China Southern
China Southern Airlines

China Southern Airlines v kostce

naposledy aktualizováno 01. 06. 2023

Šestá největší aerolinka na světě a největší v Asii má hlavní sídlo v jihočínském velkoměstě Kanton poblíž hongkongských hranic, ale menší báze má v mnoha čínských městech. Díky svým několika linkám do Evropy nebo Austrálie může být i zajímavou alternativou pro cestovatele z Česka nebo Slovenska.

Logo China Southern Airlines
IATA Kód
CZ
Letecká aliance
SkyTeam
Země původu
Čína
Datum vzniku
01. 07. 1988

Získejte více tipů pro lety s aeroliniemi China Southern Airlines

Ať už letíte se společností China Southern Airlines poprvé, nebo opakovaně, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení:

Navrhni úpravu

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele David G_1
David G_1
před 4 lety

Ahoj , chci se zeptat 13.2 máme let s 3 denim stopem v Pekingu . Dalo by se zjistit zda mohu letenky bezplatně stornovat ( bojíme se koronaviru)? Četl jsem že CA to umožňují . Raďej kouoim letenku přes Dubaj do Sydney . Diky za informace David

Avatar uživatele
Veronika Javoříková
před 4 lety

Zdravím, setkal se někdo s tím, že když chci rezervovat sedadla píše mi to, že pro tento let není možné rezervovat ? je podmínkou první check-in a potom až rezervace ? Nebo nějaké jiné nápady ?

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Setkal jsem se s tím u jiné čínské aerolinky a už mě to nepřekvapuje, zkus to s nimi vyřídit mailem... nebo s prodejcem.

Avatar uživatele vera.zmeskalova
vera.zmeskalova
před 4 lety

Mám dotaz.

V březnu odlétám s China Southern Airlines Vídeň - let 6022 do Brisbane s mezipřistáním v Kantonu /doba mezipřistání 6h 25min/ a technickým stopem v Urumqui. Zpět koncem dubna z Brisbane do Vídně letem č.6021 s mezipřistáním v Kantonu /16h 15min/ a technickým stopem v Urumqui. Dočetla jsem se někde, že na tyto lety není nutné vízum. Odpověď jsem nikde nedostala, ani na pelikan.cz, kde jsem letenku kupovala, ani na čínské ambasádě v Praze. Jen odkazy na ww.stránky. Můžete mi poradit, zda je či není nutné vízum pořizovat? Děkuji za odpověď. Věrka

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 4 lety

omg...😂

Avatar uživatele
cali
před 4 lety

Také mně to nejprve rozesmálo, ale třeba sem moc nechodí a tedy nečetla tu spoustu příspěvků. Na druhou stranu možná i hledala ve fóru, ale nic nenašla a já se ani nedivím...

Tedy pro dotyčnou, zrovna tyto lety jsou i podle zkušeností lidí, kteří to sem nedávno postovali v pořádku.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 4 lety

Ono je to trochu schované v tom fóru, ale paní Věro, mělo by to být ok. Nebudete potřebovat vízum.

Avatar uživatele vera.zmeskalova
vera.zmeskalova
před 4 lety

Děkuji, Marku, za odpověď. Včera jsem tu byla poprvé a pročetla jsem vše možné snad i pozpátku a jevilo se mi to také tak. Pravdou je, že jsem toho zcestovala hodně, ale s tímto jsem se ještě nesetkala a při koupi letenek mě vůbec nenapadlo, že by let mohl být problematický. Normálně bych to neřešila, jezdívala jsem sama s partou náhodných lidí a batohem na zádech za dobrodružstvm do Peru, Himalájí, Kolumbie, Mexika a pod. ale teď cestujeme dva a také mi je o trochu víc /61 a 71/. Napíšu někdy v květnu, jak přiletím a přeji krásné a bezpečné cestování. Věrka

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

@DimikUK: To se netýká 24 h. tranzitu, který jako jediný příchází v úvahu v tomto případě.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

@vera.zmeskalova: Vejde se ta cesta zpět od příletu do Číny do odletu z Urumqi do 24 h. Asi ano, ale pokud ne, byl by to problém.

Avatar uživatele vera.zmeskalova
vera.zmeskalova
před 4 lety

Přeji hezké nedělní dopoledne

a přikládám informaci od společnosti, u které jsem zakoupila letenky a až do včerejška jsem nebyla schopna zjistit, jak je to s vízem - vízum není třeba:

Na výnimku k vízovej povinnosti pre cestujúcich na linke z Viedne do Kantonu s technickým stopom v Urumči nás upozornilo pražské zastúpenie China Southern. Nasledovnú informáciu sme uverejnili po konzultácii s oficiálnym zástupcom leteckej spoločnosti: „Lety leteckej spoločnosti China Southern do Kantonu (CAN) majú technický stop v meste Urumči (URC). Pasažieri, ktorí cez Čínu letia do tretej krajiny, po novom už nepotrebujú tranzitné víza v meste Urumči (URC), musia však odletieť z Číny do 24 hodín od pristátia v Urumči (URC). Výnimka platí iba pre cestujúcich, ktorí letia linkou CZ6022 do Urumči (URC) a po technickom stope, pod rovnakým číslom letu CZ6022, pokračujú do Kantonu (CAN) a ďalej do finálnej destinácie v tretej krajine. Akciové kalendáre Pelikána sú nastavené tak, aby letenky cestujúcich spĺňali tieto podmienky.

Podľa aktuálnych informácií z dňa 31.7.2019, podľa leteckej spoločnosti China Southern, tí klienti, ktorí majú platnú letenku na linku z Viedne do Kantonu s medzipristátím v Urumči a pokračujú do tretej krajiny (Juhovýchodná Ázia, Austrália, Nový Zéland), nepotrebujú tranzitné víza. Pre túto výnimku musia byť splnené všetky vyššie spomenuté podmienky (ods. 3). Rovnaké podmienky platia aj na cestu naspäť.

Věrka

Avatar uživatele
vojtech sestauber
před 4 lety

Zdravim. Za nejake 2 tydny mam letet do Manily. Prave se ale ocekava vybuch vulkánu. Jak budu informovan o zruseni letu a jak postupovat dale?

Avatar uživatele
Jocelyn
před 4 lety

Dobrý den, stále se neví, jak je to s vízem v Urumči? Zvažuji tyto lety:

5 CZ6022 T 15FEB 6 VIECAN HK4 1805 1455+1 1A/E

6 CZ 365 K 16FEB 7 CANKUL HK4 2 1635 2050 1A/E

7 ARNK

8 CZ6048 K 25FEB 2 LGKCAN HK4 0100 0500 1A/E

9 CZ6021 T 25FEB 2 CANVIE HK4 2 0840 1605 1A/E

prosím o info, pokud někdo víte.

Děkuji moc!

TK

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, momentálně je bezvívzový transfer s technickým mezipřistáním v Urumči + přestupem, přičemž mezi příletem do Číny a odletem z ní nesmí být více než 24 hodin. Takže ve vašem případě by to mělo být bez problému.

Avatar uživatele michaelp
michaelp
před 4 lety

Jestli chces LGK tak koukej KUL a pak Air Asia. Za ten stres to skutecne nestoji.

A ten cenovy rozdil nebude asi tak markatni.

BER-KUL s TK je za 568 € na tvuj datum.

Nebo s QR az na LGK za 687 €

Avatar uživatele
Vit Porubský
před 4 lety

Letěl už Někdo do Kantonu z tech.stopem v Urunqi a v Kantonu žádal o transfer vízum na návštěvu města.

Zda proběhlo vše v pořádku,nebo s tím dělají problémy že už byl jeden stop v Čině.

Děkuji za info.

Avatar uživatele
Adriána
před 4 lety

Dobrý deň, prosím vás koncom augusta letíme z Viedne do Denpasar . Prestupujeme v Kanton a Tech. stop máme v Urumqi. Je potrebné vízum prosím vás?

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 4 lety

Ta fakt nevymyslis. A co si přečíst vlákno vedle.To by neslo?

Avatar uživatele
cali
před 4 lety

Adriáno, jestli vás ve Vídni pustí do letadla, tak věřím, že vízum snad nebudete potřebovat:-)

Nuny
před 4 lety

Adriáno, nechcete si tu cestu ještě rozmyslet?:-))

Avatar uživatele
Veronika Oškrdalová
před 4 lety

vízum není potřeba :)

Avatar uživatele
Petr
před 4 lety

Ahoj, zrovna zvažuju let s CSA směr Malajsie (s technickým stopem v Kantonu). Má někdo zkušenosti (jak se společností, tak třeba přestupem v Číně apod.)? Díky díky :)

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, vše o přestupech v Číně zde: https://www.cestujlevne.com/blog...tup-v-cine

Hlavně pozor na lety z Vídně, které mají přestup v Kantonu + technické mezipřistání v Urumči a kde stále není jasné, zda je potřeba vízum nebo není.

Avatar uživatele
Petr
před 4 lety

Super, děkuji. A napsal jsem to špatně - technický přestup není v Kantonu, ale právě v Urumči + teda následný přestup v Kantonu. Ještě jednou díky :)

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 5 lety

https://www.fly4free.com/flight-...la-lumpur/

Nevim proc porad promuji tyto nesmyslne lety, a pro jistotu vypli diskuzi, abych nemohl nic napsat o cinskych vizech😀