Letiště Buenos Aires Ministro Pistarini

Buenos Aires Ministro Pistarini International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

EZE (IATA)
SAEZ (ICAO)
Argentina

Největší argentinské letiště, vzdálené 31 km od Buenos Aires, slouží především mezinárodní a dálkové dopravě, která je doplňována napájecími lety z vnitrostátních linek. Ezeiza je uživatelsky příjemné letiště, protože je dimenzováno na větší počet letů, než jaký z něj ve skutečnosti létá.

 


Letenky

Z Česka a okolních zemí nebývají příliš často akční letenky do Argentiny. Běžné ceny se pohybují od 18.000 do 21.000 Kč. Výhodnější ceny letenek se můžou objevit z Paříže nebo Madridu. I takové akce pro vás sledujeme, proto si nastavte naše hlídače letenek nebo nás pravidelně sledujte.

Celková doba letu do Buenos Aires ze střední Evropy i s přestupy se pohybuje od 16 do 20 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Najdeme tu tři terminály označené písmeny A, B, C, které jsou však vzájemně propojeny a snadno se mezi nimi dopravíme do 15 minut pěšky.

Čas na přestup: alespoň 45 minut, ideálně 60–75 minut.


Doprava z/na letiště

Veřejná doprava do Buneos Aires není příliš kvalitní.

Nejlevnějším způsobem jsou městské autobusy, které zastavují přímo před terminálem A. Jízdenka stojí 3,75 ARS / 10 Kč a cesta zabere asi 120 minut. Autobusová doprava v Buenos Aires je velmi chaotická, chybí kvalitní informace o jízdních řádech nebo systémové mapy. Jízdné se platí pouze v mincích a jen v přesné hodnotě. Na Ezeizu jezdí autobusy číslo:

  • 8A, 51C a 51D

Nejrychlejší cestu do města zajišťuje dopravce Tienda León moderními autobusy. Jízdné je možné zaplatit kreditní kartou v terminálu a vyjde nás na 190 ARS / 310 Kč. Ve směru z centra na letiště jízdenka stojí pouze 85 ARS / 140 Kč.

Stejný dopravce vás doveze na druhé městské letiště Aeroparque Jorge Newbery. Cesta bude trvat zhruba 90–120 minut a zaplatíte 200 ARS / 330 Kč.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma a neomezeně.

Úschovna zavazadel na letišti nefunguje.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Argentiny? Nastav si hlídače