Průvodce aerolinkou

Letecká společnost EasyJet

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince EasyJet

Letecká společnost easyJet je významným evropským dopravcem patřícím do kategorie nízkonákladových aerolinek. Provoz soustředí zejména na území Spojeného Království.

EasyJet provozuje leteckou flotilu složenou z letadel Airbus A319 a A320 v typicky oranžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky s easyJet zakoupíte přímo na stránkách www.easyjet.com, ideálně co nejdříve. Aerolinka s blížícím se odletem ceny postupně zvyšuje. Nejlevnější letenky jsou tak skutečně třeba 6 měsíců před odletem.

Letenku si zakoupíte na těchto linkách:

  • Praha – Amsterdam, Basilej, Benátky, Berlín, Bristol, Edinburgh, Londýn, Manchester, Miláno, Neapol a Southend u Londýna,
  • Vídeň – Amsterdam, Berlín, Bristol, Edinburgh, Londýn, Lyon, Manchester, Neapol a Ženeva,
  • Drážďany – Basilej.

EasyJet se neřadí k těm absolutně nejlevnějším low cost dopravcům a nabízí spíše lety na hlavní evropská letiště v přijatelném cenovém rozpětí 2.000–3.500 Kč za zpáteční letenku.

Reklamní kód pro rok 2018/2019 aktuálně není veřejně dostupný.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo lze přepravit zdarma bez omezení váhy, ale při dodržení rozměrů 56 x 45 x 25 cm. Kufr nesmí přesahovat ani o 1 cm!

Zapsané zavazadlo lze dokoupit v průběhu rezervace letenky s váhovým omezením 20–32 kg. Cena se vypočítává v závislosti na zvolené hmotnosti a délce letu (cca 600–1.200 Kč za let).

Kočárky jsou přepravovány zdarma a přeprava zvířat není povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno, využijte následující možnosti.

Online odbavení je u easyJet dostupné v době 30 dní až 2 hodiny před odletem. Vytištěnou palubní vstupenku lze nahradit elektronickou díky mobilním telefonům a aplikaci easyJet. Vygenerovaný čárový kód ukážete na displeji mobilu obsluze letiště.

Služby během letu

Občerstvení je u easyJet pouze za poplatek.

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahojky, prosím o radu, máme zakoupeny u EasyJet letenky z Berlína -Tegel na Menorcu, odlet v 10,15h. Uvažuji o zakoupení letenky z Prahy na stejné letiště, ale přílet by měl být v 8,50 h. Myslíte, že bude dostatek času na přestup ? Odbavené zavazadlo musím pak znovu odbavit ? Děkuji.

před 3 dny
Lukáš Horák

Ahoj Evo, takový přestup už je celkem rizikový, s odbaveným zavazadlem už totálně zabitý. Vzhledem k tomu, že se jedná o ranní let, o dochvilnost bych se nebál, letadlo přiletí možná i dříve, avšak zdržení tě jistojistě čeká při vyzvedávání zavazadla po letu z Prahy, když budu optimista, tak do půlhodiny by mělo být zavazadlo na páse, tzn. na drop-off přepážku by ses dostala kolem 9:30, když nebude fronta, ale ta určitě bude vzhledem k tomu, kolik vypravuje easyJet z Berlína letů. Boarding na Menorcu začne v 9:45, možná i dříve. Teoreticky ti na průchod security a ke gatu zbývá cca 15-20 minut.

S příručním malý risk, s odbaveným extrémní riziko - nedoporučuji!

před 3 dny

Děkuji moc za odpověď, v tom případě to určitě nerisknu, taky jsem si myslela, že to nebude asi dobrý nápad :-) Ale vlak z Prahy (přímý) jede pro nás pozdě, čili budeme muset cestovat o den dříve a někde se ubytovat. Autobusovým spojem , to se neorientuji v městské dopravě v Berlíně , jak se pak dostat k letišti a obávám se, že takto se jedná i o riziko včasného příjezdu do Berlína.

před 3 dny
David Eiselt

Info k letišti Tegel máš zde https://www.cestujlevne.com/leti...rlin-tegel

Pokud ještě zvážíte tu cestu bez odbaveného zavazadla (k čemu v létě u moře?), tak naopak já riziko moc nevidím. Na letišti budete přesně 2 hodiny před odletem, což je naprosto v pohodě. Jasně, nesmí vzniknout zpoždění.

před 3 dny

Letíme z Berlína 6.9.2018 a zpět 18.9.2018, zatím máme jen příruční zavazadlo, ale přemýšlela jsem, zda právě ještě 1 k odbavení si nedoplatit (pro 2 osoby 1 kufr) , ne kvůli oblečení,ale bezpeč.kontrole hlavně .

Avatar uživatele zdenkovaa
zdenkovaa

Prosím o info: letím s přítelem z Prahy do Neapole :

1. - já žena - mohu si kromě palubního zavazadla vzít kabelku přes rameno? (doklady, peněženka, kapesník)

2.- přítel - může si vzít vzít kromě palubního zavazadla malý batoh na záda? (doklady, fotoaparát, nákup z bezcelní zony)

Máme zaplacné letenky - Praha -Neapol 13.5.2018 / Neapol-Praha 27.5.2018

Děkuji za odpověď Zdeňková

před 27 dny
Pavel Planespotter

Ne, Easyjet povoluje pouze jedno zavazadlo.

před 27 dny
Avatar uživatele Katka
Katka

Okrem palubneho zavazadla si mozete vziat len ten nakup z duty free. Teda kabelku si zobrat mozete, ale ked budu kontrolovat batozinu pri nastupe do lietadla ju budete musiet vmestit do palubnej batoziny aby ste mali iba 1 kus. Potom ju mozete zasa vybrat.

Přidat odpověď
před 27 dny

Jak mám obnovit odkaz " zaplatit nyní", který jsem v časovém limitu v mém případě 11ti minut? nestihl otevřít?

před 3 měs
David Eiselt

Vytvořit novou rezervaci, easyJet letenky nedrží.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu