Na kdy letos plánujete svou první cestu? A bude podle vás možné letos cestovat do většiny zemí už v létě nebo až na podzim?:) Osobně věřím, že můj říjnový let do Ruska mně vyjde a let nebude zrušen.  .

Moje další letošní cesta bude do...

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Na kdy letos plánujete svou první cestu? A bude podle vás možné letos cestovat do většiny zemí už v létě nebo až na podzim?:)


Osobně věřím, že můj říjnový let do Ruska mně vyjde a let nebude zrušen.

0

To je zatím otázka, na kterou nikdo ted nezná odpověd.  My máme letenky do USA s odletem 26.5. Doufám, že za měsíc se vše obrátí a poletíme. Pokud ne, tak věřím že v září snad  půjde letět.

0 Citovat

Mam letenky na konec srpna do NY a nevidim to dobre. Spanelsko v cervenci neklapne urcite

0 Citovat

JSLIWKA napsal(a):

To je zatím otázka, na kterou nikdo ted nezná odpověd.  My máme letenky do USA s odletem 26.5. Doufám, že za měsíc se vše obrátí a poletíme. Pokud ne, tak věřím že v září snad  půjde letět.


S květnovými USA držím palce. Pokud se Američani nezblázní a půjde vše podle plánu, mohlo by to klapnout :) 

0 Citovat

No jak to vidím, tak doufám, že moje další letošní cesta  bude aspoň někde po ČR...

0 Citovat

Mam cervenec Moldavsko, to jsem uz odepsal a v prosinci Madeiru, tam porad doufam ze nam letenky nezrusi. Jako treba kvetnove Slovinsko uz jsem radsi zrusim sam.

0 Citovat

Začínám být stále větší pesimista a letos to vidím na cestu kolem Světa. Ale to až na podzim. 

Jinak z květnových cest nic neklapne, tak doufám aspoň ve storno všeho a s vírou hledím k Norsku na začátku června, které zatím aspoň teoreticky ještě klapnout může.

Nedávno jsem dodělal itinerář pro Státy v září, vše cancellable bez platby předem. Jen ta letenka už je někdy od prosince. Ale nevidím to růžově. Stejně tak vidím jako vysoce problémový Kazachstán s Uzbekistánem v říjnu z Budapešti. Je v tom moc hranic. 


fb-img-1585320053705.jpg

0 Citovat

Helsinky a Petrohrad, v půlce června, určitě neklapne, počítám to bude v Rusku špička epidemie. S možností nějakého velkého cestování to nevidím, do konce roku 2020, moc reálně. Když, tak aspoň autem projet Litvu do Klajpedy

0 Citovat

Měl jsem na začátku května Armenii, začátek června Madeira, červenec Bělorusko, září Makedonii a v prosinci 3 týdny Filipíny.  Doufám, že v prosinci to bude už v cajku a i to září by mohlo snad vyjít. S červencem moc nepočítám, ale rád se nechám příjemne překvapit, že se to uklidní a půjde to.

0 Citovat

Takže:

Květen : Maďarsko Sarvár (vidím to na 1%) - tam se to pokusím přesunout na září (mám to přes německou CK)

Květen/červen : Norsko (15%) - to už je spíše v rovině teorie a budu asi jen počítat nemalé ztráty

Srpen : Turecko (80%) - přes CK s rodinou - tady to vidím zatím spíše optimisticky

Na podzim bych rád někam vyrazil na nějaké prodl. víkendy letecky - budu mít v ruce plno voucherů od leteckých společností ..

0 Citovat

Ja mam na konec zari Kanary, ale moc slibne to nevidim...

0 Citovat

Nerad bych maloval čerta na zeď, ale myslím, že očekávání mnohých jsou značně optimistická. Je třeba si uvědomit, že dopady na segment cestovního ruchu budou opravdu mimořádné a mnoho a mnoho a mnoho  aerolinek, hotelů, autopůjčoven tohle neustojí. O cestovkách ani nemluvím, tam se obávám, že dopady budou nejdrastičtější a trochu si myslím, že představa, že někdo letos vyjede na zájezd s CK, je iluzorní. 

Strašně rád bych se mýlil, ale spíš se obávám, že realita bude ještě horší než si představuju.

0 Citovat

Pozerám, že optimizmus ľudí neopúšťa :) U mňa je to jednoduché: Poletím prvú letenku, ktorú mi nezrušia. Netuším, ktorá to bude, ale Vianoce na pláži by som oplakával už véééľmi nerád.

0 Citovat

Kryštof mě předběhl. Vám optimistum upřímně závidím. Já si myslím, že letos nikam nebude možné jet. Spíš mě děsí představa, co bude s globální ekonomikou :(

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Nerad bych maloval čerta na zeď, ale myslím, že očekávání mnohých jsou značně optimistická. Je třeba si uvědomit, že dopady na segment cestovního ruchu budou opravdu mimořádné a mnoho a mnoho a mnoho  aerolinek, hotelů, autopůjčoven tohle neustojí. O cestovkách ani nemluvím, tam se obávám, že dopady budou nejdrastičtější a trochu si myslím, že představa, že někdo letos vyjede na zájezd s CK, je iluzorní. 

Strašně rád bych se mýlil, ale spíš se obávám, že realita bude ještě horší než si představuju.


Tohle trh nedá. Dlouhé měsíce zavřené hranice by nechaly ekonomiku vykrvácet. V kontextu smrtnosti Covidu-19 a síly trhu věřím, že už v létě budou hranice s většinou zemí otevřené.

0 Citovat

Na začátek července zakoupeny Azory s delším stopoverem v Portu. Dávám tomu tak 5%. Mírný optimista jsem s podzimem, že už třeba půjde aspoň někam a omezeně cestovat.

0 Citovat

Junovy Rodos vidim na 1%


Septembrove Kanare tiez na 1% ...

tu si myslim ,ze nebude problem vycestovat, problem bude s peniazmi. Posledna kriza v roku 2009 vyrobila na Slovensku 14% nezamestnanost, lenze to nestalo v hangaroch 95%! lietadiel, nebol zakaz vychadzania resp. karantena. Tato kriza bude mat  ovela horsi dopad na nezamestnanost. Ak sa niekde vidim na "dovolenke", tak to bude stan nacierno rozlozeny niekde na poliach nasej krasnej krajiny.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Tohle trh nedá. Dlouhé měsíce zavřené hranice by nechaly ekonomiku vykrvácet. V kontextu smrtnosti Covidu-19 a síly trhu věřím, že už v létě budou hranice s většinou zemí otevřené.


Mas pocit ze nekdo na trh bere jakykoliv ohled? Ted na Slovensku zakazali i prujezdy kamionu.

0 Citovat

No já mám západní Kanadu od půlky května. Už jsem to v podstatě odpískal, všechno ubytování, až na jedno přes Agodu, jsem zrušil (přes booking.com vše zrušeno bezplatně ačkoliv původně bylo vše nevratné, Agoda zatím zrušit nechce, ale to přijde časem), letenky zatím drží a já je sám od sebe zatím neruším, stejně nejspíš dostanu jen voucher a ten můžu dostat i týden před odletem klidně. Spíš naivně tomu dávám tak 1% ,že bych nakonec letěl.

Týden před tím mám prodloužený víkend v Polsku autem, tam tomu přeci jen dávám tak 10% šanci. Pak mám na půlku července Ženevu, s tím celkem počítám a na konec listopadu Miami. Tam fakt doufám, že TAP do tý doby nekrachne a nepřijdu o prachy.

0 Citovat

Ono podle mě nepůjde jen o letošek. Jistě, hranice se postupně určitě budou otvírat, ale lidí bude chtít cestovat minimálně letos jen minimum a to bude mít další a další dopady na cestovní ruch a dopravu obecně. Což bude mít logicky následky i do dalších let. 

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ono podle mě nepůjde jen o letošek. Jistě, hranice se postupně určitě budou otvírat, ale lidí bude chtít cestovat minimálně letos jen minimum a to bude mít další a další dopady na cestovní ruch a dopravu obecně. Což bude mít logicky následky i do dalších let. 


Rád jsem s nadsázkou říkával, že "strach lidí cestovat mi cestování zlevňuje". Tady si ale nejsem jistý. Čeho se fakt obávám je  skutečnost, že letenkám za šestku do USA je konec...

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Tohle trh nedá. Dlouhé měsíce zavřené hranice by nechaly ekonomiku vykrvácet. V kontextu smrtnosti Covidu-19 a síly trhu věřím, že už v létě budou hranice s většinou zemí otevřené.

Já ale o zavřených hranicích vůbec nemluvím. Ani o covidu a jeho šíření. To jsou dvě prerekvizity, které jen odstartovaly počátek velmi zlých časů cestování obecně. K čemu ti budou otevřené hranice, když je nebudeš mít jak přeletět, protože půlka aerolinek už nebude existovat? Musí se rozlišovat dopad na ekonomiku obecně a dopad na cestovní ruch a mezinárodní osobní přepravu lidí. Tyhle dvě oblasti se z této  krize budou v lepším případě vzpamatovávat jednotky let.

0 Citovat

@coinneach - Taková blbost, ale že ti není ani 30?

0 Citovat

ja vidim najblizsi letecky vylet ak sa podari na septemtber (Odesa/Podnestersko) a potom ma iba v oktobri Zaporozie a Charkov. To asi aj take maximum co tento letecky dam nielen kvoli korone :)

Inak teda po slovensku ak sa bude dat a ked sa otvoria hranice tak na konak do Uzhorodu roadtrip :D

0 Citovat

Bude do... kvůli hlupákům a jejich grilovačkám nejspíš v roce 2020 už nic.

0