IATA (ICAO) kód letiště
BFS (EGAA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
12:36 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1473 km

O letišti Belfast

Největší a hlavní severoirské letiště se nachází 27 kilometrů od hlavního města Belfastu. Díky poloze mimo město a dobrému napojení na silniční síť je ideálním místem pro začátek poznávacích cest autem po celém Severním Irsku. 

V Belfastu mají jedny ze svých základen společnosti Ryanair, easyJet a Jet2. Terminál je moderní a relativně malý, ztráta orientace zde opravdu nehrozí. Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin.

Letenky

Přímé lety z Prahy zajišťuje od října 2018 společnost easyJet, vždy 2x týdně. Ceny zpátečních letenek se pohybují mezi 2.500 a 3.500 Kč, při nákupu s předstihem alespoň 2 měsíců se však lze dostat i k hranici 1.500 Kč. Obyvatelé Slezska a severní Moravy můžou využít i linku Ryanairu z Krakova.

Doba přímého letu je asi 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Belfastu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Spojení do Belfastu zajišťuje linka 300 s provozní dobou od 4:30 do 23:30, interval činí 20 minut a do centra se dostanete asi za půl hodiny. Za jízdenku zaplatíte 7,50 GBP

Pro cesty do města Derry (20 liber) nebo na druhé letiště Belfast-City (10 liber) využijte autobusovou linku airporter. Autobusy jezdí od 3:00 do 0:30 každých 60 minut. 

Na letiště jezdí ještě spoj číslo 109A do okolních obcí Antrim a Lisburn. 

Služby na letišti

Wifi je k dispozici pouze v tranzitní zóně na 2 hodiny zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

V dubnu a květnu z Prahy do Belfastu nic nelétá, což nechápu!

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Tohle bývá klasický problém méně významných linek z Britských ostrovů. Během léta jim letadla zkrátka vydělají mnohem více na trasách k moři než na lince do Prahy. V zimě, kdy je letadel dostatek, se pak posílají typicky do městských turistických oblastí.

před rokem
Bič boží

pardon? mene vyznamna linka do Belfastu? no, faktem je, ze to ve mne vyvolava vzpominky na pravidelnou linku Kunovice-Praha.

Bič boží

Takže Easyjet přes zimní období obnovuje/již obnovil rotaci po/pá z/do Prahy. A já se táži, kdo lítá v zimě do Severního Irska jako turista?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jako turista asi málo kdo. Na druhou stranu v opačném směru už to platit nemusí (sezónnost Prahy je výrazně méně specifická než sezónnost "venkovských"/přímořských destinací) a kromě toho u většiny linek do Británie tvoří opravdoví turisti stejně jen menšinu cestujících.

před rokem
Martin Vícha

Tak já se hlásím :-). Na dobré ceny do Belfastu čekám. Na prohlídku HMS Caroline, SS Nomadic, muzea Titanicu a pevnosti Grey Point, zima nevadí.

Bič boží

Tak jestli se dobre divam, EASYjet opet liknu PRG-BFS rusi ke konci brezna 2019

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nejspíš to tak bude no. Co mám informace (ale je to jen JPP), tak obsazenost je prachbídná...

před 2 lety
Bič boží

dneska full flight, ale gastarbeiteri se vracime z Vanoc k pichackam

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu