Tak je třeba začít myslet na další rok ..3/20 Vídeň - Lisabon (TAP)3/20 Lisabon - Porto (Portugalia Airlines)3/20 Madrid - Praha (ČSA) .

Vaše lety 2020

Založil ve fóru Co se nevešlo

Koukam ze tady prevlada  pesimismus a  pomalu se rocni bilance uzavira , ja postupne pripisuju lety na puvodni prehled , tak  tady uvedu  jen ctvrletni  statistiku , je to bida , zatimco v prvnim ctvrtleti  15 letu , druhe  zadny , treti 6 letu  a ctvrte je ve hvezdach ,ale urcite to bude  v 5 lete  bilanci nejhorsi rok s 50 % poctem letu oproti tem predchozim  ctyrem letum ,navic zatim zadny ,krome letu  mezi Irskem a CR a s nadchazejicim podzimem a zimou uz by prichazel asi jen let na Kanary   

Tech  soucasnych  21 letu bylo jen s Ryanairem  pozitivne celkem hodnotim  Buzz ,ktery je nasazovany na lety  do CR a z CR  Na 30 letu asi letos nedosahnu ,coz by bylo tech 50 % meho rocniho rekordu ale snad jeste par letu za ty zbyvajici  3 mesice pribude  a nedopadne to jako ve  druhem ctvrleti 

Pozitivum mam asi jen v jedinem oproti ostatnim a to v minimu neuskutecnenych letu ,napred jsem prisel o 4 lety  Lufthansy v hodnote 100 euro  vraceno cele na ucet za mesic a pul a ted o   4 lety Ryanairu v hodnote  35 euro ,ktere jsem vzdal v podstate dobrovolne , predpokladam ale, ze s Corku do Budapesti by me do letadla nepustili , kdyz Madari vyhlasili zakaz a let do Prahy jsem mel az rano (za 7 hodin ) a nejsem si jisty ani letem s Prahy do Bruselu Charleroi  i kdyz tam by me asi pustili (Dublin za 4 hodiny) , ale nechtel jsem riskovat  pripadne otravovani  s testem ,merenim teploty a podobne 

Takze preju vsem hodne stesti  a odvahy do posledniho ctvrleti kdy to vypada na pokracovani letosni bidy 

 

0 Citovat

Covid prošvihnuto

04 PRG-BRU-OPO-PDL-FLW-PDL-LIS-PRG

05 PRG-MUC-BIO-FRA-PRG

Počasí zrušeno

09 CVU-FLW

Odletěno

01 PRG-LIS-PDL-LIS-PRG

01 PRG-DUS-SPC-AMS-PRG

02 PRG-MAD-TFN-VDE-TFN-BCN-FRA-PRG

03 PRG-ORY-CAY-ORY/CDG-PRG

05 ZAG-DBV-ZAG

06 PRG-SOF-VAR-SOF-PRG

06 VIE-ATH-CFU-ATH-VIE

06 PRG-BCN-FUE

07 FUE-LPA-GMZ / TFS-PRG

08 BUD-AMS-PRG

09 PRG-MRS-LIS-TER-PDL-HOR-FLW-PDL-OPO-LIS- PRG

K zbývajícím letošním měsícům však hledím s obavami...

 

0 Citovat

Neplanovane dva dalsie lety na tento rok

Vie - bre

Wmi - vie

0 Citovat

Proleteno

PRG-NTE

PRG-BRS

TXL-FUE

PRG-GVA

PRG-MUC

PRG-LYS

naplanovano - nic

0 Citovat

Tak já za letošek taky končím s kupováním. Už mám v ohni jen jedno flexibilní želízko, kterému stejně moc nevěřím.

Proletěné:

01/ PRG-ATH-CAI/LXR-CAI-ATH-PRG - Egypt s Aegeanem a Egyptairem (A3+MS)

01/ PRG-CRL-PRG - den v nejošklivějším městě Belgie (FR)

01-02/ PRG-BUD-TGD-SXF - víkend v Černé hoře (FR+W6)

02/ WRO-KEF-VIE - číhání na polární záři s Wizzem (W6)

02-03/ PRG-NAP-VIE - víkend v Neapoli (U2)

06/ LKLT-LKLT (private) - vyhlídkový let nad zavřenou Ruzyní a Karlštejnem

07/ PRG-UHE (OK) - vyhlídkový let s ČSA

08/ VIE-GDN-VIE (FR) druhý pokus s Gdaňskem

08/ VIE-FCO-VIE (FR) rebook Alicante do Říma, zn. o týden dřív

09 / VIE-HER-VIE (W6) - 5 dní na Krétě

09/ PRG-BRI-PRG (W6) - 5 dní v Apulii

09/ VIE-JTR-VIE (W6) - využití fondu Wizz Investment pro prodloužený víkend na Santorini > posunuto o týden dřív ze strachu, že na mě dopadnou opatření

Zbývá:

10+11/ jízdenky s Leem do Ostravy a Přerova

11/ VIE-TFS-VIE (W6) - prodloužený víkend na Tenerife - změny od W6 > flexibilní - jak to dopadne teď netuší ani křišťálová koule

Neproletěné se ztrátou:

07/ PRG-LPL,LPL-JER-LPL,LPL-PRG - zrumbovaný prodloužený víkend v Jersey (FR+U2) - část s U2 zrušená >> rebook na BER-FNC na 05/2021, FR letí a v Anglii je povinná karanténa - let nenastoupen. Doteď si s nimi o tom píšu, protože jeden z letů měl možnost refundu, ale než ji zprocesovali, změnili ho znovu pod 3 hodiny a kvůli tomu to zamítli.

Zrušené aerolinkou nebo mnou přebookované:

01/ PRG-LTN-PRG - víkend v Londýně (W9) - zrušeno kvůli změně letu

03/ TXL-ODS, KIV-VIE > TXL-ODS-BTS (FR+W6) - zrušeno kvůli koronaviru

04/ VIE-EVN-VIE - Velikonoce v Jerevanu (W6) - zrušeno kvůli koronaviru

05/ PRG-MAN,LPL-IOM-LPL,MAN-PRG (U2+FR) - komplet zrušeno kvůli koronaviru

05/ PRG-EDI, GLA-SXF - prodloužený víkend ve Skotsku (U2) - přeloženo na 03/2021

05/ VIE-PRN-VIE (W6) - zrušeno kvůli koronaviru

06/ PRG-OSL, BGO-SXF - projížďka bergenskou drahou (DY) - železniční lístek refundován, letenky proměněny na kredit

06/ VIE-TIA-VIE (W6) - zrušeno

07-08/ BTS-LED-BTS (W6) - taky se neletí

08/ PRG-CRL-PRG (FR) - květinový koberec v Bruselu >> prodlouženo o jeden den kvůli změnám ze strany FR >> zrušeno komplet >> rebook na Bejrút (ten zrušen taky)

08/ VIE-ALC-VIE (FR) využití voucheru od FR aneb víkendovka v Alicante - zrušil jsem kvůli přidání Španělska na červený seznam >> rebook na Řím

09/ VIE-TIA-VIE - na otočku do Tirany (W6) - využito změn od W6 >> zrušeno

09/ PRG-FRA-JFK-SFO,LAX-JKF,JFK-FRA-PRG - 10 dní ve státech - mj. upperdeck A380 a 5th freedom (SG,AS,LH) >> odmítnutí změny letu > zrušeno

09/ VIE-PRN-VIE > VIE-TIA/PRN-VIE - na otočku do Prištiny - změna letového řádu a vytvořena multicity (W6) - další změna dnů letů > refund

09/ VIE-OHD-VIE (W6) - prodloužený víkend v Ohridu - změny od W6 > flexibilní > v září jsem zrušil (stále je potřeba test a nově se létá jen 1x týdně)

09/ VIE-LIS-VIE (W6) - změny od W6 > flexibilní > zrušeno (nově se létá jen 2x týdně a situace v Portugalsku taky nic moc)

10/ KRK - TOS- KRK (W6) - prodloužený víkend v Tromso > Norové zavedli povinnou karanténu a W6 let naštěstí zrušil

10/ BUD-TSE, TSE-ALA-TAS-ALA,TSE-BUD, BUD-PRG - Kazachstán a Uzbekistán (W6, Air Astana, FR) - všechny části zrušené leteckými společtnostmi. S Letuškou se dodnes tahám o část s Air Astanou a Ryanair navzdory mému odsouhlasení voucheru vyplatil refund Edreams.

11/ VIE-BEY-VIE (FR) - prodloužený víkend v Libanonu aneb bezplatný rebook Praha-Charleroi > zrušeno Ryanairem

Wizz Fond:

Neuvěřitelná šňůra 84 letů. Nyní výtěžek používám na značně spekulativní lety pro tento a příští rok.

0 Citovat

Michal je prostě low-costový čaroděj :D 

Já tedy s největší pravděpodobností letošní rok taky uzavírám.

  • Proletěno: 0 letů
  • Zakoupeno: 0 letů
  • Plánováno zakoupit: 0 letů 

To se mi naposledy stalo v roce 2007...

0 Citovat

Smutné resumé. Pro mě mělo cestování v časech covidových i výhody - např. málo turistů. Jsem rád, že jsem se stihl někam podívat.

0 Citovat

Původně jsem kvůli letům s Aegaenem a Singapurci věřil, že se mi i podaří vylítat svou první vlastní kartičku :D

0 Citovat

No když i Kryštof má nulu, tak to už fakt dopravci nebudou mít, co žrát :( 

U mě též drtivý pád dolů:

01: Moldavsko

02: Belgie

07: Albánie

08-09: Madeira

Celkem 8 letů, na podzim bych dle situace rád někam ještě zaletěl

0 Citovat

Tak já letos proletěno jen TXL-KGS

Benátky přesunuty na příští rok a začátkem létě jsem ještě koupila BER-LPA, ale až na zimu. I tak tomu moc nedávám

0 Citovat

Proletěno: A to je vše letos :( 

03 SXF - BCN FR

03 BCN - VIE OE

Propadlo:

03 BCN - FRA LH 

03 FRA - YYZ LH 

03 YYZ - BOS AC 

03 BOS - LGA AA

03 LGA - BOS DL ( nakonec voucher jsem dostal )

03 BOS - YUL AC 

03 YUL - ZRH LX 

03 ZRH - BCN LX 

Zrušeno kvůli C-19 a vše okolo 

03 BCN - VIE OE     

04 PRG - MAD FR  

04 MAD - LHR IB 

04 LTN - PRG U2     

05 PRG - MAN FR 

05 MAN - PRG U2          

05 DRS - FRA LH  v J

05 FRA - MAD LA v J

05 MAD - ATH A3   

05 ATH - PRG A3        

10 VIE - TLL W6

10 TLL- VIE W6

2021: To byla malá zkouška, která nevyšla a už si jen počkám, až bude situace klidná

03 VIE - FAO

03 FAO - VIE

0 Citovat

Tak letos i v rámci té bídy nakonec proletěno 9 letů, ovšem zklamání z neuskutečněné Kanady a Floridy.

Proletěno:

01 Praha - Řím Ciampino - Praha (Ryanair)
07 Praha - Frankurt (Lufthansa) 
07 Frankfurt - Ženeva (Swiss)
07 Ženeva - Praha (Swiss)
07 Praha - Madrid - Praha (Ryanair)
09-10 Praha - Rhodos - Praha (Ryanair)

Zrušeno:
 
05 Berlin Tegel - Londýn Heathrow  -Vancouver - Calgary - Londýn Heathrow - Berlin Tegel (British Airways)
(Komplet vráceno s odečtením 200 Kč poplatku u Student Agency)

07 Praha - Ženeva (Easyjet) 
Dost zmrdské chování, kdy se lety nedaly koupit už od května, ale má rezervace byla zrušena až přesně 14 dní před plánovaným odletem. Naštěstí prokouknuto s předstihem a koupen náhradní let se Swiss. Peníze vráceny cca po měsíci navíc s bonusem pokusu o vyčorování karty kvůli hacknutí Easyjetu :D Tady se opravdu zadařilo.

07 Praha - Ženeva (Swiss)
Posun času o 12 hodin, odmítnutí, přehození na let Praha - Curych - Ženeva.

07 Praha - Curych - Ženeva (Swiss) 
Zrušeno, přesunuto na Praha - Frankfurt - Ženeva. Zde musím vyzdvihnout ochotu na české lince 
Lufthansy, kde bez problému upravili itinerář, tak jak jsem si řekl.

11 Praha - Lisabon - Miami - Lisabon - Praha (TAP)
Zrušeno, ovšem chování TAPu na pár facek. Protože jsem věděl, jaký je opruz z nich vytáhnout prachy, vzal jsem vouchery s vidinou 20% navíc a hlavně, že po zkušenostech s jarní Kanadou nebudu muset nic řešit. Vouchery ovšem přišly místo hodnoty 120% jen v hodnotě 30%. Od té doby ignorace na všech dostupných kanálech (mail, Facebook, Skype, formulář na webu, český telefon nemůže nic, portugalský permanentně obsazen). Před měsícem zahájen chargeback u banky a stále čekám na výsledek. 

 

0 Citovat

No ja mem letos zatim 23 letu  ale vyhradne jen mezi  Irskem a CR  ,par jich bylo pres Londyn ,nebo s noclehem ve Wroclawi  do brezna,  jinak po odbnoveni od praznin prime .,coz ted taky skoncilo ,takze asi za ty 2 mesice to jeste bude 30 atakovat  a na Silvestra porad doufam v  Kanary 

0 Citovat

0

0 Citovat

Ač to je letos s cestováním bída, tak jsem měla štěstí a všechno klaplo.

Únor: Praha - Lisabon - Salvador (Br.) (TAP)

         Salvador - Rio de Janeiro (GOL)

         Rio - Lisabon - Vídeň (TAP)

Srpen: Vídeň - Heraklion (Ryanair) a zpět.

Září: Praha - Gothenburg (Ryanair)

       Stockholm - Praha (ČSA)

Na prosinec koupený letenky od SAS Praha - Stockholm, což se na 99% nepoletí, ale oficiálně zrušený lety nejsou, tak čekám, že to zruší nenápadně 14 dní předem.

 

         

 

0 Citovat

Já jsem na tu bídu vpoho :)

1) Vienna - Alicante - Vienna

2) Vienna - Dauha - Cape Town - Dauha - Vienna v C (Qsuites)

7) Katowice - Fuerteventura - Katowice

9) Vienna - Lisboa - Vienna

10) Vienna - Mallorca - Vienna

Za dva týdny jsme měli letět do Izraele, zkusím z toho udělat Silvestr na Kypru. Tak či onak mám 12 segmentů, do toho jsem projel rakouské a slovenské Alpy autem, takže nakonec spokojenost.

 

0 Citovat

No nic moc.

1) Vienna - Faro - Vienna

2) Wroclaw - Stockholm - Katowice

2) Katowice - Oslo - Katowice

7) Vienna - Vilnius

7) Warszawa - Katowice

8) Katowice - Split - Katowice

9) Vienna - Neapol - Vienna

10) Vienna - Palma da Mallorca - Vienna

edit:

11) Vienna - Lisboa - Vienna

12) Vienna - Lisboa - Kraków

0 Citovat

Proletěno:

1) PRG - RAK - MAN - PRG (Ryan)

2) VIE - LCA/PFO - BEY - PFO/LCA - BUD - PRG (Ryan + Wizz)

10) PRG - BGY - CAG - BGY - PRG (Ryan)

Ještě naplánováno:

11) PRG - BGY - LIS - FNC - LIS/OPO - CRL - PRG (Ryan + Easyjet)

Zrušeno:

3) PRG - NYO - PRG (Ryan)

8) PRG - RIX - PRG (Ryan)

9) PRG - EDI - PRG (Ryan)

10) PRG - KIV - PRG (Wizz)

0 Citovat

no já letos asi přes 20 zrušených letů, ani se mi to nechce vzteky vypisovat...

 

zbývá mi už jenom:

 

11) VIE - TFS a z5

12) PRG - TIA a z5

 

tak snad pán bůh dá a Babiš nezakáže :D

0 Citovat

Dneska jsem dělal mapky letů.

Proletěno (26 letů):

Neproletěno/zrušeno (radši nepočítat):

Podotýkám, že v tom není nechvalně proslulý wizzfond. To by byla o dost ztřeštěnější mapka.


mapka.jpg
map1.gif
map2.gif
map2b.gif

0 Citovat

Letos proletěno 0, zrušeny PRG-GYD, PRG-KWI a PRG-TRI. Zakoupeno 0.

Detailní přehledy si nevedu, ale jestli mne paměť neklame, tak to za cca týden bude poprvé od roku 1993 (na 100% od roku 1997), co jsem celý rok - 12 měsíců - nikam neletěl letadlem.

0 Citovat

preletene VIE-HER; ATH-KRK

nepreleteny Tallinn, Tenerife.

zruseny Burgas a navrat z Heraklionu.

prvykrat od 2013, co som neopustil kontinent. 1st world problems :)

0 Citovat

https://my.flightradar24.com/lucx/2020

0 Citovat

02/ BTS-KBP/IEV-BTS

02/VIE-STR-VIE

0 Citovat

po všech rušeních letos doufám že proletím aspoň tohle :D

PRG - TIA - PRG

jinak 0

 

btw. zpět až v lednu, takže jenom jeden let letos :D

0