Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air Serbia

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Air Serbia

Srbská národní aerolinka se sídlem a hlavní základnou v Bělehradu je zčásti vlastněna Etihad Airways ze Spojených Arabských Emirátů. Mimo jiné i díky tomu se v posledních letech rychle rozvíjí a stává se velmi oblíbenou alternativou pro cesty z Evropy do Asie s přestupy v Bělehradu a Abu Dhabi.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Air Serbia se zaměřuje především na přestupující cestující, většina letenek se tomu přizpůsobuje, není ničím neobvyklým, že například samostatná letenka Praha – Bělehrad je i 2x dražší než letenka Praha – Bělehrad – Moskva či jiná destinace.

Společnost má nejhustší síť na Balkáně ze všech evropských aerolinek, létá zde na většinu funkčních letišť, dálkové spoje pak vedou do Abu Dhabi a New Yorku.

Air Serbia provozuje přímé lety z Bělehradu do Prahy i Vídně.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na palubu si můžete vzít vždy zdarma jeden kus příručního zavazadla o rozměru 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg. Kabelka, brašna na notebook a podobné menší předměty se běžně tolerují jako druhé zavazadlo.

Odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg je vždy zdarma. Na lince do New Yorku můžete cestovat se dvěma kufry do 23 kg.

Sportovní vybavení se přepravuje za poplatek od 20 do 70 € dle typu a délky trasy.

Air Serbia přepravuje pouze psy, kočky a malé domácí ptactvo do hmotnosti 8 kg. Poplatky dle vzdálenosti činí 25–75 €.

Odbavení

Letištní odbavení není zdarma pro nejnižší tarif "Economy White", začíná 2 hodiny před odletem a končí 45 minut před odletem (u linky do New Yorku 60 minut před odletem). Poplatek za odbavení v takovém případě činí 10 €, s letenkou ve vyšších tarifech je zdarma.

Online check-in začíná 36 hodin a končí 1 hodinu před odletem. Zatím je tento způsob umožněn pouze u několika málo letišť, Prahu však nevyjímaje. Zaslání palubní vstupenky na telefon není možné.

Služby během letu

I na nejkratších linkách dostanete alespoň malé občerstvení zdarma.

V letadle Airbus A330 používaném pro linku Bělehrad – New York můžete zdarma využívat systém palubní zábavy skrz obrazovky zabudované v sedačce.

Při přestupu na přímou linku do New Yorku nebo opačně můžete využít hotel zdarma v Bělehradě. Doba mezi lety musí být delší než 8 a kratší než 24 hodin. Hotel přitom musíte rezervovat předem telefonicky nebo přes prodejce, který vystavil letenku, a to nejméně 5 dní před odletem, viz oficiální informace.

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den,chtela jsem zeptat chty prevezt urnu od manzela z Prahe do Skopje -Mkd.Co vsechno musim udelat o dokladi a jak se muzu domluvit s aviokompani na oznameni a transport.Dekuji

před měs
Pavel Planespotter

To se asi musíte domluvit přímo s aerolinkou.

Ahoj, chtel jsem udelat online check in u Air Serbia, letim s nima do Bejrutu, ovsem kdyz uz jsem byl u konce, chtelo to po mne pridat cislo viza, bez nej me to nepustilo dal. Nevim, kde je problem, pocitam, ze vizum dostanu v Bejrutu na letisti. Tak ted nejak nevim, co s tim.... poradi nekdo?

před 2 měs
Avatar uživatele andromeda
andromeda

Asi už jste problém vyřešil, ale check-in si můžete udělat na letišti zdarma. Letěli jsem s Air Serbia do Beirutu na konce dubna a vše v pořádku , jen ten stop v Bělehradě byl bohužel při obou cestách celý den, změnili nám odlet z Prahy. Z toho důvodu už bych letěla příště s někým jiným. Nezapomeňte být při odletu z Bejrútu na letišti s velkým ředstuhem, rada je 3 hidiny, zdálo se nám to moc, ale kontrol je více.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobry den, ,prosim Vas ,chtela bych letet se svym pejskem z Prahy do Beirutu se srbskymi aerolinkami.

Nevim ,jak se s nimi domluvit ohledne cesty, nemaji v Praze kancelar a nevim jak zjistit ,co vse od nich budu potrebovat za povoleni a jake maji polpatky ,muzete me nekam nasmerovat, kde bych vse zjistila?Dekuji Sayedova H

před 5 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, budu mít kolo složené do zavazadla ve váhovém limitu. nebude žádný problém s odbavením.

Odpovědět
před rokem

U některých spojů je uváděno odbavení elektronicky, při odbavení na letišti je za poplatek. Kolik činí tento poplatek?

před rokem
Kryštof Hájek

Děkujeme za upozornění, doplněno - poplatek za odbavení na letišti činí 10 € u nejnižších tarifů.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu