easyJet

EasyJet

O aerolince

Letecká společnost easyJet je významným evropským dopravcem patřícím do kategorie nízkonákladových aerolinek. Provoz soustředí zejména do západní poloviny Evropy.

EasyJet provozuje leteckou flotilu složenou výhradně z letadel Airbus A319 a A320 v typicky oranžových barvách.

Logo EasyJet
IATA Kód
U2
Letecká aliance
-
Země původu
Spojené Království
Datum vzniku
01. 01. 1995

Letenky

Nejlevnější letenky s easyJet zakoupíte přímo na stránkách www.easyjet.com, ideálně co nejdříve. Aerolinka s blížícím se odletem ceny postupně zvyšuje. Nejlevnější letenky jsou tak skutečně třeba 6 měsíců před odletem, na rozdíl třeba od nízkonákladovách konkurentů Ryanair a Wizz Air.

Ceny easyJetu patří mezi low-costy sice k vyšším, na druhou stranu aerolinky často nabídne dobré časy letů na hlavní letiště a také stabilnější ceny.

Letenku si zakoupíte na těchto linkách:

  • Praha – Amsterdam, Basilej, Bristol, Edinburgh, Londýn (Gatwick a Luton), Manchester, Milán (Malpensa), Neapol, Porto a Ženeva
  • Vídeň – Berlín
  • Krakow – Basilej, Belfast, Bristol, Edinburgh, Liverpool, Londýn (Gatwick a Luton), Manchester, Paříž (CDG)

Nejvíce spojů z letišť v okolí ČR provozuje easyJet z BerlínaK nejzajímavějším linkám patří třeba spojení do těchto destinací: Aqaba (Jordánsko), Bastia (Korsika), Marrákeš, La Palma (Kanáry), Tel Aviv,

EasyJet se neřadí k těm absolutně nejlevnějším low cost dopravcům a nabízí spíše lety na hlavní evropská letiště v přijatelném cenovém rozpětí 2 000–3 500 Kč za zpáteční letenku.

EasyJet sice umožňuje na svých webových stránkách rezervovat více letů najednou, rezervace jednotlivých letů se však vždy berou jako oddělené a tudíž všechny "přestupy" jsou negarantované – v případě zpoždění prvního letu a uletění následujícího nevzniká nárok na jakýkoliv servis nebo zajištění náhradního letu.  

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo lze přepravit zdarma do 15 kg, ale povoleno je pouze malé kabinové zavazadlo, které se vejde pod sedačku před vámi.

  • 46 x 35 x 20 cm – zdarma

Tyto rozměry obvykle splňuje klasický batůžek nebo větší kabelky a při cestách trvajících kolem 4 dní často bohatě postačí jako jediné zavazadlo. Přepravuje se striktně jen jeden kus zavazadla, není povolena navíc ani malá kabelka.

Větší příruční zavazadlo, které se vejde i do přihrádek nad hlavami (obvykle kufřík nebo větší krosna) už je za poplatek. Cena se liší podle trasy a pohybuje se mezi 400 Kč a 600 Kč za jeden let. Zavazadlo přidáte v průběhu koupi letenky ve třetím kroku po případném výběru sedaček (který lze odmítnout). 

  • 56 x 45 x 25 cm – za poplatek cca 400 až 600 Kč

Pokud si chcete vybrat konkrétní místo v letadle a budete cestovat s větším příručním zavazadlem, vyplatí se rovnou zakoupit tarif "Standard Plus".

Odbavené zavazadlo lze dokoupit v průběhu rezervace letenky s váhovým omezením 20–32 kg. Cena se vypočítává v závislosti na zvolené hmotnosti a délce letu (cca 600–1 200 Kč za let).

Kočárky jsou přepravovány zdarma a přeprava zvířat není povolena.

Pokud si chcete vybrat konkrétní místo v letadle a budete cestovat s odbaveným zavazadlem, vyplatí se rovnou zakoupit tarif "Essentials".

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno, využijte následující možnosti.

Online odbavení je u easyJet dostupné v době 30 dní až 2 hodiny před odletem. Vytištěnou palubní vstupenku lze nahradit elektronickou díky mobilním telefonům a aplikaci easyJet. Vygenerovaný čárový kód ukážete na displeji mobilu obsluze letiště.

Výběr sedadla

Při rezervaci letenky si můžete vybrat konkrétní sedadlo v letadle, na kterém chcete sedět. Tzv. "seating" je zpoplatněn rozdílnými částkami podle konkrétního letu, ale samozřejmě také podle umístění sedadla v letadle.

Dražší jsou sedačky vepředu a u nouzových východů, kde je větší prostor pro nohy. Cena se pohybuje v rozmezí 290 až 400 Kč za výběr na jeden let.

Levnější pak jsou vždy sedačky v zadní části letadla, které stojí od 150 do 250 Kč.

Výběr sedadla za poplatek můžete bez problému přeskočit a nic neplatit. V takovém případě vám systém easyJetu náhodně přidělí sedačku zdarma. Cestujete-li ve skupině, easyJet vás nerozesadí, ale posadí spolu.

Služby během letu

Občerstvení je u easyJet pouze za poplatek.

Kontakt

Při řešení problémů s letenkami od easyJet, jako jsou změny časů letu, nefunkční online odbavení apod. existují tři možnosti jak easyJet kontaktovat, všechny v anglickém jazyce:

  • Online chat – nejrychlejší a nejjednodušší možnost, 
  • Telefonní číslo +44 330 365 5454, platíte za běžný mezinárodní hovor, 
  • Oficiální Facebookový profil easyJet – využijte zde možnost zaslání soukromých zpráv, přes které se spojíte se agentem, 

Všechny kontakty jsou dostupné denně od 8 do 20:00.

Jediná oficiální webová stránka, přes kterou doporučujeme kupovat letenky, je www.easyjet.com.

Při řešení kompenzace za zpožděný nebo zrušený let easyJet vyplňte speciální formulář na webu aerolinky.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 09. 2022
Navrhni úpravu

304 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mmm
mmm
před 11 dny

Zajímalo by mě, proč Easyjet prakticky nepoužívá svůj IATA kód U2 a prakticky všude cpe svoje ICAO EJU nebo EZY, který normálně není vůbec určeno pro komunikaci cestujícím. Na některých letištích dokonce zašli až tak daleko, že jediný Easyjet ukazují dle ICAO, zatímco všechny ostatní aerolinky mají svoje klasický IATA kódy. To je to U2 tak vytáčí? Přijde mi to hrozně matoucí pro normální pax, kteří neznají rozdíl mezi IATA a ICAO kódováním.

Avatar uživatele Brouk
Brouk
před měs

Zdravím !

Hledám letenky do Jordánska a sleduji  nabídku Easyjetu  z Berlína . Nabídka byla omezena do konce března, nyní  je letový řád na další období, ale s pokračováním až od listopadu 23. Pro období duben až říjen nejsou žádné lety. 

Nevíte někdo, jestli se jedná o dočasnou  nebo stálou situaci ?

Ryanair z Prahy zatím rovněž do konce března a dále nic....

Děkuji a všem pohodový advent.

Avatar uživatele Iva M.
Iva M.
před rokem

Ahoj, moc prosím o radu- delší dobu máme koupeny letenky na La Palmu na listopad. Včera přišel mail s tím, že zpáteční let ruší, let tam prozatím zůstal. Nabízejí 3 možnosti: 1. switch to another flight for free, 2. get a voucher for the full value of your booking nebo 3. refund for the full value of your booking. Nejsem si jista, zda případně dostanu celý refund za obě letenky (ač letenka tam zrušená není, nicméně letenky byly kupované dohromady, mají jedno číslo rezervace). Může mi prosím toto někdo potvrdit/vyvrátit, máte s tím někdo zkušenost? Samozřejmě plánuji se obrátit přímo na easy jet, ale tady to asi bude rychlejší. A ještě než se rozhodnu co a jak dál, nevíte prosím, zda je změna letu s doplatkem rozdílu? Níže tady byl zmíněn doplatek, předpokládám, že tedy ano. Moc díky za radu! Iva

Avatar uživatele Nicaragua
Nicaragua
před rokem

Refund se týká obou letů, pokud byly nakoupeny pod jednou rezervací a byl zrušen jen jeden. Při změně letu na jiny termín po zrušení neřešíte žádný doplatek. Spíš mě překvapuje, že EasyJet pravděpodobně zúžil možnost rebookingu už jen na stejnou linku. Původně šlo změnit zrušený let na jakykoliv jiný v nabídce aerolinek, později to zúžili pouze na lety ze stejné země odletu a příletu a nyní to vypadá, že zrušený let můžete přebookovat na jiny termín, ale už to půjde jen na La Palmu. Co lze přičíst k dobru EasyJetu, že plný refund vyřizují rychle, ale když se podařilo koupit Kanáry za super cenu, je škoda to rušit, tím spíš že ještě nedávno šlo změnit na jiný ostrov.

Jan Vidim
před rokem

Nene, pořád platí že musí být stejná země odletu a příletu, minulý týden jsem psal na support

Avatar uživatele Nicaragua
Nicaragua
před rokem

Díky, dobrý vědět. Taky bych se nenechal odbýt a zkusil přes jejich customer support, ale pravda je, že jednoduše a sám si to už nepřehodíš. Webovka i appka nabízí jen změnu termínu, ale bez alternativních letišť na odletu a příletu. Řeším stejný problém jako Iva, taky mi zrušili La Palmu v sobotu na odletu, ale čekám na vypsání aspoň října 2022, neb díky levným letenkám a jiným plánům nemám do té doby kam přebookovat.

MIGUELAS
před rokem

U té La Palmy se jedná o rušení kdysi přidaných sobotních letů (pokud se bavíme o Berlíně). Už před výbuchem sopky, když jsem kupoval já úterní rotace mi ty sobotní přišly podezřelé a náchylné na rušení, proto jsem do nich už v srpnu nešel. Ty úterní lety stále drží. Však by neměl být problém si vybrat týdenní pobyt od úterý do úterý.

Dobrá zpráva je, že pokud zruší i ty úterní tak podle vašich reakcí EJ vrací peníze rychle, protože z jejich letového řádu bych si aktuálně nebyl schopen vybrat alternativy.

Já mám 30.11.-7.12., zatím drží. Jak píšu, kupoval jsem dlouho před možnou erupcí sopky, nejsem taková hyena abych se jezdil dívat na utrpení lidí, čekal jsem ale, že letů spíše bude přibývat (kvůli atraktivity místa) než ubývat.

Avatar uživatele Nicaragua
Nicaragua
před rokem

Jojo, ty soboty přidali z Berlína nedávno. Původně jsem to měl vymyšlený na Tenerife, lodí přes Gomeru na La Palmu a odtud zpět. Ale jak pořád něco přikupuju, času je čím dál míň. Na týden La Palma nehrozí, i když je to nádherný ostrov a s minimem turistů. Byl jsem tam už před pár lety s přestupem na Gatwicku a paráda. Ale týden je moc. Škoda, že to vrátili jen na úterní rotace.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

@Miguelas: Co to plácáš o dívání se na utrpení lidí? Jako myslíš, že bys tam viděl někoho naříkat nad jeho rozbořeným domem? BTW, kdo si postaví dům na aktivní sopce, musí počítat s tím, že se občas probudí. Tato sopka aspoň neohrožuje životy lidí např. laharem nebo pyroklastickým proudem jako mnohde jinde.

Pokud si teď někdo koupí letenku na La Palmu, jede tam kvůli sledování úžasných přírodních sil, kterými jsou stvořeny tyto ostrovy (a řekl bych, že velká většina atraktivních ostrovů na světě). Nebo se může pohybovat pouze na severu a SV ostrova, kde kromě uzavření pláže Nogales není žádné větší omezení. Erupce se dá pozorovat i z dálky z Roque de los Muchachos, kde určitě nikoho naříkajícího neuvidíš.

Vzhledem k tomu, že mnoho lidí (možná většina) jezdí i na La Palmu kvůli plážím a zrovna ty nejpopulárnější jsou poblíž lávy vtékající do moře a tudíž je tam zákaz koupání a kouř s popílkem v té oblasti taky není moc příjemný, tak bych spíš čekal, že zájem o La Palmu moc nebude, dokud bude erupce.

MIGUELAS
před rokem

Libore, nezlob se, já tam za tím účelem wow efektu nejedu. Při tvém výkladu situace se divím, že tam nelétají všechny aerolinky za astronomické částky.

Avatar uživatele P.
P.
před rokem

Aktuálně, už třetí den mi nejde se odbavit. :-(

Také máte ten problém?

Edit: už nic, se mi to povedlo přes tu jejich appku.

divan
před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Napsali mi vcera mail, ze posunuji muj let 4592 SPC - BER o 1,5 h. driv a ze si musim udelat znovu check-in. V aplikaci nebo na webu maji tento let posunuty jen o pul hodiny a v aplikaci me berou jako s provedenym check-inem na ten o pul hodiny posunuty cas. Mohu to v klidu nechat byt, pokud nebude pripadne jina zmena?

divan
před rokem
Avatar uživatele Brouk
Brouk
před 2 lety

Zdravím,

nemáte prosím někdo kontakt na EZY kde bych mohl řešit problém s refundem za zrušený let ?

V rámci možností bezplatné změny letu jsem měnil let s doplatkem 6,4 EUR . Nyní byl let zrušen, odmítl jsem změnu či voucher a požadoval refundaci. Tato byla nyní vyřízena s tím, že jsem obdržel pouze doplatek 6,4 EUR, ale původních 293 EUR nepřišlo ?

Využil jsem zatím obecný zákaznický formulář, uvítal bych nějaký cílenější kontakt.

Díky moc.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 2 lety

Cau,

Podle me bude idealni tam zavolat a to bude asi nejrychlejsi reseni, +44330 3655454

Avatar uživatele Brouk
Brouk
před 2 lety

Díky za info, telefon je pro zdatnější komunikátory v AJ, než jsem já. Raději e-mail...

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 2 lety

Email nejaky mam customer.service@easyjet.com

Avatar uživatele Brouk
Brouk
před 2 lety

Ještě jednou děkuji ! Tento kontakt jsem také našel - již využil a dokonce mám již zpětnou reakci. Zádrhel bude v platebních kartách. Mezi jednotlivými platbami jsem měnil kartu ( pro pokus zneužití). Byl jsem ubezpečen MB, že přes "zrušenou" kartu lze na účet peníze zaslat, což v případě refundu od AirMalta proběhlo OK. Poskytl jsem EZY požadované informace, tak uvidíme....

Martina _32
před 2 lety

Caute, nevite prosim, jak je to aktualne s pridanim odbaveneho zavazadla a sedadel az po zakoupeni letenky? Rada bych v pripade, ze se zmeni pravidla pro cestovani, prisla o co nejmensi castku.. ale nemuzu se nikde docist, jestli jde pak ve sprave rezervaci pridat sedadla a zavazadlo za stejnou cenu, jako behem rezervace letenek. Diky!

Avatar uživatele Deny
Deny
před 2 lety

jestli ti to pomůže, tak jsem se podívala do své rezervace na nabídku dokoupení zavazadel:

15kg odbavené zavazadlo

38,99 € na let

23kg odbavené zavazadlo

46,24 € na let

26kg odbavené zavazadlo

61,24 €61,24 € na let*

BER>LPA

Martina _32
před 2 lety

Diky, celkem pomohlo! To je zhruba podobne, jako pri kupovani letenky.. za jak dlouho letis?

Avatar uživatele Deny
Deny
před 2 lety

Příští týden, ale asi spíš neletím, uvidíme

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 2 lety

Tak Easyjet mi vystavil voucher, co se neda uplatnit online, zrejme novinka 🙃 a musi se tam volat, aby ho customer service zpristupnil, coz mi nevadi, ale treba moji rodice, co neumi zadny cizi jazyk - pro ne by to bylo slozite, Easyjet je stale cim dal vic unfriendly

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 2 lety

Ahoj, máte nějaký nápad jak obejít tu nesmyslnou politiku kabinových zavazadel Easyjetu? Zatím je podmínka zakoupení sedadel, které stojí od 26 eur do 32 eur na mnou vybraný dvouhodinový let, což stojí úplně stejně jako letenka. Ve dvou jsou tak náklady hned 60 eur, což je teda dost a výhoda Easyjetu odpadá. Nemyslel jsem, že to někdy napíšu, ale zlatý Ryanair a jejich priority, které beru nejčastěji kolem 10 eur...

Avatar uživatele Deny
Deny
před 2 lety

Myslela jsem že se to dá řešit dokoupením Hands Free po 7 eurech/16 eur pro rodinu, přičemž se teda větší palubní zavazadlo musí odbavit do podpalubí na té jejich drop off přepážce

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 2 lety

To jde zrejme dokoupit az po zakoupeni letenky, protoze moznost hands free nikde nevidim, a uz jsem to nasel: https://u2-pops.egatesoln.com/pr...tail/10151, tak to se da prezit 😊

Avatar uživatele milka _2
milka _2
před 10 měs

V jakém kroku se dokoupí kabin.zavazdlo? Hands free po 7Eurech, jak radí Deny, při nákupu letenky? Došla jsem už k vyplnění údaje osob a zatím pouze buď k sedadlu nebo odbavené. Díky

Kryštof Hájek
před 10 měs

Já možnost dokoupení příručního zavazadla vidím ve třetím kroku.

1. Výběr destinace a termínu

2. Výběr sedačky, případně přeskočení

3. Výběr příručního zavazadla

Avatar uživatele Deny
Deny
před 10 měs

To laciný handsfree už bohužel zrušili

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
před 2 lety

Mno, koupila jsem si teď až do konce května letenky v akcích, ale jenom tři, po Evropě a celkem za něco málo přes tři a půl tisíce. Přesně z tohohle důvodu. Změny pravidel u zavazedel, změny času odletů a pomalu ze dne na den země zavádějí povinnost testů, který vyjde dráž než levná letenka po Evropě. Jako nízkonákladovky vydrží. Otázka je, do jaké míry budou mít zájem o pražské letiště. Jenomže pražské letiště zase nemůže fungovat jenom na charterech a letenkách do Londýna za osm tisíc. Obávám se, že ti idioti ani nezavedou levné spojení s Vídní, to by Čehuny asi moc rozmazlili, že jo.

Bič boží
před 2 lety

Jsem naprosto strizliv a soudny, cesky vladnu, ale WTF? Co bylo prosim smyslem prispevku? A s testy v kazdem vlakne jdete vite kam.

Bič boží
před 2 lety

Takze od unora zapomente na bezplatne standard velke kabinove zavazadlo!

breakdown of the changes

From 10th February 2021, the seat you have booked will determine what bags you are able to bring on board.

All customers can bring on board one small cabin bag (max. 45 x 36 x 20 cm), and this must fit under the seat in front of them.

Customers who have booked an Up front or Extra legroom seat can also bring on board a large cabin bag (max. 56 x 45 x 25 cm), which must fit in the overhead locker. These seats can be selected at the time of booking, or at any time before you check-in via Manage Bookings, or by contacting our Customer Service Team.

If you do have a large cabin bag but do not want to purchase one of these seats, we offer Hands Free as an alternative. This allows you to drop your large cabin bag at easyJet Plus Bag Drop in the check-in area, and it’ll be amongst the first to be delivered when you arrive at your destination.

What this means for your upcoming trip

As you are due to travel on or after 10th February 2021, and at least one of your flights contains a Standard seat or you have not yet selected a seat for the flight, this affects what you are able to bring on board. However, because you booked before these changes were announced, we would like to offer you Hands Free, free of charge, for the affected flights.

IMPORTANT: To take advantage of Hands Free, free of charge, on this trip, please present this email in printed or digital format to our team at easyJet Plus Bag Drop for each of your flights.

Please be aware that if you bring a large cabin bag to the Departure Gate without the correct seat selection, we will have to place this in the hold, and charges will apply. We therefore strongly encourage you to take advantage of the Hands Free for free offer above, or update your booking to add the correct seat. This can be done via Manage Bookings on our website or mobile app, or by contacting our Customer Service Team.

Please ensure you check your baggage allowance for each of your flights, as these may differ.

Yours sincerely,

easyJet Customer Services

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 2 lety

Taky mi to ted prislo😢 at jdou s tim nekam...uz nevidim zadnou vyhodu s nimi letat...

Jan Vidim
před 2 lety

Mohli by zlevnit. Třeba na léto tam teď mají zlomkové ceny oproti w6 a fr

Avatar uživatele Deny
Deny
před 2 lety

Já jsem tak naštvaná :( Navíc těch rezervací mám víc a e-mail o bezplatném Hands Free mi přišel jen pro jednu. Přišlo vám to bezplatné Hands-free z Prahy, někomu? Z Berlína přišlo

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety

Hands free per passenger £7, family bundle £16. A Family Bundle consists of one cabin bag per person where all persons are on a single booking. The max number of passengers for the group bundle is 6.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 2 lety

Opravdu hrozná tragédie :-) To už se fakt nebude dát létat. A to ještě nezačaly aerolinky zdražovat. Až to příští rok v druhém pololetí přijde, budou tady všichni na psychologa.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety

Co bych za těch 16€ před rokem a půl v Benátkách dal. Tam jsem si je nenechal odbavit a pak jsme se v přeplněné frontě snažili vecpat batůžky/kabelky do kufrů.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 2 lety

Take it easy like EasyJet.

Premiumletenkář
před 2 lety

Jiste se to zde probíralo několikrát. Easyjet mi porušil 7 letů UK-CZ-UK, nabízí 3 možnosti, z nichž varianta 1 se zdá býti poměrně velkorysá. Pakliže EZY přežije, my přežijeme a začne se zase někdy létat.

Please see below the three options that are available to you:

1. Switch to another easyJet flight for free . You can change to another flight yourself via Manage Bookings. Excludes route changes to/from Israel, Egypt, Jordan, Turkey, Morocco.

2. Choose a voucher for the full value of your ticket. The voucher is valid for 12 months from the date of issue and gives you the flexibility to book travel to anywhere when you're ready to fly. You can request the voucher yourself via Manage Bookings.

3. If the above options are not suitable and you would prefer a refund, you can request this yourself via Manage Bookings. Due to the exceptionally high volume of requests that our Customer Services Team are receiving during these challenging times, it’s taking us a little longer than usual to process these.Our team our working hard to process requests as quickly as possible and we are currently processing these within 30 days. Once you have submitted an online refund request, you can track the status of your request here

Avatar uživatele Deny
Deny
před 2 lety

variantu 1 jsem již využila, chyták v tom není a bylo to dost dobrý. Odletové letiště se dá taky změnit

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 2 lety

Jj 1 byla super :) taky jsem vyuzil, jsou fakt velkorysy

Bič boží
před 2 lety

Takze zmena! Destinace jiz nelze menit, toliko priletove/odletove letiste v puvodne bookovane destinaci.

We are very sorry for the disruption to your flight and apologise for the inconvenience this will have caused you.

You have the following options:

Switch to another easyJet flight for free. This includes the option to select a different arrival and departure airport within the same country of the original booking if you wish.

Avatar uživatele Deny
Deny
před 2 lety

A sakra :( Já s tím počítala

Avatar uživatele
Lucie Odstrčilová
před 2 lety

Dobrý den, Easyjet mi zrušil let a já nevím, jestli se voucher dá rozdělit- bohužel jsme měli letět 4. Pokud mi vystaví jen jeden voucher, můžu použít jen část vystavené hodnoty a druhou část si ponechat na přístě? Bohužel tohle nedokážu na jejich stránkách dohledat.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 3 lety

Madeira z Berlína za 60 euro, příklad termínu 5.12 až 12.12.

Jakub Langer
před 3 lety

Easyjet chce asi nalakat. Prave jsou tam lety ze Spanelska a Kanaru do Berlina za 3-5 euro (rijen 2020 - leden 2021).

Avatar uživatele Deny
Deny
před 3 lety

No, zkusila jsem to na únor. Uvidíme

Jakub Langer
před 3 lety

Vse levne poleti v zime na nove letiste Berlin Brandenburg (BER). Napriklad Innsbruck, Ljubljana, Mallorca, Valencia, Sevilla. Mirne drazsi i Fuerteventura, Lanzarote, Agadir, Marrakech, Aqaba.

Avatar uživatele Deny
Deny
před 3 lety

Už žádný pokoušení. Vzala jsem Gran Canarii :) Na Brandeburg jsem zvědavá

Avatar uživatele
Monča
před 3 lety

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s vracením peněz za zrušený let? Vím, že toho mají teď hodně, ale v mailu psali do 12ti dnů a už to bude měsíc a peníze stále nemám.

Děkuji za odpověď 🙂

Avatar uživatele tmx
tmx
před 3 lety

Já dostal půlku rezervace (zpáteční let) za 6 dní od storna a žádosti o refund. Let tam zatím po 30 dnech nic.

Avatar uživatele
Pietro
před 3 lety

U mě to už je taky měsíc a stále nic. Dám tomu ještě dva, tři týdny a pak půjdu asi přes chargeback..

Avatar uživatele
Karolina Bartošová
před 3 lety

Já čekám už do března a nic.....nevím, zda vůbec peníze někdy dostanu zpátky :-( dá se jim někam napsat? zkoušel jste někdo a reagovali? Díky moc

Avatar uživatele
Pietro
před 3 lety

Tak dnes jsem se konečně dočkal! Po 2 měsících peníze vráceny na kartu. EasyJet se ukázal jako víc fair play než Swiss od kterého čekám na refund už tři měsíce a nulová komunikace. (zažádal jsem proto už o chargeback u své banky tak uvidíme)

Avatar uživatele
Daniela
před 3 lety

My měli odletět 22.června na Sicilii, 10dni před odletem mi zrušili let tam a zpáteční pustili o dvě hod. Poslali mi mejl, zda chci voucher nebo bezplatne změnit termin a nebo peníze. Vyplnila jsem formulář na vracení peněz a minuly týden mi poslali celou castku.Takže za mě také spokojenost.

Avatar uživatele
Daniela
před 3 lety

Zdravím, v lednu jsme si koupili letenky od easyjet Berlín- Catania, odlet 22.6.2020. Vzhledem k situaci to vypadá,že se letos nikam nepodíváme. Zatím nám přišel e-mail, že si můžeme zdarma změnit datum,pokud chceme. Jelikož nevíme co bude, tak se nám měnit datum nechce, myslíte, že let zruší sami a vrátí peníze? Než změnu letu, tak bych radši voucher, který bych třeba využila v budoucnu. Mám je kontaktovat?

Díky za odpověď

Avatar uživatele
Adam
před 3 lety

Musite pockat kym vam nezrusia let.

Avatar uživatele
Petr Dobeš
před 3 lety

mam podobny problem... letenky 26.4 do EDI z VIE

zatim jde presunout termin ale uz ted vim ze se nevlezu takze budu chtit penize zpet...

Ma s tim nekdo uz zkusenost?? ve sprave rezervace nic takoveho neni

Avatar uživatele Brouk
Brouk
před 3 lety

Viz. odpověď od Adama :

Musíte počkat, než Vám zruší let.

Avatar uživatele
Daniela
před 3 lety

Vrátily mi všechny peníze. Trvalo to něco málo přes mesic. Takže jsem spokojena

Avatar uživatele
Honza
před 3 lety

Ahoj nevíte jak to teď bude když mají rušit všechny lety? Přijdou peníze zpátky automaticky a nebo je nutné někde zažádat? Případně jak... Díky moc

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Automaticky nejde nic, je potřeba to řešit

Načíst všechny komentáře