Fórum - nechat v chaosu nebo..?

Založil David Eiselt před rokem ve fóru Cestujlevne.com
8 odpovědí

Pomalu se nám začíná enormě rozjíždět nová vlákna (témata) ve fóru. Je to určitě dobře, jen si říkám, zda není na čase trochu začít přemýšlet nad ucelenější strukturou.

Jak vůbec fungujete na fóru? je to pro vás forma chatu na aktuální téma nebo studna informací, které musíte zdlouhavě dolovat?

Ještě se mi nestalo, že bych ve fóru něco zpětně nedohledala, takže musím říct, že mně osobně chaos nevadí. Obvykle je to forma chatu, ale když něco potřebuji, stává se studnou informací. V každém případě není nic třeba zdlouhavě dolovat, obvykle stačí zadat klíčové slovo do vyhledávání a hned mi to vyplivne, co potřebuji. Za mě pohoda.

Občas by mohli moderátoři některé související příspěvky ve vláknech přesouvat - spojit.

forum většinou čtu jenom pokud mě zajímá některé vlákno z top 8 z nabídky "Aktuálně ve fóru". Na aktuální dotazy občas i přispěju.
Když sama něco potřebuji, tak stačí zadat klíčové slovo, ještě jsem se nesetkala, že bych musela něco vyhledávat nějak zdlouhavě.
Jasně, že se objevují podobná vlákna a nebylo od věci je sloučit, ale to je úděl všech diskuzí a různých "typů přispěvovatelů" smiley

@Dave: Neviem do akej miery by to bolo reálne, v každom prípade by bolo super, ak by bola sekcia fóra, v ktorej by boli vlákna organizované nejakým "community contributorom" (kľudne jeden človek na jedno vlákno), ktorý by editoval a uchovával aktuálnym prvý príspevok, v ktorom by bolo zhrnuté všetko podstatné - človek by tak nielen nemusel hľadať v starých vláknach, resp. zakladať nové, skôr naopak, v situácii, že sa chcem dozvedieť niečo užitočné k mojej nadchádzajúcej ceste napr. do Pobaltia, tak si otvorím príslušné vlákno v tejto sekcii, a dozviem sa oveľa viac, než na čo som sa pôvodne chcel pýtať. Ľudia by mohli aktívne prispievať novými poznatkami a správca by to zahŕňal do pôvodného prvého príspevku (pričom by niekde dolu mohol uviesť nicky tých, ktorí prispeli), a tiež udržiaval vlákno prehľadné.

Príkladom by mohlo byť stále aktívne vlákno o Japonsku - je tam hromada užitočných informácii, odkazov, poznámok, otázok/odpovedí, len je to mohutné a neprehľadné.

Mě by se líbily dvě věci, co znám z jiných fór:
- nějaká úvodní sekce typu "než položíte dotaz / nejčastější otázky" - kde by byly linky na vlákna/tutorialy s nejčastějšími typy dotazů, co se tu pořád opakují (takové to "chci si půjčit auto v xyz", "můžu cestovat když nemám kreditku" a další)
- zamykání vláken, která se opakují, s uvedením odkazu na vlákno, kde se otázka už řeší - klidně i s přesouváním příspěvků

Obojí předpokládá nějakého moderátora/administrátora diskuze.

Šlo by sloučit forum a komentáře pod články? Abych viděl všechny svoje komentáře na jednom místě.

Právě že jsou to dva různé systémy. Do článku se nepřihlašuji, jen píšu přezdívku a zadávám captcha. Ve foru mám login a jsem schopen pohodlně dohledat své komentáře. Na abclinuxu jsem napsal univerzální modul pro diskuse a pak jej nasadil všude - články, zprávičky, blogy, fóra. Uživatel pak ve svém profilu viděl, kde co kdy komentoval a jestli na to přibyla nějaká reakce.

Přihlášení a registrace