IATA (ICAO) kód letiště
INI (LYNI)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:43
Vzdálenost od Prahy
948 km

O letišti Niš Konstantina Velikého

Druhé největší srbské letiště získává stále více na oblibě mezi nízkonákladovými aerolinkami Ryanair a Wizzair, které slouží především pro srbské pracovníky na cestě do západní Evropy.

Od letištního terminálu nemůžete očekávat víc než malou místnost velikosti většího obývacího pokoje, a pokud se zde sejde více letadel, je problém se do terminálu vůbec vejít.

I když je oficiálně letiště otevřeno 24 hodin, v praxi otevírá asi dvě hodiny před prvním odletem a zavírá hodinu po posledním příletu.

Letenky

Díky přímým letům z Bratislavy nebo Berlína je Niš relativně dobře dostupný. Zpáteční letenky se obvykle pohybují mezi 500 a 1.000 Kč.

Niš může sloužit jako alternativní letiště pro cesty do bulharské Sofie, která je vzdálená 170 km.

Doba letu z Bratislavy do Niše činí 70 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Niše, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Spojení do města zajišťuje autobusová linka číslo 34. Linka je okružní, má tedy dvě varianty trasy: 34A (rychlejší pro cestu z letiště) a 34B (rychlejší pro cestu na letiště). Autobusy jezdí zhruba každých 20 až 30 minut od 5:45 do 20:45. Jízdné: 60 dinárů / 14 Kč, platí se v autobuse.

Chystáte-li se cestovat dál mimo Niš, nejfrekventovanější spojení nabízí autobusy Niš Express, jízdní řády naleznete na webu společnosti.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez omezení.

V terminálu najdete restauraci nebo menší obchody, stejně tak jako poštu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Lukáš Vávra

Ahojte, cesta již stojí 80 dinárů. A na letišti je jeden bankomat (bez poplatku) a SIM koupit nejde, ta až pak v trafice kdekoliv.

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den,

po příletu do města Niš budu potřebovat data. Dá se po příletu ještě na Nišskelém letišti koupit SIM karta s daty na internet?

Děkuji za odpověď

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu