Buenos Aires

Letiště Buenos Aires Jorge Newbery

O letišti

Oficiálně nese letiště název po argentinském letci Jorgem Newberym, v běžném provozu se však používá pouze název „Aeroparque“, což můžeme najít i na mnoha odletových tabulích po celé Argentině. Letiště se nachází velmi blízko centra (asi 8 km) a je tak mnohem oblíbenější než vzdálené mezinárodní letiště Ezeiza. Slouží však pouze vnitrostátním a regionálním linkám. 

IATA Kód
AEP
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
01:33 (-5)
Vzdálenost z ČR
11804 km

Letenky

Vzhledem k omezenému množství mezinárodních spojů jsou obecně letenky na přímo na toto městské letiště dražší než na větší Ezeizu. Z Prahy a okolí se pohybují v rozmezí 21.000-26.000 Kč. Naopak pro domácí lety se využívá především Aeroparque, letenky po Argentině začínají na 6.000 Kč.  

Doba letu do Buneos Aires se pohybuje průměrně okolo 18–20 hodin.  

Inspirujte se akcemi na letenky do Buenos Aires, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Jediný terminál je i přes svoji malou rozlohu velice nepřehledný a komplikovaný, je proto lepší dorazit alespoň 75 minut před odletem. Pro přestup raději počítejte minimálně s 60 minutami.  

Letištní budova je umístěna v příjemném prostředí, v těsné blízkosti se nachází pobřežní promenáda s mnoha stánky s místním občerstvením. 

Doprava z/na letiště

Nejlevněji se do města dostanete městským autobusem, zastávka se nachází přímo před terminálem. Jízdné stojí 5,75 ARS / 10 Kč. Tento způsob dopravy je velmi nepřehledný kvůli absenci jakýchkoliv jízdních řádů a rovněž může být problém s platbou, ta je možná jen mincemi a pouze v přesné hodnotě. Cesta trvá od 30 do 90 minut. 

  • Na letišti zastavují následující linky: 33, 37, 45 a 160 

Nejrychleji a nejpohodlněji se přímo do centra dostanete autobusem „ArBus“, který má zastávku před vnitrostátními přílety. Jízdné stojí 30 ARS / 50 Kč, spoje odjíždějí každých 20–30 minut a do centra jedou 30–60 minut. Tímto autobusem se dostanete i na centrální autobusové a vlakové nádraží. Lístky můžete zaplatit i platební kartou ve stánku v terminálu. Více na informací na webu dopravce

Na letiště Ezeiza využijete autobusového dopravce Tienda León. Cesta bude trvat zhruba 90–120 minut a zaplatíte 200 ARS / 330 Kč. 

Služby na letišti

Možnosti wi-fi jsou neomezené a zdarma.  

Úschovna zavazadel je k dispozici mimo terminál u výjezdu z parkoviště. Není moc dobře označena, proto je lepší se zeptat na informacích přímo v terminálu, kde vám poradí. Za jeden den úložného zaplatíme v závislosti na velikosti zavazadla 100–150 ARS / 160–240 Kč.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí