IATA (ICAO) kód letiště
HND (RJTT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
12:23 (+7)
Vzdálenost od Prahy
9096 km
Obvyklá cena letenky
14 000 Kč

O letišti Tokio Haneda

Mezinárodní letiště Tokio Haneda naleznete 14 kilometrů jižně od hlavního tokijského centra Tokyo Station. Haneda se řadí mezi 5 největších letišť světa a ročně odbaví přes 75 milionů cestujících, převážně na vnitrostátních linkách.

Svou základnu zde provozují obě největší japonské aerolinky Japan Airlines a All Nippon Airways.

Letenky

Nejlevnější letenky se pohybují v průměru okolo 14.000 Kč vždy s jedním přestupem, a to ať se již vydáte na cestu z Prahy, nebo Vídně. Při vyhledávání letů do Tokia dejte především pozor na cílové a odletové letiště, které se může i lišit. Mnoho aerolinek létá jak na letiště Haneda, tak na menší a vzdálenjěší letiště Narita.

Doba letu do Tokia se pak v závislosti na délce přestupu pohybuje mezi 14–20 hodinami.

Akční letenky do Tokia lze však mnohdy zakoupit i za méně jak 9.000 Kč.

Přestup

Haneda provozuje celkem tři terminály, které se dělí na jeden mezinárodní a dva vnitrostátní.

Mezinárodní terminál je společně s terminály 1 a 2 (vnitrostátní) spojen bezplatným autobusem, který odjíždí každých 6 minut a celková doba jízdy zabere zhruba 10 minut. Mezi terminálem 1 a 2 se přesunete podchodem nebo již zmíněným autobusem.

Pro pohodlný přestup z mezinárodního na vnitrostátní let si ponechte alespoň 2 hodiny.

V případě delších přestupů trvajících více jak 6 hodin se nebojte vydat z Hanedy na krátkou návštěvu Tokia.

Doprava z/na letiště

Z letiště Haneda k dopravě do jednoho z mnoha center Tokia využijeme především dvě linky vlaků. Kompletní mapu tokijského metra naleznete na webu tokyometro.jp.

Tokyo Monorail (oficiální web) jezdí mezi letištěm a stanicí Hamamatsucho, kde přestoupíte na okružní linku Tokiem zvanou JR Yamanote line neboli Loop. Vlaky jezdí každých 3–5 minut a cesta trvá 14 minut z mezinárodního terminálu. Jízdenka stojí ¥490 a na jízdu lze uplatnit JR Pass.

Keikyu (京急) line (oficiální web) je druhou společností provozující vlakové spoje z letiště Haneda. Výhodou je možnost pokračování linkou Asakusa bez nutnosti přestupu. Cena se odvíjí dle cílové stanice, ostatně jako vždy v Tokiu. Např. na Higashi-ginza za ¥570 nebo Asakusa ¥620.

Nespočet autobusových linek, v Japonsku známých jako Limousine Bus, jezdí do různých čtvrtí Tokia. Pro konkrétní linku se případně poptejte na turistickém centru nebo navštivte webovou stránku letiště. Obecně však platí, že rychlejší a jistější je vždy kombinace vlak + metro.

Na letiště Nartia

Přesun z letiště Haneda na Naritu je velice snadný. Mezi oběma letišti jezdí velmi často přímé autobusové linky za ¥3,100. Cesta trvá cca 85 minut a více informací naleznete na webu limousinebus.co.jp.

Levnější, ale méně frekventovanou alternativou je přímý vlak zvaný Acces Express, který kombinuje linky Keikyu, Asakusa a Keisei při ceně ¥1,760. Cesta trvá 90 minut.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné zdarma skrze síť HANEDA-FREE-WIFI.

Úschovny zavazadel naleznete ve druhém a třetím patře s poplatkem ¥300 za malé zavazadlo nebo ¥500 za velké zavazadlo. Účtuje se za každý započatý den a maximální doba úschovy je 7 dní.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu. Letím se synem na jaře z Tokia do Ósaky v 6:30 ráno. Bohužel se nemáme jak na letiště dostat. Napadlo nás že bychom mohli nocovat na mezinárodním terminálu který je 24/7 otevřený. Pak bychom se přesunuli na vnitrostátní terminál. Ale 1. vlak přijede na domácí terminál v 5:29. A otázka je jestli se stihneme za tu hodinu a půl odbavit v pohodě a s jistotou, že odletíme. Děkuji moc za pomoc. Tomáš N.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 707 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-02-01T17:00:48+01:00)

A co takhle Uber nebo taxi, ci jina appka nebo tam prespete, ten vlak bych neriskoval

před rokem

No uber vychází cca na 2000 z centra. Našel jsem že stejně domácí terminál otevírá v 5 ráno což nechápu když první let je kolem 6:00. No myslel jsem to tak že se svézt z mezinárodního, kde bychom byli do rána se pak převezli na domácí. Cesta trvá 3 minuty. Nevím jestli se tam dá jít i nějak jinak. Tohle je jediný co mi vyjelo...

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jj, tam jezdi free shuttle prakticky porad, tak to udelejte tak

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu