IATA (ICAO) kód letiště
BEG (LYBE)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:02
Vzdálenost od Prahy
742 km

O letišti Bělehrad Nikola Tesly

Letiště, které nese název Nikoly Tesly, patří ke středně velkým letištím s koncepcí jednoho terminálu rozděleného do dvou hal. Orientace není nikterak složitá a i do nejvzdálenějších koutů letiště se dostanete do 10 minut. Svůj domov zde má letecká společnost Air Serbia. 

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Z Prahy i Vídně létají přímé lety společnosti Air Serbia. Cenová hladina letenek se pohybuje mezi 5.000 a 6.000 Kč. Lety s přestupem se dají pořídit o pár stovek levněji. Letenky do Bělehradu patří v Evropě k těm dražším a mnoho akcí se neobjevuje.

Přímý let z Prahy trvá asi 90 minut, z Vídně cca o 10 minut méně.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bělehradu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Díky rychle se rozvíjející domácí aerolince Air Serbia je bělehradské letiště oblíbené pro přestupy. Bude nám stačit i 30 minut.

Air Serbia často nabízí i velmi dlouhé přestupní časy ideální k návštěvě Bělehradu.

Pokud letíte s Air Serbií jejich přímou linkou do/z New Yorku a máte v Bělehradu na přestup mezi 8 a 24 hodinami, můžete využít hotel zdarma, viz oficiální informace.

Doprava z/na letiště

Do centra jezdí dvě autobusové linky. A1 je expresní a jízdní doba činí asi půl hodiny, cena pak obnáší 300 dinárů / 66 Kč. Lístek se kupuje u řidiče. Autobus jezdí od 3:30 do 2:00 každých 20–60 minut.

Autobus číslo 72 jede 45 minut a jízdné vyjde na 150 RSD / 33 Kč, pokud si jízdenku zakoupíte v trafice nebo 150 RSD / 34 Kč u řidiče. Linka jezdí zhruba každých 30 minut od 5:00 do půlnoci.

Jízdní řády jsou k nalezení na webu letiště beg.aero.

Taxi má fixní cenu dle zón. Do centra stojí 420 Kč.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma pouze na 15 minut.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Petr

Info platné k 22.6.2019: A1ka je spíš mikrobus, víceméně van. Je tam málo místa na kufry a je to rádo, že to ještě drží pohromoadě. Toť k tomu "vozidlu", co konkrétně vezlo nás z letiště. Pokud chcete SIM kartu, operátora jsme na letišti nenašli a v novinovém stánku nám řekli, že jedině v centru. A1kou jsme tedy jeli do centra (cena 300 RSD), a to až na její konečnou, na náměstí Slavija. Tam je hned operátor VIP, u kterého seženete SIM kartu za 300 RSD (69 Kč), která nabízí volání, SMSky a 12 GB dat na 7 dní. Kolik volání a SMS nevím, pro nás byla důležitá data, ale hádám, že to volání a SMS jsou za tu cenu neomezené...

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu