Air Serbia - Airbus A330

Air Serbia

O aerolince

Srbská národní aerolinka se sídlem a hlavní základnou v Bělehradu je zčásti vlastněna Etihad Airways ze Spojených Arabských Emirátů. Mimo jiné i díky tomu se v posledních letech rychle rozvíjí a stává se velmi oblíbenou alternativou pro cesty z Evropy do Asie s přestupy v Bělehradu a Abu Dhabi.

Logo Air Serbia
IATA Kód
JU
Letecká aliance
-
Země původu
Srbsko
Datum vzniku
29. 02. 1992

Letenky

Air Serbia se zaměřuje především na přestupující cestující, většina letenek se tomu přizpůsobuje, není ničím neobvyklým, že například samostatná letenka Praha – Bělehrad je i 2x dražší než letenka Praha – Bělehrad – Moskva či jiná destinace.

Společnost má nejhustší síť na Balkáně ze všech evropských aerolinek, létá zde na většinu funkčních letišť, dálkové spoje pak vedou do Abu Dhabi a New Yorku.

Air Serbia provozuje přímé lety z Bělehradu do Prahy i Vídně.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na palubu si můžete vzít vždy zdarma jeden kus příručního zavazadla o rozměru 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg. Kabelka, brašna na notebook a podobné menší předměty se běžně tolerují jako druhé zavazadlo.

Odbavené zavazadlo není v ceně letenky (v tarifu Economy Light). Pokud víte, že budete cestovat se zavazadlem už při koupi letenky, vyberte dražší tarif Economy Standard, který zavazadlo obsahuje. Rozhodnete-li se až po koupi nejlevnější letenky, zavazadlo přikupte online přímo na webu Air Serbia. U letů po Evropě vyjde jeden kus do 23 kg na 40 EUR (od listopadu do května), resp. 45 EUR (od června do října) jedním směrem.

Sportovní vybavení se přepravuje za poplatek od 20 do 70 € dle typu a délky trasy.

Air Serbia přepravuje pouze psy, kočky a malé domácí ptactvo do hmotnosti 8 kg. Poplatky dle vzdálenosti činí 25–75 €.

Odbavení

Letištní odbavení není zdarma pro nejnižší tarif "Economy White", začíná 2 hodiny před odletem a končí 45 minut před odletem (u linky do New Yorku 60 minut před odletem). Poplatek za odbavení v takovém případě činí 10 €, s letenkou ve vyšších tarifech je zdarma.

Online check-in začíná 36 hodin a končí 1 hodinu před odletem. Zatím je tento způsob umožněn pouze u několika málo letišť, Prahu však nevyjímaje. Zaslání palubní vstupenky na telefon není možné.

Služby během letu

I na nejkratších linkách dostanete alespoň malé občerstvení zdarma.

V letadle Airbus A330 používaném pro linku Bělehrad – New York můžete zdarma využívat systém palubní zábavy skrz obrazovky zabudované v sedačce.

Při přestupu na přímou linku do New Yorku nebo opačně můžete využít hotel zdarma v Bělehradě. Doba mezi lety musí být delší než 8 a kratší než 24 hodin. Hotel přitom musíte rezervovat předem telefonicky nebo přes prodejce, který vystavil letenku, a to nejméně 5 dní před odletem, viz oficiální informace.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 09. 2019

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jakub
před 2 lety

Ahoj, prosím jak je to s přestupem PRG-BEG-SPL ? Stačí provést online check in, přiletím na letiště, tam se někde zorientuji a jen přestoupím na jiný let ? Nebo je třeba projít nějakou další pasovou kontrolou ? Mám pouze občanku stačí to ? Díky moc. Vždy jsem letěl jen na přímo.

Avatar uživatele
Praguna
před 3 lety

Tak odbavené zavazadlo zdarma není, za přímý let TXL-Beg , k ceně 1250,- chtějí dalších 1600,- za odb. zavazadlo (Gotogate)

Avatar uživatele Randy
Randy
před 3 lety

Gotogate je strašný mor.. never again.

https://www.airserbia.com/en/inf...he-service

Avatar uživatele
Václav Opatrný
před 3 lety

Projde příruční zavazadlo rozměru 56x41x21 .Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Klasika, může a nemusí - mohou jej strčit do klece a zaplatíte, ale zase ten 1 cm by se tam vejít mohl, je tam nějaká vůle.

Avatar uživatele
Valentina
před 3 lety

Dobry den,chtela jsem zeptat chty prevezt urnu od manzela z Prahe do Skopje -Mkd.Co vsechno musim udelat o dokladi a jak se muzu domluvit s aviokompani na oznameni a transport.Dekuji

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

To se asi musíte domluvit přímo s aerolinkou.

Avatar uživatele
Marek
před 3 lety

Ahoj, chtel jsem udelat online check in u Air Serbia, letim s nima do Bejrutu, ovsem kdyz uz jsem byl u konce, chtelo to po mne pridat cislo viza, bez nej me to nepustilo dal. Nevim, kde je problem, pocitam, ze vizum dostanu v Bejrutu na letisti. Tak ted nejak nevim, co s tim.... poradi nekdo?

Avatar uživatele andromeda
andromeda
před 3 lety

Asi už jste problém vyřešil, ale check-in si můžete udělat na letišti zdarma. Letěli jsem s Air Serbia do Beirutu na konce dubna a vše v pořádku , jen ten stop v Bělehradě byl bohužel při obou cestách celý den, změnili nám odlet z Prahy. Z toho důvodu už bych letěla příště s někým jiným. Nezapomeňte být při odletu z Bejrútu na letišti s velkým ředstuhem, rada je 3 hidiny, zdálo se nám to moc, ale kontrol je více.

Avatar uživatele
Jakub
před 3 lety

Dobry den chci se zeptat ohledne toho check in na letisti zdarma .. bylo mi receno ze to nejde v Soluni je to mozne ? dekuji za odpoved a popripade veskere rady 🙏

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 3 lety

Pokud máte letenku v nejnižším tarifu, pak check-in na letišti zdarma není, platí se 10 EUR. Udělejte online a máte po starosti :)

Avatar uživatele
Helena Sayedova
před 4 lety

Dobry den, ,prosim Vas ,chtela bych letet se svym pejskem z Prahy do Beirutu se srbskymi aerolinkami.

Nevim ,jak se s nimi domluvit ohledne cesty, nemaji v Praze kancelar a nevim jak zjistit ,co vse od nich budu potrebovat za povoleni a jake maji polpatky ,muzete me nekam nasmerovat, kde bych vse zjistila?Dekuji Sayedova H

Avatar uživatele
Richard Nuska
před 4 lety

Dobrý den, budu mít kolo složené do zavazadla ve váhovém limitu. nebude žádný problém s odbavením.

Avatar uživatele
Michal Semivan
před 5 lety

U některých spojů je uváděno odbavení elektronicky, při odbavení na letišti je za poplatek. Kolik činí tento poplatek?

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 5 lety

Děkujeme za upozornění, doplněno - poplatek za odbavení na letišti činí 10 € u nejnižších tarifů.