O aerolince All Nippon Airways

All Nippon Airways, zkráceně ANA, jsou největší leteckou společností v Japonsku a také prvním provozovatelem nového Boeingu 787 Dreamliner na světě. Své hlavní základny mají na tokijských letištích Narita a Haneda, na ósackém Kansai i v dalších japonských městech.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Kromě velmi rozsáhlé sítě vnitrostátních linek provozují ANA mnoho letů do okolních asijských států, USA, Austrálie a na několik největších evropských letišť. Míříte-li do Japonska z ciziny a přestupujete na vnitrostátní let, často vás čeká nutnost transferu mezi letišti Narita a Haneda v Tokiu.

Nejvýhodnější letenky u ANA rezervujte alespoň 1 měsíc před odletem, ne však déle než 4 měsíce.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 25 cm a váze do 10 kg plus jeden menší osobní předmět (kabelka či brašna na notebook) máte vždy zdarma.

Na všech trasách je také zdarma jedno odbavené zavazadlo do 20 kg.

Sportovní vybavení bude přepraveno zdarma v rámci povoleného limitu odbavených zavazadel. Pokud tedy budete cestovat navíc s běžným kufrem, jedno ze zavazadel podléhá poplatku.

Zvířata společnost přepravuje po předchozí telefonické rezervaci.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je bez poplatku. Obvykle začíná 2 hodiny (3 hodiny u dálkových linek) a končí 40–60 minut před odletem.

Online check-in provedete nejdříve 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si buď vytisknete, nebo necháte zaslat na mobilní telefon a na letišti už jen naskenujete čárový kód. V případě cesty se zavazadlem ho odevzdáte na expresní přepážce „Drop-off“.

Služby během letu

Občerstvení se na palubě podává zdarma, u dlouhých letů dostanete vždy teplé jídlo.

Ve velkých letadlech určených pro dálkové lety můžete sledovat filmy, seriály nebo poslouchat hudbu prostřednictvím obrazovek zabudovaných v každé sedačce.

Na většině mezinárodních letů si můžete zdarma rezervovat místo v letadle 72 hodin před odletem.

Ve všech letadlech typu Boeing 777 a 787 a v některých strojích typu Boeing 767 můžete využívat wifi během letu. Poplatky činí za 30 minut 4,95 $, za 3 hodiny 8,95 $ a za celý let 19,95 $. V letadle Boeing 787 je poplatek zhruba o 2 $ vyšší.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jakub Langer

Dobry vecer, prosim prevadel si uz nekdo mile od ANA k jinemu clenu Star Alliance? Zatim to na jejich webu nemuzu najit. Kdyztak diky za hint.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, v průvodci jsem se dočetla, že pokud má člověk zájem o zakoupení Japan Rail Pass, musí nejprve mimo Japonsko zakoupit voucher "exchange order" v kanceláři JAL nebo ANA, bohužel se mi nepodařilo zjistit, kde a zda u nás tyto vůbec jsou. Ev. lze tak učinit na letišti u stánku této společnosti? Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, pokud máte na mysli opravdu JRP, tedy na vlaky, pak si jej objednáte zde https://www.studentagency.cz/slu...onsko.html a aerolinku z toho vynechte.

Pokud myslíte pass na letenky, pak není potřeba cokoliv zařizovat v kanceláři, ale zakoupit klasicky online https://www.ana.co.jp/en/eur/boo...visit.html

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Japan Railpass se dá koupit levněji v zahraničí, např na jrpass.com nebo japan-rail-pass.com. Dá se koupit i přes ANA nebo dokonce, s přirážkou, na vybraných místech přímo v Japonsku.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 1134 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-06-07T07:34:59+02:00)

Jinak zadání "kde koupit Japan Railpass" do Googlu trvá pár sekund, což je určitě míň, než člověk stráví napsáním dotazu na Cestujlevne.com.

Průvodcem bude zřejmě myšlena nějaká papírová kniha se zastaralými informacemi, nejspíš vydaná v USA, protože tady se v průvodci nic takového nepíše. JAL už neprodává railpass 2 roky a ANA ho prodává v Americe.

Doporučuji pročíst si před nákupem http://www.japanrailpass.net abyste se pak na místě nedivila.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu