Průvodce aerolinkou

Letecká společnost EasyJet

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince EasyJet

Letecká společnost easyJet je významným evropským dopravcem patřícím do kategorie nízkonákladových aerolinek. Provoz soustředí zejména na území Spojeného Království.

EasyJet provozuje leteckou flotilu složenou z letadel Airbus A319 a A320 v typicky oranžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky s easyJet zakoupíte přímo na stránkách www.easyjet.com, ideálně co nejdříve. Aerolinka s blížícím se odletem ceny postupně zvyšuje. Nejlevnější letenky jsou tak skutečně třeba 6 měsíců před odletem.

Letenku si zakoupíte na těchto linkách:

  • Praha – Amsterdam, Basilej, Benátky, Berlín, Bristol, Edinburgh, Londýn, Manchester, Miláno, Neapol a Southend u Londýna,
  • Vídeň – Amsterdam, Berlín, Bristol, Edinburgh, Londýn, Lyon, Manchester, Neapol a Ženeva,
  • Drážďany – Basilej.

EasyJet se neřadí k těm absolutně nejlevnějším low cost dopravcům a nabízí spíše lety na hlavní evropská letiště v přijatelném cenovém rozpětí 2.000–3.500 Kč za zpáteční letenku.

Při nákupu je nutné počítat s tím, že easyJet přidává k ceně letenky poplatek 460 Kč, který rozptýlí mezi všechny lety a cestující. Jednoduše řečeno, ve dvou lidech vás budou letenky stát na hlavu méně, než při cestě sólo.

Reklamní kód pro rok 2018/2019 aktuálně není veřejně dostupný.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo lze přepravit zdarma bez omezení váhy, ale při dodržení rozměrů 56 x 45 x 25 cm. Kufr nesmí přesahovat ani o 1 cm! Přepravuje se striktně jen jeden kus zavazadla, není povolena navíc ani malá kabelka.

Zapsané zavazadlo lze dokoupit v průběhu rezervace letenky s váhovým omezením 20–32 kg. Cena se vypočítává v závislosti na zvolené hmotnosti a délce letu (cca 600–1.200 Kč za let).

Kočárky jsou přepravovány zdarma a přeprava zvířat není povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno, využijte následující možnosti.

Online odbavení je u easyJet dostupné v době 30 dní až 2 hodiny před odletem. Vytištěnou palubní vstupenku lze nahradit elektronickou díky mobilním telefonům a aplikaci easyJet. Vygenerovaný čárový kód ukážete na displeji mobilu obsluze letiště.

Služby během letu

Občerstvení je u easyJet pouze za poplatek.

54 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, v listopadu letím do Amsterdamu a mám koupené letenky, přišla mi pouze rezervace, až udělám online odbavení tak si budu moci vytisknout palubní lístky? Nebo jak se k nim dostanu?

před 2 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, přesně tak, online check-in vygeneruje palubní vstupenky, což je to jediné, co potřebujete.

před 2 dny

Dobře,moc děkuji

před 2 dny

A ještě jsem se chtěla zeptat, odkaz na online odbavení mi přijde automaticky do emailu?

před 2 dny
Kryštof Hájek

Odkaz nepotřebujete, odbavíte se klasicky přes jejich web:https://www.easyjet.com/cs/ (vlevo nahoře kolonka "Odbavení"), kam zadáte údaje z rezervace.

Dobrý den,koupila jsem si kufr jako palubní zavazadlo. Po přeměření jsem zjistila, že má 56,5cm - včetně koleček a ucha. Cestuji s easyjet.

Co mě čeká,pokud kufr neprojde jako palubní zavazadlo.Děkuji

před 3 dny
Kryštof Hájek

No půl centimetru by projít mohlo. A pokud přesto ne, pak se nevyhnete poplatku za odbavení (kolem 1200 Kč).

Na vytištěné letence jsme nenašli údaj o zaplaceném zavazadle z rezervace letenky. Nebudeme muset na letišti u odbavovací přepážky platit znovu ? Děkujeme za odpověď.

před 3 dny
David Eiselt

Vše se řeší pomocí QR kódu, který je u letenky. Nebojte se.

Dobrý den,

prosím jakou hmotnost může mít odbavované zavazadlo pokud je společné pro dva cestující?

před 6 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, odbavené zavazadlo se platí, takže hmotnost může mít takovou, jakou si zapaltíte, nejlevnější je 20 kg.

Dobrý den, chci se zeptat, když mám vyhovující příruční zavazadlo, můžu k tomu mít i malý batůžek a notebook?

Děkuji za odpověď.

před 8 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, easyJet je v tomto směru velmi striktní, povolen opravdu jen jeden kus.

před 8 dny
Jan Čermák

Menší příruční můžeš mít, pokud si koupíš "lepší" sedadlo, které má druhé zavazadlo v ceně.

Dobry den koupily jsme letenky ale potrebujeme zmĕnit jmebo pasažera to se da zmĕnit ale potreb7jeme zmĕnit i vĕk cestujiciho protože jsme kou0ili lerenku pro 9 lete dìtĕ a pileti 16 lete dĕvče. Nikde tuto m9žnost zmĕny nemužeme najit. Dĕkuji za radu

Odpovědět
před 13 dny

Dobry den,

chtěla bych se zeptat, jak postupovat v případě, ze vlak, kterým jedu na letiště, ma vic jak 2h zpozdeni a s největší pravdepodobnosti nestihnu svůj let. Ma cenu jezdit na letiště? Je možné počkat tam, jestli se uvolní místo v následujícím letu?

Předem děkuji za odpověď.

před 13 dny
mirjur

Cenu to má, aspoň se tam můžeš domluvit na dalším postupu. Anebo můžeš mít štěstí, let bude taky opožděn a stihneš ho... :-)

Přidat odpověď
před 13 dny

Dobrý den,

jak je to s místy v letadle? je nutné připlatit si, když chceme 3 sedět vedle sebe nebo nás automaticky dají spolu? Děkuji

před 19 dny
David Eiselt

Dobrý den Lucie, aktuálně easyJet nerozsazuje. Ale co není, může být.

Přidat odpověď
před 19 dny

Při rezervaci letenky u easyjet nemohu najít formulář k vyplnění osobních údajů o cestujícím

před 29 dny
Avatar uživatele Deny
Deny

Normálně se zobrazí jako jeden z kroků při rezervaci. Nejdřív je třeba přeskákat všechny nabídky pojištění, zavazadel apod

Přidat odpověď
před 28 dny

Dobry den,

Zakoupila jsem letenky na zari do Amsterdamu, zatim mi prislo jen potvrzeni ze jsem letenky zakoupila. Dalsi kroky mi pisou, ze 30dni predem mam udelat online odbaveni a pote si vyzvednout palubni vstupenky. EasyJetem jsem nikdy neletela,proto jsem trochu zmatena. Potrvrzeni o rezervaci letenek snad neni letenka,ne?:(

Dekuji moc za jakoukoliv odpoved a reakci

před 30 dny
Kryštof Hájek
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 1473 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-06-22T14:08:28+02:00)

Dobrý den, potvrzení o rezervaci letenek je to jediné, co vám přijde :) Podle 7místného kódu, který je jeho součástí, pak provedete online check-in.

před 30 dny

Super, diky moc za odpoved! :)

Přidat odpověď
před 30 dny

Dobrý den, zítra letím s 11měsíční dcerou do Británie s Easyjetem. Můžete mi poradit kde dát kočár a kolik zavazadel si můžu pro dceru vzít na palubu. Zavazadla navíc nemám zaplacené. Letím já, přítel a dcera a máme jeden maly kufřík, 2 batohy a jednu přebalovací tašku. Děkuji za info.

Palacká

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, kočárek odevzdáte až při nástupu do letadla, následně ho vyzvednete hned po výstupu z letadla, personál ho připraví ke dveřím.

Můžete mít jedno příruční zavazadlo na dospělou osobu výše uvedených rozměrů + dvě předměty zdarma pro dítě. To ale zahrnuje pouze kočárek, přebalovací tašku, autosedačku, apod... Nikoliv klasické příruční zavazadlo (batoh, kufr)...

před měs

Děkuji moc za informace. Jste laskavý. Přikoupím si teď tedy kufr navíc a ten si nechám odbavit. Kočárek předám až u letadla bez označení. Děkuji. Palacká

Dobrý den, chtěla bych přehodit datum letenky na jiný. Mohu změnit datum odletu a kde? Budu muset něco platit a nebo je lepší ji nechat propadnout? Jak nejlépe postupovat?Děkuji za brzkou odpověd...

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží na tom, kdy letíte. Pokud za delší dobu než 60 dní, platí se poplatek 17 liber za let + doplatek tarifu do aktuální ceny. Pokud letíte za méně než 60 dní, zaplatíte 47 liber za let + rozdíl v ceně letenky.

před měs

Právě že teď je letenka na sobotu z Amsterdamu do Prahy....na netu jsem našla te se dá let 48 hod před zmenit....

před měs
Kryštof Hájek

Ano, dá. Za podmínek, které jsem psal výše.

před měs

Aha...kolik je euro liber? Nemůžu v eurech?A vše se mění on line?

před měs
Kryštof Hájek

Ano, vše musíte změnit online na webu easyJetu pod sekcí "Spravovat rezervaci". Platit budete v té měně, ve které jste kupovala letenky ekvivalent ke 47 librám. Nezapomeňte, že se doplácí i doplatek v tarifu (tj. pokud jste například kupovala letenku za 1000 Kč a teď stojí 3000 Kč, zaplatíte oněch 47 liber + 2000 Kč).

Je tedy otázka, zda se nevyplatí s letenku prostě zahodit a koupit novou.

před měs

Ano to bude nejjednodušší koupit novou letenku....Může být holicí strojek v příruční zavazadlo?

před měs
Kryštof Hájek

Ano, holící stojek bez problémů.

před měs
Rob Foxx

Tak tohle bylo moc, gratuluji Kryštofe za trpělivost, protože aby se ženská neuměla ani na kurzy.cz nebo google podívat to už jke podle mě hardcore a zralé na cestujdementně...

Dobrý den,jaký maximální obsah tekutin 1ks je povolen v příručním zavazadle?

Lze mít i potraviny.

Děkuji

před měs
Avatar uživatele Vojtěch Hájek
Vojtěch Hájek

Dobrý den,

v příručním zavazadle lze přepravovat pouze tekutiny o objemu max. 100ml. Celkový počet takových lahviček musí být takový, aby jejich celkový objem nepřesáhl 1l.

Mohu mít v odbaveném zavazadle větší množství tekutin? (opalovací krém, sprchový gel, šampon, micelární vodu,...)

před měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Jasně

před měs
cali

I ohnivou vodu...

Ahojky, prosím o radu, máme zakoupeny u EasyJet letenky z Berlína -Tegel na Menorcu, odlet v 10,15h. Uvažuji o zakoupení letenky z Prahy na stejné letiště, ale přílet by měl být v 8,50 h. Myslíte, že bude dostatek času na přestup ? Odbavené zavazadlo musím pak znovu odbavit ? Děkuji.

před 2 měs
Lukáš Horák

Ahoj Evo, takový přestup už je celkem rizikový, s odbaveným zavazadlem už totálně zabitý. Vzhledem k tomu, že se jedná o ranní let, o dochvilnost bych se nebál, letadlo přiletí možná i dříve, avšak zdržení tě jistojistě čeká při vyzvedávání zavazadla po letu z Prahy, když budu optimista, tak do půlhodiny by mělo být zavazadlo na páse, tzn. na drop-off přepážku by ses dostala kolem 9:30, když nebude fronta, ale ta určitě bude vzhledem k tomu, kolik vypravuje easyJet z Berlína letů. Boarding na Menorcu začne v 9:45, možná i dříve. Teoreticky ti na průchod security a ke gatu zbývá cca 15-20 minut.

S příručním malý risk, s odbaveným extrémní riziko - nedoporučuji!

před 2 měs

Děkuji moc za odpověď, v tom případě to určitě nerisknu, taky jsem si myslela, že to nebude asi dobrý nápad :-) Ale vlak z Prahy (přímý) jede pro nás pozdě, čili budeme muset cestovat o den dříve a někde se ubytovat. Autobusovým spojem , to se neorientuji v městské dopravě v Berlíně , jak se pak dostat k letišti a obávám se, že takto se jedná i o riziko včasného příjezdu do Berlína.

před 2 měs
David Eiselt

Info k letišti Tegel máš zde https://www.cestujlevne.com/leti...rlin-tegel

Pokud ještě zvážíte tu cestu bez odbaveného zavazadla (k čemu v létě u moře?), tak naopak já riziko moc nevidím. Na letišti budete přesně 2 hodiny před odletem, což je naprosto v pohodě. Jasně, nesmí vzniknout zpoždění.

před 2 měs

Letíme z Berlína 6.9.2018 a zpět 18.9.2018, zatím máme jen příruční zavazadlo, ale přemýšlela jsem, zda právě ještě 1 k odbavení si nedoplatit (pro 2 osoby 1 kufr) , ne kvůli oblečení,ale bezpeč.kontrole hlavně .

před 2 měs

Docela jste me vylekali! Ale ja uz mam koupeno - prilet z Phy na Tegel v 8:50 a odlet v 10:40. Jedno odbavene zavazadlo (kvuli ploutvim). O letisti je na tomto webu uvedeno, ze neni rozlehle a na prestup staci 35 min. Fakt myslite, ze je cas na prestup extremne rizikovy?!?

před 28 dny
Kryštof Hájek

Tak 35 minutový přestup je samozřejmě myšlen, pokud je na jedné letence. Což u easyJetu není nikdy, musíte klasicky opustit halu, vyzvednout kufr, znovu ho odbavit a opět projít přes bezpečnostní prohlídku. Samozřejmě 1h50min se stihnout dá v pohodě, pokud nebude žádné zpoždění, ale prostor pro rezervu tam moc velký není...

před 28 dny

Díky moc za odpověď. S mírným rizikem počítám. Až se mi to jednou nevyplatí, potom začnu být zodpovědnější :-)

Přidat odpověď
před 20 dny
Avatar uživatele zdenkovaa
zdenkovaa

Prosím o info: letím s přítelem z Prahy do Neapole :

1. - já žena - mohu si kromě palubního zavazadla vzít kabelku přes rameno? (doklady, peněženka, kapesník)

2.- přítel - může si vzít vzít kromě palubního zavazadla malý batoh na záda? (doklady, fotoaparát, nákup z bezcelní zony)

Máme zaplacné letenky - Praha -Neapol 13.5.2018 / Neapol-Praha 27.5.2018

Děkuji za odpověď Zdeňková

před 3 měs
Pavel Planespotter

Ne, Easyjet povoluje pouze jedno zavazadlo.

před 3 měs
Avatar uživatele Katka
Katka

Okrem palubneho zavazadla si mozete vziat len ten nakup z duty free. Teda kabelku si zobrat mozete, ale ked budu kontrolovat batozinu pri nastupe do lietadla ju budete musiet vmestit do palubnej batoziny aby ste mali iba 1 kus. Potom ju mozete zasa vybrat.

Přidat odpověď
před 3 měs

Jak mám obnovit odkaz " zaplatit nyní", který jsem v časovém limitu v mém případě 11ti minut? nestihl otevřít?

před 5 měs
David Eiselt

Vytvořit novou rezervaci, easyJet letenky nedrží.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu