Ahojte, podobnu ponuka ako ELINES ma aj STUDENTAGENCZ.SK na Slovensku: http://cestovnelistky.studentagency.sk/ ... -2014.html .

Student Agency - bus

Založil ve fóru Autobusová doprava

Ahojte,

podobnu ponuka ako ELINES ma aj STUDENTAGENCZ.SK na Slovensku:
http://cestovnelistky.studentagency.sk/ ... -2014.html

0

ancifeik: díky za echo smiley má to i česká verze, ale prodej je až od 27.1.! Takže nastavuji kalendář a na širší veřejnost to pustím v pondělí.. Ještě jednou díky smiley

0 Citovat

Ahojte, mám dotaz na cestovatele, kteří využívají bus studen agency k dopravě z vídeňského letiště. Já se tímhle způsobem z Vídně nikdy nevracel, ale zřejmě nebudu mít jinou možnost. Odjezd od terminálu 19:10, příjezd do Brna 21:50, tedy dle jízdního řádu. V Brně u Grandu budu mít 25 minut na přestup do autobusu, který mě odveze domů (odjezd 22:15). Co mě zajímá je, jestli bus SA jezdí na čas, tzn. zda je pravděpodobné, že stihnu návazný bus domů, protože jinak bych ztvrdnul v Brně až do rána. Vím že je to na věšteckou kouli, no zajímají mě zkušenosti ostatních. Je mi jasný, že třeba nějakou nehodu na dálnici lze těžko předpovídat..

0 Citovat

Vlak v 18:33 je moc brzy?

0 Citovat

travis bickle napsal(a):

Ahojte, mám dotaz na cestovatele, kteří využívají bus studen agency k dopravě z vídeňského letiště. Já se tímhle způsobem z Vídně nikdy nevracel, ale zřejmě nebudu mít jinou možnost. Odjezd od terminálu 19:10, příjezd do Brna 21:50, tedy dle jízdního řádu. V Brně u Grandu budu mít 25 minut na přestup do autobusu, který mě odveze domů (odjezd 22:15). Co mě zajímá je, jestli bus SA jezdí na čas, tzn. zda je pravděpodobné, že stihnu návazný bus domů, protože jinak bych ztvrdnul v Brně až do rána. Vím že je to na věšteckou kouli, no zajímají mě zkušenosti ostatních. Je mi jasný, že třeba nějakou nehodu na dálnici lze těžko předpovídat..


Musím zaklepat, s RegioJetem jezdím hodně často, a vždy jezdí na čas. Dokonce i Benátky, který jedou až z Neapole (ne všechny spoje). Zpoždění bylo 5 (!) minut. Z Vídně, Hlavní nádraží vždy včas.

0 Citovat

Jo, a přestup z těch Benátek asi 15 minut, v Brně, dále směr Praha. Vše na čas.

0 Citovat

jel jsem zrovna tento týden Vídeň-Brno a zpoždění bylo půl hodiny. Řidič dokonce musel couvat, protože se nevešel pod most :D Bude to asi o štěstí.


 Jinak jsme to jeli ve 4 a z letiště stál bus 399,-/os. Z hlavního nádraží stejný bus 199,-/os. Vlak z letiště na nádraží stál pro 4 7,20EUR.  Takže jestli stíháte, tak se dá něco málo ušetřit tímto.

0 Citovat

SDAN napsal(a):

Vlak v 18:33 je moc brzy?

Noo, vlak vlastně není vůbec špatný nápad. Ono pokud půjde všechno hladce, tak bych měl stihnout i ten v 18:03. Čas přistání 17:25, let z EU, jen s příručákem...      V tom případě se tedy ještě zeptám, lístek na vlak z letiště na hbf koupím někde v příletové hale? Kdysi dávno jsem jel z letiště do Fischamendu, když se ještě dalo parkovat přímo u nádraží...  ale kde jsem tenkrát kupoval lístek už nevím.
0 Citovat

Ano, v příletové hale v místě, kde se schází dolů na vlak, buď na přepážce nebo v automatu.

0 Citovat

Tím pádem je to vyřešeno, beru vlak. Díky všem

0 Citovat

travis bickle napsal(a):

Noo, vlak vlastně není vůbec špatný nápad. Ono pokud půjde všechno hladce, tak bych měl stihnout i ten v 18:03. Čas přistání 17:25, let z EU, jen s příručákem...      V tom případě se tedy ještě zeptám, lístek na vlak z letiště na hbf koupím někde v příletové hale? Kdysi dávno jsem jel z letiště do Fischamendu, když se ještě dalo parkovat přímo u nádraží...  ale kde jsem tenkrát kupoval lístek už nevím.

Jízdenka z letiště jde koupit i online na https://tickets.oebb.at/en/ticket

, cena 4,20€, jízdenku do Brna tamtéž nebo na https://www.cd.cz/eshop/

,  ceny je dobré porovnat mohou se lišit, platí že začínají na 7€ nebo 183Kč. Lze koupit i jízdenku přímo Flughafen Wien - Brno, ta je ale zpravidla dražší, než uvedené 2 jízdenky.
0 Citovat

Ahojda,máte někdo zkušenost s dopravou busem na letiště do Budapešti / z Brna/.Díky

0 Citovat

Super, koupím online dopředu..   jen ještě drobnost, když koupím přes uvedený odkaz jízdenku z letiště na hlavní nádraží na spoj odjíždějící 18:03, můžu ji použít i na spoj v 18:33 (pokud ten dřívější nestihnu) a naopak?

0 Citovat

Ano, můžete cestovat jakýmkoliv spojem v daný den.

0 Citovat

Dokáže mi někdo vysvětlit, jaký je smysl vlaku CAT? z/na Vídeňské letiště? Kromě toho, že stojí 2x tolik než vlak "klasický" ?

0 Citovat

Vytřískat peníze z turistů. Stejně rychle se do Vídně dostanu i Railjetem na běžný lístek. Ten oproti němu jede na Hauptbahnhof a z něj jedou Regiojety plus je myslím i metro na Erdberg bez přestupu. 

0 Citovat

Praxe, že na letiště platí předražený tarif je ve světě bohužel docela běžná. Stejně tak je tomu i ve Vídni, kde ÖBB prodává jízdenky do ČR z letiště dráž (14€), než stojí kombinace 2 jízdenek (4,20€ + 7€). Stejně je to přestřelené i vlaků CAT nebo Jančurových autobusů. Naprostá většina cestujících ušetřenou stovku neřeší, ostatní, zejména Čěši, to zde mohou obejít a tu stovku ušetřit rozdělením jízdenek, kdy s tím současně na sebe vezmou určitá rizika vyplývající z uzavření 2 smluv o přepravě.

Přístup ve Vídni mi ale přijde ještě vcelku rozumný. Například na letišti Fiumicino v Římě má Trenitalia zvláštní tarif, kdy přímý vlak stojí 14€ a zastávkový 8€, přitom z následující zastávky vzdálené 4km od letiště stojí jízdenka ve stejném vlaku 2,10€.
0 Citovat

Růžena napsal(a):

Ahojda,máte někdo zkušenost s dopravou busem na letiště do Budapešti / z Brna/.Díky

Až na letiště nejezdí moc často. Pokud nejede, stačí použít MHD, viz průvodce. https://www.cestujlevne.com/letiste/budapest

0 Citovat

Jel jsem nedávno v neděli brzo odpoledne Railjetem z letiště do centra, vlak přijel celkem plný a část lidí si cestou z letiště nesedla. Objemné kufry nebylo kam dát, takže blokovaly uličku (neviděl jsem ani průvodčího). Mně to bylo jedno, ale dokážu si představit, že lidi s platem na úrovni vyspělých západních zemí si rádi připlatí několik eur za lepší kulturu cestování. Kromě toho, kdyby CAT nejezdil, budou vlaky Railjet ještě plnější. Airport Express bus v Praze taky stojí téměř 2x tolik co běžný lístek.

0 Citovat

Ad Airport Expres(s) - stojí dvakrát víc a stojí za stejnou vyližprdel jako jakákoliv Karosa (nebo co to je) MHD. Kufry není kam dát, často nacpané, bez klimatizace. Je zábava pozorovat ty pobavené/znechucené/nechápavé tváře turistů.


0 Citovat

Bus AE jsem zmínil kvůli vyšší ceně, ne kvůli pohodlí, i když pro většinu mimopražských je pohodlné už jen to, že nemusí přestupovat a zjišťovat si kudy jet. Zase za 60 Kč se nedá očekávat velký komfort. Problém pražského letiště je hlavně v neexistenci vlaku nebo metra, ale pro mě je doprava metrem na Veleslavín a pak busem, který jsem zažil naplněný max. tak na 70%, v pohodě (tím spíš že jen na tramvajenku nebo za 32 Kč).

0 Citovat

Tak ja bych nějaký vyšší komfort očekával, když je to dvakrát dražší :-). Sam jsem mimopražský a nikdy by mě nenapadlo těch 60 Kč dat.  Kdo se neumí zorientovat doma, tak jak pak v cizině :-). Samozrejme pohodlnější to bez přestupu je.ale jak píše Daniel, vzhledem k dvojnásobně ceně by přece mělo jit o kvalitnější službu. Tím netvrdím, ze to v cizině vždy tak je :-))

0 Citovat

AE stojí 60Kč snad jen při platbě u řidiče. Pro mimopražské je cena ještě nižší, protože je již součástí jízdenky z jiného města.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Jel jsem nedávno v neděli brzo odpoledne Railjetem z letiště do centra, vlak přijel celkem plný a část lidí si cestou z letiště nesedla. Objemné kufry nebylo kam dát, takže blokovaly uličku (neviděl jsem ani průvodčího).

Já tedy do Vídně jezdím dost často a opačně mám jinou zkušenost.... pokaždé když jedu railjetem,který pokračuje na letiště,tak z vídeňského hlavního nádraží jel poloprázdný ..

0 Citovat

SDAN napsal(a):

AE stojí 60Kč snad jen při platbě u řidiče. Pro mimopražské je cena ještě nižší, protože je již součástí jízdenky z jiného města.

60 czk to stojí jízdenka zakoupené přes DP hl.m Prahy a u řidiče......přes e-shop či pokladnu ČD 45 czk či 34 czk(s IN25)

0