IATA (ICAO) kód letiště
DUB (EIDW)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:02 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1455 km
Obvyklá cena letenky
3 000 Kč

O letišti Dublin

Letiště v Dublinu je základnou pro největšího nízkonákladového dopravce v Evropě – Ryanair stejně jako pro Aer Lingus, irskou národní aerolinku. Nachází se 11 km severně od centra města.

V areálu najdete dva terminály, které jsou blízko sebe, pěšky cca 5 minut po chodníku.

  • Terminál 1: Air Canada, Air France, Air Transat, British Airways, Ethiopian Airlines, Eurowings, Finnair, Flybe, Hainan Airlines, Iberia, Icelandair, KLM, Laudamotion, Lufthansa, Loganair, Qatar Airways, Ryanair, SAS, Swiss, TAP, Turkish Airlines, Vueling, WestJet, 
  • Terminál 2: Aer Lingus, American Airlines, Delta, Emirates, Norwegian, United

Dublin je jedním ze dvou letišť Evropě (spolu s dalším irským letištěm Shannon), které má v terminálu předsunutou imigrační kontrolu USA. Po příletu do Spojených států se let odbaví jako vnitrostátní a vy tak ušetříte mnohdy dlouhé fronty, které na amerických letištích bývají.

Letiště je otevřeno 24 hodin a není problém zde přenocovat.

Letenky

Do Dublinu se dostanete přímými lety z Prahy s průměrnou cenou mezi 2.500 a 3.000 Kč,  z Bratislavy nebo Katowic pak od 1.500 Kč do 2.000 Kč, v akcích se cena zpáteční letenky může dostat i k hranici 1.500 Kč při odletu z Prahy, výjimečně ještě méně při odletu z Bratislavy. 

Z Prahy létá do Dublinu přímo Ryanair a Aer Lingus.

Doba letu do Dublinu je asi 2,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dublinu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V Dublinu najdete dva terminály, mezi nimiž se do 10 minut dopravíte pěšky. Z jednoho terminálu na druhý lze projít i skrz tranzitní zónu bez toho, abyste museli ven.

Pokud přestupujete v rámci jedné aerolinky (případně jejích partnerů), v naprosté většině případů vás čeká přestup v rámci jednoho terminálu (nejčastěji číslo 2, na který létá místní hlavní aerolinie Aer Lingus). Orientace na dublinském letišti je snadná a vzdálenosti do 10 minut pěší chůze. Přestup mezi spoji se dá realizovat i do 35 minut.

V případě přestupu na let do USA počítejte s tím, že imigrační kontrola proběhne už na letišti v Dublinu. V USA po příletu z Dublinu už žádnou celní ani pasovou kontrolou procházet nebudete a rovnou zamíříte k výdeji zavazadel.

V případě negarantovaného přestupu (tj. pokud si zakoupíte odděleně na vlastní pěst dvě letenky) nemusíte opouštět tranzitní prostor pouze v případě cesty jen s příručním zavazadlem a s online odbavením na další let. Pokud v těchto případech cestujete s odbaveným zavazadlem, vždy musíte vyjít ven a znovu se odbavit, pro bezproblémový přestup doporučujeme minimálně 2,5 hodiny.

Doprava z/na letiště

Zastávky hromadné dopravy najdete ve společném prostranství před terminály 1 a 2, přehledně značené.

Nejlevněji se do centra Dublinu dostanete autobusy linek 16 a 41. Cestu do centra zvládnou zhruba za 45 minut při ceně 3,30 EUR (bližší zastávky na severu Dublinu jen 3 €). Jezdí každých 10 až 20 minut od 5:00 do 23:30, v neděli pak cca od 6:40. 

Budete-li cestovat po Dublinu častěji, určitě se vyplatí koupě kartičky Leap CardNa letišti je k mání v informačním stánku Dublin Bus v příletové hale terminálu 1, v supermarketu Spar v terminálu 2 nebo v trafice WHSmith na terminálu 1. Samotná karta stojí 5 EUR, dobijete si na ní libovolnou částku, ze které se následně strhává jízdné po přiložení ke čtečce v autobusu. Například jízdné do centra Dublinu autobusy 16 a 41 vyjde s Leap Card na 2,50 EUR.

Pohodlnější alternativou ke klasické Leap Card je turistická kartička Leap Visitor Cardkterá platí i na expresní letištní autobusy 747 a 757. Leap Visitor Card můžete použít v následujících hodnotách:

  • na 24 hodin za 10 EUR
  • na 72 hodin za 19,50 EUR
  • na 168 hodin za 40 EUR

Nejrychlejším prostředkem pro cesty do centra je autobusová linka 747 „Airlink“, která jezdí od 4:45 do 23:30 každých 10–15 minut.. Alternativou je linka 757, která jede rovněž do centra města s intervalem 20 minut. Cesta do centra zabere necelou půlhodinu. Lístek koupíte on–line na Terravision.eu. Jednosměrná jízdenky vyjde na 7 €, zpáteční je za 12 €. Při nestihnutí spoje můžete využít každý další. Lístek je nutné vytisknout. U linek 747 a 757 neplatí kartička Leap Card, avšak Leap Visitor Card ano.

Z letiště odjíždí mnoho autobusových spojů do Dublinu i celého Irska.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je na celém letišti zdarma a neomezeně.

Zavazadla si můžete uschovat v atriu krátkodobého parkoviště poblíž terminálu 1. Za 24 hodin vám budou účtovat od 5 do 12 € podle velikosti zavazadla.

V obou terminálech najdete prodejny potravin Spar nebo WHSmith, kde můžete levně nakoupit občerstvení. Dále si můžete vybrat z mnoha fast-foodových řetězců včetně McDonald's nebo KFC.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x

Airlink Express se jmenuje jak linka 747, tak 757. Lístek se dá koupit nejen na Terravision.eu, ale i na https://airlinkexpress.ie/ , tam dokonce s 1€ slevou. Do centra na O'Connell Street jezdí i linka Aircoach č. 700. https://www.aircoach.ie/

Odpovědět
před rokem

Teraz som sa docital, ze Leap Visitor Card plati aj na linku 747. Je to pravda?

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Jestli ses to dočetl na oficiálním webu jako dnes já, tak je to opravdu pravda. 😂 Už jsem adminům navrhoval, ať to připíšou do průvodce, tak uvidíme.

Zdravim. chtel bych letet z Prahy pres Dublin do Chicaga,prestup je ale pouze 1hod. 25min. Staci to na odbaveni vzhledem k predsunute imigrační kontrole USA na letišti v Dublinu? Letenka by byla od Lingusu z Prahy az do Chicaga, predpokladam s odbavenymi zavazadly jiz z Prahy. dekuji za odpoved na email. hezky den

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele kvcr99
kvcr99

Zdravím, 16. letím do Dublinu a rád bych si pořídil Leap Card, tu na 3 dny za 19,5€. Jak to mám provést? Dnes online objednat a doufat, že mi přijde poštou? Nebo lze tuto cestovatelskou kartu pořídit i na letišti ? Díky!

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, lze pořídit i na letišti, je to ostatně popsáno výše v sekci "Doprava".

před rokem
Avatar uživatele kvcr99
kvcr99

Díky za včasnou reakci. Já si z textu jen nebyl jistý, jestli to neplatí jen pro normální lístky.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nene, jde právě i Leap Card, všechna prodejní místa jsou uvedena na oficiálním webu: https://about.leapcard.ie/about/where-to-buy

před rokem
Avatar uživatele
Petr Dobeš

Ja si ji tam 2 roky zpet kupoval normalne v mistni trafice ci co to bylo primo na letisti

Díky za užitečné informace :-) Hlavně o dopravě z letiště

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu