Sever Baskicka aneb jak jsme se pokusili vyjíst všechny pintxos bary v okolí

Na severu Španělska leží oblast txakoli a pintxos oplývající. Čtyřdenní výlet k pobřeží Atlantiku během kterého jsme zažili i svatojánské oslavy v ráji surfařů Mundaka

Cestopis z roku 2019 napsal Jan Bouchner

Zážitky pro tebe sepsal Jan Bouchner
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-11-12T13:48:22+01:00

Jan Bouchner procestoval 25 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 6 lety a napsal pro tebe 4 úžasné cestopisy.

Petr Soukup

Souhlas s Kryštofem. Hned jsem dostal chuť vyrazit.

Kryštof Hájek

Perfektní report, díky za něj. Pro mě velmi čtivé a nenásilně zábavné!

Po Baskicku pokukuju už dlouho, tak díky za další inspiraci :)

Jan Bouchner

Ahoj, komentář jsem zaznamenal až teď a děkuju velmi, že se líbilo a inspirovalo! Baskicko jsi, předpokládám, během těch posledních 3 týdnu a po "znovuzoranžovění" asi nestihl, co? Já se dneska vrátil po 4 dnech z Lisabonu a mám pocit, že bych mohl napsat podobnej cestopis jako tenhle. Jídlo skvělý, město krásný, lidi příjemný. Ale ona už toho tady většinu napsala Monika - https://www.cestujlevne.com/cest...sabon-1299 :)

Avatar uživatele milka _2
milka _2

Ahoj. Kde jste si, resp. u koho, půjčovali auto? Jestli jsem to vyrozuměla správně, tak to bylo někde v Bilbau ve městě, když jste pak jeli na letiště? HOdilo by se mi to umístění půjčovny, abych nemusela kvůli tomu na letiště.

Díky.

Jan Bouchner

Ahoj, auto jsem našel přes appku rentalcars.com. Myslím, že ten poskytovatel byla firma Europcars. Rezervoval jsem to ještě v Čechách. Adresa pro vyzvednutí je: Bilbao Train Station, 2, Plaza Circular, Bilbao, Spain - Mainland, 48008, takže je to de facto v centru v nádražní budově. My jsme první dvě noci spali po hostelech a teprve potom si auto vyzvedli.

Kanceláře půjčoven (je jich tam víc) jsou všechny v oné budově. Konkrétně ta naše byla někde v prvním patře, tzn. museli jsme vejít do budovy a pak vyjet eskalátorem nahoru skoro až na nástupiště.