Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Condor

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Condor

Condor je jednou z největších aerolinek specializujících se na lety do dovolenkových destinací, je členem nadnárodní skupiny Thomas Cook. Své hlavní sídlo má ve Frankfurtu, odkud provozuje nejvíce – především dálkových – linek. Do destinací v Evropě však létá téměř z každého německého letiště a stává se tak velmi oblíbenou možností i pro české cestovatele.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Tradičně nejlevnější letenky nabízí Condor u vybraných evropských destinací pár dní až týden před odletem, pro dálkové lety pak platí ideální čas na rezervaci 1 až 2 měsíce před odletem. Výhodné ceny letenek bývají z dobře dostupného Lipska, ale Condor nabízí ve spolupráci s Lufthansou a ČSA i odlety přímo z Prahy s pohodlným přestupem ve Frankfurtu nebo Mnichově do většiny svých dálkových destinací.

Condor tradičně využijete především do přímořských destinací, v repertoáru má společnost často levné letenky například na Kanárské ostrovy nebo do pevninského Španělska.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo při letence v ekonomické třídě musí u všech letů splňovat rozměry 55 x 40 x 20 cm a nesmí vážit více než 6 kg.

Odbavené zavazadlo do 20 kg je v ceně základního tarifu pouze při letech do východní a jižní Afriky, Asie (včetně Dubaje), Karibiku a Latinské Ameriky. Do USA, Kanady a na Portoriko můžete mít kufr o hmotnosti 23 kg.

Na všech ostatních linkách je v základní ceně zahrnuto pouze příruční zavazadlo.

Odbavení

Jakýkoli druh odbavení je u Condoru zdarma. Odbavení na letiště většinou otevírá 2 hodiny a uzavírá 45 minut před odletem.

Online se můžete odbavit od 24 do 2 hodin před odletem včetně, také s možností mobilního odbavení. Některá letiště online odbavení neumožňují, přesný seznam najdete na webu Condoru.

Služby během letu

Na dálkových linkách společnost nabízí občerstvení v podobě teplého jídla zdarma, pokud letíte jen po Evropě nebo blízkém okolí, jídlo z poměrně širokého výběru si můžete zakoupit.

Chcete-li si vybrat místo v letadle dopředu, zaplatíte od 10 € na krátkých linkách až po 25 € na dálkových.

31 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

ráda bych se vás tu chtěla zeptat na vaše zkušenosti s dálkovými lety. Můj dotaz se týká našeho letu se společností Condor.

Máme v plánu zakoupit letenky Praha-Vancouver Premium class. Premium se vztahuje jen na nejdelší část letu s Condorem, kde je možnost mít zavazadla o váze 10 kg příruční a 32 kg odbavené + bezplatný výběr sedadel.

Jde o to, aby u zbylých dvou kratších letů (s Czech Airlines a WestJet), počítali s tím, že budeme mít v Economy class těžší zavazadla a nechtěli za to připlácet a abychom i u těchto letů měli možnost sedět vedle sebe.

Dále pokud máte někdo zkušenost s přestupem v USA (Las Vegas), museli jste si znovu odbavovat zavadlo? S přestupem ve Frankfurtu počítáme s tím, že tam si se zavazadly hlavu lámat nemusíme.

Mockrát děkuji za odpovědi!

před 1 dny
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 9689 komentářů
 • Poslat zprávu

Hmotnostní limit zavazadel je platný po celé trase, takže tohle je OK. Zavazadla byste si měli s největší pravděpodobností znovu odbavit, konečné rozhodnutí padne při odbavení v Praze :)

Ahoj ve spolek, chtěla bych se zeptat, potřebuji si koupit letenky Praha - Calgary. Oboje je pod hlavičkou Condor, ale část cesty Praha - Frankfurt pro ně zajišťuje Lufthansa a já chci mít sebou 1 odbavené zavazadlo navíc..... řídí se to zavazadlovou politikou lufthansy nebo Condoru?

Díky

před 20 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, v tomhle případě je to složitější. Condor nedokáže prodat online druhé zavazadlo, Lufthansa ale taky ne, takže se vše bude muset řešit až na letišti. Poplatek za druhé zavazadlo není v tomto případě přesně specifikován, počítejte s částkou kolem 100 € v jednom směru.

Přidat odpověď
před 20 dny

Dobrý den,

mohu na palubě letadla převážet léky? Jak je to s injekcemi - je třeba lékařská zpráva?

Děkuji za odpověď.

Odpovědět
před měs

Dobrý den. Koupil jsem letenky, hned po nákupu jsem měl možnost vytisknout si potvrzení bookingu, na něm bylo vše ok. Po chvíli jsem dostal email, ve kterém bylo potvrzení rezervace, a v něm bylo jedno jméno napsané špatně, předpokládám, že kvůli diakritice se ze jména "ŠTĚPÁNKA" stala "TPANKA", teď jsem celkem nervózní jestli s tím nebudou nějaké problémy. Četl jsem že když chybí diakritika, že to není velice žádný problém, když ale kvůli tomu chybí 2 písmena, vypadá to o dost hůř.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

To, že se jména při rezervaci letenek vyplňují zásadně a logicky bez diakritiky tady bylo zmíněno jen asi milionkrát...

před měs

Když je tam instrukce napiš jméno přesně tak, jak je v pase jinak to bude neplatné, tak jsem to celkem logicky napsal s diakritikou. Ocenil bych spíš informaci o tom, jestli se s tím někdo setkal (někdo kdo to tady taky nečetl, přestože to tu bylo zmíněno jen asi milionkrát), a jak to řešil a jak dopadl. Každopádně děkuji za odezvu.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Ano, tak jak je napsáno v pase... V ČÁSTI PRO STROJOVÉ ČTENÍ!!! Tam je mj. pořešena i oficiální transliterace znaků jako ø, ö, ę, ü apod.

Jinak bych si myslel, že pokud si rezervuji letenku na webu cizí aerolinky, tak aplikací selského rozumu mi dojde, že bych neměl používat jiné znaky než těch 26 základních znaků latinské resp. anglické abecedy... podobně jako když kupuji věci na ebay nebo amazonu nebo si rezervuje cokoli v zahraničí. V neposlední řadě, když nevím tak se nejdřív zeptám a pak teprve kupují!?!?

Váš konkrétní problém musíte řešit s aerolinkou nebo tím, kdo vám letenku prodal. Nic jineho vám nezbývá.

Obecně platí že jmeno v letence se musí shodovat se jménem na letence a po vystavení letenky s ní už nelze nic dělat. Záleží hodně i na destinaci kam letíte.

před měs
Nadezhda Konstantinovna Krupskaya

Ještě že jsi nerezervoval v azbuce, nebo u japonské aerolinky, to by byla teprve legrace.

před měs
Avatar uživatele noraka
noraka

U Condor a to funguje tak že zavoláš na infolinku slečna tě vyslechne zruší ti letenky koupí ti nové zaplatíš nové a pak ti dojdou peníze za ty zrušené. Jak jednoduché ale funguje to bez problémů.

před měs

Roberte, nezoufej. Stalo se mi to u Condora také, a to lítám docela často. Napiš anglicky email na reservation@condor.com a do hodiny jsem měl opravené potvrzení se správnými jmény bez diakritiky. Příště se ti to už nestane :-)

Dobry den.Muzu prevazet do USA v odbavenem zavazadlu zareksovane dzemy.Dekuji za odpoved

před 2 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 9689 komentářů
 • Poslat zprávu

Do Ameriky se nesmí dovážet žádné potraviny ovocného původu, pokud jsem dobře obeznámen.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, jak je to s houslema? Dekuju.

před 3 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 9689 komentářů
 • Poslat zprávu

Zdravím, je nutné rezervovat přepravu předem a vyžádat si potvrzení. Převážet je budete s sebou na palubě.

před 3 měs

Dekuju, jedu s cestovkou, zatim se nevyjadrili...

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, chci koupit letenku těsně po Vánocích 2018 na trase PRG-Baltimore. Na stránkách jsou letenky od října nedostupné. Znamená to, že ještě není letový plán nebo Condor v zimě nelétá? Děkuji

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, linka do Baltimore je sezónní, v zimě se nelétá.

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj! Chtěla bych se zeptat, jestli si myslíte, že mi k příručnímu zavazadlu na palubu projde i spacák. Na stránkách píšou, že k příručnímu zavazadlu si člověk může vzít navíc i deštník, notebook nebo menší kabelku.

Děkuju za pomoc!

M.R.

před 3 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 9689 komentářů
 • Poslat zprávu

Dnešní spacáky jsou menší než kabelky, takže ano.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, našla jsem výhodné letenky z Frankfurtu do Kapského Města, ale bez odbaveného zavazadla. Nevíte, kolik by tedy stálo dokoupení zavazadla? Děkuji.

před 4 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 9689 komentářů
 • Poslat zprávu

Vždy to máte uvedené v dané rezervaci – buďto zvolíte dražší tarif nebo v druhém kroku přidáte zavazadlo samostatně. Cena je dynamická dle trasy.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, jak je to prosím s odbavením online při přestupu? Letíme s ČSA z Prhy do Franfurktu a pak s Condorem do Punta Cany. Mohu toto odbavení použít? A při online odbavení si lze vybrat sedadla? CHtěla jsem si připlatit, ale Fischer mi při nákupu dovolené řekl, že to u tohototypu zájezdu není možné.

Děkuji za odpověď.

před 4 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Online odbavení se dělá před odletem, ne při přestupu... to už je trochu pozdě.

před 4 měs
Avatar uživatele noraka
noraka

Ahoj sedadlo se dá koupit na stránkách Condora na let z Frank. do P.C.. Z Prahy to snad půjde při on line ch.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, nevíte náhodou jak je to s přepravou pro psy? Máme rozměr přepravky 64cm a nevíme zda by prošlo koupit letenku do 55cm která stojí 150eur, a nebo letenku která je výrazně dražší a stojí 250eur a rozměry jsou 74cm a více. A jak to chodí u storno poplatků?

Děkuji a krásný den všem!

Odpovědět
před 4 měs

A rozměr Příručního zavazadla 55x40x21 projde?

před 5 měs
Kryštof Hájek

Ano :)

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli je u Condor možnost přebukování letenky poté co už byla koupena. Díky

před 5 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 9689 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den Lukáši, u tarifu Light to nejde. U tarifu Classic lze za 50–70 € poplatek dle trasy změnit jak den, tak i jméno cestujících.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu