Průvodce letištěm

Letiště Curych

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Curych

Největší švýcarské letiště je domovem pro leteckou společnost Swiss, která se řadí mezi nejvýznamnější v Evropě. Nachází se zde jedna z nejlepších vyhlídkových teras na světě a celkově je curyšské letiště pasažéry hodnoceno velmi kladně.

Centrum Curychu je vzdáleno necelých 11 km a letiště je otevřeno 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
510 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
23:45
aktuální čas

Letenky

Přímé lety operují z Prahy a Vídně. Vzhledem k faktické absenci výrazného počtu nízkonákladových společností v Curychu se ceny pohybují na vyšší úrovni než do podobně velkých měst v Evropě a začínají na 4.000 Kč 4.500 Kč . Ideální čas na rezervaci letenek je do jednoho měsíce před odletem.

Doba letu do Curychu činí z Prahy asi hodinu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Curychu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Oficiálně zde najdete tři terminály. Terminály A a B jsou lokalizovány v jediné rozsáhlé budově a dá se mezi nimi projít snadno a rychle pěšky. Terminál E, určený primárně pro dálkové lety, je přístupný pouze pasažérům a s ostatními spojený automatickým podzemním vláčkem, který je zdarma a jezdí zhruba každé 3–4 minuty.

Čas na přestup: 45 minut

Při delším přestupu můžete využít komentované prohlídky zázemí letiště, které začínají v informačním centru na vyhlídkové terase. Rezervace dopředu není nutná a jedna prohlídka stojí 8 CHF.

Doprava z/na letiště

Do centra Curychu

Cena do centra Curychu je pro všechny módy dopravy shodná: 6,60 CHF / 165 Kč a 13,20 CHF / 330 Kč za celodenní jízdné.

Zdaleka nejrychleji se do města dostanete vlakem. Nádraží se nachází v centrální části terminálu, intervaly činí 5–10 minut a na hlavní nádraží vás městská železnice doveze za 10 minut. Vlaky jezdí od 4:30 do 0:45.

Pokud cestujete do severního Curychu, bude pro vás nejvýhodnější využít tramvajové linky číslo 10 a 12. První z nich jezdí až do centra, cesta zabere oproti vlaku zhruba trojnásobnou dobu.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do okolních obcí a hotelů

Na letišti se nachází i regionální autobusové nádraží, odkud jezdí autobusy v maximálních intervalech 120 minut do všech okolních obcí, na letišti zastavují autobusové linky: E, 510, 520, 521, 524, 530, 531, 731, 732, 733, 734, 735, 736, 737, 759, 765 a 768.

Pro cesty do okolních významných hotelů vám pomůže informační leták letiště.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 2 hodiny.

Zavazadla je možné uložit v úschovně v parkovacím domě číslo 2. Otevřeno je nonstop a za jeden den zaplatíte 8–12 CHF dle velikosti.

Můžete využít sprchy, které jsou provozu rovněž nonstop, a zaplatíte 15 CHF. Jedny jsou umístěny poblíž úschovny zavazadel a druhé v tranzitní zóně „D“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jak se aktivuje wifi na letišti? Prošel jsem registraci a vyplnil vše... Žádná SMS s aktivačním kódem nepřišla... Takže? Kde je chyba.... Je jiná možnost jak to obejít? Někde jsem četl že se podobně dá wifi aktivovat boarding passem ale to netuším vůbec... Hlavně to odeslání formuláře jsem nezkoušel sám... Nikomu prostě žádná SMS nepřišla a to jsme měl každý jiného operátora.... Ne že by to bylo nějak extrémně potřeba.... Ale zamrzí

před rokem
David Eiselt

Po letišti mají být BP skenery, které ti dají přístupové heslo k wifi, viz https://www.zurich-airport.com/p...t-und-wifi

Projela jsem nabídku letiště na komentované prohlídky (oficiální stranky). Všechny v nabídce jsou zpoplatnene a je nutné je dopředu objednat některé až šest týdnů dopředu a při rezervaci online zaplatit dopředu. I když se na stránce hovoří o spontánním rozhodnutí pri prohlidce pro jednotlivce a rodiny neni tomu tak a vetsina termínů je obsazená. Co jsem tedy přehlédla?

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 406 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-04-02T16:02:11+02:00)

Vždyť to tam máte všechno krásně popsáno - "Guided airport tour for families & individuals" - "While they’re on observation deck B, families or individuals can decide on the spur of the moment to go on a guided airport tour. Deadline for bookings: You can book a tour spontaneously up to 30 minutes beforehand. You can purchase tickets at the tour desk on observation deck B."

Já si myslím, že o moc jasněji to napsat nelze....

Navíc všechny podstatné informace máte i tady výše v češtině, snad jen teda, že nestojí 8 CHF, ale 20 CHF/osoba + 5 CHF vstupné na observation deck.

před rokem

Dobry den,chci se zeptat,budu cestovat s 1,5 roku starym ditetem,kocarek mi pri vstupu do letadla daji do zavazadloveho prostoru-pri priletu na letiste Curych je dlouha cesta pesky k zavazadlum? Nebo existuje nejaka moznost zapujceni kocarku pro dite od letadla k zavazadlum?

Přidat odpověď
před 5 měs

dobry den, v záři letíme pres Zurych do Valencie. Na přestup máme jednu hodinu. Dá se to v tomto čase zvládnout ? Oba lety jsou se společnosti Swiss. Pri zpoždění letu počká letadlo? Dekuji

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud jsou lety na jedné letence, pak se o vás aerolinka musí v případě zpoždění a uletění návazného spoje postarat, tj. poslat nejbližším možným spojem. Pokud zpoždění nebude, hodina je v pohodě stihnutelná.

Otázka - máme na letišti pět hodin času a chci se podívat do města nejlépe Altstadt. Sebou mám 8 žáků 17-19.let. Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji. Děkuji

před rokem
David Eiselt

Jak je psáno výše Marcelo, každých 5–10 minut jede vlak do centra města. Doba jízdy činí 10 minut a zpáteční=celodenní lístek koupíte za 13,20 franků.

před rokem
cali

A ten lístek platí i na plavbu po jezeře. Při jednom stopoveru jsem tam kroužil jak ponorka U-99, abych zabil čas a trochu se prospal na čerstvém vzduchu.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu