O aerolince China Southern Airlines

Šestá největší aerolinka na světě a největší v Asii má hlavní sídlo v jihočínském velkoměstě Kanton poblíž hongkongských hranic, ale menší báze má v mnoha čínských městech. Díky svým několika linkám do Evropy nebo Austrálie může být i zajímavou alternativou pro cestovatele z Česka nebo Slovenska.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

China Southern mívají zajímavé akční nabídky při cestách z Evropy do Austrálie nebo na Nový Zéland, mnohdy i s odletem z dobře dostupného Frankfurtu. Obecně se vyplatí rezervovat letenky alespoň s 1,5 měsíčním předstihem.

Největším působištěm aerolinky je jednoznačně vnitrostátní trh v Číně a okolní regionální destinace.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na každém letu máte jedno příruční (souhrnný rozměr do 115 cm) zavazadlo zdarma do 5 kg. Laptop nebo dámská kabelka se toleruje jako zavazadlo navíc.

Odbavené zavazadlo je rovněž zdarma. V případě mezinárodních linek (i pokud je součástí jedné mezinárodní letenky čistě vnitrostátní let) máte nárok na přepravu dvou zavazadel o hmotnosti do 23 kg u každého z nich.

Zvířata společnost s několika výjimkami přepravuje, rezervace je nutná alespoň 72 hodin před odletem.

Každý cestující může zdarma přepravovat jeden pár lyží nebo golfový bag.

Odbavení

Odbavení na přepážce je zdarma a obvykle začíná 3 hodiny a končí hodinu před odletem.

Online odbavení na linkách z Evropy většinou začíná ve 14:00 den před odletem a končí 60 minut před letem. Palubní vstupenku je nutné vytisknout nebo si ji nechat vytisknout u přepážky na letišti, mobilní odbavení není možné. Více informací včetně detailního rozpisu časů odbavení u jednotlivých destinací naleznete na této adrese.

Přestup

China Southern nabízí všem svým pasažérům při delším přestupu hotel zdarma se snídaní a transferem. Mezi lety musí být 8–48 hodin a do naší destinace nesmí letět dřívější let, než jaký máte rezervovaný. Tato politika platí pouze při transferu na letišti v Kantonu (Guangzhou).

Hotel rezervujete sami na adrese extra.csair.com.

Jako bonus navíc dostanou transferoví pasažéři zdarma turistikou brožurku o městě a také 24hodinovou jízdenku na metro.

Služby během letu

Na dálkových linkách je možnost využít palubní zábavu skrz obrazovky zabudované v každém sedadle.

Občerstvení, případně teplé jídlo, na delších linkách dostanete vždy zdarma.

Wifi na palubě funguje zatím jen po předchozí žádosti přes web společnosti, lze provést pouze s již zakoupenou letenkou na webu csair.com v sekci „Service“.

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele David G_1
David G_1

Ahoj , chci se zeptat 13.2 máme let s 3 denim stopem v Pekingu . Dalo by se zjistit zda mohu letenky bezplatně stornovat ( bojíme se koronaviru)? Četl jsem že CA to umožňují . Raďej kouoim letenku přes Dubaj do Sydney . Diky za informace David

Odpovědět
před rokem

Zdravím, setkal se někdo s tím, že když chci rezervovat sedadla píše mi to, že pro tento let není možné rezervovat ? je podmínkou první check-in a potom až rezervace ? Nebo nějaké jiné nápady ?

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Setkal jsem se s tím u jiné čínské aerolinky a už mě to nepřekvapuje, zkus to s nimi vyřídit mailem... nebo s prodejcem.

Avatar uživatele vera.zmeskalova
vera.zmeskalova

Mám dotaz.

V březnu odlétám s China Southern Airlines Vídeň - let 6022 do Brisbane s mezipřistáním v Kantonu /doba mezipřistání 6h 25min/ a technickým stopem v Urumqui. Zpět koncem dubna z Brisbane do Vídně letem č.6021 s mezipřistáním v Kantonu /16h 15min/ a technickým stopem v Urumqui. Dočetla jsem se někde, že na tyto lety není nutné vízum. Odpověď jsem nikde nedostala, ani na pelikan.cz, kde jsem letenku kupovala, ani na čínské ambasádě v Praze. Jen odkazy na ww.stránky. Můžete mi poradit, zda je či není nutné vízum pořizovat? Děkuji za odpověď. Věrka

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

omg...😂

před rokem
Avatar uživatele
cali

Také mně to nejprve rozesmálo, ale třeba sem moc nechodí a tedy nečetla tu spoustu příspěvků. Na druhou stranu možná i hledala ve fóru, ale nic nenašla a já se ani nedivím...

Tedy pro dotyčnou, zrovna tyto lety jsou i podle zkušeností lidí, kteří to sem nedávno postovali v pořádku.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ono je to trochu schované v tom fóru, ale paní Věro, mělo by to být ok. Nebudete potřebovat vízum.

před rokem
Avatar uživatele vera.zmeskalova
vera.zmeskalova

Děkuji, Marku, za odpověď. Včera jsem tu byla poprvé a pročetla jsem vše možné snad i pozpátku a jevilo se mi to také tak. Pravdou je, že jsem toho zcestovala hodně, ale s tímto jsem se ještě nesetkala a při koupi letenek mě vůbec nenapadlo, že by let mohl být problematický. Normálně bych to neřešila, jezdívala jsem sama s partou náhodných lidí a batohem na zádech za dobrodružstvm do Peru, Himalájí, Kolumbie, Mexika a pod. ale teď cestujeme dva a také mi je o trochu víc /61 a 71/. Napíšu někdy v květnu, jak přiletím a přeji krásné a bezpečné cestování. Věrka

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

@DimikUK: To se netýká 24 h. tranzitu, který jako jediný příchází v úvahu v tomto případě.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

@vera.zmeskalova: Vejde se ta cesta zpět od příletu do Číny do odletu z Urumqi do 24 h. Asi ano, ale pokud ne, byl by to problém.

před rokem
Avatar uživatele vera.zmeskalova
vera.zmeskalova

Přeji hezké nedělní dopoledne

a přikládám informaci od společnosti, u které jsem zakoupila letenky a až do včerejška jsem nebyla schopna zjistit, jak je to s vízem - vízum není třeba:

Na výnimku k vízovej povinnosti pre cestujúcich na linke z Viedne do Kantonu s technickým stopom v Urumči nás upozornilo pražské zastúpenie China Southern. Nasledovnú informáciu sme uverejnili po konzultácii s oficiálnym zástupcom leteckej spoločnosti: „Lety leteckej spoločnosti China Southern do Kantonu (CAN) majú technický stop v meste Urumči (URC). Pasažieri, ktorí cez Čínu letia do tretej krajiny, po novom už nepotrebujú tranzitné víza v meste Urumči (URC), musia však odletieť z Číny do 24 hodín od pristátia v Urumči (URC). Výnimka platí iba pre cestujúcich, ktorí letia linkou CZ6022 do Urumči (URC) a po technickom stope, pod rovnakým číslom letu CZ6022, pokračujú do Kantonu (CAN) a ďalej do finálnej destinácie v tretej krajine. Akciové kalendáre Pelikána sú nastavené tak, aby letenky cestujúcich spĺňali tieto podmienky.

Podľa aktuálnych informácií z dňa 31.7.2019, podľa leteckej spoločnosti China Southern, tí klienti, ktorí majú platnú letenku na linku z Viedne do Kantonu s medzipristátím v Urumči a pokračujú do tretej krajiny (Juhovýchodná Ázia, Austrália, Nový Zéland), nepotrebujú tranzitné víza. Pre túto výnimku musia byť splnené všetky vyššie spomenuté podmienky (ods. 3). Rovnaké podmienky platia aj na cestu naspäť.

Věrka

Zdravim. Za nejake 2 tydny mam letet do Manily. Prave se ale ocekava vybuch vulkánu. Jak budu informovan o zruseni letu a jak postupovat dale?

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, stále se neví, jak je to s vízem v Urumči? Zvažuji tyto lety:

5 CZ6022 T 15FEB 6 VIECAN HK4 1805 1455+1 1A/E

6 CZ 365 K 16FEB 7 CANKUL HK4 2 1635 2050 1A/E

7 ARNK

8 CZ6048 K 25FEB 2 LGKCAN HK4 0100 0500 1A/E

9 CZ6021 T 25FEB 2 CANVIE HK4 2 0840 1605 1A/E

prosím o info, pokud někdo víte.

Děkuji moc!

TK

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, momentálně je bezvívzový transfer s technickým mezipřistáním v Urumči + přestupem, přičemž mezi příletem do Číny a odletem z ní nesmí být více než 24 hodin. Takže ve vašem případě by to mělo být bez problému.

před 2 lety
Avatar uživatele michaelp
michaelp

Jestli chces LGK tak koukej KUL a pak Air Asia. Za ten stres to skutecne nestoji.

A ten cenovy rozdil nebude asi tak markatni.

BER-KUL s TK je za 568 € na tvuj datum.

Nebo s QR az na LGK za 687 €

Přidat odpověď
před 2 lety

Letěl už Někdo do Kantonu z tech.stopem v Urunqi a v Kantonu žádal o transfer vízum na návštěvu města.

Zda proběhlo vše v pořádku,nebo s tím dělají problémy že už byl jeden stop v Čině.

Děkuji za info.

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý deň, prosím vás koncom augusta letíme z Viedne do Denpasar . Prestupujeme v Kanton a Tech. stop máme v Urumqi. Je potrebné vízum prosím vás?

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
  • Právě online
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 731 komentářů
  • Poslat zprávu

Ta fakt nevymyslis. A co si přečíst vlákno vedle.To by neslo?

před 2 lety
Avatar uživatele
cali

Adriáno, jestli vás ve Vídni pustí do letadla, tak věřím, že vízum snad nebudete potřebovat:-)

před 2 lety
Nuny

Adriáno, nechcete si tu cestu ještě rozmyslet?:-))

před 2 lety

vízum není potřeba :)

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, zrovna zvažuju let s CSA směr Malajsie (s technickým stopem v Kantonu). Má někdo zkušenosti (jak se společností, tak třeba přestupem v Číně apod.)? Díky díky :)

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, vše o přestupech v Číně zde: https://www.cestujlevne.com/blog...tup-v-cine

Hlavně pozor na lety z Vídně, které mají přestup v Kantonu + technické mezipřistání v Urumči a kde stále není jasné, zda je potřeba vízum nebo není.

před 2 lety

Super, děkuji. A napsal jsem to špatně - technický přestup není v Kantonu, ale právě v Urumči + teda následný přestup v Kantonu. Ještě jednou díky :)

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

https://www.fly4free.com/flight-...la-lumpur/

Nevim proc porad promuji tyto nesmyslne lety, a pro jistotu vypli diskuzi, abych nemohl nic napsat o cinskych vizech😀

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu