IATA (ICAO) kód letiště
CAN (ZGGG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:33 (+6)
Vzdálenost od Prahy
8648 km

O letišti Kanton Baiyun

Letiště Baiyun v jihočínském Kantonu se nachází 40 km severně od centra města a svoji největší základnu zde má společnost China Southern Airlines. Kantonské letiště je jedním z nejrychleji se rozvíjejících na světě a v současnosti mu patří v žebříčku nejrušnějších letišť světa 17. příčka.

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Letenky

Do Kantonu se z Prahy, Vídně nebo Mnichova obyčejně dostanete za ceny okolo 13.500 Kč, při akcích může cena letenky klesnout i pod 10.000 Kč.

Doba letu se i s mezipřistáním pohybuje mezi 18 a 25 hodinami.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kantonu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Především díky společnosti China Southern Airlines je kantonské letiště jedním z nejvýznamnějších přestupních uzlů v Asii. Jediný terminál je rozdělený do tří sekcí, všechny se nachází pod jednou střechou, takže přestup není nijak složitý, ani časově náročný.

Časy na přestup

  • Mezinárodní -> Mezinárodní (př. Amsterdam – Kanton – Hanoi): 90 minut
  • Mezinárodní -> Vnitrostátní (Amsterdam – Kanton – Kunming): 90 minut
  • Vnitrostátní -> Vnitrostátní (Kunming – Kanton – Šanghaj): 35 minut

V případě delšího přestupu do třetí země (například Paříž – Guangzhou / Kanton – Manila) můžete využít možnosti 72hodinového tranzitního víza zdarma. Platí pouze pro uvedené město a není možné cestovat jinam po Číně.

Hotel zdarma při přestupu

China Southern Airlines nabízí všem svým pasažérům při delším přestupu na letišti v Kantonu hotel zdarma. Mezi lety musí být 8–24 hodin a do naší destinace nesmí letět dřívější let, než jaký máme rezervovaný. Tato politika platí pouze při transferu na letištích v Kantonu a Wuhanu.

Hotel rezervujete sami na této webové adrese, a to pouze pokud cestujte s aerolinkami China Southern Airlines.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejjistější (nezávislá na dopravních kolonách) dopravou do centra města je metro linky 3. Za jízdenku zaplatíte dle ujeté vzdálenosti od ¥ 2 do ¥ 14 / 7–50 Kč, při cestě na letiště navíc platíte speciální poplatek ve výši ¥ 5 / 18 Kč. Celodenní jízdenka stojí ¥ 20 / 72 Kč, třídenní pak ¥ 50 / 180 Kč.

Do všech koutů města pak jezdí několik autobusových linek s intervaly kolem půl hodiny a jízdní dobou asi 90 minut.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

 

Služby na letišti

Wifi je k dispozici pouze pro čínské SIM-karty.

Napříč celým terminálem se nachází šest úschoven zavazadel s otevírací dobou od 6:00 do 22:00. Za úschovu od 4 do 8 hodin zaplatíte 50 RMB, 24hodinová služba bude stát 55 RMB. 

V terminálu najdete několik restaurací otevřených nonstop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vera.zmeskalova
vera.zmeskalova

Dobrý den!

Zakoupila jsem počátkem října 2019 2 letenky do Brisbane na 17.3.2020 u China Southern Airlines s přestupem v Kantonu. Na letu 6022 Vídeň - Brisbane je délka mezipřistání v Kantonu 6 h 25 min s technickým stopem v Urumči. Na zpátečním letu 6021 29.4.2020 je délka mezipřistání v Kantonu 16h 15 min opět s technickým stopem v Urumči. Věkem jsme 62 a 71 let. Od 19.10.2019 začala být vízová povinnost do Číny složitá, musí se on line vyplnit neuvěřitelný mnohastránkový elaborát s absurdními údaji, vytisknout, objednat se on line na ambasádu kvůli otiskům prstů a zaplatit nemalou částku. Už 4.měsíc se snažím zjistit, zda skutečně potřebujeme nějaké vízum. U Pelikan.cz, kde jsem letenky kupovala, mi informaci nedali /prodají letenky a nejsou schopni zajistit validní informace, je jasné, že už si od nich nikdy žádné neobjednám/, na čínské ambasádě mě odkázali na www.stránky, kde jsem nic konkrétního nezjistila. Na China tour byli tak hodní, že mně odkázali na další www.stránky, kde jsou relativně pozitivní informace, leč stále si nejsem 100% jista, zda mohu odletět bez víz. Může mi někdo poradit? Dočetla jsem se, že: Při jednom přestupu nepotřebuji vízum, pokud doba mezi příletem do Číny a odletem z ní bude:

2 hodiny

• při přestupu na letišti v Urumči (pouze na mezinárodní let, při vloženém vnitrostátním letu je vízum potřeba vždy – vyjma letů CZ6022 z Vídně a CZ6021 do Vídně, pokud je v Urumči pouze technické mezipřistání, nikoliv přestup na jiný let)

Může mi někdo poradit?

Díky

Věrka

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den,musím mít činske vizum na 3 noci v Kantonu/Guanzhou/ Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Pokud není cestou stopover v Číně a další let je do jiného regionu, než ze kterého byl odlet, tak vízum není třeba. Doporučuju ale přečíst příspěvek od j.kulhanek v závěru:

https://www.cestujlevne.com/disk...n/strana-5

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu