Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Condor

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Condor

Condor je jednou z největších aerolinek specializujících se na lety do dovolenkových destinací, je členem nadnárodní skupiny Thomas Cook. Své hlavní sídlo má ve Frankfurtu, odkud provozuje nejvíce – především dálkových – linek. Do destinací v Evropě však létá téměř z každého německého letiště a stává se tak velmi oblíbenou možností i pro české cestovatele.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Tradičně nejlevnější letenky nabízí Condor u vybraných evropských destinací pár dní až týden před odletem, pro dálkové lety pak platí ideální čas na rezervaci 1 až 2 měsíce před odletem. Výhodné ceny letenek bývají z dobře dostupného Lipska, ale Condor nabízí ve spolupráci s Lufthansou a ČSA i odlety přímo z Prahy s pohodlným přestupem ve Frankfurtu nebo Mnichově do většiny svých dálkových destinací.

Condor tradičně využijete především do přímořských destinací, v repertoáru má společnost často levné letenky například na Kanárské ostrovy nebo do pevninského Španělska.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo při letence v ekonomické třídě můžete přepravovat zdarma. Počet kusů a velikost se liší podle cílové destinace. Celková hmotnost všech příručních zavazadel by neměla přesáhnout 8 kg:

  • lety po Evropě (včetně všech přilehlých ostrovů patřících evropských zemím), severní Afrika + Gambie a Spojené Arabské Emiráty: striktně jeden kus malého zavazadla velikosti 40 x 30 x 10 cm.
  • Dálkové lety z Evropy (Asie, Ameriky, jižní část Afriky, Austrálie): dvě příruční zavazadla velikosti 55 x 40 x 20 cm a 40 x 30 x 10 cm.

Odbavené zavazadlo do 20 kg je v ceně základního tarifu pouze při letech do východní a jižní Afriky, Asie (včetně Dubaje), Karibiku a Latinské Ameriky. Do USA, Kanady a na Portoriko můžete mít kufr o hmotnosti 23 kg. Neplatí u přímých letů z Frankfurtu, kde se nabízí nový tarif "Economy Light" obsahující pouze příruční zavazadlo, stejně jako na všech linkách v rámci Evropy a Kanárských ostrovů.

Odbavení

Pokud máte letenku v tarifu "Economy Light", vytisknutí palubní vstupenky na letišti je zpoplatněno částkou 25 EUR. Odbavte se proto online z domova. U letenek v dražších tarifech máte odbavení na letišti zdarma.

Online check-in je dostupný od 24 do 2 hodin před odletem včetně, také s možností mobilního odbavení. Některá letiště online odbavení neumožňují, přesný seznam najdete na webu Condoru.

Služby během letu

Na dálkových linkách společnost nabízí občerstvení v podobě teplého jídla zdarma, pokud letíte jen po Evropě nebo blízkém okolí, jídlo z poměrně širokého výběru si můžete zakoupit.

Chcete-li si vybrat místo v letadle dopředu, zaplatíte od 10 € na krátkých linkách až po 25 € na dálkových.

143 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,prosím o radu.mam letět na Kubu,beru pravidelně léky,píše se,že na léky je potřeba potvrzení od lékaře...jak staré to potvrzení může být?díky moc

Odpovědět
před 2 dny

Dobrý večer, jedeme 4člená rodina do Itálie, je možné zabalit jeden kufr o celkovém rozměru max 158 cm a váze max 32kg ? jako že se povolená váha sečte?

před 7 dny
Kryštof Hájek

Dobrý večer, ano, viz komentáře níže. Váhu můžete sčítat do těch 32 kg.

před 7 dny

mnohokrát děkuji

Dobrý den,

bohužel, nemohu najít rozměry oodbavovaneho zavazadla. Letím do Halifaxu a váhu mám na letence 23kg

před 9 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, rozměry se u odbavených zavazadel neřeší (pokud se tedy nejedná o nějaký extra velký předmět, dlouhou tyč, apod.). Kontroluje se jen hmotnost.

Dobrý den,

je možné u společnosti Condor sčítat váhu zavazadel? Místo 2 kufrů po 20 kg, vzít jen 1 např. 30 kg? Děkuji za odpověď.

před 15 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to možné pokud letíte ve více osobách na jedné rezervaci. Maximální hmotnost jednoho zavazadla však nesmí překročit 32 kg.

Přidat odpověď
před 15 dny

Dobrý den letim s ČSA Praha-Franfu.-Barbados. Cesta tam s ČSA , prý přistává na jiném terminálu, nějaká zkušenost? Cesta zpět již s Lufthansa, tam už je to prý stejný terminál. Ještě dotaz k check in, z Prahy do Franf. se odbavim v Praze na přepážce,Franf.- Barbados s Condorem je 24 hodin před, budu delat on-line,přiřadi mi 3 místa u sebe, nebo je lepsi check in až na přepážce. Případně nějaká rada jak udelat . Dekuji

před měs
Honza Čermák

K čemu potřebujete osobní zkušenost™? Sama si můžete přečíst, že OK = T2, DE a LH = T1.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, při přestupu z terminálu 2 na T1 se nikde nezdržujte, rovnou podle značení zamiřte k automatickému vláčku SkyLine, který mezi terminály pendluje (jezdí každou chvilku a samotná jízda zabere asi 2 minuty). Na T1 pak musíte projít bezpečností kontrolou.

Condor podle všeho neorzesazuje, takže byste měli dostat místa vedle sebe.

před měs

Děkuji za odpoveď

letíme z Frankfurtu do Mexika Cankun JEN INFO VÁHA ZAVAZADEL DÍK JARDA

před 2 měs
Kryštof Hájek

Bez dalších informací vám nikdo neporadí. Letíte jen z Frankfurtu a letenku jste si kupovali sami v nejnižším tarifu? Pak v ceně odbavené zavazadlo není. Pokud letíte s cestovkou nebo jste si zavazadlo přikoupili, pak je to 20 kg.

U příručních je u Condoru vždy 6 kg.

před 2 měs

Dobrý den....letíme z Frankfurtu na Jamajku,píše se,že je v ceně pouze příruční zavazadlo...znamená to,že nemůžu mít u sebe třeba kabelku nebo malý batužek ? Asi se ptám hloupe,ale poletíme poprvé,tak mám obavy ze všeho,sbírám informace,vůbec nevím jak to na letišti chodí ..díky za odpoved

před měs
cali

A co se popídit přímo u pramene? https://www.condor.com/de/flug-v...epaeck.jsp

před měs
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 3466 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-06-24T18:16:15+02:00)

Dobrý den, příruční zavazadlo je to, co můžete mít u sebe v letadle. Na Jamajku můžete mít dva kusy zdarma. Přesné rozměry popsány o pár řádků výše v sekci Zavazadla.

před měs

Děkuji moc za odpověď....mám ještě jeden dotaz....původně jsme měli letět s eurowings,ti měli příruční zavazadla 55+40+23, na poslední chvíli se to změnilo a condor má rozměry 55+40+20 ...mám kupovat jine tašky nebo mi ty 3 cm projdou...díky moc

před měs
Kryštof Hájek

Dotaz, na který se nikdy nedá 100% odpovědět. Pravidlo je dané a pokud ho někdo bude vyžadovat, pak ty 3 cm neprojdou (nejsou li tašky nějakým způsobem zmáčknutelné). Pokud se nejedná o skořepinový kufřík na kolečkách, šance na úspěch jsou výrazně větší.

před měs

Dobrý den....jak dlouho dopředu je nejvýhodnější zakoupit letenky na leden? Mám obavu když budu čekat na poslední chvíli (myslím 1 měsíc)že se buď cena zvedne nebo je možné,že na určitý let by už nesly koupit?...díky za odpoved

před 30 dny
David Eiselt

Jaká destinace, jaká je teď cena?

před 30 dny

Jamajka..montego bay...teď je cena 18.000 a výše.....chceme jen přímý let

před 30 dny
David Eiselt

Ceny by měla klesnout. Ideální je k nákupu okolo 13 tisíc.

Ještě se zeptám, proč chcete přímý let z Frankfurtu? Není lepší přeletět než se sem trmácet po zemi?

před 30 dny

Díky za odpovědi....určitě je to lepší,kdyby záleželo jen na mě....manžel se boji letadla,nikdy nikam neletěl,dali mi už tak hodně práce ho přemluvit aspoň takto...

před 30 dny

V r.2013 tuším to bylo,se létalo přímým letem z Prahy,teď už ne ..pak se létalo z Mnichova,také to zrušili...tak jediná nejbližší alternativa,co jsem našla je Frankfurt

před 30 dny

Možná kdyby Existoval nějaký let z Prahy kamkoliv a pak pokračovat na Jamajku,ale s mezipřistáním,ne s přestupem,možná by to dal ,kdyby z letadla nemusel vystoupit,ale nic takového jsem nenasla

před 30 dny
Kryštof Hájek

To bohužel aktuálně neexistuje, Frankfurt je opravdu nejbližším letištěm s přímým letem na Jamajku.

před 30 dny

Díky moc za odpovědi,letenky budu sledovat a snad výhodné koupím....přeji vám krásný den a ještě jednou díky za pomoc

před 30 dny

Dobrý den..mám jeden dotaz,chápu dobře,že k letence na Jamajku ve třídě economy light je pouze malé příruční zavazadlo 40/30/10..8kg a nic víc a k economy Glas jsou příruční zavazadla dvě 40/30/10 a 55/40/20 + velké zavazadlo 20 kg..díky moc za odpoved

před 24 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, platí výše uvedené: po Evropě jen malé příruční zavazadlo, u dálkových letů stále dvě příruční zavazadla. u tarifu Economy pak i odbavené do 20 kg.

před 24 dny

Aha,tak to jsem špatně pochopila,takže na Jamajku můžu mít v economy light příruční zavazadla dvě.. díky moc

Přidat odpověď
před 24 dny

Dobrý den,

nemáte, prosím, někdo zkušenost se zpátečním letem z Aljašky v této kombinaci?

Anchorage-Fairbanks-Frankfurt

Na přestup ve Fairbanks je pouze 1 hodina, přičemž oba lety jsou operovány leteckou společností Condor. Je to realizovatelné?

Případně dal by se první let vynechat a cestu nastoupit až ve Fairbanks?

Děkuji!

před 2 měs
Proky

Pokud máte oba lety na jedné letence, pak to stihnutelné je, protože jinak by to neprodávali. A pokud byste to nestihla, musí se o vás postarat a dát vás na další dostupný let. Ale letiště ve Fairbanks určitě není nějaké megaletiště, takže to stihnete určitě.

První let vynechat nelze, to by vám následující let(y) propadl(y).

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, jen doplním, že zrovna v tomto konkrétním případě (Anchorage - Fairbanks - Frankfurt) neexistuje žádná konstelace, kdy byste přestup ve Fairbanks nestihli. Nejedná se totiž o přestup, ale o mezipřistání (= pokračování tím samým letadlem). Můžou tak nastat jen dvě možnosti:

- během mezipřistání ve Fairbanks zůstanete po celou dobu v letadla

- vyženou vás ven do prostoru gatu, ze kterého za pár minut opět nastoupíte zpět.

před 2 měs

Dobrý den, moc děkuji za odpovědi!

tuto informaci ohledně mezipřistání se mi právě zatím nepovedlo nikde dohledat. A také mě zmátla absence informace o odbaveném zavazadle Anchorage-Fairbanks v potvrzení rezervace. Snad to bude tedy v pořádku a nebudeme muset využít "vyhlášeného klientského" servisu této letecké společnosti :-)

před 2 měs
Kryštof Hájek

Určitě ne, jedná se opravdu o jeden a ten samý let, není čeho se bát - zavazadlo bude v ceně po celou dobu.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den,

letěl jste někdo prosím z Mnichova na Lanzarote s Condorem? Jak je to tam prosím s odbavenými zavazadly? Máme to přes cestovku a jen doufám, že si budeme moct vzít kufr, protože normálně přes leteckou společnost platí pro Kanárské ostrovy jen Light Economy kde jsou zdarma jen příruční zavazadla. A jídlo jen k zakoupení v letadle? Děkuji :)

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, na to se přesně budete muset informovat přímo u vaší cestovky, každá to může mít jinak. Obecně je ale pravidlem, že CK mají v letence i odbavené zavazadlo a někdy i občerstvení.

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj, zítra odlétáme s Condorem na Lanzarote a v cestovních dokladech jsem právě objevil tuhle šílenou větu:

Wichtige Information: Ihr Flug beinhaltet ein Freigepäckstück von mindestens 15 kg pro Person.

Abweichungen nach oben sind möglich.

To je šílený :-(

před 4 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

"mindestens"??? To psal někdo z nových Němců?

před 4 měs

No jo, taky mi to nedává smysl. Ale radši to zabalíme na těch 15kg a zbytek narveme do příručních.

před 4 měs
cali

Pokud jsi koupil cestu, tedy let + hotel od německé cestovky, tak to samozřejmě smysl dává.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý večer,

planujeme letět s 1.5 letým synem do Punta Cany. Máte někdo zkušenosti s příplatkem na premium class? Dá se to vyřešit až na letišti? Kolik to stojí? Stojí to za to? Můžeme si vzít do letadla Stokke bedbox(postýlka do letadla)?

Díky,

Niki

Odpovědět
před 5 měs

Dobry den, letime v dubnu z FRA na Jamajku. Prosim, aka je mozna vaha odbavenej batoziny pre 3 platiace osoby? Je mozne vahu scitat? Dakujem pekne za odpoved

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, informace o hmotnosti viz výše. Záleží ale, zda náhodou nemáte letenky zakoupené v nejnižším tarifu Light, kde žádné odbavené zavazadlo není. Váhu je možné sčítat, ovšem maximálně do celkových 32 kg, víc jeden kus nesmí vážit.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobry den, chtela bych se zeptat zda je Condor, letecka spolecnost charter nebo pravidelna linka. dekuji Vam (jedna se mi o let HRG-LEIPZIG)

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, konkrétně linka HRG-LEJ je provozována jako pravidelná (tedy aspoň let číslo DE239).

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, možná hloupý dotaz, ale pro jistotu...přestup v Edinburghu, přílet z gran canaria, přestup na let do krakowa. Oba lety Ryanair, pouze příruční zavazadla, zakoupeno priority. Postačí nám na přestup jedna hodina? Děkuji moc za odpověď.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak Ryanair či Condor? :) Každopádně je ale jedna hodina na samé hranici stihnutelnosti a osobně bych určitě neriskoval. Musíte projít pasovou kontrolou a gate se samozřejmě zavírá nějakou dobu před odletem, takže pokud je mezi příletem a odletem hodina, reálná doba na přestup bude maximálně 30 minut.

před 7 měs

Omlouvám se, nevšimla jsem si, ze jsem se zastavila u článku o Condor :-) s Condor letíme tam s přestupem v Hamburku, to mám času na přestup dost. Zpátky právě přes Edinburgh s Ryanair a máme jen tu hodinu. Tak to snad stihneme no, letenky uz máme, nic s tím nenadelam. Děkuji moc za odpověď.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, mohla bych se zeptat jak je to při odbavení online? Konkrétně se sedačkami, zda nás systém přidělí k sobě (cestujeme 2) či nás rozhodí? Případně jestli se můžeme nechat odbavit zadarmo přímo na letišti ve Frankfurtu a tam personál požádat, aby nás posadili vedle sebe.

Děkuji za odpověď.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, systém vás přidělí k sobě, pokud jste letenky kupovali dohromady.

Přidat odpověď
před 8 měs

Lze stihnout hodinový přestup ve Frankfurtu (odlet z Phy) na navazující let do Mexika? Condor tuto možnost nabízí, ovšem nevím, je-li to reálné stihnout. Děkuji za info.

před 8 měs
cali

Není, asi proto jí nabízí, ne? Minimum connecting time je ve FRA pro mezinárodní lety 45 min, tedy ok.

před 8 měs
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 3466 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-01-07T20:19:40+01:00)

Dobrý den, stihnout to jít musí, jinak by tuto možnost Condor nenabízel. Je ovšem pravda, že v tomto případě to bude velká honička. Tedy pokud je první let operován ČSA, které létají na jiný terminál a není možný přestup tranzitním prostorem (musí se vyjít ven, přejet automatickým vláčkem a opět projít bezpečnostní kontrolou).

Pokud je let z Prahy operován Lufthansou, pak je to o něčem jiném - ta létá na stejný terminál a přestup je pak jednoduchý a rychlý (nemusí se už procházet další bezpečnostní kontrolou).

před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jinak by tu letenku prece nenabizeli, stihnout se to da.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, chtěl bych se optat - letíme s Condorem do Punta Cany a zajímalo by mně, jestli nemáte někdo zkušenosti se standartním jídlem v Economy class- jestli je to dostačující (pro běžného jedlíka) na 11 hodinový let a zda-li má smysl si přikupovat Premium meal - uvažuji totiž o jeho zakoupení a zajímá mě nakolik se liší od toho běžného. Dále bych se chtěl optat, jestli někdo nevíte kolik stojí na palubě zakoupení alkoholických nápojů - konkrétně vína? Je mi jasné, že alkohol za letu v ceně není, ale rádi bychom si vínko dali;-) - rozlévají je po zakoupení, nebo prodávají v láhvích? Dík předem za odpověď

Odpovědět
před 8 měs
Jiří Petrák

[Akce] Aktuálně jsou jednosměrné letenky Cape Town - Frankfurt / € 99.99 (pouze září 2018)

před 8 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak to je hodně drahé :)))

Přidat odpověď
před 8 měs

Prosím vás o informaci jak je to na letu Condor z Düsseldorfu do Punta Cany, pokud cestuje matka a dvě děti (3 roky a druhé 6 měsíců). Jsou na palubach těchto letadel závěsné postýlky pro kojence?

Moc děkuji za odpověď.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, bohužel Condor poskytuje závěsné postýlky pouze v Business class, v economy musí být po celou dobu letu na klíně.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, nemáte zkušenosti s umístěním rodiny v letadle na dálkovém letu Frankfurt-Mauritius v ekonomické třídě? Rozhází Condor rodinu různě po letadle? Případně zda je možné rezervovat místa 24 hodin předem jako u komerčních letů? Děkuji

před 8 měs
David Eiselt

Po letadle vás nerozhází a usadí vás pospolu. Půjdete totiž na klasické odbavení, kde vám přidělí místa slečna na odbavení, případně v kiosku si je vyberete sami.

před 8 měs
Avatar uživatele Radek Oswald
Radek Oswald

Čerstvá zkušenost- při online checkinu (24hod předem) přidělí místa vedle sebe (nelze si je vybrat). Doporučuji nechat si poslat boarding passy na mobil (aplikace Wallet u iPhonu).

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den.Jak je to s přepravou dítěte do 2 let.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, poplatek za dítě do 2 let se u letů v rámci Evropy pohybuje kolem 5 € za jednu cestu, u dálkových letů pak okolo 50 €. Dítě v takovém případě nemá nárok na vlastní sedadlo a musí být na klíně.

Přidat odpověď
před 8 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 24 dny
Navrhni úpravu