3. Na lyže do Švédska v době COVIDové

Na lyže do Švédska v době COVIDové

Lyžování i krásy švédských měst i přírody v době COVIDu. Jak jsme ujeli přes 4000 km při lockdownu a zavřených hranicích okresů:-)
Cestopis z roku 2021 napsala Katka S

Zážitky pro tebe sepsala Katka S

16. 03. 2021, poslední aktualizace 2021-03-16T23:17:06+01:00

Katka S a procestovala 28 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 3 cestopisy . Má své stránky https://steinerkynacestach.wordpress.com/.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Hezký a zajímavý cestopis v době Covidu na ne úplně tradiční místo, díky za něj¨.

Maja

Určite je to proti Alpám zaujímavá zmena, ja by som to brala.

Hlavne ten prírodný sneh.

Zastaralé vybavenie majú aj vo Švajčiarsku.

V predraženom St.Moritzi som si "užila" aj 2 km dlhé kotvy a rozhrkané sedačky.

Mne sa najviac rátal ale ten SP v lyžovaní, vidím tam Vlhovú na bedni.

Katka S

My byli ve Švýcarsku v prosinci v Lenzerheide-Arosa (v té době to taky byla jedna z mála možností, kam vyrazit) a bylo to super, vybavení právě velmi dobré a moderní. A sowboarďačka ocenila lavičky u lanovek nahoře, které byly skoro všude. Jinak vedle Vlhové jsme stáli u lanovky, bohužel jela asi o 2 před námi. A na bedně samozřejmě taky😊

Maja

Tak to je 👍 👍👍

Či Petra, či Ester alebo Martina, vždy sa teším každému úspechu 🙂

My sme boli nachystaní na SP žien v St. Antone, ale korona všetko prekazila ☹️.

A teda vlastne v St. Antone nato, aké je to mega stredisko sa veru tiež nájdu staré 2miestne "trieskačky" na niektorých miestach.

No to verím, že v Lenzerheide je to top.

a lavičky pre snowboardistov je skvelý nápad. To by bolo všade dosť vhodné.

Podľa mapy je to obrovské, tak to musela byť paráda.

Tak hlavne nech nám už nadchádzajúcu zimu otvoria všade.

Katka S
  • (upraveno 2021-03-20T00:40:41+01:00)

Díky všem za milé komentáře😁Bylo to dost o tom vypadnout na chvíli do "svobody" bez roušek a dalších opatření...A řekli jsme si, že jindy bychom se tam nevydali-přesně z těch důvodů, že blíž máme lepší lyžování. Turecko i Gruzii jsem zvažovala taky, ale to už není na auto a letecky se mi moc nechtělo, přeci jen jsem potřebovala být konkrétní den zase zpět.

• (upraveno 2021-03-18T18:45:53+01:00)

I když jsem sjezdovky už před pár lety pověsil na hřebík, tenhle pěkný cestopis jsem si s chutí přečetl!

Kryštof Hájek

Paráda, moc příjemný cestopis! Díky za něj, připomněl mi mojí zatím poslední cestu letadlem v prosinci 2019, která směřovala právě na lyže do Åre. Alpy jsou sice Alpy, ale Åre je rozhodně příjemné lyžařské zpestření :)

Já teda lyžuju je ale jak to čtu, tak zůstanu v Alpách.

Martin Vícha

Jen tak pro zajímavost, kolikrát si letos byl a v těch Alpách?

Já letos nebyla, ale to Švédsko je z hlediska lyžování fakt nouzovka.

Až po Tatrách, Blansku, Turecku, Kavkazu.

Martin Vícha

Já to beru tak, že všechno je lepší než nic. Tedy i to Švédsko je lepší, než sedět doma.

Jo ale je to fakt daleko, dlouhá pozemní cesta a ještě dost zastaralá infrastruktura.

Pokud jde hlavně o poznávací cestu a to lyžování jako doplněk tak OK.

jinak je lepší na lyže letět třeba do Turecka, nebo Gruzie pokud to aktuálně jde.

@Naděžda: "Až po Tatrách, Blansku, Turecku, Kavkazu."

Je milé že Blansko řadíš mezi lyžařské destinace jako Tatry, Turecko a Kavkaz. Kde v tam přesně lyžuje? Někomu by stačilo překonat hlídky třeba jen na hranicích 1-2 okresů a byl by na sjezdovce ;-)

Martin Vícha

Super. Sice vůbec nelyžuju, takže ta část mi je na nic, ale jinak paráda. Každý povedený výlet mimo ten náš blbákov se cení. A takový zimní trip do Švédska je zajímavý.

Chile-skvělý zážitek
Jiří Kafka 2021-07-27T19:37:33+02:00 0 komentářů
Chile 2020

Můj první sólo trip v 50 letech a hned do Jižní Ameriky.. Nikdy není pozdě si začít plnit svoje sny!Na úvod se asi sluší říct něco o sobě.Jsem tzv.Husákovo dítě,ve škole ruština a dál než do Krkonoš jsem se niky nepodíval.Po euforii ze sametové revoluce…

Českou Třebovou cestou necestou
Avatar uživatele cikarijo
cikarijo 2021-07-26T20:12:00+02:00 2 komentáře

Konečně! Tak a je to tady, konečně padl zákaz cestování pouze v okresu a my zase můžeme i za "hranice".:)Toho se musí ihned řádně využít, takže po kratším plánování je rozhodnuto, že se podíváme…

Sardinie, asi jednou stačilo
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky 2021-07-26T15:24:38+02:00 4 komentáře

pohled nepravého. Už na začátku musím napsat, že můj pohled je hodně poznamenaný tím, že to není úplně můj šálek vysněné dovolené, ale to neznamená, že jsem tam jet nechtěl a že toho lituju. Celé to vzniklo v podstatě…

Carretera Austral - cesta do pravěku.
Zbyněk Milfait 2021-07-25T18:43:32+02:00 0 komentářů
Chile 2019

Tato legendární chilská silnice vás na svých 1247 km mnohokrát zavede do míst jak vystřižených z obrazů Zdeňka Buriana. Jen ten dynosaurus ne a ne se ukázat.. Začátek této jedné z kultovních amerických silnic je ve městě Puerto Monnt, kde navazuje na panamerickou dálnici. Do města se dostanete mnoha způsoby, nejrychleji letecky nebo busem častými spoji ze…