Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Condor

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Condor

Condor je jednou z největších aerolinek specializujících se na lety do dovolenkových destinací, je členem nadnárodní skupiny Thomas Cook. Své hlavní sídlo má ve Frankfurtu, odkud provozuje nejvíce – především dálkových – linek. Do destinací v Evropě však létá téměř z každého německého letiště a stává se tak velmi oblíbenou možností i pro české cestovatele.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Tradičně nejlevnější letenky nabízí Condor u vybraných evropských destinací pár dní až týden před odletem, pro dálkové lety pak platí ideální čas na rezervaci 1 až 2 měsíce před odletem. Výhodné ceny letenek bývají z dobře dostupného Lipska, ale Condor nabízí ve spolupráci s Lufthansou a ČSA i odlety přímo z Prahy s pohodlným přestupem ve Frankfurtu nebo Mnichově do většiny svých dálkových destinací.

Condor tradičně využijete především do přímořských destinací, v repertoáru má společnost často levné letenky například na Kanárské ostrovy nebo do pevninského Španělska.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo při letence v ekonomické třídě musí u všech letů splňovat rozměry 55 x 40 x 20 cm a nesmí vážit více než 6 kg.

Odbavené zavazadlo do 20 kg je v ceně základního tarifu pouze při letech do východní a jižní Afriky, Asie (včetně Dubaje), Karibiku a Latinské Ameriky. Do USA, Kanady a na Portoriko můžete mít kufr o hmotnosti 23 kg. Neplatí u přímých letů z Frankfurtu, kde se nabízí nový tarif "Economy Light" obsahující pouze příruční zavazadlo, stejně jako na všech linkách v rámci Evropy a Kanárských ostrovů.

Odbavení

Jakýkoli druh odbavení je u Condoru zdarma. Odbavení na letiště většinou otevírá 2 hodiny a uzavírá 45 minut před odletem.

Online se můžete odbavit od 24 do 2 hodin před odletem včetně, také s možností mobilního odbavení. Některá letiště online odbavení neumožňují, přesný seznam najdete na webu Condoru.

Služby během letu

Na dálkových linkách společnost nabízí občerstvení v podobě teplého jídla zdarma, pokud letíte jen po Evropě nebo blízkém okolí, jídlo z poměrně širokého výběru si můžete zakoupit.

Chcete-li si vybrat místo v letadle dopředu, zaplatíte od 10 € na krátkých linkách až po 25 € na dálkových.

95 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den, chtela bych se zeptat zda je Condor, letecka spolecnost charter nebo pravidelna linka. dekuji Vam (jedna se mi o let HRG-LEIPZIG)

před 29 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, konkrétně linka HRG-LEJ je provozována jako pravidelná (tedy aspoň let číslo DE239).

Přidat odpověď
před 29 dny

Dobrý den, možná hloupý dotaz, ale pro jistotu...přestup v Edinburghu, přílet z gran canaria, přestup na let do krakowa. Oba lety Ryanair, pouze příruční zavazadla, zakoupeno priority. Postačí nám na přestup jedna hodina? Děkuji moc za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak Ryanair či Condor? :) Každopádně je ale jedna hodina na samé hranici stihnutelnosti a osobně bych určitě neriskoval. Musíte projít pasovou kontrolou a gate se samozřejmě zavírá nějakou dobu před odletem, takže pokud je mezi příletem a odletem hodina, reálná doba na přestup bude maximálně 30 minut.

před měs

Omlouvám se, nevšimla jsem si, ze jsem se zastavila u článku o Condor :-) s Condor letíme tam s přestupem v Hamburku, to mám času na přestup dost. Zpátky právě přes Edinburgh s Ryanair a máme jen tu hodinu. Tak to snad stihneme no, letenky uz máme, nic s tím nenadelam. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, mohla bych se zeptat jak je to při odbavení online? Konkrétně se sedačkami, zda nás systém přidělí k sobě (cestujeme 2) či nás rozhodí? Případně jestli se můžeme nechat odbavit zadarmo přímo na letišti ve Frankfurtu a tam personál požádat, aby nás posadili vedle sebe.

Děkuji za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, systém vás přidělí k sobě, pokud jste letenky kupovali dohromady.

Lze stihnout hodinový přestup ve Frankfurtu (odlet z Phy) na navazující let do Mexika? Condor tuto možnost nabízí, ovšem nevím, je-li to reálné stihnout. Děkuji za info.

před měs
cali

Není, asi proto jí nabízí, ne? Minimum connecting time je ve FRA pro mezinárodní lety 45 min, tedy ok.

před měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2641 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-07T20:19:40+01:00)

Dobrý den, stihnout to jít musí, jinak by tuto možnost Condor nenabízel. Je ovšem pravda, že v tomto případě to bude velká honička. Tedy pokud je první let operován ČSA, které létají na jiný terminál a není možný přestup tranzitním prostorem (musí se vyjít ven, přejet automatickým vláčkem a opět projít bezpečnostní kontrolou).

Pokud je let z Prahy operován Lufthansou, pak je to o něčem jiném - ta létá na stejný terminál a přestup je pak jednoduchý a rychlý (nemusí se už procházet další bezpečnostní kontrolou).

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jinak by tu letenku prece nenabizeli, stihnout se to da.

Dobrý den, chtěl bych se optat - letíme s Condorem do Punta Cany a zajímalo by mně, jestli nemáte někdo zkušenosti se standartním jídlem v Economy class- jestli je to dostačující (pro běžného jedlíka) na 11 hodinový let a zda-li má smysl si přikupovat Premium meal - uvažuji totiž o jeho zakoupení a zajímá mě nakolik se liší od toho běžného. Dále bych se chtěl optat, jestli někdo nevíte kolik stojí na palubě zakoupení alkoholických nápojů - konkrétně vína? Je mi jasné, že alkohol za letu v ceně není, ale rádi bychom si vínko dali;-) - rozlévají je po zakoupení, nebo prodávají v láhvích? Dík předem za odpověď

Odpovědět
před měs
Jiří Petrák

[Akce] Aktuálně jsou jednosměrné letenky Cape Town - Frankfurt / € 99.99 (pouze září 2018)

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak to je hodně drahé :)))

Prosím vás o informaci jak je to na letu Condor z Düsseldorfu do Punta Cany, pokud cestuje matka a dvě děti (3 roky a druhé 6 měsíců). Jsou na palubach těchto letadel závěsné postýlky pro kojence?

Moc děkuji za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, bohužel Condor poskytuje závěsné postýlky pouze v Business class, v economy musí být po celou dobu letu na klíně.

Dobrý den, nemáte zkušenosti s umístěním rodiny v letadle na dálkovém letu Frankfurt-Mauritius v ekonomické třídě? Rozhází Condor rodinu různě po letadle? Případně zda je možné rezervovat místa 24 hodin předem jako u komerčních letů? Děkuji

před měs
David Eiselt

Po letadle vás nerozhází a usadí vás pospolu. Půjdete totiž na klasické odbavení, kde vám přidělí místa slečna na odbavení, případně v kiosku si je vyberete sami.

před měs
Avatar uživatele Radek Oswald
Radek Oswald

Čerstvá zkušenost- při online checkinu (24hod předem) přidělí místa vedle sebe (nelze si je vybrat). Doporučuji nechat si poslat boarding passy na mobil (aplikace Wallet u iPhonu).

Dobrý den.Jak je to s přepravou dítěte do 2 let.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, poplatek za dítě do 2 let se u letů v rámci Evropy pohybuje kolem 5 € za jednu cestu, u dálkových letů pak okolo 50 €. Dítě v takovém případě nemá nárok na vlastní sedadlo a musí být na klíně.

Hezký den, Nemáte skušenost se změnou písmena v příjmění u Condoru? Při rezervaci jsem uvedl příjmění s Ř (Kosař) a jejich systém ř zřejmě nebere a udělali z mého příjmění v jejich booking potvrzení Kosa. Dík za info.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tohle by problém být neměl, kontaktujte Condor, měli by to změnit. A pro příště vždy a všude psát bez interpunkce ;)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je let Lipsko-Lanzarote dálkový nebo ne. Jde mi o občerstvení v letadle.

Děkuji za odpověď.

před 2 měs
cali

Nedostanete tam nic, leda koupit nebo předobjednat, Kanáry jsou zóna 2 a zóny 1+2 jsou v economy tarifu hladolety.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, v létě letíme do Fairbanks na Aljašce. Economy class. Měl bych tři otázky:

1) je celková povolená hmotnost příručního zavazadla 6 kg?

2) kolik je nejvyšší přípustná hmotnost hlavního zavazadla?

3) je toto hlavní zavazadlo nějak omezeno rozměrově? (jde mi o přepravu jízdního kola)

Děkuji za odpovědi.

před 2 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 470 komentářů
 • Poslat zprávu
před 2 měs
David Eiselt

6 kg, 23 kg a jízdní kolo musíš odbavit jako sportovní výbavu. U letů do Ameriky stojí 75 € v jednom směru při koupi online, 135 € při koupi na letišti.

před 2 měs

Děkuju za odpověď, teď je mi to konečně jasný.

Zdravím chtěl bych se zeptat zda je možné v dálkovém letu zakoupit Wi-Fi připojení a popřípadě za kolik

před 3 měs
Kryštof Hájek

Bohužel Condor wifi připojení nenabízí.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, za jakých podmínek je možné změnit letenku- termín odletu i příletu? A jak dlouho před původním odletem je to možné? Letíme čtyři a jednoho z nás skolila nemoc a nevíme, zda se stihne do plánovaného odletu vyléčit. Potřebovali bychom počkat a tak 2 dny před odletem případne posunout termíny.

před 3 měs
David Eiselt

Záleží dle zvoleného tarifu. Light fare nelze měnit, Classic za poplatek 50 € + rozdíl v ceně letenky a změnu lze provést nejpozději 24 hodin před odletem. https://www.condor.com/eu/fly-en...c-rate.jsp

před 3 měs
Avatar uživatele blahavl
blahavl

Zkopírováno přímo z webu Condoru, vždy záleží na podmínkách konkrétní zakoupené letenky. Obávám se ale, že dva před odletem to bude hodně drahé, ne-li nemožné.

How can I rebook my flights?

Some tickets are flexible and can be rebooked against a fee and some tickets unfortunately cannot be rebooked. You can find out whether you can rebook your ticket by contacting our service center directly.

Please be advised that we cannot rebook a ticket that has been booked through a travel agency (including online travel agencies such as Expedia, Orbitz etc.). In this case we would kindly need to ask you to please contact your (Online) travel agent directly.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, rada bych se zeptala jestli v balíčku letenek economy class je možné mít dvě zavazadla, která společně váží do 20kg nebo je třeba mít pouze jedno? Děkuji z odpověď

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, je možné mít i dvě, dohromady do 20 kg :)

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, letíme Praha-Frankfurt-Cancun jenže na přestupy v Německu máme jen 1hod je reálné to stihnout?? Děkuji za odpověď

před 3 měs
Jan Čermák

Dobrý den, jo, jinak by tu letenku neprodali. Napadá mne otázka - proč si kupujete takový let když se až posléze obávate, jestli je to zvládnutelné?

před 3 měs
cali

Nestihnete to, a protože si nedokážete v tom čase vyřídit mexické vízum, nepustí Vás do letadla. Ale z FRA se dostanete zpátky do Prahy v pohodě Flixem nebo Čůrou.

před 3 měs

Tak my to nestihli, a že jsme klusali... A na bráně nám bylo řečeno, že NIKDO z pražského letu nepřestoupil... Bylo nás asi 12... 2 další do Cancúnu dopadli stejně. Pekelná dovolená, nikdo nic neřešil, řekli nám ať si koupíme nové letenky na druhý den za 1100 euro na osobu... Tak jsme jeli domů vlakem za vlastní.. Fakt bezva

před 2 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 470 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-12-10T07:47:33+01:00)

A to nikdo z těch dvanácti neuměl kloudně kváknout v cizím jazyce a/nebo nevěděl jaká práva má cestující v takové situaci?

Pokud je celý itinerář na jedné rezervaci, což předpokládám, tak jste měli argumentovat směrnicí 261/2004 , která stanovuje jaké povinnosti vůči vám aerolinka má:

https://europa.eu/youreurope/cit...dex_cs.htm

Právo je, resp bylo zcela na vaší straně a byla z vaší strany kolosální stupidita jet domů. Měli jste si nechat zavolat station managera a/nebo celou záležitost řešit se zákaznickou linkou Condoru. Nikde není psáno, že nenarazíte na zaměstnance aerolinky, který vám z důvodu vlastní lenosti, neochoty nebo čert ví proč, neposkytne správné informace (o právech cestujících - viz výše - má aerolinka povinnost vás informovat sama, což zjevně neudělala), ale nikdy tam není jen jediný člověk a problém jste měli řešit na místě. Chce to ale duchapřítomnost a asertivitu.

před 2 měs

Ale to víte že jsme "kvákali" i plynulou angličtinou, požadovali jsme náhradní letenky, na stánku Condoru jsme se sešli všichni a okupovali jim pár hodin prostor. My s přítelem jsme si našli i naši cestovku a z obou stran prostě nezájem, dle nich to byla naše vina, ve Frankfurtu údajně mezinárodní lety stihnou přestoupit za 25 min (to řekla slečna z Condoru, tak jsem se jí ptala, jestli si dělá srandu!)... Sepisujeme reklamaci celého zájezdu, a pokud vše nevrátí, hodláme to řešit nadále, ČOI, právníci atd... klidně i do tv s tím půjdem.. Všichni co jsme tam byli máme na sebe kontakty a hodláme to řešit..

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý deň,

Chcela by som sa spýtať na skúsenosti s vážením príručnej batožiny u Condoru. Letím Cancún-Frankfurt-Praha v Economy takže mám limit 6kg na príručnú batožinu (+20kg odbavenú)

Nemá niekto skúsenosti ako moc riešia váhu príručného kufru? Prípadne či k príručnej batožine na váhu pridávajú aj malú kabelku/batoh čo budem mať so sebou? Označujú oba kusy (príručnú a aj "osobnú") štítkom? Keďže je 6 kg dosť málo, rada by som vedela ako to najlepšie rozdeliť, aby som nemusela na letisku platiť navyše.

Ďakujem.

před 3 měs
David Eiselt

Ahoj, pokud máš batoh, tak ten se zpravidla nikdy neváží. Pokud máš kufřík větších rozměrů (ale povolených), tak je možné že ti jej při dávání štítku prostě zváží u odbavení. Tam máš pak šanci si pár věcí hodit na sebe a je klid :)

Nicméně bývá zvykem, že aerolinky které mají zapsané zavazadlo zdarma, nedělají s příručním problémy.

před 3 měs

Ahoj,

ďakujem krásne za odpoveď. Mám práve v pláne brať dosť vecí na seba (sveter, bunda) keďže poletím v zime, ale chcela som brať zvlášť malý kufor (sedí do rozmerov) a aj kabelku/batoh na veci, ktoré chcem mať pri sebe. Práve do kabelky alebo batohu som chcela aspoň na odbavenie hodiť menší notebook, ktorý predsa v príručnom kufri spraví 2kg navyše tak dúfam, že keď už by mi pri odbavení chceli náhodou vážiť malý kufor, tak nebudú chcieť prihodiť aj kabelku.

Dúfam ale, že narazím na niekoho milého a bude to v poriadku. :)

Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den,

kupuji letenky z Prahy do Vancouvru, v popisku nahoře píšete, že na všech ostatních linkách je v základní ceně zahrnuto pouze příruční zavazadlo. Chci se tedy zeptat jestli odbavené zavazadlo limit 23 kg budu mít i na cestě z Prahy s CSA a z USA do Kanady s WestJetem. Děkuji moc za odpověď.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadlová politika vždy platí pro celý úsek trasy na letence, tedy i pro přískoky s ČSA/Westjetem.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,letíme do Mexika... Vídeň,Frankfurt,Cancu.Vím, že váha na osobu je 20 kg, ale zajímá mě, jestli lze váhu sčítat a můžeme letět se dvěmi většími kufry, nebo musíme mít 4 - 20kg??děkuji

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, můžete váhu sčítat, ale existuje omezení jednoho zavazadla maximálně do 32 kg (kvůli ruční manipulaci při nakládce). Takže místo dvou 20 kg můžete mít jedno 32 kg.

před 4 měs

Děkuji za odpověď a platí toto u všech leteckých společností???děkuji

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Neplati

Přidat odpověď
před 4 měs

Jde zrušit letenky?

před 4 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To pokud nemate nejake pojisteni storna, tak to nelze :)

Přidat odpověď
před 4 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu