3. Na lyže do Švédska v době COVIDové

Na lyže do Švédska v době COVIDové

Lyžování i krásy švédských měst i přírody v době COVIDu. Jak jsme ujeli přes 4000 km při lockdownu a zavřených hranicích okresů:-)
Cestopis z roku 2021 napsala Katka S

Zážitky pro tebe sepsala Katka S

16. 03. 2021, poslední aktualizace 2021-03-16T23:17:06+01:00

Katka S a procestovala 33 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 4 cestopisy . Má své stránky https://steinerkynacestach.wordpress.com/.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Hezký a zajímavý cestopis v době Covidu na ne úplně tradiční místo, díky za něj¨.

Maja _2

Určite je to proti Alpám zaujímavá zmena, ja by som to brala.

Hlavne ten prírodný sneh.

Zastaralé vybavenie majú aj vo Švajčiarsku.

V predraženom St.Moritzi som si "užila" aj 2 km dlhé kotvy a rozhrkané sedačky.

Mne sa najviac rátal ale ten SP v lyžovaní, vidím tam Vlhovú na bedni.

Katka S

My byli ve Švýcarsku v prosinci v Lenzerheide-Arosa (v té době to taky byla jedna z mála možností, kam vyrazit) a bylo to super, vybavení právě velmi dobré a moderní. A sowboarďačka ocenila lavičky u lanovek nahoře, které byly skoro všude. Jinak vedle Vlhové jsme stáli u lanovky, bohužel jela asi o 2 před námi. A na bedně samozřejmě taky😊

Maja _2

Tak to je 👍 👍👍

Či Petra, či Ester alebo Martina, vždy sa teším každému úspechu 🙂

My sme boli nachystaní na SP žien v St. Antone, ale korona všetko prekazila ☹️.

A teda vlastne v St. Antone nato, aké je to mega stredisko sa veru tiež nájdu staré 2miestne "trieskačky" na niektorých miestach.

No to verím, že v Lenzerheide je to top.

a lavičky pre snowboardistov je skvelý nápad. To by bolo všade dosť vhodné.

Podľa mapy je to obrovské, tak to musela byť paráda.

Tak hlavne nech nám už nadchádzajúcu zimu otvoria všade.

Katka S
  • (upraveno 2021-03-20T00:40:41+01:00)

Díky všem za milé komentáře😁Bylo to dost o tom vypadnout na chvíli do "svobody" bez roušek a dalších opatření...A řekli jsme si, že jindy bychom se tam nevydali-přesně z těch důvodů, že blíž máme lepší lyžování. Turecko i Gruzii jsem zvažovala taky, ale to už není na auto a letecky se mi moc nechtělo, přeci jen jsem potřebovala být konkrétní den zase zpět.

• (upraveno 2021-03-18T18:45:53+01:00)

I když jsem sjezdovky už před pár lety pověsil na hřebík, tenhle pěkný cestopis jsem si s chutí přečetl!

Kryštof Hájek

Paráda, moc příjemný cestopis! Díky za něj, připomněl mi mojí zatím poslední cestu letadlem v prosinci 2019, která směřovala právě na lyže do Åre. Alpy jsou sice Alpy, ale Åre je rozhodně příjemné lyžařské zpestření :)

Sue Ellen Ewing

Já teda lyžuju je ale jak to čtu, tak zůstanu v Alpách.

Martin Vícha

Jen tak pro zajímavost, kolikrát si letos byl a v těch Alpách?

Sue Ellen Ewing

Já letos nebyla, ale to Švédsko je z hlediska lyžování fakt nouzovka.

Až po Tatrách, Blansku, Turecku, Kavkazu.

Martin Vícha

Já to beru tak, že všechno je lepší než nic. Tedy i to Švédsko je lepší, než sedět doma.

Sue Ellen Ewing

Jo ale je to fakt daleko, dlouhá pozemní cesta a ještě dost zastaralá infrastruktura.

Pokud jde hlavně o poznávací cestu a to lyžování jako doplněk tak OK.

jinak je lepší na lyže letět třeba do Turecka, nebo Gruzie pokud to aktuálně jde.

@Naděžda: "Až po Tatrách, Blansku, Turecku, Kavkazu."

Je milé že Blansko řadíš mezi lyžařské destinace jako Tatry, Turecko a Kavkaz. Kde v tam přesně lyžuje? Někomu by stačilo překonat hlídky třeba jen na hranicích 1-2 okresů a byl by na sjezdovce ;-)

Martin Vícha

Super. Sice vůbec nelyžuju, takže ta část mi je na nic, ale jinak paráda. Každý povedený výlet mimo ten náš blbákov se cení. A takový zimní trip do Švédska je zajímavý.

Bari podle Danielle Steel
Lukáš Koula 2022-05-23T20:58:25+02:00 2 komentáře
Itálie 2021

aneb jedna bláznivá cesta pro polibek od dívky mých snů ... V krátkosti k Bari na začátek: Už teď v úvodu vím, že tenhle cestopis bude krátký, ale o to zajímavější. Pro jistotu však jméno slečny, okolo které se děj příběhu odehrává, neuvedu a ani zde…

Za pár PENů v Peru
Avatar uživatele conic30
conic30 2022-05-21T22:46:36+02:00 2 komentáře
Peru 2022

...aneb výprava do země, o které jsem netušila, že chci navštívit.... Začalo to jak už pro mě typicky. Nad ránem sedím v ambulanci a při čekání na výsledky brouzdám na netu po akčních letenkách. Po více než dvou covidových letech, kdy člověk nemohl skoro ani z domu, se…

Belgie - dámská jízda na pár dní
Míša Peterková 2022-05-21T18:45:06+02:00 0 komentářů
Belgie 2022

Ráda bych se podělila o své zážitky a praktické rady o Belgii - Brusel, Gent, Bruggy. Den 1. BruselVe čtvrtek 12.5. jsme vstávaly ve 3.20. Opravdu brzy ráno, zato ale natěšené na naši cestu. Prodloužený víkend v Belgii a jen 3 kamarádky, značka ideál. Letěly jsme z Prahy do Charleroi,…

Barneyho víkendové (ú)lety: Tenerife
Barney1987 2022-05-18T00:09:09+02:00 15 komentářů
Španělsko 2022

48hodin na Tenerife. Předmluva:Rozhodl jsem se sepsat seriál cestopisů s názvem " Bárneyho víkendové (ú)lety".  Jak tyto výlety a tento nápad vznikl?... Vlastně úplně náhodou. Jako bežný smrtelník a zaměstnanec, mám…