Zvířátka a pláže GAMBIE - část 3.

aneb do Afriky se zlomenou nohou

Cestopis z roku 2023 napsala IvanaBl

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsala IvanaBl
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-02-28T14:19:38+01:00

IvanaBl procestovala 70 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 měsíci a napsala pro tebe 16 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele anna.augustinova96
anna.augustinova96
před 3 měs

Boží boží Boží!❤️ Před týdnem na Madeiře, jsem se rozhodla navštívit Gambii. Je možné vaše cesty sledovat i jinde?(Facebook/ Instagram)😊

IvanaBl
před 3 měs

Děkuju! To mě těší, bude se vám tam líbit! Mně zase chybí Madeira, ale mám ji v plánu :) Teď jsem přidala "Jordánsko s tchýní" a budu postupně doplňovat, posledních 5 let mám neveřejně na facebooku.

Avatar uživatele Azul
Azul
před 3 měs

Netrpělivě jsem koukala, kdy bude pokračování, a opět nezklamalo. A podobně jak píše dole Beáta, je mi sympatický styl vašeho cestování.

Jak dlouho předem jste rezervovali letenky? Myslím, žes psala o nějakých cca 7500, to předpokládám je dost výjimečné asi? 

IvanaBl
před 3 měs

Děkuju moc! Letenky jsme koupili myslím v květnu 2022, tedy skoro 9 měsíců předem. Spousta času na plánování a těšení se :) Ale myslím, že pak byly i na podzim za 7800.

Avatar uživatele torpy68
torpy68
před 3 měs

Aj ja sa stale viac pohravam s myslienkou navstivit tuto podla vsetkeho krasnu, i ked chudobnu krajinu. A tento cestopis tomu dost pomohol... diky za neho ( i ked uz aj tie predosle co sa tu v poslednom case s Gambie objavili ma zaujali)

 

Len teda to ockovanie proti Zltej zimnici je povinne?

IvanaBl
před 3 měs

Díky :) My máme žloutenku A,B (doživotní), břišní tyfus (1x za 3 roky) a nově žlutou zimnici, která je také doživotní. Tu ale chtějí jen z příjezdu ze zemí, kde se vyskytuje. Tedy z ČR ji nepotřebuješ. Ale kdybychom byli v Senegalu oficiálně a ne ilegálně a vraceli se do Gambie, mohli/měli by chtít vidět na hranicích mezinárodní očkovací průkaz se žlutou zimnicí. Po nás nechtěli nikde nic. Jen na letišti vstupní a výstupní poplatek z Gambie (2x20€ nebo 2x20$ nebo 2x1000 dalasi, což je nejlevnější).

Avatar uživatele torpy68
torpy68
před 3 měs

Diky za info. Tak prilet by sme urcite mali s EU. Na ten pichanec ale asi skocime. Ono sa to este v buducnosti moze hodit. Minimalne na ten oficialny prechod do Senegalu.

Avatar uživatele floodland
floodland
před 3 měs

Nám nabízeli očkování za 10 dolarů. Jenom razítko samozřejmě. A hrozně se divili, že to nechceme, když je platnost 10 let.

Avatar uživatele floodland
floodland
před 3 měs

Moc pěkný fotky. Spoustu míst poznávám. My tam narazili i na modrou Fabii a sekačku Mountfield. Jak se tam dostaly, netuším. Gambie je hodně přátelská, určitě se tam někdy budeme chtít vrátit. Zatím ji aspoň každému doporučujeme, ale odvahu ještě nikdo nenašel :) Opice musíme navštívit, konečně takový, který nekradou jako jinde. My bydleli v hotelu, protože last minute za tu cenu nešlo nekoupit. Takže ideální zázemí pro celodenní výlety. Z celýho hotelu jsme byli snad jediný, co vyrazili za bránu areálu. Když jsme se ptali kluka, co měl kilometr od hotelu na pláži stánek s občerstvením, kolik tam přijde za den lidí, tak odpověď byla, že někdy jeden dva a někdy za celý den nikdo. Mě třeba i mrzelo, že po večerním představení, kde hráli místní hudební skupiny a bylo to fakt moc pěkný a každý den něco jiného, tak jim Němci do toho klobouku ani nic nedali. Děti ve vesničkách úžasný, jenom jsme jim jako správný trubky dávali bonbóny a ne pastelky. Ale jim stačilo si i sáhnout na bělocha a měli z toho úžasnou zábavu. Peníze do školství a vzdělání tam jdou, to je vidět, skoro na každý škole jsou jako sponzoři různé spolky z Evropy. Jinak je Gambie chudá, skoro nic se tam nevyrábí. Ale pivo nemají špatný.

Avatar uživatele Beáta
Beáta
před 3 měs

Ještě nikdy se mi nestalo, aby mě cestopis nadchl natolik, že bych chtěla do dané země jet a to hned. Až ty vaše. Máte je krásně napsané a hlavně vaše cesty jsou pro mě prožité přesně tak, jak bych to chtěla já. Ti hadi mě okouzlili, naposledy jsem se s nimi podobně mazlila před 35 lety u chovatele ve Francii. Kdybych měla nějaké dotazy, můžu do soukromé zprávy?  Opravdu super. Děkuju za hezké počtení.

IvanaBl
před 3 měs

:) Tak to mě opravdu těší a mockrát děkuju za komentář! Hned mám motivaci dopsat další cestopisy :), mám je roky jen na facebooku, kde už se k nim nikdy nikdo nevrátí, tady mají určitě větší smysl. Samozřejmě mi klidně pište do zpráv.