Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Condor

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Condor

Condor je jednou z největších aerolinek specializujících se na lety do dovolenkových destinací, je členem nadnárodní skupiny Thomas Cook. Své hlavní sídlo má ve Frankfurtu, odkud provozuje nejvíce – především dálkových – linek. Do destinací v Evropě však létá téměř z každého německého letiště a stává se tak velmi oblíbenou možností i pro české cestovatele.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Tradičně nejlevnější letenky nabízí Condor u vybraných evropských destinací pár dní až týden před odletem, pro dálkové lety pak platí ideální čas na rezervaci 1 až 2 měsíce před odletem. Výhodné ceny letenek bývají z dobře dostupného Lipska, ale Condor nabízí ve spolupráci s Lufthansou a ČSA i odlety přímo z Prahy s pohodlným přestupem ve Frankfurtu nebo Mnichově do většiny svých dálkových destinací.

Condor tradičně využijete především do přímořských destinací, v repertoáru má společnost často levné letenky například na Kanárské ostrovy nebo do pevninského Španělska.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo při letence v ekonomické třídě musí u všech letů splňovat rozměry 55 x 40 x 20 cm a nesmí vážit více než 6 kg.

Odbavené zavazadlo do 20 kg je v ceně základního tarifu pouze při letech do východní a jižní Afriky, Asie (včetně Dubaje), Karibiku a Latinské Ameriky. Do USA, Kanady a na Portoriko můžete mít kufr o hmotnosti 23 kg.

Na všech ostatních linkách je v základní ceně zahrnuto pouze příruční zavazadlo.

Odbavení

Jakýkoli druh odbavení je u Condoru zdarma. Odbavení na letiště většinou otevírá 2 hodiny a uzavírá 45 minut před odletem.

Online se můžete odbavit od 24 do 2 hodin před odletem včetně, také s možností mobilního odbavení. Některá letiště online odbavení neumožňují, přesný seznam najdete na webu Condoru.

Služby během letu

Na dálkových linkách společnost nabízí občerstvení v podobě teplého jídla zdarma, pokud letíte jen po Evropě nebo blízkém okolí, jídlo z poměrně širokého výběru si můžete zakoupit.

Chcete-li si vybrat místo v letadle dopředu, zaplatíte od 10 € na krátkých linkách až po 25 € na dálkových.

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, našla jsem výhodné letenky z Frankfurtu do Kapského Města, ale bez odbaveného zavazadla. Nevíte, kolik by tedy stálo dokoupení zavazadla? Děkuji.

Odpovědět
před 20 dny

Dobrý den, jak je to prosím s odbavením online při přestupu? Letíme s ČSA z Prhy do Franfurktu a pak s Condorem do Punta Cany. Mohu toto odbavení použít? A při online odbavení si lze vybrat sedadla? CHtěla jsem si připlatit, ale Fischer mi při nákupu dovolené řekl, že to u tohototypu zájezdu není možné.

Děkuji za odpověď.

před 23 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Online odbavení se dělá před odletem, ne při přestupu... to už je trochu pozdě.

před 23 dny
Avatar uživatele noraka
noraka

Ahoj sedadlo se dá koupit na stránkách Condora na let z Frank. do P.C.. Z Prahy to snad půjde při on line ch.

Přidat odpověď
před 22 dny

Dobrý den, nevíte náhodou jak je to s přepravou pro psy? Máme rozměr přepravky 64cm a nevíme zda by prošlo koupit letenku do 55cm která stojí 150eur, a nebo letenku která je výrazně dražší a stojí 250eur a rozměry jsou 74cm a více. A jak to chodí u storno poplatků?

Děkuji a krásný den všem!

Odpovědět
před 26 dny

A rozměr Příručního zavazadla 55x40x21 projde?

před měs
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 1215 komentářů
  • Poslat zprávu

Ano :)

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli je u Condor možnost přebukování letenky poté co už byla koupena. Díky

před 2 měs
David Eiselt

Dobrý den Lukáši, u tarifu Light to nejde. U tarifu Classic lze za 50–70 € poplatek dle trasy změnit jak den, tak i jméno cestujících.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu