1. Cestopisy
 2. Evropa
 3. Španělsko
 4. MADRID za KAČKU

MADRID za KAČKU

Velkolepý fotbalový stadion,nádherné pamáky,krásné parky,řada muzeí. Naprosto mimořádné jídlo,všudypřítomná sangrie a zpěvná španělština..Také ale bordel a bezdomovci na každém kroku.To vše je Madrid
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2019 napsala Kateřina Ostrá
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

19. 06. 2019, poslední aktualizace 2020-03-22T02:09:05+01:00

Kateřina Ostrá a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 61 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

43 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Zdravím, ráda bych se zeptala,jak jr to s rezervací lístků na prohlídku Santiago Bernabeu?

Rezervují se na určitý den, popřípadě i čas?

Díky za pomoc.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Není vůbec nutná rezervace předem. Jen přijdete před stadion do správného kiosku (sem vás každý ochotně nasměruje), zaplatíte a jdete. Na prohlídku počítejte 2 hodinky 😉

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Skvělé čtení v tvém obvyklém, tedy velmi dobrém standardu a hlavně, dá to dost práce, vytvořit takový elaborát, takže klobouk dolů..já se sotva donutím k textu, který má asi dvacetkrát menší rozsah a i tak mi to trvá dlouho, tak napsat tohle, to si neumím představit, to už by pro mě byla snad práce na full- time :-).

Zaujala mě tvá poznámka o bordelu, já měl v tomto směru v Evropě nejhorší dojem z Paříže, pak taky Neapol, ale tam je to takový přátelský bordel, který mi nevadil. V Madridu mi to připadalo O.K, ale doba se mění a je to dost dynamické..

Vtipné je, že Madrid se stal jediným místem, kde mě zatím z mých cca 100 cest do zahraničí okradli- kapsář v metru, takže žádný třeba Alžír, či noční Belize City, před kterým nás všichni varovali, ale normálka odpoledne na pohodu v MHD v Madridu.

A ještě jeden postřeh, nevím čím to je, ale v tom Madridu, i v listopadu, korzovalo také po ulicích neskutečné množství lidí, jsme to moc nechápali...mysleli jsme si první , že je nějaký svátek, slavnost :-)

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Moc děkuji za pochvalu. Pro mě to práce není, ráda si dojmy z cest třídím a díky těmto cestopisům mě to konečně donutí po každé cestě udělat pořádek ve fotkách i v itineráři ještě dokud to mám v hlavě. Baví mě to. A když tě něco baví, nepočítáš hodiny, které nad tím strávíš. Každopádně, jak jsi správně řekl, jsou to hodiny a není jich málo. O to víc si pak vážím lidí, jako jsi ty.

Co se týká bordelu v Madridu – všechno co píšu, jsou jen moje subjektivní dojmy. Přesně jak říkáš ty – každé město se dynamicky rozví a to, co tam někdo zažil v jeden den, může někdo třeba i jen za půl roku vnímat úplně jinak. Nesnažím se někomu vnutit svůj názor jako správný, spíše jen sděluji svoje aktuální dojmy a je na každém, zda si zaletí udělat své ☺️Měla jsem to stejně jako ty – za strop bordelu v Evropě jsem považovala právě Paříž. Madrid můj “žebříček” změnil. A co se týče bezpečnostní mapy, tak i v tomto souhlasím. Někdy je mi mnohem bezpečněji a lépe v místech, která jsou na bezpečnostní mapě červeně otnačená a naopak v rádoby bezpečných místech mám strach. Měla jsem ho cestou na letiště v Madridu, v Barceloně kamarádce ukradli kreditku a telefon v MHD přesně jako tobě… Ale snažím se nikoho neposuzovat, ono ani u nás v České republice to není žádná hitparáda… Holt na svoje věci, život a zdraví si každý musíme dávat pozor, ať jsme kdekoliv ✌️😉

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 4200 komentářů
 • Poslat zprávu

Vida a já po prosincové návštěvě mám Madrid za nejčistší město minimálně v Evropě :D

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1129 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-23T20:23:47+02:00)

No to je ono! Půlrok je dlouhá doba, vše může být jinak 😉

...a nebo jste vstával a opouštěl pokoj po desáté hodině dopoledne 😂😂Od sedmi do desíti byste možná přes odpadky dveře domu ani neotevřel ✌️😂 A bezďáky možná ze stanů taky někam v prosinci poklidí - přece jen zima, že ❄️

před 2 lety
Avatar uživatele
lma

Mě tedy ten "bordel" připadá na některých fotkách až moc účelovej - odpadky na ulici vyfotím i u nás v Budějovicích ..

Jestli chcete vidět "pravej" bordel v ulicích jeďte do Athén ..

Jinak v Madridu jsem byl loni v listopadu větší množství žebráků, bezdomovců a pochybných "umělců" jsem výrazněji pozoroval jen v okolí Plaza Mayor.

Širší centrum mi přišlo snad až na okolí zmiňovaného Plaza Mayor čisté a upravené!

před 2 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Je to tak, Madrid mi taky přišel velmi čistý. Pokud chce člověk vidět bordel v ulicích, tak Paříž, Brusel nebo už zmiňované Atény.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele lemming46
lemming46

Asi mi něco uniklo, ale co tě vlastně láká na fotbalových stadionech? Když jsi psala, že ani nevíš, co je penalta... ;)

Jinak jestli se ti líbila lanovka nad městem, tak určitě někdy zaleť na Madeiru a projeď se ve Funchalu na Monte, to by se ti mohlo líbit.

Jinak když čtu o těch bezdomovcích a bordelu a hned vedle cestopis o čistotném uklizeném Minsku, tak si říkám, z čeho vlastně pramení ten západní pocit nadřazenosti nad zaostalým východem. Ale to tu asi nevyřešíme. ;)

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Ve svobodě. Můžeš se válet, kde chceš. 🤣

před 2 lety
Avatar uživatele
Jarda

Já raději tedy budu žít ve špinavém městě v demokratickém státě, než v krásném čistém městě s budovou fungující KGB. Sám jsem v jednom anglicky psaném cestopisu o Bělorusku, který mi byl jako inspirací před cestou, četl o tom, že samotní Bělorusové jsou dost alergičtí na to, když jim někdo začne tu čistotu měst chválit. Taky za jakou cenu to je, politika 100% zaměstnanosti, kde na každé stanici metra je X zbytečných lidí (v Bělorusku třeba na rozdíl od Ukrajiny nejsou takové ty hlídačky u eskalátorů, ale výpravčí metra) a tak jsou samozřejmě i lidi na úklid.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Sama nevím, co mě láká.... Můj syn je velkej fotbalista, takže stadiony mám večer u práce jako denní kulisu. Nicméně pokud nestojí na trávníku on, fotbal mě naprosto nezajímá. Když ale nějaký fotbalový stadion osobně znám, má pro mě povinný zápas v TV přidanou hodnotu :)

Lanovka byla prima, ale asi by sama o sobě jako lákadlo "někam" nestačila. Nicméně na Madeiru mám letos X doporučení, jedno úžasné video k tomu a popravdě - příští rok je opravdu v plánu! Děkuji za utvrzení, že za to stojí!

K bordelu versus čistotě a západu versus východu....nemám názor. Je to asi o lidech a výchově. Ale obecně si myslím, že blahobyt škodí a když máme všeho dost, prostě si "dost" věcí nevážíme.... I když mě někdy sere každá další vráska, tukovej polštář, s kterým už ve svém věku nepohnu a taky bolavé koleno, které ráno nebolí míň, ale dvojnásob (jinými slovy znatelný proces stárnutí), jsem šťastná, že jsem vyrůstala v době nedostatku... Ale jak říkáš - to tu nevyřešíme.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Lanovky jsou nuda, kromě těch v Čiatuře. 😁

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

...v trojské ZOO je jedna moc prima a nuda to vůbec není! :D

...jen ta ZOO není moc za Kačku :D

před 2 lety
Avatar uživatele lemming46
lemming46

Jak jsem pochopil, na lanovku v Čiatuře se chodí kvůli adrenalinu, jestli to s váma nespadne. ;) V tom Funchalu je zajímavý, že to město samo o sobě je dost členitý a hornatý, všude samý kopce, serpentiny, mosty, tunely, a z tý lanovky to všechno vidíte jako na dlani. Třeba úhlednej domeček s dvorkem a pasoucíma se ovcema - a hned vedle snad stometrová propast. A samotná jízda trvá asi půl hodiny.

A bezdomovci vs KGB. ;) Asi bych byl radši, kdyby šlo nějak skloubit západní svobodu a východní čistotu. Moc nevidím důvod, proč ten bordel brát jako nějakou samozřejmou součást západní svobody, se kterou nejde nic dělat. Už se pomalu začíná mluvit o šoku, který prožívaj turisti z Asie při srážce s realitou třeba v Paříži. Aby se hyperkorektní soudruzi z EU třeba časem nedivili, až se těm jejich turistickým skvostům plným bezdomovců a feťáků začnou lidi vyhýbat, prostě ze strachu o vlastní bezpečnost.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Ty sprcháče v pokoji jsou snad nějaká mánie nebo co. Nedávno jsme to měli ve Varšavě, předtím jsme měli v Amsterdanu skleněné dveře do koupelny (hajzl hned za nimi, jak jinak), v Pekingu zase koupelna za komplet skleněnou stěnou, na což drahá polovička obzvlášť ráda vzpomíná... 😁

Mimochodem, ty fotky jídla jsou odporně provokativní. 🤩

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Ty sprcháče jsou mazec, ale WC - to už je fakt moc :D :D Na to mi ani fantazie nestačí :D :D

Jinak pokud takto fotky jídla působí, pak splnily účel :P :D

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Až budeš chystat Peking za kačku, tak se ozvi, dám ti tip na super hotel. 😂

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Áčko
Áčko

Byl jsem v únoru ve stejném hotelu a na našem balkónku klimatizace nebyla a dalo se tam sedět :D Dal jsem na ten balkon externí repráček skoro na plnou hlasitost, ale z té ulice byl večer takový hluk, že ten českej hiphop ty 4 metry dolů do ulice nešel slyšet :( Nechápu, kde se tam všichni ti lidi pořád brali, vždyť tam přímo v té ulici snad nebyly ani žádný restaurace.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Přesně 😂😂😂 Nechápaly jsme to! Přes den mrak lidí, ale ani z desetiny takovej kravál jak v noci... 🙈😂

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Marek Podzemný

Super tip. Moc fajn. A tak máme zase nad čím přemýšlet. No a když je tady tolik korektorů, tak OTIS více než 150 let stará americká nadnárodní firma.......s pobočkou v Česku :-) :-) :-)

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Už jsem to taky vygooglila! 😂 A já mám odjakživa OTIS za “naše” 🙈😂

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

To jsem taktně přehlédl, protože ten eskalátor přece jen mohl být vyroben v jejich břeclavské továrně. 😁

před 2 lety

"Joxi", myslím, že není potřeba pořát " hejtovat" Kačku, cestuje, baví jí to, cestování má ráda.. hlavně se s tím podělí s ostatníma.. takže pro člověka, kterej chce cestovat za "KAČKU" jsou to cenné informace.. Ale ty jsi navstivil 43 zemí, žádný cestopis, 389 komentářů???? Nick pouze přezdívka a žádná

fotka??? 😎😎😎 Robert Stejskal, Olomouc

😂

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Jestli si opravdu myslíš, že hejtuju, tak si to klidně mysli dál, přesvědčovat tě o opaku asi nemá smysl. 🤣

Cestopisů už jsem rozepsal, ale jak člověk neudělá něco hned...

Když sis všiml počtu komentářů, tak sis mohl všimnout i, že píšu k věci, dělím se o informace, občas dám tip na levnou letenku nebo dodám informace/opravu k průvodci.

Fotka ani jméno nejsou povinné a existuje x důvodů, proč je sem nedávat.

Jestli tě ale baví někoho povrchně a pochybnými argumenty odsuzovat, tak ses teda předved. 🤣

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1129 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-19T23:51:29+02:00)

Kluci, nehádejte se :D

Roberte, děkuji za pochvalu/podporu, vážím si jí! Ale nemyslím si/necítím, že by mě Jox hejtoval. S tím eskalátorem aj. má pravdu. Ta gramatika je taky bída, ale je to tím, že na cestopisy nemám moc času (taky mám zaměstnání, dům, syna, psa, kocoura... :D ) a tak docela spoléhám na nahrávání mých myšlenkových pochodů a přepis v telefonu..

Jediné, co nechápu jsou komentáře Rudé Marty a té druhé/druhého - to fakt mentálně nepokývám. Ale o pochopení se - popravdě - ani nesnažím. Naštěstí už mě můj věk dopracoval do stavu, kdy mě hloupí a jednoduší lidé (a jejich názory) nejen nenaserou, ale spíš pobaví. Jak se to říká? Jednou stranou dovnitř, druhou ven :) Navíc - ani jediný negativní komentář není nic proti tomu, co jsem před chvílí četla u svého cesťáku z Bali.... Mě dobíjí baterky toto a vybíjet si je pro nic za nic nenechám. A psát budu dál, i s hrubkama :D Kdo chce, najde v tom návod, motivaci nebo ne tak marné "zabití" 20 - 60 minut času a kdo nechce....ten přece dál nečte :D

A oboum vám děkuji, že "mě" čtete :) Někteří i vícekrát :D

Přidat odpověď
před 2 lety

Super článek. Jenom nechápu proč by mělo být o tolik horší dostat se v Barceloně z letiště? stojí to jedno euro (se správnou jízdenkou) a autobus je v centru za 40 minut.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Když jsem byla naposledy v Barceloně, přílet v podvečer, jel poslední autobus a byl tak nacpaný, že někteří lidi zůstali stát na zastávce, přestože měli platnou jízdenku… Možná se od té doby něco změnilo, pevně v to věřím. Bylo mi těch mladých lidí odříznutých od centra Barcelony docela líto..

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Čtivé a super fotky jako obvykle, ale 2x to číst nebudu, ani kvůli chybám, slibuju! 😂

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

😂😂😂😂

Chyba je vypít zkyslé mlíko na košík třešní. Pravopis jsou jen dribné niance, které nikoho na životě neohrožují ✌️Tentokrát jsem se snažila přečíst si to po sobě...ale u druhého odstavce jsem to vzdala, jinak bych to celé smazala 🙈 Navíc - dokonalost je nuda

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Výmluvy mluvčí nehodné (krom Mluvčáčka, ten může všechno). 🤣 A ke smazání nevidím nejmenší důvod, a to prosím myslím výjimečně bez sebemenší ironie.

Jen pro pořádek, minimálně v případě různých názvů jídel, místních názvů apod., je dobré překlepy a jiné zkomoleniny opravovat, možná ne ani tak kvůli sobě, ale kvůli čtenářům; on to totiž občas i někdo zkopíruje do Googlu, aby si dohledal víc, a pak se může stát, že nenajde to, co hledal. 😉

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

No jooooo furt 🙈😂😂😂

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Kdyby tě, Kačko, místní obecenstvo dotlačilo k potřebě korektora, tak se můžeme domluvit. Ty bys měla na starost obsah, já formu. :-) Mmch, pěkné fotky (zase).

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Myslím, že jsou tu jiní, potřebnější. 😁

I forma je dobrá, jen to chce po sobě přečíst...

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1129 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-19T20:14:00+02:00)

Já to po sobě nečtu, mě to přijde cajk.... Ale chudáci ti, co to čtou i opakovaně :D :D

Dobře ale, ať příště řešíme jen el. spotřebu radaru Duga a původ eskalátorů, tedy ty sofistikované záležitosti - od následující cesty proběhne po sepsání jedno kolo čtení (y)

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Asi takhle: u méně hodnotných cestopisů skoro nestojí za námahu na chyby upozorňovat, pokud to člověku nerve oči z důlků, ale... 😉👍

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Opět parádní tip a návod, jak příjemně strávit víkend... díky! Koukám, že letenky na září/říjen se teď prodávají za 50E/RT a říjnem provoz zřejmě končí.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

To jeskoro dvojnásobek mé ceny, ale teď je vše vyšroubované...

A děkuji!

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Надежда Константиновна Крупская
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 294 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-19T16:28:23+02:00)

No tak pěkný nó…

To je další z cestopisů rádoby celebrity - ale je to nestyda co nenosí na cestách kalhotky.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Ideální čas naučit se azbuku 🤣

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1068 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-19T21:07:21+02:00)

Už tu chybí jen Anežka H. S. a Kateřina K. a můžete spustit XIX. sjezd KSČ, samozřejmě pouze v rudých kalhotkách. 🤣

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Tyto komentáře mentálně nepokrývám.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

To bude tím, že neznáš Padrinovy soudružky. 🙂

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

❤️ Oblíbené
Čtení na 17 minut
LIPARSKÉ OSTROVY za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-28T15:11:44+02:00 81 komentářů
Itálie 2021

Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí a neškodné erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehl. Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehlé Filicudi…

📷 Krásné fotky
Čtení na 17 minut
SICÍLIE podruhé za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-17T18:51:01+02:00 26 komentářů
Itálie 2021

Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka.... Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka…

❤️ Oblíbené
Čtení na 22 minut
KARLOVY VARY za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-07T23:58:18+02:00 4 komentáře
Česká republika 2021

Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec ... Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec -…

❤️ Oblíbené
Čtení na 10 minut
KALAMATA a ELAFONISOS za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-06-22T11:09:20+02:00 9 komentářů
Řecko 2021

Druhé největší město Peloponésu proslulé olivami a olivovým olejem. Moře, pláže, památky a kousek od toho neskutečné hory. Nedaleko historické město na ostrůvku spojeném s pevninou 200 metrů dlouhou... Druhé největší město Peloponésu proslulé olivami a olivovým olejem. Moře, pláže, památky a kousek od toho neskutečné hory. Nedaleko historické město na ostrůvku spojeném s pevninou 200 metrů dlouhou…

Další cestopisy