Guangzhou
Letiště Kanton Baiyun

Kanton v kostce

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

Letiště Baiyun v jihočínském Kantonu se nachází 40 km severně od centra města a svoji největší základnu zde má společnost China Southern Airlines. Kantonské letiště je jedním z nejrychleji se rozvíjejících na světě a v současnosti mu patří v žebříčku nejrušnějších letišť světa 17. příčka.

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

IATA Kód
CAN
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
02:51 (+7)
Vzdálenost z ČR
8648 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Kanton

Ať už přilétáte na letiště Kanton, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vera.zmeskalova
vera.zmeskalova
před 4 lety

Dobrý den!

Zakoupila jsem počátkem října 2019 2 letenky do Brisbane na 17.3.2020 u China Southern Airlines s přestupem v Kantonu. Na letu 6022 Vídeň - Brisbane je délka mezipřistání v Kantonu 6 h 25 min s technickým stopem v Urumči. Na zpátečním letu 6021 29.4.2020 je délka mezipřistání v Kantonu 16h 15 min opět s technickým stopem v Urumči. Věkem jsme 62 a 71 let. Od 19.10.2019 začala být vízová povinnost do Číny složitá, musí se on line vyplnit neuvěřitelný mnohastránkový elaborát s absurdními údaji, vytisknout, objednat se on line na ambasádu kvůli otiskům prstů a zaplatit nemalou částku. Už 4.měsíc se snažím zjistit, zda skutečně potřebujeme nějaké vízum. U Pelikan.cz, kde jsem letenky kupovala, mi informaci nedali /prodají letenky a nejsou schopni zajistit validní informace, je jasné, že už si od nich nikdy žádné neobjednám/, na čínské ambasádě mě odkázali na www.stránky, kde jsem nic konkrétního nezjistila. Na China tour byli tak hodní, že mně odkázali na další www.stránky, kde jsou relativně pozitivní informace, leč stále si nejsem 100% jista, zda mohu odletět bez víz. Může mi někdo poradit? Dočetla jsem se, že: Při jednom přestupu nepotřebuji vízum, pokud doba mezi příletem do Číny a odletem z ní bude:

2 hodiny

• při přestupu na letišti v Urumči (pouze na mezinárodní let, při vloženém vnitrostátním letu je vízum potřeba vždy – vyjma letů CZ6022 z Vídně a CZ6021 do Vídně, pokud je v Urumči pouze technické mezipřistání, nikoliv přestup na jiný let)

Může mi někdo poradit?

Díky

Věrka

Avatar uživatele
milan spousta
před 5 lety

Dobrý den,musím mít činske vizum na 3 noci v Kantonu/Guanzhou/ Děkuji

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 5 lety

Pokud není cestou stopover v Číně a další let je do jiného regionu, než ze kterého byl odlet, tak vízum není třeba. Doporučuju ale přečíst příspěvek od j.kulhanek v závěru:

https://www.cestujlevne.com/disk...n/strana-5

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí