Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air Malta

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince Air Malta

Letecká společnost Air Malta je vlajkovým dopravcem středomořského státu Malty se sídlem na mezinárodním letišti Malta. Společnost létá do 35 evropských destinací včetně Prahy, Vídně, Budapešti, Berlína a Mnichova.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Air Malta můžete zakoupit v libovolném rezervačním systému, nejlépe 2–4 měsíce před odletem.

Aerolinka také přibližně dvakrát do roka pořádá cenové akce a akční letenky na Maltu lze pořídit za 2–3.000 korun z Prahy a okolních letišť. Průměrná cena za zpáteční let je přitom okolo 5.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je omezeno rozměry 55 x 40 x 20 cm a váhou 10 kg. Navíc si lze vzít kabelku, foťák či brašnu na notebook.

Odbavené zavazadlo můžete přepravovat zdarma o maximální hmotnosti 20 kg.

Odbavení

Check-in na letišti je bezplatný a dostupný 45 minut až 2 hodiny před odletem.

Online odbavení je dostupné 24 hodin před odletem, prozatím však není možné při odletu z Prahy. Odbavíte se bez poplatku až na letištní přepážce.

Služby během letu

Občerstvení během letu je zdarma a v podobě sendviče s lahví vody.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Kocarek s KM leti zadarmo - bud ho muzete poslat jako nadmerne zavazadlo (na checkinu Vam ho soudruzka oznaci tagem a odnesete ho na specialni scanner kde si ho prevezmou), nebo jak pise Krystof, muzete s nim dojet na gate a nasledne ho u dveri do letadla odevzdate a na Malte ho zase dostanete u letadla.. Bohuzel se casto stava, ze se kocarek pri manipulaci poskodi - doporucuju si na nej poridit obal - specielne pokud mate nejaky drazsi - nebo si na cestovani kupte ty nejlevnejsi golfky co najdete na internetu.. Nasledna reklamace poskozeneho kocarku je temer nemozna, pokud neni zlomeny vejpul nebo nechybi podvozek..

Odpovědět
před 8 dny

Dobrý den.

Řešíme rozměry zavazadla. Rozměr našich kufříků je 55x40x23. Chceme je mít jako příruční zavazadlo. Máme řešit ty 3 cm navíc? Opravdu si mohu ke "kabinovému" zavazadlu vzít ještě kabelku?

Letíme z Mnichova.

Děkuji. Věra M.

před 9 dny
Lukáš Horák
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 1299 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno)

Dobrý den, takové rozměrové nuance u klasické aerolinky vůbec neřešte, přeměřovací rámy mají na gatech jen na ozdobu nebo pro hříšníky, kteří překročili limity dvakrát ;-)

Ano, druhý kus příručního menšího zavazadla je u všech klasických leteckých společností samozřejmostí. Je pár výjimek, ale Air Malta k nim nepatří.

Prosím o informaci, jak se přepravuje z Prahy na Maltu kočárek (let KM-539 a KM-538). Jedná se o normální zavazadlo nebo se to platí a odbavuje zvlášť.

Děkuji

před 9 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, kočárky přepravují snad všechny aerolinky (dokonce i nízkonákladové) zdarma. Kočárek odevzdáte při nástupu do letadla a vyzvednete jej opět ihned po výstupu (nečeká se u pásu jako na klasická zavazadla).

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu