Na kdy letos plánujete svou první cestu? A bude podle vás možné letos cestovat do většiny zemí už v létě nebo až na podzim?:) Osobně věřím, že můj říjnový let do Ruska mně vyjde a let nebude zrušen.  .

Moje další letošní cesta bude do...

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

V pátek z Vídně do Lisabonu. Snad :) Něměl jsem to teď čas moc sledovat, jsou všechny semafory vpohodě?:D

0 Citovat

@Leonard: https://www.cestujlevne.com/mapa-covid19

0 Citovat

divan napsal(a):

@Leonard: https://www.cestujlevne.com/mapa-covid19


Děkuji, to by mě opravdu nenapadlo :)

0 Citovat

...by měla být na Krétu. Ovšem stále nevím, jestli do toho řecká strana nestihne hodit vidle. A to mám letět už ve středu 😁

0 Citovat

Moje další letošní cesta bude do Devonu, Cornwallu a na souostroví Scilly. Pokud vše půjde podle plánu. :)

0 Citovat

Krásná je Neapol...

0 Citovat

... no mi moc krásná nepřipadala. Hlavně koukej, do čeho šlapeš 💩. Ale zase je fakt, že mi pak Ostrava připadala jako supr čistý město 😁

0 Citovat

Michal napsal(a):

...by měla být na Krétu. Ovšem stále nevím, jestli do toho řecká strana nestihne hodit vidle. A to mám letět už ve středu 😁


No přituhuje. Aktuálně skoro na celý Krétě povinné roušky uvnitř i venku, zavírání hospod o půlnoci a další
0 Citovat

A abych odpověděla na diskuzní otázku, tak nejspíš do pr*ele, jak to tak pozoruju

0 Citovat

Deny napsal(a):


No přituhuje. Aktuálně skoro na celý Krétě povinné roušky uvnitř i venku, zavírání hospod o půlnoci a další
Četl jsem. Vzhledem k jejich počasí (krásných 33) a své spotřebě při něm (5+ litrů) tu roušku stejně skoro pořád mít nebudu. Jednu možná vyčlením a demonstrativně namočím a před případným strážcem pořádku ji vyždímu.

0 Citovat

Myslel jsem, že největší komik je tu Mikir, ale asi jsem se spletl. Nikdo není dokonalý.

0 Citovat

To není vtipné. Během půl hodinky v 33 stupních zvládám namočit i tu jednorázovou údajně nesmacivou... 

0 Citovat

Moj predposledny trip smeruje do cervenej malty a posledny na dvojtyzdnovy tour de czechia

0 Citovat

Moj posledny trip odlieta o 2h ... idem si uvarit caj, aspon pozriem start na flightradare. A mozno to nebol posledny, uz ked tu na mna tolko vyskakovala reklama WOW Hungary, snad mi vo viniciach uleju aj v novembri ... ak ani to nie, tak hadam Krakow nestrci hlavu do piesku ako Barcelona a moj pobyt mi dovolia zmenit na iny datum (srandujem, ani tam mi neodpisali).

Toho roku na to uz kaslem, a uz teraz pochybujem o normalnom priebehu marcoveho tripu na Cyprus.

0 Citovat

Deny napsal(a):


No přituhuje. Aktuálně skoro na celý Krétě povinné roušky uvnitř i venku, zavírání hospod o půlnoci a další


Já se vrátila v pátek a na roušky dbali v podstatě jen ve větších obchodech s potravinama typu AB, Lidl atd., malé obchůdky v centrech měst bez roušek. Trochu víc prudili cestou lodí na Gramvousu, ale každej to řešil po svým, že něco jedl, pil, kouřil, takže stejně roušky dole. Prozatím byly roušky povinný venku jen v oblasti Chania, ale co jsem viděla, tak to dodržoval málo, kdo. V restauracích nikdo roušku nenosil, kromě obsluhy a ta ještě často jen tak napůl, aby se neřeklo. Jestli o půlnoci zavírali bary atd, nevím, to už jsem vždycky odpadla :-)
0 Citovat

Roušky venku nově platí i pro oblast Heraklionu.

Dodržuje se to podle exponovanosti a vzdálenosti od policejní stanice :)

0 Citovat

Tak za mně zase Maďarsko (příští rok). Letos v létě jsme procestovali západ kolem Šoproně a Gyoru a příště zase východ. Doufám, že se vše dostane do normálu. Roušky byly nutné v MHD a ve vnitřních prostorech jako supermarkety nebo restaurace. K rezervaci ubytování chci opět využít službu Catch Hotels. Je zdarma, ušetřím na ubytování.

0 Citovat

Zrušili mi Gruzii, Arménii, Kypr jsem kvůli testu odpískal , tak jsem koupil Bulharsko, tak snad  to za 6 týdnu klapne, trochu porelaxovat v horách pod Sofii. Zatím  obousměrně bez testu :)

0 Citovat

Za šest týdnů. Dobrý vtip :-) 

0 Citovat

Moje další cesta bude k zubaři. Na Krétě mi vypadla plomba 😁

0 Citovat

Navstiv zubara na krete a prezen to cez poistku. Budes to mat defacto gratis.

0 Citovat

V Heraklionu jsem kolem jednoho zubaře šla... dveře dokořán z ordinace přímo na ulici, takže když u toho budeš hodně kříčet, určitě se najde i publikum :-D :-D 

0 Citovat

Já dřív chodil v Praze do Rozhlasu. To bylo pro neznalé ve stejném duchu. Zatím to nebolí, dneska už stejně Řek nebude pokračovat v práci a zítra dopoledne letím 😂 Ale pojistku mám 😉

Teď jen řeším, zda to ouzo vysterilizuje nebo naopak dodá breberkám šťávu. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Já dřív chodil v Praze do Rozhlasu. To bylo pro neznalé ve stejném duchu. Zatím to nebolí, dneska už stejně Řek nebude pokračovat a zítra dopoledne letím 😂 Ale pojistku mám 😉

Teď jen řeším, zda to ouzo vysterilizuje nebo naopak dodá breberkám šťávu. 

Pokud tam není zánět nebo infekce, tak počat na svého. To tvrdí 99 % zubařů. Už jen proto, že ty zuby znaj a mají se do čeho podívat co s nima kdo dělal dříve. V nouzi samozřejmě brát cokoliv, ale rozdíl mezi řeckým a egyptským zubařem také může být jen v délce kombinaček, které používá :-)))


0 Citovat

Celý ten tijátr kvůli Covidu už mě s prominutím sere!

V březnu jsem se musel předčasně vrátit ze Španělska v dubnu jsem přišel o Itálii v květnu o Norsko v srpnu o Turecko a aktuálně  v září o dva pobyty v Maďarsku.

Takže pokud to ještě stihnu příští týden Františkovy Lázně a pro letošek bude vymalováno a ani minimálně začátek příštího roku nevidím moc růžově ..

0