Průvodce letištěm

Letiště Dublin

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Dublin

Letiště v Dublinu je základnou pro největšího nízkonákladového dopravce v Evropě – Ryanair stejně jako pro Aer Lingus, irskou národní aerolinku. Nachází se 11 km od centra města.

Dublin je jedním ze dvou letišť Evropě (spolu s dalším irským letištěm Shannon), které má v terminálu předsunutou imigrační kontrolu USA. Po příletu do Spojených států se let odbaví jako vnitrostátní a vy tak ušetříte mnohdy dlouhé fronty, které na amerických letištích bývají.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1455 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
01:12 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Do Dublinu se dostanete přímými lety z Prahy, Bratislavy nebo Katowic za ceny od 1.500 Kč do 2.000 Kč, v akcích se cena zpáteční letenky může dostat i k hranici 1.350 Kč při odletu z Prahy, výjimečně ještě méně při odletu z Bratislavy. 

Z Prahy létá do Dublinu přímo Ryanair a Aer Lingus.

Doba letu do Dublinu je asi 150 min.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dublinu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V Dublinu najdete dva terminály, mezi nimiž se do 10 minut dopravíte pěšky. Letiště je snadné a přehledné a bude vám pro přestupy stačit 35 minut, pro lety do USA 70 minut.

Doprava z/na letiště

Nejlevněji se do centra Dublinu dostanete autobusy linek 16 a 41. Cestu zvládnou zhruba za 45 minut při ceně 3,30 €. Jezdí každých 10 až 20 minut od 5:00 do 23:30, v neděli pak cca od 6:40.

Nejrychlejším prostředkem pro cesty do centra je autobusová linka 747 „Airlink“, která jezdí od 4:45 do 23:30 každých 10–15 minut, jednosměrná jízdenka stojí 7 €. Alternativou je linka 757, která jede rovněž do centra města s intervalem 20 minut. Cesta do centra zabere necelou půlhodinu. Lístek koupíte on–line na Terravision.eu. Jednosměrná jízdenky vyjde na 7 €, zpáteční je za 11 €. Při nestihnutí spoje můžete využít každý další. Lístek je nutné vytisknout.

Z letiště odjíždí mnoho autobusových spojů do Dublinu i celého Irska.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je na celém letišti zdarma a neomezeně.

Zavazadla si můžete uschovat v atriu krátkodobého parkoviště poblíž terminálu 1. Za 24 hodin vám budou účtovat od 5 do 12 € podle velikosti zavazadla.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu