IATA (ICAO) kód letiště
KIX (RJBB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:34 (+7)
Vzdálenost od Prahy
8977 km

O letišti Ósaka Kansai

Osacké letiště Kansai je jedním z nejvýznamnějších vzdušných přístavů Japonska. Bylo vybudováno na umělé pevnině zhruba 40 kilometrů jižně od Osaky a od svého zahájení v roce 1994 převzalo všechen mezinárodní a část vnitrostátního provozu z druhého osackého letiště Itami.

Letenky

Letenky do Osaky z Prahy a okolí se pohybují v rozmezí 12.000 15.000 Kč a je vhodné je rezervovat s předstihem 2–4 měsíců před odletem. V případě akčních tarifů mohou ceny klesnout k 10.000 za zpáteční let.

Doba letu ze střední Evropy činí i s přestupy kolem 17 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ósaky, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Kansai se skládá ze dvou hlavních budov – terminál 1 a nízkonákladový terminál 2. Zatímco z terminálu 1 odlétají všechny aerolinie a jsou napojeny na dopravu do centra, z terminálu 2 létá pouze japonská aerolinka Peach. Z hlavní budovy se na terminál 2 dopravíte shuttle busem zdarma během 5 minut, odjíždí zpoza vlakové stanice, sledujte ukazatele.

Pro pohodlný garantovaný přestup si nechte alespoň 50 minut. V případě dvou nenávazných letenek počítejte alespoň se 120 minutami.

V případě delších přestupů (5 a více hodin) se můžete podívat na pobřeží, kde naleznete i nákupní centrum s možnostmi občerstvení. Jede se vlakem přes most do stanice Rinku Town.

Doprava z/na letiště

Při cestě z letiště Kansai využijete převážně vlaky, výjimečně pak autobusy či lodní dopravu. Zatímco vlaky společností JR a Nankai jezdí do hlavních center Osaky, autobusy objíždí různé lokality dle hotelů a lodě spojují letiště Kansai s letištěm v Kobe.

Nejlevnější dopravu z letiště představují vlaky Nankai Express, kdy společně s jízdenkou na metro zaplatíte 1.000 yenů (v automatu hledejte lístek s názvem Kanku Chikatoku). Samotná cesta na stanici Namba pak vychází na 920 yenů a dobu jízdy 45 minut.

Nejrychlejší a nejpohodlnější jsou vlaky Nankai Rap:t Limited, kteří na Nambu dorazí za 35 minut při ceně 1.160 yenů včetně místenky.

Pro držitele Japan Rail passu jsou k dispozici linky JR Haruka limited express jedoucí na stanici Tennoji (30 minut) a dále Shin-Osaka (50 minut). JR vlaky jezdí také přímo do Kyota s dobou jízdy 75 minut.

Služby na letišti

Wifi připojení je zdarma v celém areálu letiště.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu