Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Swiss International Air Lines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Swiss International Air Lines

Swiss International Air Lines, běžně označované jako Swiss, jsou vlajkovým dopravcem Švýcarska a členem skupiny Lufthansa. Hlavní základnu má společnost v Curychu, jednu další menší pak v Ženevě. Aerolinka je přímým nástupcem zkrachovalé společnosti Swissair, v současnosti patří ke společnostem nabízejícím nejlepší poměr cena/výkon díky široké síti destinací i frekvencí.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Chcete-li letět pouze se Swissem na evropských linkách, vždy nejlevnější cenu najdete na webu swiss.com. Swiss nejčastěji využijete na trasách do jižní a západní Evropy, rozsáhlou síť má také na Balkáně.

Swiss provozuje mnoho dálkových linek na všechny kontinenty vyjma Austrálie.

Z Prahy se přímými lety dostanete do Curychu a Ženevy, kam se stabilně ceny letenek pohybují při odletu z Prahy na nejnižší úrovni. Zatímco do Ženevy lze sehnat zpáteční letenka i pod 3.000 Kč, lety do Curychu jsou dražší a těžko se dostaneme pod 4.500 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm do 8 kg plus jedno menší osobní (40 x 30 x 10 cm) je na letech Swissu vždy zdarma.

V nejnižším tarifu „Light“ není na linkách po Evropě v ceně odbavené zavazadlo. To si můžete dokoupit online za 420 Kč, na letišti byste zaplatili 815 Kč. Na dálkových trasách do Asie, Afriky, Latinské Ameriky a Austrálie je zavazadlo do 23 kg vždy zdarma včetně evropských návazných letů. Naopak trasy do Severní Ameriky už v tarifu "Light" zavazadlo neobsahují. Stojí vždy 50 € v jednom směru.

Sportovní vybavení se přepravuje za poplatek 50–100 € dle délky letu.

Zvířata můžete přepravovat rovněž za 50–100 €.

Odbavení

Letištní odbavení začíná většinou 2–3 hodiny před odletem a je zdarma pro všechny pasažéry.

Online check-in můžete provést 23 hodin před odletem, palubní vstupenky buď vytisknete, nebo si necháte zaslat na mobilní telefon a na letišti jednoduše naskenovat palubní vstupenku.

Pro urychlení odbavení přes mobil si můžete stáhnout aplikaci Swiss.

Služby během letu

Na všech linkách Swissu dostanete zdarma drobné občerstvení a jako pozornost malou stylizovanou čokoládu s logem Swiss. Na dlouhých linkách mimo Evropu se servíruje teplé jídlo.

V dálkových spojích rovněž můžete využít systému palubní zábavy prostřednictvím obrazovek u každé sedačky.

Wifi, přijímání a odesílání sms zpráv můžete využívat v letounech Boeing 777. Poplatky se řídí vaším mobilním operátorem.

35 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím o sdělení jakým způsobem si online připlatím u light letu do Ženevy dne 9.7.2019 další zavazadlo.

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Na webu Swiss (https://www.swiss.com/ca/en) se přihlašte v kolonce "Check-in / Retrieve booking", kde by měla být možnost dokoupení zavazadla.

Dobrý den, mám dotaz týkající se zavazadel.. Letime z Vídně do Curych s Helvetic a ta má na stránkách psáno s sebou příruční zavazadlo do 5kg a pak dale letíme do LPA s Edelweiss a ty mají psáno 8kg..Můj dotaz,jak těžké si tedy mohu vzít příruční zavazadlo a připočítává se k tomu i váha kabelky? Moc děkuji za odpověď

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, i na lince z Vídně budou platit podmínky Swissu, jelikož Helvetic létá právě pro Swiss, tedy 8 kg.

před měs

Děkuji a připočítává se k tomu i ta kabela? A jsou nějaké dané maximální rozměry pro tu tašku?

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano, hmotnost platí celkem pro všechna příruční zavazadla, ale popravdě není příliš často kontrolována. Jde hlavně o rozměry. Druhé zavazadlo (kabelka) má mít velikost 40x30x10 cm.

Dobrý den,letíme z Vídně přes Curych na Gran Canaria,u Swiss air jsem vyčetla že do letadla si mohu vzit 8kg a do zavazadlového prostoru 23kg ale na cestovní kanceláři mi řekli že do letadla mohu mít 6kg a do zavazadlového prostoru 20kg a rozměry jsem se nedozvěděla vůbec..A mohu mít ještě k příručnímu zavazadlu tašku nebo kabelku,pokud ano jak velkou? Poradíte vy,prosím? Prědem moc děkuji

před 2 měs
David Eiselt

Dobrý den, platí přepravní podmínky letecké společnosti, nikoliv cestovní kanceláře.

před 2 měs

Děkuji za odpověď a ještě se zeptám,váha a velikost zavazadel asi také závisí na typu letenky tedy třídy je to tak? Předpokládám že budeme mít economy,tím pádem tedy platí těch a 8kg a 23kg ? U čísla letu máme napsáno že je odbavované zavazadlo v ceně.. Nechápu z čeho cestovní kancelář vychází ..Proto se ptám raději Vás..A ještě mám jednu otázku jestli pujde u našeho letu check-in ? a pokud ano,lze ho udělat jen přes aplikaci swiss?Díky

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano, platí 8kg + 23kg. Pokud máte veškeré údaje o letence, online check-in jde i přes normální webové stránky aerolinky, nemusíte mít žádnou mobilní aplikaci.

Přidat odpověď
před 2 měs

dobry vecer,poletim poprve....Praha-SriLanka...na palubu muzu tedy jeste mit batoh o vaze az 8kg?plus kabelku? a co rozhodne nebrat do prirucniho zavazadla na palubu a co nemit v kufru?!(powerbanka ,nabijecka atd.)dekuju Martina

před 3 měs
David Eiselt

Do příručního neberte ostré předměty, zbraně a tekutiny nad 100ml obsahu. Do odbaveného nedávejte elektroniku, cenné věci ani powerbanku.

před 3 měs

dekuju

Přidat odpověď
před 3 měs

chápu to tak, že při dálkovém letu ( Praha- Havana ) jedno zavazadlo 23 kg + příruční zavazadlo 8 kg?

před 4 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano, do Havany je odbavené zavazadlo do 23 kg v ceně.

Přidat odpověď
před 4 měs
lma

Swiss na dálkovky rozhodně nedoporučuji - economy!

Proletěno Curych-Bangkok a Tokyo - Curych.

Místo na nohy opravdu žalostné. Jídlo podprůměrné - roznesou vám sice menu,kde inzerují výběr ze dvou chodů,ale když sedíte vzadu,tak dostanete co zbyde. Hlavně linka z Tokya do Curychu byla katastrofa,létá to starý A 340,zabávní systém hrozný navrch byl nahozen po třech hodinách od vzlétnutí a každou chvilku se sekal. Jídlo strašné na bezmála 13-hodinový let nejdříve nějaké makaróny a mletým masem jako oběd a na večeři nějaký naprosto nepoživatelný zeleninový nákyp(to už nebylo ani pečivo). Jedině výběr alko/nealko nápojů byl OK.

Za mě tedy tragédie Swiss u mě zatím nejhorší co se dálkovek týče(to i Air Asia X má více prostoru pro nohy!).

Odpovědět
před 4 měs

mohu poprosit o radu, máte-li někdo zkušenost ? Přehození jména a příjmení - lze? a bez poplatku? Osoba zůstává stejná.

Děkuji

před 8 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

No, záleží na konkrétní aerolince, situaci, destinaci... U Swissu konkrétně nevím, jaké mají postupy, ale obecně to problém nebývá.

Přidat odpověď
před 8 měs

Platí se u Swiss odbavení na letišti? Mám pouze příruční zavazadlo a economy letenku z Ženevy do Prahy. Nevím, jestli se dostanu kvůli roamingu 23hodin předem na internet kvůli on-line odbavení. Děkuji

před 9 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Zkuste se podívat zhruba o deset řádků výše.

před 9 měs

To jsem samozřejmě četl, ale tam se píše o jakémsi tarifu “Light”. Podle vašeho komentáře už chápu “Light” jako “Economy”. Dle informací při koupi na Letušce bych měl mít jedno zavazadlo 8kg zdarma k letence. Ovšem sem se už nedočetl a ani nedovolal zda je zdarma pouze při on-line odbavení nebo i pro odbavení na letišti.

před 9 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

V sekci odbavení se píše ale toto: "Letištní odbavení začíná většinou 2–3 hodiny před odletem a je zdarma pro všechny pasažéry" ;) Poplatky za odbavení jsou něco jiného než poplatky za zavazadla. Za odbavení (vytisknutí palubní vstupenky) na letišti se platí jen u malého počtu aerolinek (Ryanair, Wizz Air, UIA, apod.)

před 9 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Můj ty smutku a zarmutku!! Myslite ,ze je rozdíl v zavazadlech mezi on-line odbavenim versus odbavenim na přepážce?? Mužu vás ujistit ze není a nikdy jsem o tom ani neslyšel.

před 9 měs

No právě kamarád nedávno letěl do Amsterdamu s tuším že Ryanair a říkal, že kdyby dělal check in s kabinovým zavazadlem na letišti, tak by platil poplatek. Takže když se nechám odbavit pouze s kabinovým zavazadlem na letišti, tak poplatek nebudu platit?

před 9 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 563 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-07T11:47:59+01:00)

Rynair je low cost, Swiss normální, klasická aerolinka. Jablka a hrušky. Ne, nebudete platit nic.

před 9 měs

Super, díky za odpovědi.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý večer, zajímalo by nás ...kdo a jak se přidělují sedadla do letadla ????? Máme velice špatnou zkušenost i když jsem prosil o pomoc. děkuji za odpověď

před 9 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Buď si můžete sedadla koupit při rezervaci, jinak jakmile se otevře o online check in den před odletem si můžete vybrat z toho co zbylo.

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj a diky za skvelu nabidku! Mam len jednu dodatocnu otazku, tusite preco su lety Ho Chi Minh-Phu Quoc v lednu 2019 3-krat drazsi nez v inych mesicich? je to neaktualni letovy rad nebo to tolik proste stoji? V prosinci su ceny kolem 60 eur za spatecnou letenku, v lednu uz cca 200 eur. Cekat na lepsi letenky nebo ne? Diky vopred!

před 12 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Ho chi Minh-Phu Quoc u Swiss? :) To asi nee, hledejte především na Vietjetair (tam ale ještě nejsou vypsány) - zpáteční letenky kolem 30-40 USD i s kufrem.

před 12 měs

Ahoj, ano myslel som tieto lokalne spolocnsti len som dal komentár k zlej téme. Zatial mi na kiwi vyhodilo práve len Vietnam Airlines a VietJetair a za cca 200 eur. Tak moje otazka je smerovana spis tym smerem, jestli i pocas ledna sú letenky taky cca 30-40 eur a nejsou jen vypsane nebo ne? Diky

před 12 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

No právě u Vietjetair nebo Jetstar Pacific zatím vůbec nejsou letenky na leden vypsané. Rozhodně bych hlídal přímo weby těchto dvou aerolinek a nakoupil rovnou tam. Určitě nekupovat přes Kiwi, kde zaplatíte výrazně víc.

před 12 měs

OK, moc diky!

Přidat odpověď
před 12 měs

Kolik se platí u Swiss za nadváhu - např. dalších 23 kg do Whitehorse ?

před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu