IATA (ICAO) kód letiště
BFS (EGAA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:54 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1473 km

O letišti Belfast

Největší a hlavní severoirské letiště se nachází 27 kilometrů od hlavního města Belfastu. Díky poloze mimo město a dobrému napojení na silniční síť je ideálním místem pro začátek poznávacích cest autem po celém Severním Irsku. 

V Belfastu mají jedny ze svých základen společnosti Ryanair, easyJet a Jet2. Terminál je moderní a relativně malý, ztráta orientace zde opravdu nehrozí. Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin.

Letenky

Přímé lety z Prahy zajišťuje od října 2018 společnost easyJet, vždy 2x týdně. Ceny zpátečních letenek se pohybují mezi 2.500 a 3.500 Kč, při nákupu s předstihem alespoň 2 měsíců se však lze dostat i k hranici 1.500 Kč. Obyvatelé Slezska a severní Moravy můžou využít i linku Ryanairu z Krakova.

Doba přímého letu je asi 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Belfastu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Spojení do Belfastu zajišťuje linka 300 s provozní dobou od 4:30 do 23:30, interval činí 20 minut a do centra se dostanete asi za půl hodiny. Za jízdenku zaplatíte 7,50 GBP

Pro cesty do města Derry (20 liber) nebo na druhé letiště Belfast-City (10 liber) využijte autobusovou linku airporter. Autobusy jezdí od 3:00 do 0:30 každých 60 minut. 

Na letiště jezdí ještě spoj číslo 109A do okolních obcí Antrim a Lisburn. 

Služby na letišti

Wifi je k dispozici pouze v tranzitní zóně na 2 hodiny zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

V dubnu a květnu z Prahy do Belfastu nic nelétá, což nechápu!

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Tohle bývá klasický problém méně významných linek z Britských ostrovů. Během léta jim letadla zkrátka vydělají mnohem více na trasách k moři než na lince do Prahy. V zimě, kdy je letadel dostatek, se pak posílají typicky do městských turistických oblastí.

před 3 lety
Bič boží

pardon? mene vyznamna linka do Belfastu? no, faktem je, ze to ve mne vyvolava vzpominky na pravidelnou linku Kunovice-Praha.

Přidat odpověď
před 3 lety
Bič boží

Takže Easyjet přes zimní období obnovuje/již obnovil rotaci po/pá z/do Prahy. A já se táži, kdo lítá v zimě do Severního Irska jako turista?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jako turista asi málo kdo. Na druhou stranu v opačném směru už to platit nemusí (sezónnost Prahy je výrazně méně specifická než sezónnost "venkovských"/přímořských destinací) a kromě toho u většiny linek do Británie tvoří opravdoví turisti stejně jen menšinu cestujících.

před 3 lety
Martin Vícha

Tak já se hlásím :-). Na dobré ceny do Belfastu čekám. Na prohlídku HMS Caroline, SS Nomadic, muzea Titanicu a pevnosti Grey Point, zima nevadí.

Přidat odpověď
před 3 lety
Bič boží

Tak jestli se dobre divam, EASYjet opet liknu PRG-BFS rusi ke konci brezna 2019

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nejspíš to tak bude no. Co mám informace (ale je to jen JPP), tak obsazenost je prachbídná...

před 4 lety
Bič boží

dneska full flight, ale gastarbeiteri se vracime z Vanoc k pichackam

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu