřina K. a můžete spustit XIX. sjezd KSČ, samozřejmě pouze v rudých kalhotkách. 🤣

Tyto komentáře mentálně nepokrývám.

To bude tím, že neznáš Padrinovy soudružky. 🙂

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

LIPARSKÉ OSTROVY za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-07-28T15:11:44+02:00 81 komentářů
Itálie 2021

Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí a neškodné erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehl. Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehlé Filicudi…

SICÍLIE podruhé za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-07-17T18:51:01+02:00 26 komentářů
Itálie 2021

Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka.... Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka…

KARLOVY VARY za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-07-07T23:58:18+02:00 4 komentáře
Česká republika 2021

Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec ... Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec -…

KALAMATA a ELAFONISOS za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-06-22T11:09:20+02:00 9 komentářů
Řecko 2021

Druhé největší město Peloponésu proslulé olivami a olivovým olejem. Moře, pláže, památky a kousek od toho neskutečné hory. Nedaleko historické město na ostrůvku spojeném s pevninou 200 metrů dlouhou... Druhé největší město Peloponésu proslulé olivami a olivovým olejem. Moře, pláže, památky a kousek od toho neskutečné hory. Nedaleko historické město na ostrůvku spojeném s pevninou 200 metrů dlouhou…