Letiště Curych

Zurich Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

ZRH (IATA)
LSZH (ICAO)
Švýcarsko

Největší švýcarské letiště je domovem pro leteckou společnost Swiss, která se řadí mezi nejvýznamnější v Evropě. Nachází se zde jedna z nejlepších vyhlídkových teras na světě a celkově je curyšské letiště pasažéry hodnoceno velmi kladně.

Centrum Curychu je vzdáleno necelých 11 km a letiště je otevřeno 24 hodin.

 


Letenky

Přímé lety operují z Prahy a Vídně. Vzhledem k faktické absenci výrazného počtu nízkonákladových společností v Curychu se ceny pohybují na vyšší úrovni než do podobně velkých měst v Evropě a začínají na 4.000 Kč 4.500 Kč . Ideální čas na rezervaci letenek je do jednoho měsíce před odletem.

Doba letu do Curychu činí z Prahy asi hodinu.

Vyhledat letenky


Přestup

Oficiálně zde najdete tři terminály. Terminály A a B jsou lokalizovány v jediné rozsáhlé budově a dá se mezi nimi projít snadno a rychle pěšky. Terminál E, určený primárně pro dálkové lety, je přístupný pouze pasažérům a s ostatními spojený automatickým podzemním vláčkem, který je zdarma a jezdí zhruba každé 3–4 minuty.

Čas na přestup: 45 minut

Při delším přestupu můžete využít komentované prohlídky zázemí letiště, které začínají v informačním centru na vyhlídkové terase. Rezervace dopředu není nutná a jedna prohlídka stojí 8 CHF.


Doprava z/na letiště

Do centra Curychu

Cena do centra Curychu je pro všechny módy dopravy shodná: 6,60 CHF / 165 Kč a 13,20 CHF / 330 Kč za celodenní jízdné.

Zdaleka nejrychleji se do města dostanete vlakem. Nádraží se nachází v centrální části terminálu, intervaly činí 5–10 minut a na hlavní nádraží vás městská železnice doveze za 10 minut. Vlaky jezdí od 4:30 do 0:45.

Pokud cestujete do severního Curychu, bude pro vás nejvýhodnější využít tramvajové linky číslo 10 a 12. První z nich jezdí až do centra, cesta zabere oproti vlaku zhruba trojnásobnou dobu.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do okolních obcí a hotelů

Na letišti se nachází i regionální autobusové nádraží, odkud jezdí autobusy v maximálních intervalech 120 minut do všech okolních obcí, na letišti zastavují autobusové linky: E, 510, 520, 521, 524, 530, 531, 731, 732, 733, 734, 735, 736, 737, 759, 765 a 768.

Pro cesty do okolních významných hotelů vám pomůže informační leták letiště.


Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 2 hodiny.

Zavazadla je možné uložit v úschovně v parkovacím domě číslo 2. Otevřeno je nonstop a za jeden den zaplatíte 8–12 CHF dle velikosti.

Můžete využít sprchy, které jsou provozu rovněž nonstop, a zaplatíte 15 CHF. Jedny jsou umístěny poblíž úschovny zavazadel a druhé v tranzitní zóně „D“.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Švýcarska? Nastav si hlídače