Aerolineas Argentinas - Airbus A332

Aerolineas Argentinas

O aerolince

Národní argentinské aerolinky a člen aliance Sky Team jsou největší společností v zemi se základnami na obou letištích v Buenos Aires. Aerolineas Argentinas provozují dceřinou společnost Austral Lineas Aeres pro méně vytížené vnitrostátní linky, které má identické zbarvení letadel i podobné podmínky na palubě.

Společnost létá na nejjižnější letiště světa s pravidelným provozem ve městě Ushuaia.

Mapa
IATA Kód
AR
Letecká aliance
SkyTeam
Země původu
Argentina
Datum vzniku
07. 12. 1950

Letenky

Aerolinka obsluhuje rozsáhlou síť destinací po celé Argentině doplněnou o několik málo linek po Jižní Americe, do Miami, New Yorku, Říma, Barcelony a samozřejmě Madridu.

Paradoxně nejlevnější letenky v poměru k délce letu mají Aerolineas Argentinas na dálkových linkách, naopak vnitrostátní zpáteční letenka mnohdy stojí i 8.000 Kč. Letenky rezervujte nejlépe 1–3 měsíce před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma máte nárok na jedno kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm do 8 kg plus osobní věc (kabelka, brašna na notebook, deštník, …).

Odbavené zavazadlo je rovněž zdarma u všech tarifů i linek. Limit na mezinárodních linkách činí 23 kg, u letů po Argentině pak musí zavazadlo vážit do15 kg.

Lyže, golfové a rybářské náčiní je přepravováno zdarma.

Kočky a psy společnost přepravuje pouze na vnitrostátních linkách, s výjimkou slepeckých psů, které si můžete vzít na palubu i na mezinárodních spojích.

Odbavení

Na přepážce se lze odbavit zdarma, většinou 2–3 hodiny před odletem.

Online odbavení s možností vytištění palubní vstupenky doma je k dispozici 24 hodin před odletem, stejně jako check-in přes mobil, kde si boardingpass tisknout nemusíte, stačí na letišti ukázat čárový kód. Mobilní odbavení je možné pouze na linkách po Jižní Americe.

Služby během letu

Bohaté občerstvení zdarma dostanete na každém letu nezávisle na ceně letenky.

U velkých letadel, která společnost nasazuje na dálkové linky a v letní sezoně i na trasu do Ushuaie můžete zdarma využívat palubní zábavu prostřednictvím osobních obrazovek zabudovaných v každé sedačce.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Dalibor _1
před 4 lety

Kryštofe, moc díky za všechny informace! Jenom doplním, že aktuálně je přinejmenším u vnitrostátních linek odbavené zavazadlo u nejlevnějších tarifů (Promo, Base) za příplatek... Naštěstí to nejsou nějaké strašidelné sumy.