Aer Lingus

Aer Lingus

O aerolince

Irská národní aerolinka je kombinací low costu (všechny volitelné služby za poplatek) a klasické aerolinky (například nabízí návazné lety). Svoje hlavní sídlo má v Dublinu, ale linky provozuje i z ostatních irských měst a Belfastu. Na letišti jejich letadla poznáme na první pohled podle netradiční zelené barvy a typického trojlístku Svatého Patrika, irského národního patrona.

Mapa
IATA Kód
EI
Letecká aliance
-
Země původu
Irsko
Datum vzniku
27. 05. 1936

Letenky

Letenky můžete pořídit přímo na webových stránkách www.aerlingus.com.

Aer Lingus má o něco dražší letenky než čistě nízkonákladový přímý konkurent Ryanair, například na lince z Prahy do Dublinu jen těžko najdete u Aer Lingus zpáteční letenku pod 2.500 Kč. Hlavní doménou společnosti jsou linky mezi Britskými ostrovy a lety z Irska do západní, střední a jižní Evropy.

Z Dublinu a západo-irského Shannonu provozuje i poměrně rozsáhlou síť letů do USA a Kanady.

U mezinárodních tras kupujte letenky alespoň s dvouměsíčním předstihem, u linek po Britských ostrovech pak obvykle stačí rezervovat 3 týdny před odletem.

Aer Lingus létá z Dublinu do Prahy i Vídně.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 24 cm do 10 kg v letadlech Airbus A319, A320, A321 a A330 + malý osobní předmět velikosti 25 x 33 x 20 cm se přepravuje zdarma.

Odbavené zavazadlo na evropských linkách není v nejnižším tarifu zdarma. Za 15 kg kufr dodatečně můžete připlatit 15 €, za 20 kg 20 € a za 25 kg 30 € za jeden let. U spojů do Severní Ameriky je vždy zdarma zavazadlo do 23 kg.

Sportovní vybavení se převáží za poplatek dle vzdálenosti a velikosti. Vždy musíte rezervovat dopředu online.

Zvířata se přepravují pouze v zavazadlovém prostoru s výjimkou asistenčních psů. Rezervace je vždy, a to včetně slepeckých psů, nutná alespoň 24 hodin před odletem.

Odbavení

Na rozdíl od většiny nízkonákladových společností, je odbavení na letišti u Aer Lingus zdarma. Standardně začíná 2–3 hodiny před odletem podle destinace.

Odbavení online je možné 30 hodin před odletem buď přes počítač s vlastním vytištěním palubní vstupenky, nebo po stáhnutí aplikace Aer Lingus přes mobilní telefon. V tom případě palubní vstupenku tisknout nemusíte a na letišti pouze naskenujeme čárový kód. V případě, že cestujete se zavazadly, využijete expresní přepážku „Drop-off“.

Služby během letu

Jídlo se podává zdarma pouze na transatlantických letech, u všech ostatních je pouze za poplatek.

V dálkových letadlech také můžete zdarma využít osobní obrazovky, které jsou zabudované v každé sedačce.

V letadlech typu Airbus A330 můžete využít wifi během letu. Cestující ekonomické třídy zaplatí 7,95 € za jednu hodinu, případně 14,95 € za celý let.

naposledy aktualizováno 22. 06. 2021
Navrhni úpravu

29 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 6 měs

Chtěl jsem let započítat do BA Avios programu. V Claim missing avios ale Aer Lingus vůbec není. Zkoušeli jste někdo ty míle zapsat do FF programu BA či někam jinam?

Avatar uživatele tbu
tbu
před 6 měs

Nemá někdo aktuální info z letu PRG-DUB-JFK?

1. Odmítli někomu odbavit při 3 hodinovém přestupu zavazadlo až do JFK?

2. Je lepší (bez ohledu na potencionální frontu) jít na klasický check-in s tím, že zavadla odbaví až do JFK nebo je stejná pravděpodobnost, jako u automatického kiosku?

3. Předpokládám, že doklad o očkování stačí vytisknout z ocko.uzis.cz, že?

4. Dle ostatních probíhají na klasickém check-inu kontroly ESTA a očkování, event. dalších dokladů. Jak se řeší, když se odbavím on-line? Nerad bych zažil u gatu, že mi bude chybět nějaký papírek, který na check-inu rozdávají a neodletím.

díky

Avatar uživatele
Petr _45
před 6 měs

1.kufry odbavene az do ny

2.pro ujisteni asi klas.check in

3.staci

4.odbavili jsme se online,ale stejne jsme sli na prepazku odevzdat kufry,takze nakonec nam dali i papir.palub.vstupenku... byly trochu zmatky na prepazkach,asi jak je malo personalu...

Avatar uživatele mrazek.honza
mrazek.honza
před 6 měs

1. neodmítnou ptž byste to ani jinak nestihl kdyby vám měli vylodit kufry v DUB.

2. automatický kiosky nikomu nešli, kdo měl koupeno letenky přes pelikána, takže jsme všichní šli na klasickou přepážku. Fronty tam byli obrovské. Byli jsme na letišti už 3 hod pred odletem a stihli jsme to jen tak tak...čekalo se na zbytek lidí.

3.Stačí, ale myslim že to ani nekontrolovali.

4. Nic tam nerozdávají až na letenky.

Avatar uživatele tbu
tbu
před 6 měs

Díky, za týden letíme, tak dám pak vědět :-)

Avatar uživatele
Petr _45
před 6 měs

Neni zac,uzijte si to,my to mame za sebou i s vyletem do Wash a libilo se.

Avatar uživatele
Jan
před 7 měs

Dobrý den, potřeboval bych změnit datum letu pro dvě osoby ze čtyř na letence. Změna letu je zdarma po doplacení rozdílu. Na jejich chatu mi zareagovali, ale poté se odmlčeli (už 3 hodiny). Na telefonu jsem byl 30 minut v pořadí. Na email mi odpověděl automat, že zprávu obdrželi.

Díky

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 7 měs

Díky za co ?

Avatar uživatele
vanicek4848
před 7 měs

Za evt. radu, jak postupovat

Jan

Avatar uživatele superweb .
superweb .
před 7 měs

Odpopjit se od chatuy a zkusit to znovu? Me na chatu zmeny sedacek vyresili, jen se ceka obcas na odpoved treba hodinku. Asi na tebe agenty zapomnel no

Avatar uživatele
Lukáš J.
před 6 měs

Mně docela běžně odpovídali až po jednom či dvou dnech.

Avatar uživatele radkap
radkap
před 7 měs

Dobrý den, chci se zeptat zkušených. Chystáme se v létě do USA a tam by měly stačit 2 dávky očkování. Je to tak? A platí to i pro tuto leteckou společnost? Trochu mám obavy, aby to u letecké společnosti nebylo jinak, tak se radši ptám. Po dvou dávkách a prodělané nemoci se mi do třetí moc nechce. Díky.

Avatar uživatele
Lukáš J.
před 7 měs

Ano, aktuálně stačí dvě dávky. Aerolinka se řídí pouze pravidly vstupu a žádná vlastní nenastavuje.

Avatar uživatele radkap
radkap
před 7 měs

Díky, tak snad to vydrží i do konce července 😉

Nuny
před 7 měs

Proč by to nemělo vydržet? V Evropě žádná letecká společnost neměla a nemá svoje vlastní pravidla o očkování, vždy se řídí cílovou destinací. A ve světě snad pouze Qantas má u mezinárodních letů podmínku očkovaní bez ohledu na pravidla cílové destinace, ale také stačí klasika, žádné nesmyslné třetí dávky atd....

Avatar uživatele floodland
floodland
před 7 měs

A neměl KLM očkování i při tranzitu bez ohledu na destinací?

Nuny
před 7 měs

Jednu dobu byl potřeba PCR test i na tranzit v AMS, ale bylo to nařízení vlády, nikoliv KLM.

Avatar uživatele
před 3 lety

Ahoj, poprvé letím přes aer lingus, jak je to se zakoupením sedačky? Jsem zvyklá u ryan air volit náhodně, ted jsem nevolila též nic a pustilo mě to :) nerada bych na letišti připlácela :) díky

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ahoj, žádná aerolinka vás nedonutí konkrétní sedačku koupit :) Pokud žádné místo nevyberete, přidělí se vám automaticky náhodné místo zdarma.

Avatar uživatele
před 3 lety

Tak to je super :) , díky moc

Avatar uživatele
Zdeněk Hermoch
před 5 lety

Dobrý den,chci se zeptat kde se dočtu,co do příručního a co do hlavního zavazadla.Potom, kam dát tablet,do kterého zavazadla?

Předem děkuji za kladné vyřízení Hermoch

Avatar uživatele
Gabriela
před 5 lety

Dobrý den poletím poprvé v životě a chtěla jsem se zeptat mám psychiatrické léky a chci se zeptat jak je to s odbavením,jestli to nebude nějaký problém,povezu zásobu na čtvrt roku. Potřebuji nějakou zprávu radši sebou že léky užívám?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Zdravím Gabrielo, určitě přepravujte v původním balení. Netuším, o jak velké množství se může jednat, ale v případě desítek krabiček určitě bude vhodné i potvrzení od lékaře, jinak nikoliv.

Avatar uživatele
Marie Fialová
před 5 lety

Dobry den ,mam dotaz, mohu si k zavazadlu do 10kg vzit do letadla kabelku a hulky nordic walking ?

Kryštof Hájek
před 5 lety

Kabelku ano, s nordic walking sticks by mohli mít problém, nejspíš neprojdou.

Avatar uživatele
Anna
před 5 lety

Dobrý den, jako leading passenger mám na sebe navázanou rezervaci letenek pro 4 osoby. Jedna z osob se nebude účastnit, tak bych jedno místo potřebovala stornovat, ale nějak nemohu nikde v části manage trips nic takového najít - respektive, šlo by asi zrušit celou rezervaci, ale ne jen toho jednoho účastníka. Nejde mi o refundaci, tu řeším separátně s jejich client service (a asi to bude nadlouho), jen to jedno místo potřebuji stornovat. Nějaký tip, jak na to? Děkuji moc, zdravím, Anna

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, tak nic nestornujete a prostě nechte to jedno místo propadnout...

Avatar uživatele
Petra Suchá
před 5 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na převoz léků. budu mít jen příruční zavazadlo, potřebuji léky na štítnou žlázu a na bolest. jak správně postupovat? dekuji

S přátelským pozdravem

Petra

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, pokud nejsou léky tekuté nebo nepřesahují 100 ml v jednom balení, pak není nutný žádný speciální postup.