3. Portugalsko
  4. Portugalsko těsně před lockdownem aneb Lisabon po 19-ti letech

Portugalsko těsně před lockdownem aneb Lisabon po 19-ti letech

Lisabon a okolí a Algarve rychle a zběsile. Protože doba si to žádá. Aneb jeď dokud můžeš...Bonus: vnitrostátní linkou na jih
Cestopis z roku 2020 napsal Milan V

Zážitky pro tebe sepsal Milan V

03. 11. 2020, poslední aktualizace 2020-11-04T00:53:19+01:00

Milan V žije v České republice a procestoval 88 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 1 cestopis .

danny

No ten vnitrostátní letecký výlet to ti závidím 😉, ale třeba taky někdy uskutečním.

Martin Vícha

To já taky. A takový off topic: Mám obavu, že pokud někdo urychleně nezavede nějakou vnitrostátní linku v ČR, tak si v dohledné době moc nezalítame 😢

lma

Pěkná cesta!

Portugalsko mám rád,byl jsem tam již několikrát a většinou to spojil s nějakým fotbalem ..

Algarve mě taky nikdy moc nelákalo a prvně jsem se tam dostal až loni na podzim i když do Portimãa jsem jel z Lisabonu vlakem a velmi příjemě mě překvapilo......tedy já bych se tam nekoupal ani v srpnu (jak to nemá 25+ tam nevlezu),ale ty pláže s těma skaliskama fakt super procházky navrch v listopadu minimum lidí a vyšlo počasí jasno +20

Letos v březnu jsem se tam neplánovaně vrátil (Faro),ale to jsem utíkal ze Španělska a řešil náhradní cestu domů tj. to jsem si moc neužil ..

Michal
  • (upraveno 2020-11-03T23:33:24+01:00)

Pěkné 👍V podobném termínu jsem před rokem dal třídenní návrat do Portugalska. Tehdy se na Santa Justu stála dole ohromná fronta. Nahoře nikdo, ale informace v portugalštině mnohoznačné, že jsem se nesvezl ani dolů. Zdálo se, že to není v MHD, ačkoliv jsem měl celodenní jízdenku.

Jinak Praia do Tres Irmaos na první pohled vypadá dost podobně jako Ponta da Piedade.

EDIT: Oprav si nadpis - 19 bez tečky, není to řadová číslice ;)

Milan V

Michal: díky :-) Ad výtah: Je to MHD, normálně jsem pípnul Viva Viagem. Jeli jsme dolů 2 a na odjezd čekali 10 minut..

Michal

To bych asi nečekal a radši šel dolů pěšky :-D

"19-ti" není moc vylepšení. Správně je jen "19" ;)

Vodopády Iguazú - voda padá do vlasů.
Zbyněk Milfait 2021-05-16T19:47:58+02:00 0 komentářů
Brazílie 2020

Trojmezí Argentina, Brazílie, Paraguay - každého cestovatele ráj.. Poklidné argentinské městečko Puerto Iguazú se nachází na soutoku řek Paraná a Rio Iguazú na hranici Brazílie a Paraguaye. Nad soutokem se nachází krásná vyhlídka s večerní světelnou show za…

Pražský Metronom, kyvadlo nad Prahou slaví třicáté narozeniny
synergicky 2021-05-15T16:00:50+02:00 1 komentář
Česká republika 2021

Na věčné časy?Když Josif Stalin slavil sedmdesáté narozeniny, padlo rozhodnutí, že mu devět milionů Čechoslováků osobně podepíše gratulaci. A tak se stalo. V témže roce bylo také rozhodnuto, že v…

🙏 Praktické
So nice to meet you, Johnson&Johnson
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709 2021-05-15T13:10:31+02:00 2 komentáře
Napříč světem 2021

Vakcinační dovolená nemusí být nezbytně drahá, komplikovaná a pro běžného člověka nedostupná. Svou první a jedinou dávku vakcíny jsem získal během dovolené v USA a Mexiku a rád Vám poradím, jak na to.. Tento příběh začíná v březnu 2021, kdy u mě přetekla poslední kapka pomyslné číše. Po roce neustálých limitů a omezení, kdy jsem (mimo léta) takřka nevytáhl paty z domu a celý podzim a zimu strávil v…

Měsíc na severu Sumatry
Libor Skophek 2021-05-13T23:58:49+02:00 1 komentář
Indonésie 2019

Nic neplánujte a počkejte, až vás kontaktují kamarádi, kam že si chtějí zaletět na dovolenou, a ani pak nezjišťujte žádné detaily a vše nechte na nich. Rezervujte si let tak, abyste se s nimi setkali…