Letiště Dublin

Dublin Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

DUB (IATA)
EIDW (ICAO)
Irsko

Letiště v Dublinu je základnou pro největšího nízkonákladového dopravce v Evropě – Ryanair stejně jako pro Aer Lingus, irskou národní aerolinku. Nachází se 11 km od centra města.

Dublin je jedním ze dvou letišť Evropě (spolu s dalším irským letištěm Shannon), které má v terminálu předsunutou imigrační kontrolu USA. Po příletu do Spojených států se let odbaví jako vnitrostátní a vy tak ušetříte mnohdy dlouhé fronty, které na amerických letištích bývají.

 


Letenky

Do Dublinu se dostanete přímými lety z Prahy, Bratislavy nebo Katowic za ceny od 1.500 Kč do 2.000 Kč, v akcích se cena zpáteční letenky může dostat i k hranici 1.350 Kč při odletu z Prahy, výjimečně ještě méně při odletu z Bratislavy.

Z Prahy létá do Dublinu přímo Ryanair a Aer Lingus.

Doba letu do Dublinu je asi 150 min.

Vyhledat letenky


Přestup

V Dublinu najdete dva terminály, mezi nimiž se do 10 minut dopravíte pěšky. Letiště je snadné a přehledné a bude vám pro přestupy stačit 35 minut, pro lety do USA 70 minut.


Doprava z/na letiště

Nejlevněji se do centra Dublinu dostanete autobusy linek 16 a 41. Cestu zvládnou zhruba za 45 minut při ceně 3,30 €. Jezdí každých 10 až 20 minut od 5:00 do 23:30, v neděli pak cca od 6:40.

Nejrychlejším prostředkem pro cesty do centra je autobusová linka 747 „Airlink“, která jezdí od 4:45 do 23:30 každých 10–15 minut, jednosměrná jízdenka stojí 6 €, zpáteční pak 10 €. Alternativou je linka 757, která jede rovněž do centra města s intervalem 20 minut. Cesta do centra zabere necelou půlhodinu.

Nově můžete využít i spojení společnosti Terravision, které jezdí cca každých 10 minut. První spoj z centra odjíždí ve 4:45, poslední spoj z letiště v 0:30. Jednosměrná jízdenky vyjde na 6 €, zpáteční je za 10 €, rezervovat lze online.

Z letiště odjíždí mnoho autobusových spojů do Dublinu i celého Irska.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wi-fi je na celém letišti zdarma a neomezeně.

Zavazadla si můžete uschovat v atriu krátkodobého parkoviště poblíž terminálu 1. Za 24 hodin vám budou účtovat od 5 do 12 € podle velikosti zavazadla.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Irska? Nastav si hlídače