Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Aer Lingus

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Aer Lingus

Irská národní aerolinka je kombinací low costu (všechny volitelné služby za poplatek) a klasické aerolinky (například nabízí návazné lety). Svoje hlavní sídlo má v Dublinu, ale linky provozuje i z ostatních irských měst a Belfastu. Na letišti jejich letadla poznáme na první pohled podle netradiční zelené barvy a typického trojlístku Svatého Patrika, irského národního patrona.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Aer Lingus má o něco dražší letenky než čistě nízkonákladový přímý konkurent Ryanair, například na lince z Prahy do Dublinu jen těžko najdete u Aer Lingus zpáteční letenku pod 2.500 Kč. Hlavní doménou společnosti jsou linky mezi Britskými ostrovy a lety z Irska do západní, střední a jižní Evropy.

Z Dublinu a západo-irského Shannonu provozuje i poměrně rozsáhlou síť letů do USA a Kanady.

U mezinárodních tras kupujte letenky alespoň s dvouměsíčním předstihem, u linek po Britských ostrovech pak obvykle stačí rezervovat 3 týdny před odletem.

Aer Lingus létá z Dublinu do Prahy i Vídně.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 24 cm do 10 kg v letadlech Airbus A319, A320, A321 a A330 + malý osobní předmět velikosti 25 x 33 x 20 cm se přepravuje zdarma.

Odbavené zavazadlo na evropských linkách není v nejnižším tarifu zdarma. Za 15 kg kufr dodatečně můžete připlatit 15 €, za 20 kg 20 € a za 25 kg 30 € za jeden let. U spojů do Severní Ameriky je vždy zdarma zavazadlo do 23 kg.

Sportovní vybavení se převáží za poplatek dle vzdálenosti a velikosti. Vždy musíte rezervovat dopředu online.

Zvířata se přepravují pouze v zavazadlovém prostoru s výjimkou asistenčních psů. Rezervace je vždy, a to včetně slepeckých psů, nutná alespoň 24 hodin před odletem.

Odbavení

Na rozdíl od většiny nízkonákladových společností, je odbavení na letišti u Aer Lingus zdarma. Standardně začíná 2–3 hodiny před odletem podle destinace.

Odbavení online je možné 30 hodin před odletem buď přes počítač s vlastním vytištěním palubní vstupenky, nebo po stáhnutí aplikace Aer Lingus přes mobilní telefon. V tom případě palubní vstupenku tisknout nemusíte a na letišti pouze naskenujeme čárový kód. V případě, že cestujete se zavazadly, využijete expresní přepážku „Drop-off“.

Služby během letu

Jídlo se podává zdarma pouze na transatlantických letech, u všech ostatních je pouze za poplatek.

V dálkových letadlech také můžete zdarma využít osobní obrazovky, které jsou zabudované v každé sedačce.

V letadlech typu Airbus A330 můžete využít wifi během letu. Cestující ekonomické třídy zaplatí 7,95 € za jednu hodinu, případně 14,95 € za celý let.

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,chci se zeptat kde se dočtu,co do příručního a co do hlavního zavazadla.Potom, kam dát tablet,do kterého zavazadla?

Předem děkuji za kladné vyřízení Hermoch

Odpovědět
před rokem

Dobrý den poletím poprvé v životě a chtěla jsem se zeptat mám psychiatrické léky a chci se zeptat jak je to s odbavením,jestli to nebude nějaký problém,povezu zásobu na čtvrt roku. Potřebuji nějakou zprávu radši sebou že léky užívám?

před rokem
David Eiselt

Zdravím Gabrielo, určitě přepravujte v původním balení. Netuším, o jak velké množství se může jednat, ale v případě desítek krabiček určitě bude vhodné i potvrzení od lékaře, jinak nikoliv.

Dobry den ,mam dotaz, mohu si k zavazadlu do 10kg vzit do letadla kabelku a hulky nordic walking ?

před rokem
Kryštof Hájek

Kabelku ano, s nordic walking sticks by mohli mít problém, nejspíš neprojdou.

Dobrý den, jako leading passenger mám na sebe navázanou rezervaci letenek pro 4 osoby. Jedna z osob se nebude účastnit, tak bych jedno místo potřebovala stornovat, ale nějak nemohu nikde v části manage trips nic takového najít - respektive, šlo by asi zrušit celou rezervaci, ale ne jen toho jednoho účastníka. Nejde mi o refundaci, tu řeším separátně s jejich client service (a asi to bude nadlouho), jen to jedno místo potřebuji stornovat. Nějaký tip, jak na to? Děkuji moc, zdravím, Anna

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak nic nestornujete a prostě nechte to jedno místo propadnout...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na převoz léků. budu mít jen příruční zavazadlo, potřebuji léky na štítnou žlázu a na bolest. jak správně postupovat? dekuji

S přátelským pozdravem

Petra

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud nejsou léky tekuté nebo nepřesahují 100 ml v jednom balení, pak není nutný žádný speciální postup.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu