O aerolince Condor

Condor je jednou z největších aerolinek specializujících se na lety do dovolenkových destinací. Své hlavní sídlo má ve Frankfurtu, odkud provozuje nejvíce – především dálkových – linek. Do destinací v Evropě však létá téměř z každého německého letiště a stává se tak velmi oblíbenou možností i pro české cestovatele.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Tradičně nejlevnější letenky nabízí Condor u vybraných evropských destinací pár dní až týden před odletem, pro dálkové lety pak platí ideální čas na rezervaci 1 až 2 měsíce před odletem. Výhodné ceny letenek bývají z dobře dostupného Lipska, ale Condor nabízí ve spolupráci s Lufthansou a ČSA i odlety přímo z Prahy s pohodlným přestupem ve Frankfurtu nebo Mnichově do většiny svých dálkových destinací.

Condor tradičně využijete především do přímořských destinací, v repertoáru má společnost často levné letenky například na Kanárské ostrovy nebo do pevninského Španělska.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo při letence v ekonomické třídě můžete přepravovat zdarma. Počet kusů a velikost se liší podle cílové destinace. Celková hmotnost všech příručních zavazadel by neměla přesáhnout 8 kg:

 • lety po Evropě (včetně všech přilehlých ostrovů patřících evropských zemím), severní Afrika + Gambie a Spojené Arabské Emiráty: striktně jeden kus malého zavazadla velikosti 40 x 30 x 10 cm.
 • Dálkové lety z Evropy (Asie, Ameriky, jižní část Afriky, Austrálie): dvě příruční zavazadla velikosti 55 x 40 x 20 cm a 40 x 30 x 10 cm.

Odbavené zavazadlo do 20 kg je v ceně základního tarifu pouze při letech do východní a jižní Afriky, Asie (včetně Dubaje), Karibiku a Latinské Ameriky. Do USA, Kanady a na Portoriko můžete mít kufr o hmotnosti 23 kg. Neplatí u přímých letů z Frankfurtu, kde se nabízí nový tarif "Economy Light" obsahující pouze příruční zavazadlo, stejně jako na všech linkách v rámci Evropy a Kanárských ostrovů.

Odbavení

Pokud máte letenku v tarifu "Economy Light", vytisknutí palubní vstupenky na letišti je zpoplatněno částkou 25 EUR. Odbavte se proto online z domova. U letenek v dražších tarifech máte odbavení na letišti zdarma.

Online check-in je dostupný od 24 do 2 hodin před odletem, také s možností mobilního odbavení. Některá letiště online odbavení neumožňují, přesný seznam najdete na webu Condoru.

Služby během letu

Na dálkových linkách společnost nabízí občerstvení v podobě teplého jídla zdarma, pokud letíte jen po Evropě nebo blízkém okolí, jídlo z poměrně širokého výběru si můžete zakoupit.

Chcete-li si vybrat místo v letadle dopředu, zaplatíte od 10 € na krátkých linkách až po 25 € na dálkových.

179 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, setkali jste se někdy s tím, že by Condor převažoval příruční zavazadlo? Rozměrově se určitě do požadované velikosti vejdeme, máme skořepin. kufřík přesně jejich rozměrů. Máme sice zakoupenou letenku vč. odbaveného zavazadla, ale zvažujeme odbavení kufru úplně vynechat.

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj, chtěl bych letět s condorem z Frankfurtu - Anchorage. Přelom srpen/září. Je to safe varianta? Vzhledem jak německé aerolinie krachují tak váhám. Letěl sem jak s aerberlin i s flygermania a obě jdou u ledu. Diky

před 3 lety
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Krachu bych se nebál, koupili je teď Poláci

https://zdopravy.cz/polsky-lot-k...ook-40845/

Takže spíš může nastat rušení linek/posun časů/... V tom případě by ale vrátili peníze.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den,

Nevite prosim jak je to s moznym prepisem letenky na nekoho jineho ? Na strankach jsem to nikde nenasla

Diky moc

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák
Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím,letíme s Condor z Frankfurtu,ve Frankfurtu budeme dva dny předem,takže odbavení si musíme udělat na hotelu.....otázka zní,je možné si palubní lístek vytisknout někde na letišti. Máme economy light..diky

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Máte to jasně napsané výše, na letišti je to zpoplatněno. Proč si nevytisknete v hotelu???

před 3 lety

Nejsem moc zcestovalý tak nevím jak to chodí..řeč také moc neovládám,tak jsem nevěděl,zda to jde na hotelu nějak vytisknout

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1149 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-11T15:24:39+01:00)

Ve slušném hotelu určitě, v pochybném se jim nemusí chtít a v hotelu bez recepce to asi fakt neklapne. 😁 Co takhle předem napsat do hotelu, jestli je možnost si něco vytisknout?

Pokud máš vstup do salonku zdarma nebo za částku nižší než poplatek za odbavení na letišti, mohlo by to jít tam, ale zase bych se na to nespoléhal a radši se předem poptal.

před 3 lety

Díky moc za radu,asi bude nejlepší tam napsat a zeptat se . Nějak se to pokusím sepsat....každopádně díky moc...jsem starší a nemám žádnou zkušenost,jsem rád,že ještě existují lidí,co pomůžou aspoň radou

Přidat odpověď
před 3 lety

Můžete mi prosím říci, když letím s kondorem jen s příručním tedy kabinovým zavazadlem můžu mít ten malý kufřík nebo jen tu kabelku. Děkuji za odpověď. Letím na Kanárské ostrovy

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Vždy záleží na konkrétním zakoupeném tarifu. Pokud máte koupen tarif Economy Light, pak můžete mát naopak jen malou kabelku bez kufříku. Pokud klasický tarif Economy Class, můžete mít příruční zavazadla dvě (55 x 40 x 20 cm a 40 x 30 x 10 cm).

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den...chtěla bych se zeptat,mám problém s vysokým tlakem, můžu mít sebou do letadla tlakoměr?( Letím jen s příručním zavazadlem) jestli ano,musím mít nějaké potvrzení od lékaře?...díky za odpověď a přeji hezký den

před 3 lety

Můžu se zeptat co znamená let s kondorem s příručním zavazadlem..tedy jeho rozměr

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Slávek

EK schválila překlenovací úvěr pro Condor https://europa.eu/rapid/press-re...080_en.htm

před 3 lety

Zdravím všechny....dík moc za informace....to je super zpráva,už jsem se začala bát,že v lednu nikam neodletime....

před 3 lety

super taky letíme v lednu tak snad se všechno podari.

před 3 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Na začátku týdne soud schválil aerolinkám vstup do režimu ochrany před věřiteli, který Condoru dává až tři měsíce na nalezení nového vlastníka. Aerolinky nedávno oznámily, že za finanční rok 2018/2019 končící v září zvýšily provozní zisk o třetinu na 57 milionů eur. Společnost přebarví všech svých téměř 60 letadel, ze kterých zmizí značka Thomas Cook i motiv srdce.

https://www.e15.cz/byznys/doprav...ce-1364862

před 3 lety

Dobrý den,tak to je super zpráva,díky za ní. Letíme s condorem v lednu a už od září jsem měla strach,že nepoletime nikam....držím Condor pěsti, ať vše ustoji

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím,nevíte někdo jak to s Condor momentálně vypadá?

před 3 lety
Avatar uživatele michaelp
michaelp

Je to jako vzdy na h...o.

Smartwings v blede modrem.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele vlada.slanina
vlada.slanina
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-24T15:08:18+02:00)

Zdravím cestovatele. Prosím o informaci, kdo má zkušenost... Letíme (doufám :) s COndorem na Kostariku. Let z Prahy do Frankfurtu ČSA na Terminál 2 odlet dál COndorem z Terminálu 1 (vše v rámci 1 letenky). Musím si na "dvojce" vyzvednout zavazadla a nově se odbavit včetně kufrů a palubních lístků na "jedničce". Nebo Dostanu vše již v Praze a o zavazadla se nestarám? Díky za informaci. Na přestup je sice 3 hodiny, ale abych věděl do čeho jdeme .) Přesun mezi termínály zabere asi jen 15 minut, ale trošku mi zkazí náladu pokud se budu muset podruhé odbavovat ... to jediné na cestování fakt nesnáším .)) Díky .)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, palubní vstupenky byste měli dostat už v Praze a o zavazadla se starat nebudete.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den co je pravdy na tom,že Condor krachuje?letenky máme koupené už delší dobu a docela mě tato situace děsí....

před 3 lety
Avatar uživatele speedy7cz
speedy7cz
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 68 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-23T11:46:34+02:00)

Zkrachovala mateřská společnost Thomas Cook. Německé aerolinky Condor navzdory krachu pokračují v provozu. Německou vládu ale požádaly o překlenovací úvěr. Jak to bude dál, se uvidí.

před 3 lety
Michal _50

Tvrdí, že překlenovák získaly. Takže zatím fungují, ale nedělal bych si iluze jak dlouho to potrvá.

před 3 lety

A kdyby došlo k nejhoršímu,co lidi,co mají vše zaplacené,jak se to řeší pak...

před 3 lety
Avatar uživatele tmx
tmx

Pokud byl samotný Condor ziskový, je v zájmu všech zajistit jeho provoz, aby jeho prodejem byly umořeny dluhy. Samozřejmě ale musí mít dost provozní hotovosti, což může být problém.

Pokud skončí, můžete požádat banku o charge back, protože jste zaplatila za službu, která vám nebude dodána. Ale tam dostanete pouze cenu letenek. Ubytování, další lety, auto, atd., to vám nikdo kompenzovat nebude. To je (ne)výhoda kupování služeb zvlášť proti koupi zájezdu jako balíčku.

Takže bych jen tak pro sichr začal pátrat po alternativních letenkách.

před 3 lety
Avatar uživatele dawve
dawve

Podle všeho úvěr od vlády ještě nezískali. Je pravděpodobné, že ho po vzoru Air Berlin dostanou, ale německá média popisují situaci aerolinky jako špatnou zejména s ohledem na extrémně zastaralou flotilu. Nejspíše to dopadne nějakým řízeným krachem a rozdělením slotů a destinací ostatním aerolinkám.

před 3 lety
Avatar uživatele vlada.slanina
vlada.slanina

Získali úvěr od Německé vlády 380M Eur. Ještě to asi musí posvětit evropská komise. Nicméně Condor samostatně je ziskový (v roce 2018 43M eur) takže ho Němci chtěji udržet (e věřím, že EK nepůjde proti nim) a pak ho asi koupí Lufthansa... Takže to vypadá nadějně v tuto chvíli.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

EK má na vše dvojí metr, takže to asi projde.

před 3 lety
Avatar uživatele kickass1
kickass1
před 3 lety

Díky moc za informace... Condor držím pěsti a vše ať dobře dopadne,v minulosti jsem na ně slyšela samou chválu,ochotný personál atd...snad bude vše ok a po 20 letech konečně odletime na naší vysněnou dovolenou...přeji krásný den vsem

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den,

letime do Cancunu, letenky jsme koupili pres condor.com. Odletame z Prahy do Frankfurtu, prvni let je s CSA, ve Frankfurtu uz pak Condor. CSA a Condor maji odlisne pravidla pro zavazadla. CSA 23 kg, Condor 20 kg. Muzeme mit zavazadla 23 kg nebo to CSA hlida a nepousti zdarma vice nez 20kg? To same plati pro palubni. CSA 8, Condor 6kg. Predem dekuji!

před 3 lety
Avatar uživatele dan _10
dan _10

Dobrý den, podminky se řídí podle Condoru tedy 20kg

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,prosím o radu.mam letět na Kubu,beru pravidelně léky,píše se,že na léky je potřeba potvrzení od lékaře...jak staré to potvrzení může být?díky moc

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý večer, jedeme 4člená rodina do Itálie, je možné zabalit jeden kufr o celkovém rozměru max 158 cm a váze max 32kg ? jako že se povolená váha sečte?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý večer, ano, viz komentáře níže. Váhu můžete sčítat do těch 32 kg.

před 3 lety

mnohokrát děkuji

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

bohužel, nemohu najít rozměry oodbavovaneho zavazadla. Letím do Halifaxu a váhu mám na letence 23kg

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, rozměry se u odbavených zavazadel neřeší (pokud se tedy nejedná o nějaký extra velký předmět, dlouhou tyč, apod.). Kontroluje se jen hmotnost.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

je možné u společnosti Condor sčítat váhu zavazadel? Místo 2 kufrů po 20 kg, vzít jen 1 např. 30 kg? Děkuji za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to možné pokud letíte ve více osobách na jedné rezervaci. Maximální hmotnost jednoho zavazadla však nesmí překročit 32 kg.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den letim s ČSA Praha-Franfu.-Barbados. Cesta tam s ČSA , prý přistává na jiném terminálu, nějaká zkušenost? Cesta zpět již s Lufthansa, tam už je to prý stejný terminál. Ještě dotaz k check in, z Prahy do Franf. se odbavim v Praze na přepážce,Franf.- Barbados s Condorem je 24 hodin před, budu delat on-line,přiřadi mi 3 místa u sebe, nebo je lepsi check in až na přepážce. Případně nějaká rada jak udelat . Dekuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

K čemu potřebujete osobní zkušenost™? Sama si můžete přečíst, že OK = T2, DE a LH = T1.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, při přestupu z terminálu 2 na T1 se nikde nezdržujte, rovnou podle značení zamiřte k automatickému vláčku SkyLine, který mezi terminály pendluje (jezdí každou chvilku a samotná jízda zabere asi 2 minuty). Na T1 pak musíte projít bezpečností kontrolou.

Condor podle všeho neorzesazuje, takže byste měli dostat místa vedle sebe.

před 3 lety

Děkuji za odpoveď

Přidat odpověď
před 3 lety

letíme z Frankfurtu do Mexika Cankun JEN INFO VÁHA ZAVAZADEL DÍK JARDA

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Bez dalších informací vám nikdo neporadí. Letíte jen z Frankfurtu a letenku jste si kupovali sami v nejnižším tarifu? Pak v ceně odbavené zavazadlo není. Pokud letíte s cestovkou nebo jste si zavazadlo přikoupili, pak je to 20 kg.

U příručních je u Condoru vždy 6 kg.

před 3 lety

Dobrý den....letíme z Frankfurtu na Jamajku,píše se,že je v ceně pouze příruční zavazadlo...znamená to,že nemůžu mít u sebe třeba kabelku nebo malý batužek ? Asi se ptám hloupe,ale poletíme poprvé,tak mám obavy ze všeho,sbírám informace,vůbec nevím jak to na letišti chodí ..díky za odpoved

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

A co se popídit přímo u pramene? https://www.condor.com/de/flug-v...epaeck.jsp

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4328 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-24T18:16:15+02:00)

Dobrý den, příruční zavazadlo je to, co můžete mít u sebe v letadle. Na Jamajku můžete mít dva kusy zdarma. Přesné rozměry popsány o pár řádků výše v sekci Zavazadla.

před 3 lety

Děkuji moc za odpověď....mám ještě jeden dotaz....původně jsme měli letět s eurowings,ti měli příruční zavazadla 55+40+23, na poslední chvíli se to změnilo a condor má rozměry 55+40+20 ...mám kupovat jine tašky nebo mi ty 3 cm projdou...díky moc

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dotaz, na který se nikdy nedá 100% odpovědět. Pravidlo je dané a pokud ho někdo bude vyžadovat, pak ty 3 cm neprojdou (nejsou li tašky nějakým způsobem zmáčknutelné). Pokud se nejedná o skořepinový kufřík na kolečkách, šance na úspěch jsou výrazně větší.

před 3 lety

Dobrý den....jak dlouho dopředu je nejvýhodnější zakoupit letenky na leden? Mám obavu když budu čekat na poslední chvíli (myslím 1 měsíc)že se buď cena zvedne nebo je možné,že na určitý let by už nesly koupit?...díky za odpoved

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jaká destinace, jaká je teď cena?

před 3 lety

Jamajka..montego bay...teď je cena 18.000 a výše.....chceme jen přímý let

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ceny by měla klesnout. Ideální je k nákupu okolo 13 tisíc.

Ještě se zeptám, proč chcete přímý let z Frankfurtu? Není lepší přeletět než se sem trmácet po zemi?

před 3 lety

Díky za odpovědi....určitě je to lepší,kdyby záleželo jen na mě....manžel se boji letadla,nikdy nikam neletěl,dali mi už tak hodně práce ho přemluvit aspoň takto...

před 3 lety

V r.2013 tuším to bylo,se létalo přímým letem z Prahy,teď už ne ..pak se létalo z Mnichova,také to zrušili...tak jediná nejbližší alternativa,co jsem našla je Frankfurt

před 3 lety

Možná kdyby Existoval nějaký let z Prahy kamkoliv a pak pokračovat na Jamajku,ale s mezipřistáním,ne s přestupem,možná by to dal ,kdyby z letadla nemusel vystoupit,ale nic takového jsem nenasla

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To bohužel aktuálně neexistuje, Frankfurt je opravdu nejbližším letištěm s přímým letem na Jamajku.

před 3 lety

Díky moc za odpovědi,letenky budu sledovat a snad výhodné koupím....přeji vám krásný den a ještě jednou díky za pomoc

před 3 lety

Dobrý den..mám jeden dotaz,chápu dobře,že k letence na Jamajku ve třídě economy light je pouze malé příruční zavazadlo 40/30/10..8kg a nic víc a k economy Glas jsou příruční zavazadla dvě 40/30/10 a 55/40/20 + velké zavazadlo 20 kg..díky moc za odpoved

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, platí výše uvedené: po Evropě jen malé příruční zavazadlo, u dálkových letů stále dvě příruční zavazadla. u tarifu Economy pak i odbavené do 20 kg.

před 3 lety

Aha,tak to jsem špatně pochopila,takže na Jamajku můžu mít v economy light příruční zavazadla dvě.. díky moc

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

nemáte, prosím, někdo zkušenost se zpátečním letem z Aljašky v této kombinaci?

Anchorage-Fairbanks-Frankfurt

Na přestup ve Fairbanks je pouze 1 hodina, přičemž oba lety jsou operovány leteckou společností Condor. Je to realizovatelné?

Případně dal by se první let vynechat a cestu nastoupit až ve Fairbanks?

Děkuji!

před 3 lety
Proky

Pokud máte oba lety na jedné letence, pak to stihnutelné je, protože jinak by to neprodávali. A pokud byste to nestihla, musí se o vás postarat a dát vás na další dostupný let. Ale letiště ve Fairbanks určitě není nějaké megaletiště, takže to stihnete určitě.

První let vynechat nelze, to by vám následující let(y) propadl(y).

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jen doplním, že zrovna v tomto konkrétním případě (Anchorage - Fairbanks - Frankfurt) neexistuje žádná konstelace, kdy byste přestup ve Fairbanks nestihli. Nejedná se totiž o přestup, ale o mezipřistání (= pokračování tím samým letadlem). Můžou tak nastat jen dvě možnosti:

- během mezipřistání ve Fairbanks zůstanete po celou dobu v letadla

- vyženou vás ven do prostoru gatu, ze kterého za pár minut opět nastoupíte zpět.

před 3 lety

Dobrý den, moc děkuji za odpovědi!

tuto informaci ohledně mezipřistání se mi právě zatím nepovedlo nikde dohledat. A také mě zmátla absence informace o odbaveném zavazadle Anchorage-Fairbanks v potvrzení rezervace. Snad to bude tedy v pořádku a nebudeme muset využít "vyhlášeného klientského" servisu této letecké společnosti :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Určitě ne, jedná se opravdu o jeden a ten samý let, není čeho se bát - zavazadlo bude v ceně po celou dobu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

letěl jste někdo prosím z Mnichova na Lanzarote s Condorem? Jak je to tam prosím s odbavenými zavazadly? Máme to přes cestovku a jen doufám, že si budeme moct vzít kufr, protože normálně přes leteckou společnost platí pro Kanárské ostrovy jen Light Economy kde jsou zdarma jen příruční zavazadla. A jídlo jen k zakoupení v letadle? Děkuji :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, na to se přesně budete muset informovat přímo u vaší cestovky, každá to může mít jinak. Obecně je ale pravidlem, že CK mají v letence i odbavené zavazadlo a někdy i občerstvení.

Přidat odpověď
před 3 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu