Edelweiss Air

O aerolince

Odnož společnosti Swiss pro dovolenkové lety, Edelweiss Air, se specializuje na lety z Curychu do letních a turistických destinací v Evropě i po celém světě. Jedná se o relativně malou aerolinku provozující jen 11 letadel typu Airbus A320, A330 a A340.

Název společnosti „Edelweiss“ je odvozen od švýcarské národní květiny protěže (německy Edelweiss), kterou mají všechna letadla vyobrazenou i na směrovce.

Logo Edelweiss Air
IATA Kód
WK
Letecká aliance
-
Země původu
Švýcarsko
Datum vzniku
19. 10. 1995

Letenky

Pravidelné lety míří ze základny v Curychu především do Středomoří, na Kanáry a do turistických lokalit ve světě (San Diego, Mauricius, Dominikánská republika, Thajsko, apod.). Edelweiss Air úzce spolupracují s mateřským Swissem i dalšími aerolinkami ze Star Alliance, můžeme se s nimi setkat i pod kódy těchto společností. 

Letenky obecně nepatří k nejlevnějším a pro české cestovatele obvykle nepředstavují žádnou výhodnou nabídku.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Edelweiss zůstávají jednou z posledních leteckých společností, která obsahuje 23 kg odbavené zavazadlo již v ceně základního tarifu. 

Příruční bagáž se musí vejít do rozměrů 55 x 40 x 20 cm a 8 kg. Navíc si můžete vzít menší tašku velikosti 40 x 30 x 10 cm.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma. Na letišti v Curychu se můžete odbavit kdykoli od 5:00 do 21:45, maximálně však 23 hodin před odletem. Na ostatních letištích pak přepážky otevírají 2–3 hodiny před cestou.

Online check-in je možno provést 23 hodin před odletem.

Služby během letu

Občerstvení a na delších trasách i výběr ze dvou teplých jídel dostanete zdarma. Alkoholické nápoje jsou za poplatek.

V letadlech Airbus A330/A340 můžete zadarmo sledovat filmy či poslouchat hudbu v obrazovkách zabudovaných v každé sedačce.

Výběr místa v letadle můžete provést kdykoli od nákupu letenky až po 4 dny před odletem. Místa na kratších letech se zpoplatňují 11 €, na delších pak 27 €. Sedačku si můžete zdarma vybrat při online check-in.

naposledy aktualizováno 31. 07. 2018
Navrhni úpravu

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Rea
před 3 lety

Dobry den, pred 2 mesici jsem se vdala, ale jeste nemam novy pas. V dubnu bych chtela letet na Kubu, rezervovat letenku chci jiz v nejblizsich hodinach. Chtela bych vedet jestli pri rezervaci je nutny udej ohledne pasu, protoze si ho planuji zaridit pozdeji. Dekuji za odpoved. Rea

Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, při rezervaci pas nutný není - číslo se závazně zadává až při odbavení.

Avatar uživatele
Hana
před 3 lety

Dobrý den, odlétáme 19.6 na Kanarske ostrovy.. Letime z Vídně a přesedame v Curychu,tam jsem si reservovala místa, ale pak dal z Curychu do Las Palmas mi to nejde.. Poradíte proč? Děkuji

Avatar uživatele
steve
před 3 lety

To je podle mne dáno tarifem swiss/edelweiss (možná někdo ví víc). Už jsem tak několikrát letěl (PRG-ZRH - Kanáry). U Swiss je místo zdarma (tj. PRG-ZRH a zpět) dané typem tarifu. U Edelweiss lze na jejich stránkách pomocí rezervačního kódu sehnat místo za cca 12 CHF a více nebo to lze řešit až při odbavení (web, přepážka na letišti). Já měl štěstí - bylo mi přiděleno místo u okna při odbavení 24 hod dopředu přes web i při cestě zpět na přepážce.

Avatar uživatele Heryna
Heryna
před 4 lety

Ahoj, nevíte prosím někdo, jak to je u Edelweiss s vybíráním sedadel bez poplatku? Jde to po spuštění on-line check-inu? Máme dvě oddělené rezervace a rádi bychom seděli spolu.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

Ano, u odbavení zdarma.