O aerolince Edelweiss Air

Odnož společnosti Swiss pro dovolenkové lety, Edelweiss Air, se specializuje na lety z Curychu do letních a turistických destinací v Evropě i po celém světě. Jedná se o relativně malou aerolinku provozující jen 11 letadel typu Airbus A320, A330 a A340.

Název společnosti „Edelweiss“ je odvozen od švýcarské národní květiny protěže (německy Edelweiss), kterou mají všechna letadla vyobrazenou i na směrovce.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Pravidelné lety míří ze základny v Curychu především do Středomoří, na Kanáry a do turistických lokalit ve světě (San Diego, Mauricius, Dominikánská republika, Thajsko, apod.). Edelweiss Air úzce spolupracují s mateřským Swissem i dalšími aerolinkami ze Star Alliance, můžeme se s nimi setkat i pod kódy těchto společností. 

Letenky obecně nepatří k nejlevnějším a pro české cestovatele obvykle nepředstavují žádnou výhodnou nabídku.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Edelweiss zůstávají jednou z posledních leteckých společností, která obsahuje 23 kg odbavené zavazadlo již v ceně základního tarifu. 

Příruční bagáž se musí vejít do rozměrů 55 x 40 x 20 cm a 8 kg. Navíc si můžete vzít menší tašku velikosti 40 x 30 x 10 cm.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma. Na letišti v Curychu se můžete odbavit kdykoli od 5:00 do 21:45, maximálně však 23 hodin před odletem. Na ostatních letištích pak přepážky otevírají 2–3 hodiny před cestou.

Online check-in je možno provést 23 hodin před odletem.

Služby během letu

Občerstvení a na delších trasách i výběr ze dvou teplých jídel dostanete zdarma. Alkoholické nápoje jsou za poplatek.

V letadlech Airbus A330/A340 můžete zadarmo sledovat filmy či poslouchat hudbu v obrazovkách zabudovaných v každé sedačce.

Výběr místa v letadle můžete provést kdykoli od nákupu letenky až po 4 dny před odletem. Místa na kratších letech se zpoplatňují 11 €, na delších pak 27 €. Sedačku si můžete zdarma vybrat při online check-in.

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den, pred 2 mesici jsem se vdala, ale jeste nemam novy pas. V dubnu bych chtela letet na Kubu, rezervovat letenku chci jiz v nejblizsich hodinach. Chtela bych vedet jestli pri rezervaci je nutny udej ohledne pasu, protoze si ho planuji zaridit pozdeji. Dekuji za odpoved. Rea

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, při rezervaci pas nutný není - číslo se závazně zadává až při odbavení.

Dobrý den, odlétáme 19.6 na Kanarske ostrovy.. Letime z Vídně a přesedame v Curychu,tam jsem si reservovala místa, ale pak dal z Curychu do Las Palmas mi to nejde.. Poradíte proč? Děkuji

před rokem

To je podle mne dáno tarifem swiss/edelweiss (možná někdo ví víc). Už jsem tak několikrát letěl (PRG-ZRH - Kanáry). U Swiss je místo zdarma (tj. PRG-ZRH a zpět) dané typem tarifu. U Edelweiss lze na jejich stránkách pomocí rezervačního kódu sehnat místo za cca 12 CHF a více nebo to lze řešit až při odbavení (web, přepážka na letišti). Já měl štěstí - bylo mi přiděleno místo u okna při odbavení 24 hod dopředu přes web i při cestě zpět na přepážce.

Avatar uživatele Heryna
Heryna

Ahoj, nevíte prosím někdo, jak to je u Edelweiss s vybíráním sedadel bez poplatku? Jde to po spuštění on-line check-inu? Máme dvě oddělené rezervace a rádi bychom seděli spolu.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, u odbavení zdarma.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu