Etihad Airways - Airbus A380

Etihad Airways

O aerolince

Letecká společnost Etihad Airways je národním dopravcem Spojených arabských emirátů se sídlem v Abu Dhabi. Jedná se prémiového dopravce s kvalitnějšími službami a i přesto, že není oficiálně ohodnocen, můžeme mluvit o 4* aerolince.

Etihad se podílí na vlastnictví i provozu aerolinek Alitalia, Jet Airways, Air Berlin, Niki, Air Serbia, Air Seychelles a Etihad Regional.

Logo Etihad Airways
IATA Kód
EY
Letecká aliance
-
Země původu
Spojené arabské emiráty
Datum vzniku
01. 11. 2003

Letenky

Nejlevnější letenky s Etihad Airways rezervujte standardně přes rezervační portály, a to ideálně 2–4 měsíce před odletem.

V současné době létá Etihad na nejbližší letiště v okolí ČR v Mnichově, Berlíně a Vídni. Z Prahy lze letět s přestupem v Berlíně v kooperaci s dopravcem Air Berlin.

Letenky budete kupovat převážně do jihovýchodní Asie – Thajsko, Malajsie, Indonésie, Srí Lanka, Maledivy a na africké Seychely.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je omezeno rozměry 50 x 40 x 25 cm a váhou 7 kg.

Odbavená zavazadla se řídí dle tarifu vaší letenky. Nejmenší limit je 23 kg. Konkrétní podmínky najdete v detailu vaší letenky během rezervace.

Odbavení

Odbavení na letišti je zdarma a dostupné 3 hodiny před odletem.

Online se můžete odbavit 2–39 hodin před letem a palubní vstupenku si vytisknout, případně nahrát do mobilu pomocí mobilní aplikace Etihad Airways.

Služby během letu

Občerstvení se během letu podává standardně dvakrát – teplé hlavní jídlo a snídaně či lehčí večeře v závislosti na době letu. Na výběr bývá z dvou nebo tří variant jídel. Alko i nealko nápoje jsou k dispozici v průběhu celého letu.

Zábavní palubní systém nabídne nejnovější filmy, seriály i hudební alba.

Ve všech letadlech typu Airbus A380, A330, Boeing 777 a vybraných Airbusech A320 se během letu můžete připojit k wi-fi prostřednictvím sítě Wi Fly. Ceny jsou následující:

  • 4,95 USD za 30 minut
  • 13,95 USD za 2 hodiny
  • 17,95 USD za 4 hodiny
  • 24,95 USD za 24 hodin.
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 08. 2018
Navrhni úpravu

26 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
před 8 dny

Mívá Etihad někdy nějaké akce na black friday?

 

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 dny
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
před 8 dny

Díky, tak jsem na to koukla a bohužel se to netýká prázdnin. Hledám první dva týdny v červenci na Phuket a pořád je to přes 18 tisíc. Myslíte, že to ještě půjde dolů?

Avatar uživatele
Petr
před 7 měs

Ahoj, předpokládám správně, když předpokládám :) máme let Mnichov-Abu Dhabi-Kuala Lumpur-Bali..zrušili nám poslední segment. Zbytek rezervace zůstal ( v Malajsii měly být 3 lety za den, ale letí jen jedno letadlo ráno)

Musí se o nás Etihad postarat že? Dát nás na let, se kterou společnosti Etihad spolupracuje popřípadě hodí jinak lety, tak abychom tam byli stejný den?

Napadlo mě, že druhy den po příletu do Kuala Lumpur letí ráno další letadlo. Kdybych nesouhlasil s tím, abychom byli den a přes noc ve městě, dá se s tím něco dělat?

Díky za zkušenosti

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 7 měs

Ve stejný den tam být nemusíte....klidně Vám nabídnou něco na druhý den a je na Vás, co s tím uděláte.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 7 měs

Z KL do DPS létají kromě Malaysia Airlines, se kterými předpokládám máte letět, momentálně jenom Air Asia a Malindo. Oboje jsou to low cost aerolinky, se kterými Etihad nespolupracuje, na jinou leteckou společnost vás tedy přehodit nemůžou. Hotel vám také nezaplatí. Etihad vám nabídne možnost refundu a nebo akceptovat změnu.

Avatar uživatele polacek61
polacek61
před 10 měs

nabízejí levně hotel až na dva dny při stopoveru (ukazuje mi to i 0$), bus do centra. Využil někdo? Taky mi poměnili lety, uvažuji o dnu. Nemá někdo email na call center? Připadně další postřehy?

stopover/hotely mail to support@etihadholidays.com

Avatar uživatele Miloš Machů
Miloš Machů
před rokem

Na 11/2021 jsem měl koupené letenky pro 8 lidí, vše na 1 rezervaci:

3.11. VIE - AUH

4.11. AUH - SEZ

15.11. SEZ - AUH - VIE

Dnes přišlo info o zrušení a následném automatickém přebookování na jiné dny (vždy +1 den), ale došlo k úplnému zrušení letu AUH - VIE.

Zároveň je v každém mailu o zrušení:

You can save your trip for later with Etihad Credit and use the value of your flight towards your next break. We’ll reward you with up to US $400 bonus credit and up to 5,000 Etihad Guest Miles.

Jak to vlastně funguje? 400$ za každého cestujícího na každý segment? Nebo 400$ na rezervaci?

Teď rozmýšlíme co s tím, protože někdo by to nejraději z osobních či pracovních důvodů zrušil, já bych raději si nechal třeba vyplatit peníze v kreditech, pokud k tomu bude nějaká přirážka navíc, ale zase si nemůžu dovolit ty lidi vyplácet extra. Někdo nějaký nápad na řešení?

Avatar uživatele
Aralk
před rokem

Přidávám se k dotazu. Dnes mi došel email o zrušení 3 letů z letenky a jeden let ponechán se změnou (+1 den).

fridgy
před rokem

Ano, Etihad přidává v kreditech až 400 USD. Záleží zda byly letenky v business class a jak daleko. Mají tabulku na Etihadhub.com kde si spočítáte kolik vám přidají kreditu :) pro business class se to vyplatí, pro economy spíš ne.

Avatar uživatele Miloš Machů
Miloš Machů
před rokem

Díky, tak to opravdu asi nemá moc smysl.

Avatar uživatele
Tomáš Košťál
před 2 lety

Ahoj letěli jsem s přítelkyní s Ethiad v lednu 2020 (PRG - KUALA LUMPUR) a vše bylo v pohodě. Jídlo a servis personálu byl super. Letěli jsme eco třídou a málo místa na nohy je ve všech letadlech stejně (my letěli dreamlinerem). Cestou zpět jsme se vraceli v době největšího COVid šílenství 19 března. O jeden den nám odložili let přes Abu Dhabi, společnost nám zaplatila super hotel včetně jídla a navíc jsem dostali 300 euro každý slevu na další let (jistě využijeme). No a protože, nám české aerolinky zrušili poslední let z Dusseldorfu do Prahy museli jsem jet vlakem na ČR hranice a cesta Deutsche bahn nás stála 7.000 Kč a to Ethiad také zaplatil sice se 4 měsíčním zpožděním ale to nám asi nevadí. Takže za za nás Ethiad ANO.

Nuny
před 2 lety

Zaplatit za 2 jízdenky vlakem z Düsseldorfu na české hranice 7000 Kč, to vás u pokladny pěkně natáhli.

Avatar uživatele
cali
před 2 lety

Etihad zřejmě zoufale potřebuje cash a tak prodává pro členy Etihad Guest cestovní vouchery od 250,- USD, kde vám přidá 50% hodnoty. Ty jsou možné využít 2 roky od 1.8.2020.

Zdánlivě fajn akce, ale prodej jen telefonicky a víme, jak na to Etihad byl již před Covid-19;-)

https://1url.cz/SzFY2

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 4 lety

S Etihadem to jde pekne z kopce... https://youtu.be/g63PwMzQ_fY

Avatar uživatele
Martin _53
před 4 lety

Ahoj) Znáte někdo ceny u Etihadu na WI-FLY...dočetl jsem se jen že jsou docela drahé a je

případně i nějaká jiná možnost připojení během letu...

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, doplněno výše, díky za upozornění :)

Avatar uživatele
Martin _53
před 4 lety

Jsem zvědavej co mě čeká-recenze na Skytraxu jsou děsivé:))))))))

Kryštof Hájek
před 4 lety

To je zvláštní, Etihad patřila vždycky mezi nejlepší aerolinky. Ale ono je stejně jedno. Recenze nejsou téměř vůbec vypovídající a co si budeme povídat, dneska je v economy všechno velmi velmi podobné.

Avatar uživatele
Martin _53
před 4 lety

Souhlas))

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

Skytrax je netransparentní fraška. Důvod negativních recenzí Etihadu je nejspíš tento:

https://skift.com/2014/06/09/eti...gs-system/

Něco o Skytraxu: https://www.paddleyourownkanoo.c...dnt-trust/

Avatar uživatele
Martin _53
před 4 lety

Beru to s rezervou ale na každém je pravdy trošku)...zajímavé čtení...díky))

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

Přesně tak, je třeba to brát z rezervou, určitou výpovědní hodnotu Skytrax má a je fakt, že Etihad je ve finančních problémech a poměrně dost osekává náklady. Ale nemyslím si, že by Tě mělo čekat něco děsivého.

Avatar uživatele
Martin _53
před 4 lety

Beru s nadsázkou))) nemám obavu - jen si to tak pročítám co a jak... u mě dovolená začíná výběrem leteckých společností a tranzitních měst)) a zaujalo mě jak je na nich na Skytraxu docela pliváno...

Avatar uživatele
Jakub S
před 4 lety

Za mě Etihad subjektivně lepší než Turkish (pravda je, že Turkish mám naposled před třemi lety - za tři týdny bude aktuálnější). Každopádně letos A330, nová 777 a 787 super i co se místa na nohy týče. Stará 777 stála teda za starou belu, ale každopádně výborný in flight service, jídlo skvělý, chlast ušel, IFE (y) a personál na úrovni. Jediný negativum je přestup v AUH (zima, blbě se sedí, noční 5h layover, z/do BKK i z DUS a do MXP jsme jeli k letadlu busem ... )

Avatar uživatele
Martin _53
před 4 lety

Tam budu mít 20h))) city tour to jistí nebo vlastně Ferarri a Aqua park...a pak zahnat nudu na wifině))