Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Edelweiss Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Edelweiss Air

Odnož společnosti Swiss pro dovolenkové lety, Edelweiss Air, se specializuje na lety z Curychu do letních a turistických destinací v Evropě i po celém světě. Jedná se o relativně malou aerolinku provozující jen 11 letadel typu Airbus A320, A330 a A340.

Název společnosti „Edelweiss“ je odvozen od švýcarské národní květiny protěže (německy Edelweiss), kterou mají všechna letadla vyobrazenou i na směrovce.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Pravidelné lety míří ze základny v Curychu především do Středomoří, na Kanáry a do turistických lokalit ve světě (San Diego, Mauricius, Dominikánská republika, Thajsko, apod.). Edelweiss Air úzce spolupracují s mateřským Swissem i dalšími aerolinkami ze Star Alliance, můžeme se s nimi setkat i pod kódy těchto společností. 

Letenky obecně nepatří k nejlevnějším a pro české cestovatele obvykle nepředstavují žádnou výhodnou nabídku.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Edelweiss zůstávají jednou z posledních leteckých společností, která obsahuje 23 kg odbavené zavazadlo již v ceně základního tarifu. 

Příruční bagáž se musí vejít do rozměrů 55 x 40 x 20 cm a 8 kg. Navíc si můžete vzít menší tašku velikosti 40 x 30 x 10 cm.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma. Na letišti v Curychu se můžete odbavit kdykoli od 5:00 do 21:45, maximálně však 23 hodin před odletem. Na ostatních letištích pak přepážky otevírají 2–3 hodiny před cestou.

Online check-in je možno provést 23 hodin před odletem.

Služby během letu

Občerstvení a na delších trasách i výběr ze dvou teplých jídel dostanete zdarma. Alkoholické nápoje jsou za poplatek.

V letadlech Airbus A330/A340 můžete zadarmo sledovat filmy či poslouchat hudbu v obrazovkách zabudovaných v každé sedačce.

Výběr místa v letadle můžete provést kdykoli od nákupu letenky až po 4 dny před odletem. Místa na kratších letech se zpoplatňují 11 €, na delších pak 27 €. Sedačku si můžete zdarma vybrat při online check-in.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu