Air Serbia

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

JU (IATA)
ASL (ICAO)
Srbsko
Od 29. 02. 1992

Srbská národní aerolinka se sídlem a hlavní základnou v Bělehradu je zčásti vlastněna Etihad Airways ze Spojených Arabských Emirátů. Mimo jiné i díky tomu se v posledních letech rychle rozvíjí a stává se velmi oblíbenou alternativou pro cesty z Evropy do Asie s přestupy v Bělehradu a Abu Dhabi.


Letenky

Air Serbia se zaměřuje především na přestupující cestující, většina letenek se tomu přizpůsobuje, není ničím neobvyklým, že například samostatná letenka Praha – Bělehrad je i 2x dražší než letenka Praha – Bělehrad – Moskva či jiná destinace.

Společnost má nejhustší síť na Balkáně ze všech evropských aerolinek, létá zde na většinu funkčních letišť, dálkové spoje pak vedou do Abu Dhabi a New Yorku.

Air Serbia provozuje přímé lety z Bělehradu do Prahy i Vídně.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Na palubu si můžete vzít vždy zdarma jeden kus příručního zavazadla o rozměru 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg. Kabelka, brašna na notebook a podobné menší předměty se běžně tolerují jako druhé zavazadlo.

Odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg je vždy zdarma. Na lince do New Yorku můžete cestovat se dvěma kufry do 23 kg.

Sportovní vybavení se přepravuje za poplatek od 20 do 70 € dle typu a délky trasy.

Air Serbia přepravuje pouze psy, kočky a malé domácí ptactvo do hmotnosti 8 kg. Poplatky dle vzdálenosti činí 25–75 €.


Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, začíná 2 hodiny před odletem a končí 45 minut před odletem (u linky do New Yorku 60 minut před odletem).

Online check-in začíná 36 hodin a končí 1 hodinu před odletem. Zatím je tento způsob umožněn pouze u několika málo letišť, Prahu však nevyjímaje. Zaslání palubní vstupenky na telefon není možné.


Služby během letu

I na nejkratších linkách dostanete alespoň malé občerstvení zdarma.

V letadle Airbus A330 používaném pro linku Bělehrad – New York můžete zdarma využívat systém palubní zábavy skrz obrazovky zabudované v sedačce.


Logo Air Serbia

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače