O aerolince Aer Lingus

Irská národní aerolinka je kombinací low costu (všechny volitelné služby za poplatek) a klasické aerolinky (například nabízí návazné lety). Svoje hlavní sídlo má v Dublinu, ale linky provozuje i z ostatních irských měst a Belfastu. Na letišti jejich letadla poznáme na první pohled podle netradiční zelené barvy a typického trojlístku Svatého Patrika, irského národního patrona.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Letenky můžete pořídit přímo na webových stránkách www.aerlingus.com.

Aer Lingus má o něco dražší letenky než čistě nízkonákladový přímý konkurent Ryanair, například na lince z Prahy do Dublinu jen těžko najdete u Aer Lingus zpáteční letenku pod 2.500 Kč. Hlavní doménou společnosti jsou linky mezi Britskými ostrovy a lety z Irska do západní, střední a jižní Evropy.

Z Dublinu a západo-irského Shannonu provozuje i poměrně rozsáhlou síť letů do USA a Kanady.

U mezinárodních tras kupujte letenky alespoň s dvouměsíčním předstihem, u linek po Britských ostrovech pak obvykle stačí rezervovat 3 týdny před odletem.

Aer Lingus létá z Dublinu do Prahy i Vídně.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 24 cm do 10 kg v letadlech Airbus A319, A320, A321 a A330 + malý osobní předmět velikosti 25 x 33 x 20 cm se přepravuje zdarma.

Odbavené zavazadlo na evropských linkách není v nejnižším tarifu zdarma. Za 15 kg kufr dodatečně můžete připlatit 15 €, za 20 kg 20 € a za 25 kg 30 € za jeden let. U spojů do Severní Ameriky je vždy zdarma zavazadlo do 23 kg.

Sportovní vybavení se převáží za poplatek dle vzdálenosti a velikosti. Vždy musíte rezervovat dopředu online.

Zvířata se přepravují pouze v zavazadlovém prostoru s výjimkou asistenčních psů. Rezervace je vždy, a to včetně slepeckých psů, nutná alespoň 24 hodin před odletem.

Odbavení

Na rozdíl od většiny nízkonákladových společností, je odbavení na letišti u Aer Lingus zdarma. Standardně začíná 2–3 hodiny před odletem podle destinace.

Odbavení online je možné 30 hodin před odletem buď přes počítač s vlastním vytištěním palubní vstupenky, nebo po stáhnutí aplikace Aer Lingus přes mobilní telefon. V tom případě palubní vstupenku tisknout nemusíte a na letišti pouze naskenujeme čárový kód. V případě, že cestujete se zavazadly, využijete expresní přepážku „Drop-off“.

Služby během letu

Jídlo se podává zdarma pouze na transatlantických letech, u všech ostatních je pouze za poplatek.

V dálkových letadlech také můžete zdarma využít osobní obrazovky, které jsou zabudované v každé sedačce.

V letadlech typu Airbus A330 můžete využít wifi během letu. Cestující ekonomické třídy zaplatí 7,95 € za jednu hodinu, případně 14,95 € za celý let.

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, poprvé letím přes aer lingus, jak je to se zakoupením sedačky? Jsem zvyklá u ryan air volit náhodně, ted jsem nevolila též nic a pustilo mě to :) nerada bych na letišti připlácela :) díky

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, žádná aerolinka vás nedonutí konkrétní sedačku koupit :) Pokud žádné místo nevyberete, přidělí se vám automaticky náhodné místo zdarma.

před 2 lety

Tak to je super :) , díky moc

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,chci se zeptat kde se dočtu,co do příručního a co do hlavního zavazadla.Potom, kam dát tablet,do kterého zavazadla?

Předem děkuji za kladné vyřízení Hermoch

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den poletím poprvé v životě a chtěla jsem se zeptat mám psychiatrické léky a chci se zeptat jak je to s odbavením,jestli to nebude nějaký problém,povezu zásobu na čtvrt roku. Potřebuji nějakou zprávu radši sebou že léky užívám?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Zdravím Gabrielo, určitě přepravujte v původním balení. Netuším, o jak velké množství se může jednat, ale v případě desítek krabiček určitě bude vhodné i potvrzení od lékaře, jinak nikoliv.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobry den ,mam dotaz, mohu si k zavazadlu do 10kg vzit do letadla kabelku a hulky nordic walking ?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Kabelku ano, s nordic walking sticks by mohli mít problém, nejspíš neprojdou.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, jako leading passenger mám na sebe navázanou rezervaci letenek pro 4 osoby. Jedna z osob se nebude účastnit, tak bych jedno místo potřebovala stornovat, ale nějak nemohu nikde v části manage trips nic takového najít - respektive, šlo by asi zrušit celou rezervaci, ale ne jen toho jednoho účastníka. Nejde mi o refundaci, tu řeším separátně s jejich client service (a asi to bude nadlouho), jen to jedno místo potřebuji stornovat. Nějaký tip, jak na to? Děkuji moc, zdravím, Anna

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak nic nestornujete a prostě nechte to jedno místo propadnout...

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na převoz léků. budu mít jen příruční zavazadlo, potřebuji léky na štítnou žlázu a na bolest. jak správně postupovat? dekuji

S přátelským pozdravem

Petra

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud nejsou léky tekuté nebo nepřesahují 100 ml v jednom balení, pak není nutný žádný speciální postup.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu