Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air Malta

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Air Malta

Letecká společnost Air Malta je vlajkovým dopravcem středomořského státu Malty se sídlem na mezinárodním letišti Malta. Společnost létá do 35 evropských destinací včetně Prahy, Vídně, Budapešti, Berlína a Mnichova.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Air Malta můžete zakoupit v libovolném rezervačním systému, nejlépe 2–4 měsíce před odletem.

Aerolinka také přibližně dvakrát do roka pořádá cenové akce a akční letenky na Maltu lze pořídit za 2–3.000 korun z Prahy a okolních letišť. Průměrná cena za zpáteční let je přitom okolo 5.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je omezeno rozměry 55 x 40 x 20 cm a váhou 10 kg. Navíc si lze vzít kabelku, foťák či brašnu na notebook.

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu "Go Light". Lze dokoupit online přes web Air Malta za 25 € jedním směrem, proto se vyplatí rovnou kupovat dražší tarif "Go Smart". Ten odbavené zavazadlo obsahuje již v ceně a bývá obvykle dražší o méně než 25 € než tarif "Go Light".

Odbavení

Check-in na letišti je bezplatný a dostupný 45 minut až 2 hodiny před odletem.

Online odbavení je dostupné 24 hodin před odletem, prozatím však není možné při odletu z Prahy. Odbavíte se bez poplatku až na letištní přepážce.

Služby během letu

Občerstvení během letu je zdarma a v podobě sendviče s lahví vody.

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, poletíme prvně , a to přes Váš tip z Prahy na Maltu. Jen se radši ujistím, jelikož není možný check-in z Prahy, tak si pouze vytisknu letenky a dostavím se na letiště 2 hodiny předem a tam vše ostatní poběhne? Nic jiného není nutno? Děkuji, jsme začátečníci v létání po svojí ose.

Díky

před 6 dny
Kryštof Hájek

Ano, přesně tak :)

Dobrý den, máme koupené letenky na léto z Malty do Prahy.

Kdy a kde je možné udělat check in? Děkuji.

před 17 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz text výše...

Přidat odpověď
před 17 dny

Dobrý den, mám udělaný checkin on line. Mám koupený kufr při rezervaci. Ale při checkin mi nenabidlo nikde zadání voucheru na kufr. Mám jen mejl s rezervací, kde je číslo voucheru. Bude problém na letišti?

Odpovědět
před 22 dny
Jakub Roubal

Dobrý den,

dne 20.06. letíme z Malty do Prahy s AirMalta, chtěl bych se zaptat , jak je to s odbaveným zavazadlem. Jestli se zavazadlo do 20 kg platí nebo ne. Z Vaší informace jsem pochopil, že společnost přepravuje zavazadlo zdarma, ale na stránkách AirMalta jsem našel, že se to liší podle třídy letenky.

Předem děkuji za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den,

máte pravdu, měli jsme neaktualizované informace, Air Malta před pár měsíci měnila svoji zavazadlavou politiku. Už opraveno - v nejnižším tarifu opravdu odbavené zavazadlo v ceně není.

Dobrý den,

rezervovali jsme si letenky z vídně do prahy. Co jsem pochopila, tak check in je lepší udělat až ve vídni na letišti, takže teď už nic nepotřebuji vyřizovat? přišel mi vlastně jen kod letenek, jméno, příjmení. To stejné pak z malty do vídně?

Děkuji

před 2 měs
Kryštof Hájek

Ano, nic dalšího nepotřebujete. Check-in můžete udělat jak online, tak na letišti, je to jedno.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele andreko
andreko

Dobrý den,nevíte jak dětské podsedáky/autosedačky? Jestli je možno pro děti vzít zdarma.?? Píšou "equipment your kids", ale konkrétně jako to má např. easyjet, jsem nenašla.

Odpovědět
před 2 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Kocarek s KM leti zadarmo - bud ho muzete poslat jako nadmerne zavazadlo (na checkinu Vam ho soudruzka oznaci tagem a odnesete ho na specialni scanner kde si ho prevezmou), nebo jak pise Krystof, muzete s nim dojet na gate a nasledne ho u dveri do letadla odevzdate a na Malte ho zase dostanete u letadla.. Bohuzel se casto stava, ze se kocarek pri manipulaci poskodi - doporucuju si na nej poridit obal - specielne pokud mate nejaky drazsi - nebo si na cestovani kupte ty nejlevnejsi golfky co najdete na internetu.. Nasledna reklamace poskozeneho kocarku je temer nemozna, pokud neni zlomeny vejpul nebo nechybi podvozek..

Odpovědět
před 4 měs

Dobrý den.

Řešíme rozměry zavazadla. Rozměr našich kufříků je 55x40x23. Chceme je mít jako příruční zavazadlo. Máme řešit ty 3 cm navíc? Opravdu si mohu ke "kabinovému" zavazadlu vzít ještě kabelku?

Letíme z Mnichova.

Děkuji. Věra M.

před 4 měs
Lukáš Horák
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 1376 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-02-10T07:19:16+01:00)

Dobrý den, takové rozměrové nuance u klasické aerolinky vůbec neřešte, přeměřovací rámy mají na gatech jen na ozdobu nebo pro hříšníky, kteří překročili limity dvakrát ;-)

Ano, druhý kus příručního menšího zavazadla je u všech klasických leteckých společností samozřejmostí. Je pár výjimek, ale Air Malta k nim nepatří.

Přidat odpověď
před 4 měs

Prosím o informaci, jak se přepravuje z Prahy na Maltu kočárek (let KM-539 a KM-538). Jedná se o normální zavazadlo nebo se to platí a odbavuje zvlášť.

Děkuji

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, kočárky přepravují snad všechny aerolinky (dokonce i nízkonákladové) zdarma. Kočárek odevzdáte při nástupu do letadla a vyzvednete jej opět ihned po výstupu (nečeká se u pásu jako na klasická zavazadla).

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu