IATA (ICAO) kód letiště
DUB (EIDW)
Aktuální počasí
16.9 °C
Aktuální čas
17:30 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1455 km
Obvyklá cena letenky
3 000 Kč

O letišti Dublin

Letiště v Dublinu je základnou pro největšího nízkonákladového dopravce v Evropě – Ryanair stejně jako pro Aer Lingus, irskou národní aerolinku. Nachází se 11 km severně od centra města.

V areálu najdete dva terminály, které jsou blízko sebe, pěšky cca 5 minut po chodníku.

 • Terminál 1: Air Canada, Air France, Air Transat, British Airways, Ethiopian Airlines, Eurowings, Finnair, Flybe, Hainan Airlines, Iberia, Icelandair, KLM, Laudamotion, Lufthansa, Loganair, Qatar Airways, Ryanair, SAS, Swiss, TAP, Turkish Airlines, Vueling, WestJet, 
 • Terminál 2: Aer Lingus, American Airlines, Delta, Emirates, Norwegian, United

Dublin je jedním ze dvou letišť Evropě (spolu s dalším irským letištěm Shannon), které má v terminálu předsunutou imigrační kontrolu USA. Po příletu do Spojených států se let odbaví jako vnitrostátní a vy tak ušetříte mnohdy dlouhé fronty, které na amerických letištích bývají.

Letiště je otevřeno 24 hodin a není problém zde přenocovat.

Letenky

Do Dublinu se dostanete přímými lety z Prahy s průměrnou cenou mezi 2.500 a 3.000 Kč,  z Bratislavy nebo Katowic pak od 1.500 Kč do 2.000 Kč, v akcích se cena zpáteční letenky může dostat i k hranici 1.500 Kč při odletu z Prahy, výjimečně ještě méně při odletu z Bratislavy. 

Z Prahy létá do Dublinu přímo Ryanair a Aer Lingus.

Doba letu do Dublinu je asi 2,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dublinu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V Dublinu najdete dva terminály, mezi nimiž se do 10 minut dopravíte pěšky. Z jednoho terminálu na druhý lze projít i skrz tranzitní zónu bez toho, abyste museli ven.

Pokud přestupujete v rámci jedné aerolinky (případně jejích partnerů), v naprosté většině případů vás čeká přestup v rámci jednoho terminálu (nejčastěji číslo 2, na který létá místní hlavní aerolinie Aer Lingus). Orientace na dublinském letišti je snadná a vzdálenosti do 10 minut pěší chůze. Přestup mezi spoji se dá realizovat i do 35 minut.

V případě přestupu na let do USA počítejte s tím, že imigrační kontrola proběhne už na letišti v Dublinu. V USA po příletu z Dublinu už žádnou celní ani pasovou kontrolou procházet nebudete a rovnou zamíříte k výdeji zavazadel.

V případě negarantovaného přestupu (tj. pokud si zakoupíte odděleně na vlastní pěst dvě letenky) nemusíte opouštět tranzitní prostor pouze v případě cesty jen s příručním zavazadlem a s online odbavením na další let. Pokud v těchto případech cestujete s odbaveným zavazadlem, vždy musíte vyjít ven a znovu se odbavit, pro bezproblémový přestup doporučujeme minimálně 2,5 hodiny.

Doprava z/na letiště

Zastávky hromadné dopravy najdete ve společném prostranství před terminály 1 a 2, přehledně značené.

Nejlevněji se do centra Dublinu dostanete autobusy linek 16 a 41. Cestu do centra zvládnou zhruba za 45 minut při ceně 2,60 EUR (viz oficiální info). Jezdí každých 10 až 20 minut od 5:00 do 23:30, v neděli pak cca od 6:40. 

Budete-li cestovat po Dublinu častěji, určitě se vyplatí koupě kartičky Leap CardNa letišti je k mání v supermarketu Spar v terminálu 2 nebo v trafice WHSmith na terminálu 1. Samotná karta stojí 5 EUR, dobijete si na ní libovolnou částku, ze které se následně strhává jízdné po přiložení ke čtečce v autobusu.

V případě pozdního příletu, kdy jsou supermarket i trafika zavřené, není možnost zakoupení Leap Card a je nutné cestovat na jednotlivé jízdné. To zakoupíte v automatu na zastávce, kde lze platit i kartou, v obchodě na levé straně průchodu mezi terminálem a autobusovými zastávkami i u řidiče, kde však musíte platit v přesné hotovosti.

Například jízdné do centra Dublinu autobusy 16 a 41 vyjde s Leap Card na 2 EUR.

Pohodlnější alternativou ke klasické Leap Card je turistická kartička Leap Visitor Cardkterá platí i na expresní letištní autobusy 747 a 757. Leap Visitor Card můžete použít v následujících hodnotách:

 • na 24 hodin za 10 EUR
 • na 72 hodin za 19,50 EUR
 • na 168 hodin za 40 EUR

Nejrychlejším prostředkem pro cesty do centra je autobusová linka Dublin Express, která jezdí od 4:45 do 23:30 každých zhruba 30 minut. Cesta do centra zabere necelou půlhodinu. Lístek koupíte on–line na Terravision.eu. Jednosměrná jízdenky vyjde na 8 EUR, zpáteční je s výraznou slevou za 10 EUR. Při nestihnutí spoje můžete využít každý další.

Z letiště odjíždí mnoho autobusových spojů do Dublinu i celého Irska.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Hotely u letiště

Vzhledem k mnoha prodejům letenek s přestupem v Dublinu s aerolinkami Aer Lingus, může občas vyjít vhod přespání na letišti z důvodu nutného nočního přestupu. Stejně tak se vám hotel u letiště bude hodit při velmi brzkých odletech nebo pozdních příletech.

Přímo v areálu letiště najdete dva kvalitní hotely:

Ideální alternativou je hotel Clayton Hotel Dublin Airport ****, který je o třetinu levnější oproti těm v terminálu a nabízí nonstop shuttle dopravu z letiště, které je vzdálené 2,5 kilometru. V nabídce jsou i rodinné pokoje pro 2 dospělé a 2 děti téměř za totožnou cenu jako dvoulůžko.

V docházkové vzdálenosti 1 kilometr od terminálu najdete také Carlton Hotel Dublin Airport ****.  Za zmínku stojí ještě Premier Inn Dublin Airport ***, který nabízí taktéž rodinné pokoje a snídaně pro děti zdarma, pokud je alespoň 1 platící dospělí.

Služby na letišti

Wi-fi je na celém letišti zdarma a neomezeně.

Zavazadla si můžete uschovat v atriu krátkodobého parkoviště poblíž terminálu 1. Za 24 hodin vám budou účtovat od 5 do 12 € podle velikosti zavazadla.

V obou terminálech najdete prodejny potravin Spar nebo WHSmith, kde můžete levně nakoupit občerstvení. Dále si můžete vybrat z mnoha fast-foodových řetězců včetně McDonald's nebo KFC.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

29 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 444 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-07-26T07:55:26+02:00)

Jízda do centra busem 16 nebo 41 stojí aktuálně 2,6 €. Jízdenku 'Travel 90' koupíte v obchodě vlevo (jméno jsem zapomněl, ale je jich tam jen pár) v průchodu mezi východem z T1 a stanovištěm busů. Je přestupní, načíst v posledním busu ji musíte nejpozději 90 minut od načtení v prvnim busu. I jízdné placené cash u řidiče by mělo podle https://www.dublinbus.ie/Fares-a...ets/Adult/ stát běžnými busy 2,6 € po celém Dublinu.

Cesta busem 16 do centra byla bez problému, cesta na letiště tragická. V odpol. špičce nám jeden narvaný bus nezastavil, další měl mít nejmíň 15 min zpoždění. Nakonec jsme jeli taxíkem přes aplikaci Free Now, kterou nám kdosi místní taky marně čekající doporučil. Stál nás 25 € při nástupu poblíž Spire of Dublin. Byli jsme 4, takže cena/os dobrá.

Odpovědět
před 2 měs

Linky 747 a 757 dočasně pozastavené kvůli covidu definitivně skončily loni v srpnu. Teď už jen 16, 41 a Aircoach

před 3 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 444 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-19T14:50:59+02:00)

Pokud nechci Leap Card, dá se v busu 16, 41 (i na dalších linkách) zaplatit i platební kartou: nebo jen v hotovosti u řidiče (předpokládám, že v tom případě musím mít drobáky přesně, nebo mi vrátí)? Díky.

před 3 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V busu si nejsem jistý, ale každopádně na zastávce na letišti je automat, kde se dá platit i kartou. Jde tam koupit pouze one-way jízdenky za 3,30 EUR z letiště do centra.

před 3 měs

bezkontaktní platby kartou snad koncem roku 2023, a berou opravdu jen mince a přesně. jsem furt nevěděl, proč je potřeba razit tolik drobných centů a ono se to všecko spotřebuje v dublinu na autobusy.

před 3 měs
divan

Díky vám oběma za info.

před 3 měs
Avatar uživatele jang _1
jang _1

Jezdi jeste Dublin Express, 8 eur jestli rovnou koupite Return ticket. Bus 41 je levnejsi ale ma zastavku kazdych 100 metru, neni uplne idealni kdyz pospichate :)

před 3 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 444 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-20T10:26:33+02:00)

Díky. Upřesním, že podle webu Dublin Expressu i podle CL je za 8 € jedna jízda, zpáteční stojí 10 €.

před 3 měs
Avatar uživatele jang _1
jang _1

Nevím, čím to je, ale rozhodně jsem platil 8EUR a když to zkusím rezervovat na dublinexpress.ie, tak je to taky 8. Možná jen sleva za rezervaci přes web: https://i.imgur.com/7Vm01bM.png

před 3 měs
Avatar uživatele
Honza Čermák

Potvrzuji, že Dublin Express zpáteční jsem kupoval týden zpátky za 8 EUR.

před 3 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 444 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-22T21:40:53+02:00)

Na červen mi to ukazuje 10 € ať dělám co dělám. Hledala jsem i promo kódy, ale na nic jsem nenarazil.

před 3 měs
Avatar uživatele
Honza Čermák

To se díváme každý jinak nebo nevím, ale https://www.dublinexpress.ie/ zítra i v červnu zpáteční za 8.

před 3 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 444 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-23T11:15:42+02:00)

Díky, záhada vyřešena, díval jsem se na https://www.terravision.eu/airpo...59&cm=2477.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Jak probíhá předsunutá imigrační kontrola? Je tam US imigrační úředník? Jak dlouho před odletem bychom měli dorazit na letiště?

před 5 měs
Avatar uživatele
Honza Čermák
před 5 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 466 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-03-11T16:50:13+01:00)

Díky, vypadá to snadně. Funguje to i na děti?

Jak dlouho - doporučují 3 hodiny předem: https://www.dublinairport.com/fl...o-usa/faqs

Přidat odpověď
před 5 měs
Lucie _B

Nevíte kde se dají koupit lístky na autobus č.41 ve směru z centra na letiště? Kde se dají koupit lístky? Dá se platit u řidiče kartou nebo jsou na zastávkách automaty? Díky za odpověď.

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Automat je přímo na zastávce autobusu, dá se v něm však koupit jen jednosměrná jízdenka z letiště do centra, nikoliv celodenní.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Airlink Express se jmenuje jak linka 747, tak 757. Lístek se dá koupit nejen na Terravision.eu, ale i na https://airlinkexpress.ie/ , tam dokonce s 1€ slevou. Do centra na O'Connell Street jezdí i linka Aircoach č. 700. https://www.aircoach.ie/

před 3 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

AirCoach má předprodej na konkrétní sloty a podle podmínek to vypadá, že tě vezmou maximálně na jeden další spoj, pokud je tam místo:

When travelling from Dublin Airport only, and where there has been a flight delay, passengers may be allowed to travel on a later journey than the one booked providing there is a seat available on the coach and that it is the next journey after the one they had originally booked on. In all other cases, customers will be required to purchase a new ticket and claim from their airline/travel insurance for refunds of any unused tickets.

Přidat odpověď
před 3 měs

Teraz som sa docital, ze Leap Visitor Card plati aj na linku 747. Je to pravda?

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Jestli ses to dočetl na oficiálním webu jako dnes já, tak je to opravdu pravda. 😂 Už jsem adminům navrhoval, ať to připíšou do průvodce, tak uvidíme.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravim. chtel bych letet z Prahy pres Dublin do Chicaga,prestup je ale pouze 1hod. 25min. Staci to na odbaveni vzhledem k predsunute imigrační kontrole USA na letišti v Dublinu? Letenka by byla od Lingusu z Prahy az do Chicaga, predpokladam s odbavenymi zavazadly jiz z Prahy. dekuji za odpoved na email. hezky den

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele kvcr99
kvcr99

Zdravím, 16. letím do Dublinu a rád bych si pořídil Leap Card, tu na 3 dny za 19,5€. Jak to mám provést? Dnes online objednat a doufat, že mi přijde poštou? Nebo lze tuto cestovatelskou kartu pořídit i na letišti ? Díky!

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, lze pořídit i na letišti, je to ostatně popsáno výše v sekci "Doprava".

před 3 lety
Avatar uživatele kvcr99
kvcr99

Díky za včasnou reakci. Já si z textu jen nebyl jistý, jestli to neplatí jen pro normální lístky.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nene, jde právě i Leap Card, všechna prodejní místa jsou uvedena na oficiálním webu: https://about.leapcard.ie/about/where-to-buy

před 3 lety
Avatar uživatele
Petr Dobeš

Ja si ji tam 2 roky zpet kupoval normalne v mistni trafice ci co to bylo primo na letisti

Přidat odpověď
před 3 lety

Díky za užitečné informace :-) Hlavně o dopravě z letiště

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu