3. Portugalsko
  4. Portugalsko těsně před lockdownem aneb Lisabon po 19-ti letech

Portugalsko těsně před lockdownem aneb Lisabon po 19-ti letech

Lisabon a okolí a Algarve rychle a zběsile. Protože doba si to žádá. Aneb jeď dokud můžeš...Bonus: vnitrostátní linkou na jih
Cestopis z roku 2020 napsal Milan V

Zážitky pro tebe sepsal Milan V

03. 11. 2020, poslední aktualizace 2020-11-03T23:53:19+01:00

Milan V žije v České republice a procestoval 88 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 1 cestopis .

danny

No ten vnitrostátní letecký výlet to ti závidím 😉, ale třeba taky někdy uskutečním.

Martin Vícha

To já taky. A takový off topic: Mám obavu, že pokud někdo urychleně nezavede nějakou vnitrostátní linku v ČR, tak si v dohledné době moc nezalítame 😢

lma

Pěkná cesta!

Portugalsko mám rád,byl jsem tam již několikrát a většinou to spojil s nějakým fotbalem ..

Algarve mě taky nikdy moc nelákalo a prvně jsem se tam dostal až loni na podzim i když do Portimãa jsem jel z Lisabonu vlakem a velmi příjemě mě překvapilo......tedy já bych se tam nekoupal ani v srpnu (jak to nemá 25+ tam nevlezu),ale ty pláže s těma skaliskama fakt super procházky navrch v listopadu minimum lidí a vyšlo počasí jasno +20

Letos v březnu jsem se tam neplánovaně vrátil (Faro),ale to jsem utíkal ze Španělska a řešil náhradní cestu domů tj. to jsem si moc neužil ..

Michal
  • (upraveno 2020-11-03T23:33:24+01:00)

Pěkné 👍V podobném termínu jsem před rokem dal třídenní návrat do Portugalska. Tehdy se na Santa Justu stála dole ohromná fronta. Nahoře nikdo, ale informace v portugalštině mnohoznačné, že jsem se nesvezl ani dolů. Zdálo se, že to není v MHD, ačkoliv jsem měl celodenní jízdenku.

Jinak Praia do Tres Irmaos na první pohled vypadá dost podobně jako Ponta da Piedade.

EDIT: Oprav si nadpis - 19 bez tečky, není to řadová číslice ;)

Milan V

Michal: díky :-) Ad výtah: Je to MHD, normálně jsem pípnul Viva Viagem. Jeli jsme dolů 2 a na odjezd čekali 10 minut..

Michal

To bych asi nečekal a radši šel dolů pěšky :-D

"19-ti" není moc vylepšení. Správně je jen "19" ;)

Slnečný roadtrip k mrazivému Baltiku
tonic 2021-02-20T09:55:43+01:00 0 komentářů
Polsko 2021

Po polroku sme sa aspoň na pár dní vydali mimo Slovenska. Výlet na sever Poľska, rýchle zbúchaný pár dní pred zmenou hraničného režimu, mal byť skôr z "núdze cnosť", no zimný Baltik nás očaril. Pokračovanie na mojom blogu:https://tonicove.sk/slnecny-road...u-baltiku/

Divoká Jižní Afrika
Jan Klíma 2021-02-17T18:07:05+01:00 19 komentářů
Jihoafrická republika 2020

Jižní Afrika předčí veškerá očekávání, jaké může cestovatel mít. Nejen, že se tají dech nad diverzifikací přírodních scenérií, ale hlavně je zde život!. Začátkem prosince minulého roku jsem odcestoval na 2 týdny do Jižní Afriky. Zničehonic. Ano, byla to prakticky improvizace - vše jsem začal plánovat jen pár dní před odletem. Prvním cílem bylo…

Cesta pro dobrodruha
Andrea Kaucká 2021-02-17T10:08:25+01:00 1 komentář
Súdán 2014

"Do Sudánu? Jste blázni, tam Vás unesou!"- jojo, tak akorát k sobě domu na večeři :-) . Pouště, polopouště, deštné pralesy, pohoří, řeka Nil, velboudi, arabská guma, ropa a pyramidy... to vše a mnohem víc skrývá země, kde se střetávali a střetávají dva světy – Bilat al Sudan - Země…

Andorra
Jakub Vonšovský 2021-02-13T13:15:07+01:00 5 komentářů
Andorra 2013

Vyhrát závod svého života. Tento příběh se stal tak dávno, až mi paměť skoro neslouží. V době, kdy byl svět ještě mladý a krásný, v polovině druhé dekády 21. století. A já totálně blbý. Dávno předtím, než ho sužovala chřipková…