Edelweiss Air

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

WK (IATA)
EDW (ICAO)
Švýcarsko
Od 19. 10. 1995

Odnož společnosti Swiss pro dovolenkové lety, Edelweiss Air, se specializuje na lety z Curychu do letních a turistických destinací v Evropě i po celém světě. Jedná se o relativně malou aerolinku provozující jen 11 letadel typu Airbus A320 a A330.

Název společnosti „Edelweiss“ je odvozen od švýcarské národní květiny protěže (německy Edelweiss), kterou mají všechna letadla vyobrazenou i na směrovce.


Letenky

Pravidelné lety míří ze základny v Curychu především do Středomoří, na Kanáry a do turistických lokalit ve světě (San Diego, Mauricius, Dominikánská republika, Thajsko, apod.). Edelweiss Air úzce spolupracují s mateřským Swissem i dalšími aerolinkami ze Star Alliance, můžeme se s nimi setkat i pod kódy těchto společností.

Letenky obecně nepatří k nejlevnějším a pro české cestovatele obvykle nepředstavují žádnou výhodnou nabídku.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Edelweiss zůstávají jednou z posledních leteckých společností, která obsahuje 23 kg odbavené zavazadlo již v ceně základního tarifu.

Příruční bagáž se musí vejít do rozměrů 55 x 40 x 20 cm a 8 kg. Navíc si můžete vzít menší tašku velikosti 40 x 30 x 10 cm.


Odbavení

Letištní odbavení je zdarma. Na letišti v Curychu se můžete odbavit kdykoli od 5:00 do 21:45, maximálně však 23 hodin před odletem. Na ostatních letištích pak přepážky otevírají 2–3 hodiny před cestou.

Online check-in je možno provést 23 hodin před odletem.


Služby během letu

Občerstvení a na delších trasách i výběr ze dvou teplých jídel dostanete zdarma.

V letadlech Airbus A330/A340 můžete zadarmo sledovat filmy či poslouchat hudbu v obrazovkách zabudovaných v každé sedačce.

Výběr místa v letadle můžete provést kdykoli od nákupu letenky až po 4 dny před odletem. Místa na kratších letech se zpoplatňují 11 €, na delších pak 27 €. Sedačku si můžete zdarma vybrat při online check-in.


Logo Edelweiss Air

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače