IATA (ICAO) kód letiště
BEG (LYBE)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
04:29
Vzdálenost od Prahy
742 km

O letišti Bělehrad Nikola Tesly

Letiště, které nese název Nikoly Tesly, patří ke středně velkým letištím s koncepcí jednoho terminálu rozděleného do dvou hal. Orientace není nikterak složitá a i do nejvzdálenějších koutů letiště se dostanete do 10 minut. Svůj domov zde má letecká společnost Air Serbia. 

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Z Prahy i Vídně létají přímé lety společnosti Air Serbia. Cenová hladina letenek se pohybuje mezi 5.000 a 6.000 Kč. Lety s přestupem se dají pořídit o pár stovek levněji. Letenky do Bělehradu patří v Evropě k těm dražším a mnoho akcí se neobjevuje.

Přímý let z Prahy trvá asi 90 minut, z Vídně cca o 10 minut méně.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bělehradu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Díky rychle se rozvíjející domácí aerolince Air Serbia je bělehradské letiště oblíbené pro přestupy. Bude nám stačit i 30 minut.

Air Serbia často nabízí i velmi dlouhé přestupní časy ideální k návštěvě Bělehradu.

Pokud letíte s Air Serbií jejich přímou linkou do/z New Yorku a máte v Bělehradu na přestup mezi 8 a 24 hodinami, můžete využít hotel zdarma, viz oficiální informace.

Doprava z/na letiště

Do centra jezdí dvě autobusové linky. A1 je expresní a jízdní doba činí asi půl hodiny, cena pak obnáší 300 dinárů / 66 Kč. Lístek se kupuje u řidiče. Autobus jezdí od 3:30 do 2:00 každých 20–60 minut.

Autobus číslo 72 jede 45 minut a jízdné vyjde na 150 RSD / 33 Kč, pokud si jízdenku zakoupíte v trafice nebo 150 RSD / 34 Kč u řidiče. Linka jezdí zhruba každých 30 minut od 5:00 do půlnoci.

Jízdní řády jsou k nalezení na webu letiště beg.aero.

Taxi má fixní cenu dle zón. Do centra stojí 420 Kč.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma pouze na 15 minut.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Lukáš J.

Wi-Fi je k dispozici již bez omezení.

Odpovědět
před 8 měs
Avatar uživatele
Petr _3

Info platné k 22.6.2019: A1ka je spíš mikrobus, víceméně van. Je tam málo místa na kufry a je to rádo, že to ještě drží pohromoadě. Toť k tomu "vozidlu", co konkrétně vezlo nás z letiště. Pokud chcete SIM kartu, operátora jsme na letišti nenašli a v novinovém stánku nám řekli, že jedině v centru. A1kou jsme tedy jeli do centra (cena 300 RSD), a to až na její konečnou, na náměstí Slavija. Tam je hned operátor VIP, u kterého seženete SIM kartu za 300 RSD (69 Kč), která nabízí volání, SMSky a 12 GB dat na 7 dní. Kolik volání a SMS nevím, pro nás byla důležitá data, ale hádám, že to volání a SMS jsou za tu cenu neomezené...

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu