IATA (ICAO) kód letiště
HND (RJTT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:50 (+7)
Vzdálenost od Prahy
9096 km
Obvyklá cena letenky
14 000 Kč

O letišti Tokio Haneda

Mezinárodní letiště Tokio Haneda naleznete 14 kilometrů jižně od hlavního tokijského centra Tokyo Station. Haneda se řadí mezi 5 největších letišť světa a ročně odbaví přes 75 milionů cestujících, převážně na vnitrostátních linkách.

Svou základnu zde provozují obě největší japonské aerolinky Japan Airlines a All Nippon Airways.

Letenky

Nejlevnější letenky se pohybují v průměru okolo 14.000 Kč vždy s jedním přestupem, a to ať se již vydáte na cestu z Prahy, nebo Vídně. Při vyhledávání letů do Tokia dejte především pozor na cílové a odletové letiště, které se může i lišit. Mnoho aerolinek létá jak na letiště Haneda, tak na menší a vzdálenjěší letiště Narita.

Doba letu do Tokia se pak v závislosti na délce přestupu pohybuje mezi 14–20 hodinami.

Akční letenky do Tokia lze však mnohdy zakoupit i za méně jak 9.000 Kč.

Přestup

Haneda provozuje celkem tři terminály, které se dělí na jeden mezinárodní a dva vnitrostátní.

Mezinárodní terminál je společně s terminály 1 a 2 (vnitrostátní) spojen bezplatným autobusem, který odjíždí každých 6 minut a celková doba jízdy zabere zhruba 10 minut. Mezi terminálem 1 a 2 se přesunete podchodem nebo již zmíněným autobusem.

Pro pohodlný přestup z mezinárodního na vnitrostátní let si ponechte alespoň 2 hodiny.

V případě delších přestupů trvajících více jak 6 hodin se nebojte vydat z Hanedy na krátkou návštěvu Tokia.

Doprava z/na letiště

Z letiště Haneda k dopravě do jednoho z mnoha center Tokia využijeme především dvě linky vlaků. Kompletní mapu tokijského metra naleznete na webu tokyometro.jp.

Tokyo Monorail (oficiální web) jezdí mezi letištěm a stanicí Hamamatsucho, kde přestoupíte na okružní linku Tokiem zvanou JR Yamanote line neboli Loop. Vlaky jezdí každých 3–5 minut a cesta trvá 14 minut z mezinárodního terminálu. Jízdenka stojí ¥490 a na jízdu lze uplatnit JR Pass.

Keikyu (京急) line (oficiální web) je druhou společností provozující vlakové spoje z letiště Haneda. Výhodou je možnost pokračování linkou Asakusa bez nutnosti přestupu. Cena se odvíjí dle cílové stanice, ostatně jako vždy v Tokiu. Např. na Higashi-ginza za ¥570 nebo Asakusa ¥620.

Nespočet autobusových linek, v Japonsku známých jako Limousine Bus, jezdí do různých čtvrtí Tokia. Pro konkrétní linku se případně poptejte na turistickém centru nebo navštivte webovou stránku letiště. Obecně však platí, že rychlejší a jistější je vždy kombinace vlak + metro.

Na letiště Nartia

Přesun z letiště Haneda na Naritu je velice snadný. Mezi oběma letišti jezdí velmi často přímé autobusové linky za ¥3,100. Cesta trvá cca 85 minut a více informací naleznete na webu limousinebus.co.jp.

Levnější, ale méně frekventovanou alternativou je přímý vlak zvaný Acces Express, který kombinuje linky Keikyu, Asakusa a Keisei při ceně ¥1,760. Cesta trvá 90 minut.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné zdarma skrze síť HANEDA-FREE-WIFI.

Úschovny zavazadel naleznete ve druhém a třetím patře s poplatkem ¥300 za malé zavazadlo nebo ¥500 za velké zavazadlo. Účtuje se za každý započatý den a maximální doba úschovy je 7 dní.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu. Letím se synem na jaře z Tokia do Ósaky v 6:30 ráno. Bohužel se nemáme jak na letiště dostat. Napadlo nás že bychom mohli nocovat na mezinárodním terminálu který je 24/7 otevřený. Pak bychom se přesunuli na vnitrostátní terminál. Ale 1. vlak přijede na domácí terminál v 5:29. A otázka je jestli se stihneme za tu hodinu a půl odbavit v pohodě a s jistotou, že odletíme. Děkuji moc za pomoc. Tomáš N.

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 746 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-02-01T17:00:48+01:00)

A co takhle Uber nebo taxi, ci jina appka nebo tam prespete, ten vlak bych neriskoval

před 2 lety

No uber vychází cca na 2000 z centra. Našel jsem že stejně domácí terminál otevírá v 5 ráno což nechápu když první let je kolem 6:00. No myslel jsem to tak že se svézt z mezinárodního, kde bychom byli do rána se pak převezli na domácí. Cesta trvá 3 minuty. Nevím jestli se tam dá jít i nějak jinak. Tohle je jediný co mi vyjelo...

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jj, tam jezdi free shuttle prakticky porad, tak to udelejte tak

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu