Průvodce aerolinkou

Letecká společnost EasyJet

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince EasyJet

Letecká společnost easyJet je významným evropským dopravcem patřícím do kategorie nízkonákladových aerolinek. Provoz soustředí zejména na území Spojeného Království.

EasyJet provozuje leteckou flotilu složenou z letadel Airbus A319 a A320 v typicky oranžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky s easyJet zakoupíte přímo na stránkách www.easyjet.com, ideálně co nejdříve. Aerolinka s blížícím se odletem ceny postupně zvyšuje. Nejlevnější letenky jsou tak skutečně třeba 6 měsíců před odletem.

Letenku si zakoupíte na těchto linkách:

  • Praha – Amsterdam, Basilej, Belfast, Benátky, Berlín, Bristol, Edinburgh, Londýn (Gatwick, Stansted i Luton), Manchester, Miláno, Neapol a Southend u Londýna,
  • Vídeň – Amsterdam, Berlín, Bristol, Edinburgh, Londýn, Lyon, Manchester, Neapol a Ženeva,
  • Drážďany – Basilej.

EasyJet se neřadí k těm absolutně nejlevnějším low cost dopravcům a nabízí spíše lety na hlavní evropská letiště v přijatelném cenovém rozpětí 2.000–3.500 Kč za zpáteční letenku.

Při nákupu je nutné počítat s tím, že easyJet přidává k ceně letenky poplatek 460 Kč, který rozptýlí mezi všechny lety a cestující. Jednoduše řečeno, ve dvou lidech vás budou letenky stát na hlavu méně, než při cestě sólo.

EasyJet sice umožňuje na svých webových stránkách rezervovat více letů najednou, rezervace jednotlivých letů se však vždy berou jako oddělené a tudíž všechny "přestupy" jsou negarantované – v případě zpoždění prvního letu a uletění následujícího nevzniká nárok na jakýkoliv servis nebo zajištění náhradního letu.  

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo lze přepravit zdarma bez omezení váhy, ale při dodržení rozměrů 56 x 45 x 25 cm. Kufr nesmí přesahovat ani o 1 cm! Přepravuje se striktně jen jeden kus zavazadla, není povolena navíc ani malá kabelka.

EasyJet umožňuje odbavení příručního zavazadla na přepážce za 6 €.

Zapsané zavazadlo lze dokoupit v průběhu rezervace letenky s váhovým omezením 20–32 kg. Cena se vypočítává v závislosti na zvolené hmotnosti a délce letu (cca 600–1.200 Kč za let).

Kočárky jsou přepravovány zdarma a přeprava zvířat není povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno, využijte následující možnosti.

Online odbavení je u easyJet dostupné v době 30 dní až 2 hodiny před odletem. Vytištěnou palubní vstupenku lze nahradit elektronickou díky mobilním telefonům a aplikaci easyJet. Vygenerovaný čárový kód ukážete na displeji mobilu obsluze letiště.

Služby během letu

Občerstvení je u easyJet pouze za poplatek.

218 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli se za zavazadlo navíc k příručnímu zavazadlu považuje i ledvinka, která je připnutá na těle?

Děkuji za odpověď.

před 17 dny

Mají sice napsáno striktně jedno zavazadlo,ale když jsem letěl z Krakowa do Paříže a zpět tak jsem měl malou tašku přes rameno a prošel jsem,asi záleží na koho narazíte,ale ledvinka by šla schovat snad i pod oblečení :)

Mám zaplacenou reservaci jen s příruční m zavazadlem. Mohu dodatečně přikoupit online jedno zavazadlo do prostoru, či změnit prirucni za velké? Dekuji

před 26 dny
Kryštof Hájek

Ano, odbavené zavazadlo můžete přikoupit online.

Přidat odpověď
před 26 dny

Dobrý den, letíme koncem srpna do Amsterdamu.. Již jsem udělala online check in a i mám zakoupené jedno zavazadlo navíc.. prosím kde odbaví toto zavazadlo? Je mi jasné, že kdybych měla jen příruční tak jdu rovnou na bezpečnostní kontrolu a k letadlu ale toto zavazadlo musím někde před tímto procesem odevzdat jen nevím kde.. Letíme z Prahy a s EasyJet.. Děkuji :)

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Klasicky na prepazce :)

před měs
Avatar uživatele Honza
Honza

Na letišti hned jak přijdete uvidíte tabuli s Vaším letem, kde bude uvedeno číslo přepážky u které předložíte pas nebo občanku a odezvdáte zavazadlo.

H.

před měs

Takže si klasicky najdu přepážku na které se bude odbavovat ten let a tam půjdu a ukážu jim už i tu letenku a dám jim kufr?? Omlouvám se možná za blbé otázky, ale letíme poprvé. :) Děkuji moooc

před měs

Super, díky moc.. :)

Leonard

tak zitra budu poprve zadat 250€!:) Easyjet moc nepotesil, let nam v sobotu zrusili asi 4 hodiny pred odletem. Z KRK do GVA. Let nahradni jen pres aplikaci o tri dny pozdeji, hotel taky sam pres aplikaci. Letenku jsem si musel koupit sam za devitku u Lufthansi na dalsi den. Tak jsem zvedavy, jak rychle to pujde. Vouchery na jidlo nic, taxik taky nic. Nakonec si ten taxik teda vyrval jiny cestujici, tak jsem se svezl s nim. rozhodne tam byli lidi, co si odmitli koupit nahradni let a proste nejeli nikam... Nic moc pristup teda

před měs
Leonard

LOL, tak samozrejme zamitnuto, ze byla bourka den predtim nekde jinde :D "To further explain what happened on the day and as you may be aware; there were intense thunderstorms over Europe 26th July. This caused many of our aircraft to be away from base that evening and resulted in there being no alternative but to cancel this flight. We do take reasonable measures to avoid delays and cancellations to our flights by having replacement crews and spare aircraft available in our network. In the circumstances, these options were not possible as the cancellation to this flight was as a direct result of adverse weather conditions and subsequent air traffic control restrictions."

Dobrý den,letím bez cestovní kanceláře poprvé a musím se onlin eodbavit.Dělám vše,dle návodu,ale nemohu překliknout na volbu-reservaci provedl někdo jiný,prostě proto,že ji tam nevidím.Je to možné?

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Kde jste letenku kupovala?

před měs
Avatar uživatele Daniel Nárovec
Daniel Nárovec

Dobrý den, pokud jste se při rezervaci registrovala, odbavíte se pomocí účtu my easyJet (zadat e-mailovou adresu a heslo). Pokud nemáte účet, odbavíte se pomocí příjmení a čísla rezervace (začíná na E).

Dobrý den, koupil jsem 2 letenky do Amstru pres webové stranky easyjet.com poprvé. Mám letenky už v pdf, he třeba ještě někde online skenovat občanky cestujících? A předpokládám, že pas není potřeba že?

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, žádné doklady se neskenují nikde. Jen si palubní vstupenku vytisknete a to je vše. Doklad se maximálně zkontroluje při nástupu do letadla – občanka nebo pas, to už je jedno.

Dobrý den,

mohu se prosím poradit? Koupil jsem 6 letenek ( včetně 1 dvouletého dítěte). Až se online odbavím, tak se systém prý bude snažit dát sedadla tak, abychom seděli jako skupina dohromady. Moje otázka zní, pokud nezakoupím sedadla předem, online se odbavím, místa nám budou přidělena - bude možnost dokoupit změnu sedadla, pokud mi nebude systémem vybrané vyhovovat? Děkuji moc za Vaše rady. Libor

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, po provedení odbavení už není možné místa změnit. Minimálně ale díte s dospělým systém posadí vedle sebe 100%.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je nějaká možnost změnit ještě jména na letenkách po online odbavení, připadně za kolik. Díky za odpověď.

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

;-))))

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, mělo by to jít , přihlaste se na webu easyJetu přes záložku "Spravovat rezervaci". Cena za jeden let a jednu osobu je 50 GBP, takže si ověřte, zda na stejný termín náhodou není výhodnější koupit novou letenku a stávající nechat propadnout.

před měs

Dobrý den, děkuji za info. Změna vychází na cca 1500,- Kč za jméno a let.

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zavadla - pokud jsem již odbavená a nyní chci dokoupit zavadla, tak to normálně lze, že? :)

Děkuji.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, zkuste na webu easyjetu přes sekci Manage booking / Spravovat rezervaci.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Honza
Honza

Ahoj. máme na jedné rezervaci 4 lidi + 2 odbavený zavazadla. Při online odbavení to tyhle 2 zavazadla nikomu konkrétnímu nepřiřadilo. Znamená to, že je jedno, kteří 2 z nás je půjdou odbavit na přepážku?

Díky, H.

před 3 měs

Někdo si je musel koupit. Tak ten s nimi letí.

před 3 měs
Avatar uživatele Honza
Honza

já dělal celou rezervaci. Tzn. 4 osoby + ty 2 zavazadla, takže já je i obě odbavím na přepážce...

před 3 měs

Ano. U někoho jste je, ale musel dokoupit.

před 3 měs
Avatar uživatele Honza
Honza

právě, že ne. To mě mate. Udělal jsem klasickou rezervaci pro 4 lidi a v jednom z dalších kroků jsem přidal 2x odbavené zavazadlo, které se ale nikomu konkrétnímu nepřiřadilo.

Ale teď koukám, že na palubních lístkách je symbol kufru na všech, tak je asi jedno, kteří 2 tam s tim půjdou.

díky

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, ráda bych se projistotu zeptala, letím poprvé. Udělala jsem check in online v aplikaci a nevím, jak se dostat k letence v PDF, abych si ji vytiskla? Nebo není potřeba tisku a stačí ukázat v aplikaci v telefonu QR kód letenky? Letím z Prahy do Amsterdamu, pokud by stačil QR kód, je to tak na obou letištích stejné? Děkuji za odpověď.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, stačí QR kód a stačí na obou letištích :)

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den,mám problém. Žiju v Anglii a zakoupila jsem si letenku do Čech. Při odbavení jsem zjistila že mám 2 mĕsíce propadlé doklady. Pas i občanku. Už několikrát jsem s Easyjet letěla. Co ted?Myslíte ,že mĕ pustej domu?

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zajdete si na ambasadu a vybavi vam nove doklady

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, zajímalo by mě když mám letenky jen s příručním zavazadlem a mám léky respektivě inzulín a k tomu jiné pro mě pro život potřebné přístroje mojhu je mít v malé kabelce přes rameno nebo je musí i tak nacpat do příručního zavazadla?

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, obávám se, že i tak je budete muset nacpat do příručního zavazadla.

před 3 měs
danca h

Vlastní zkušenost - úplně vše muselo jít do jednoho zavazadla. Ani minikabelky nepovolili.

Přidat odpověď
před 3 měs

Letim s Easyjetem do Amsterdamu. Při online odbavení předem mi byl vystaven boarding pass s přiděleným číslem sedadla, které v letadle vůbec není. Je třeba něco řešit?

před 3 měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Ahoj, jak jsi přišel na to, že tam není? Co to je za číslo?

před 3 měs

Jedná se o sedadlo 30F, která A 320 nemá

před 3 měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Dle Seatguru jsou 2 verze, tato ho má - https://www.seatguru.com/airline...320_V2.php

Takže bych předpokládali, že poletíš s touto.

před 3 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Proč by nemělo, easyjet má dvě verze A320 a jedna z nich má sedalo 30F, takže v klidu.

před 3 měs
Avatar uživatele Brouk
Brouk

Řešil jsem ten samý problém v únoru, vše bylo OK, buď bez obav.

před 3 měs

Děkuji za odpověď, vycházel jsem z webu Easyjet:

https://www.easyjet.com/en/help/...ing-a-seat

před 3 měs

Dekuji všem za odpověď

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý deň, malá kabelka sa považuje za druhý kus príručnej batožiny?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, povolen je opravdu striktně jeden kus.

Přidat odpověď
před 4 měs

Při nástupu do letadla easy Jet s příručním zavazadlem mohu mnět kameru přes rameno?Děkuji za radu.Olda

před 4 měs
Kryštof Hájek

Jak kdy a jak kde. Záleží taky na velikosti té kamery. Osobně jsem ale u easyJetu zažil, že foťák přes rameno vadil a musel jsem ho vložit do batohu.

před 4 měs
Honza Čermák

Ale zatím mi vždy prošlo prádzná brašna do batohu, do ní věci a fotak na krk.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Fakt asi záleží na konkrétním přístupu. U mě vadil i foťák na krku (v Basileji a Berlíně)...

Přidat odpověď
před 4 měs
Leoš Literák

Udělal jsem online checkin, vytiskly se mi palubní lístky, leč marně na něm hledám informaci o odbaveném zavazadle. Všech 6 osob má stejný lístek, přestože jsem koupil jediné zavazadlo. Předpokládám správně, že u přepážky si nárok dohledají ve svém systému a že dostanu nový palubní lístek s informací o odbaveném zavazadle? Většinou lítám nalehko a tuším, že u W6 jsou zaplacená zavazadla rovnou zmíněná.

před 4 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ja to taky na tom nemel, ale nema cenu se bat :) prisel jsem na check-in a pohoda

Přidat odpověď
před 4 měs

Zdravím, letim příští týden do Amstru s easyjet... mužů mít v prirucaku normálně fen a zehlicku ? Deodorant předpokládám ze mi neprojde, ale bude to brané jako horlavina ?

Díky

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den, poletím s easy jet poprvé do Amsterdamu a poletím jen s příručním zavazadlem. Chci se zeptat, jak je to s tekutinami a jestli si mohu malou kabelku dát alespoň do příručního zavazadla. Děkuji za odpověď.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud bude kabelka uvnitř příručního zavazadla a nezvětší tím jeho rozměry, pak samozřejmě může. Pravidla pro tekutiny jsou u všech letů po Evropě stejná: maximálně 1 litr v jednotlivých baleních po max. 100 ml.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den dá se dokoupit příruční zavazadlo na letišti? Poletím se dvemi dětmi potřebuji něco malého dát do kabelky

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, další příruční zavazadlo dokoupit nelze, povolen je jen jeden kus. Stejně tak ale i děti - pokud mají koupenou vlastní sedačku (nebudou sedět na klíně), můžou mít s sebou klasický příručák.

Přidat odpověď
před 6 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu