IATA (ICAO) kód letiště
EZE (SAEZ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
12:54 (-5)
Vzdálenost od Prahy
11834 km

O letišti Buenos Aires Ministro Pistarini

Největší argentinské letiště, vzdálené 31 km od Buenos Aires, slouží především mezinárodní a dálkové dopravě, která je doplňována napájecími lety z vnitrostátních linek. Ezeiza je uživatelsky příjemné letiště, protože je dimenzováno na větší počet letů, než jaký z něj ve skutečnosti létá.

Letenky

Z Česka a okolních zemí nebývají příliš často akční letenky do Argentiny. Běžné ceny se pohybují od 18.000 do 21.000 Kč. Výhodnější ceny letenek se můžou objevit z Paříže nebo Madridu. I takové akce pro vás sledujeme, proto si nastavte naše hlídače letenek nebo nás pravidelně sledujte.

Celková doba letu do Buenos Aires ze střední Evropy i s přestupy se pohybuje od 16 do 20 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Buenos Aires, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Najdeme tu tři terminály označené písmeny A, B, C, které jsou však vzájemně propojeny a snadno se mezi nimi dopravíme do 15 minut pěšky.

Čas na přestup: alespoň 45 minut, ideálně 60–75 minut.

Doprava z/na letiště

Veřejná doprava do Buneos Aires není příliš kvalitní.

Nejlevnějším způsobem jsou městské autobusy, které zastavují přímo před terminálem A. Jízdenka stojí 3,75 ARS / 10 Kč a cesta zabere asi 120 minut. Autobusová doprava v Buenos Aires je velmi chaotická, chybí kvalitní informace o jízdních řádech nebo systémové mapy. Jízdné se platí pouze v mincích a jen v přesné hodnotě. Na Ezeizu jezdí autobusy číslo:

  • 8A, 51C a 51D

Nejrychlejší cestu do města zajišťuje dopravce Tienda León moderními autobusy. Jízdné je možné zaplatit kreditní kartou v terminálu a vyjde nás na 190 ARS / 310 Kč. Ve směru z centra na letiště jízdenka stojí pouze 85 ARS / 140 Kč.

Stejný dopravce vás doveze na druhé městské letiště Aeroparque Jorge Newbery. Cesta bude trvat zhruba 90–120 minut a zaplatíte 200 ARS / 330 Kč.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma a neomezeně.

Úschovna zavazadel na letišti nefunguje.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu