O aerolince Emirates

Letecká společnost Emirates patří mezi největší aerolinky světa a vlastní největší flotilu letadel Boeing 777 a Airbus A380. Svou základnu provozuje na mezinárodním letišti v Dubaji (Terminál 3) ve Spojených arabských emirátech.

V roce 2016 se staly Emirates nejlepší aerolinkou dle hodnocení SKYTRAX. Stále jsou však ve stejném žebříčku vedeny „pouze” jako 4* aerolinky.

Emirates se snaží nalákat svými propracovanými reklamními kampaněmi k „luxusu v oblacích v ekonomické třídě”. Toto je pouze reklamní tah a vnímání Emirates jako luxusních aerolinek plyne spíše z nedostatečného srovnání cestovatelů s jinými aerolinkami. Od roku 2016 zrušila letecká společnost všechny benefity v podobě výběru sedadel zdarma, váhového limitu 30 kg i transferového voucheru na občerstvení.

🟧 Při letu s Emirates byl vyžadován PCR test i při přestupu. Od této podmínky upustila a nyní je vyžadován jen tehdy, vyžaduje-li ho cílová destinace.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Levné letenky s Emirates můžete zakoupit napříč všemi rezervačními portály, ideálně však 2–4 měsíce před odletem.

Ceny letenek bývají v průměru o 2.000–5.000 Kč vyšší než u svých konkurentů. Navíc bývá komfort z cesty snížen z důvodu nočních přestupů na letišti Dubaj (DXB), kam z Prahy přiletíte krátce po půlnoci a první lety dále z Dubaje odlétají nejdříve o 3 hodiny později, spíše 4–7 hodin.

S Fly Emirates můžete letět do všech hlavních měst v jihovýchodní Asii jako je Bangkok, Phuket, Kuala Lumpur, Singapur či Denpasar, stejně tak jako do Austrálie, na Seychely, Maledivy atd.

Ceny letenek, které lze považovat za výhodné:

 • Praha – Dubaj za 9.000 Kč,
 • Praha – Bangkok za 13.500 Kč,
 • Praha – Bali za 17.000 Kč,
 • Praha – Sydney za 25.000 Kč.

Před nákupem vždy zvažte cenu, aerolinku a celkovou délku letu.

Obrovskou výhodou je však možnost si naplánování bezplatný stop–over v Dubaji. Například během cesty do Thajska strávíte 2 nebo 3 dny v Emirátech. Vyhledejte si letenku jako Praha –Dubaj, Dubaj – Bangkok a Bangkok – Praha v našem vyhledávači přes volbu „jiný návrat”.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo můžete přepravovat zdarma při dodržení maximální váhy 7 kg a rozměru 55 x 38 x 20 cm. Každý cestující může mít pouze 1 kus.

Zapsaná zavazadla se přepravují zdarma a jejich celková váha se určuje dle zvoleného tarifu. V rámci nejlevnějšího tarifu Special máte nárok na 15 kg, u standardní Saver 20 kg a pokud cestujete na flexibilní letenku tak až 30 kg. Tyto limity platí pro letenky zakoupené po 4.2.2019.

Sportovní vybavení jako surf, lyže nebo golfový vak je přepravováno zdarma. Podmínkou je stále váhové omezení 30 kg.

Odbavení

Check-in na letišti je zdarma a je k dispozici standardně 3 hodiny před odletem. Doporučuje se dostavit k přepážce nejpozději 90 minut před odletem.

Online odbavení na webu nebo v mobilní aplikaci je dostupné 48 hodin až 90 minut před letem.

Věrnostní program Skywards

Nemusíte létat 3krát ročně s Emirates, aby se vám vyplatilo si zdarma založit účet ve věrnostním programu. Za proletěné letenky získáváte body (= míle), které později uplatníte pro letenky zdarma, upgrade do byznys třídy či získání vyššího statusu v programu.

Registrujte se na adrese Emirates a své číslo předložte u každé své rezervace.

Již za jednu zpáteční letenku byste měli dosáhnout na letenku zdarma s easyJet, který je partnerem tohoto programu.

Služby během letu

Občerstvení je nabízeno zdarma a zpravidla bývá na výběr ze 2–3 druhů teplých jídel. Porce jsou chutné a zasytí. Pití, včetně alkoholických nápojů, je dostupné po celou dobu letu – neostýchejte se optat a dodržujte u dálkových letů pitný režim. S alkoholem opatrně, ať nerušíte spolucestující.

O zábavu se postará nejlepší zábavní palubní systém zvaný „ICE”. V nabídce jsou desítky filmů včetně těch, které se právě dostávají do českých kin, a spousta seriálů či hudebních alb.

Wifi připojení k internetu během letu je taktéž dostupné zdarma. Limit je 20 Mb, na jehož vyčerpání máte 2 hodiny. Ten lze poté navýšit na 500 Mb pouze za 15,99 $, případně jen na 150 Mb za 9,99 $.

Vybrané recenze aerolinky od cestovatelů

Níže uvedené benefity jsou od prosince 2016 zrušeny. Emirates tak klesá na úroveň 3* aerolinek.

Při přestupu v Dubaji trvajícím více jak 4 hodiny máte nárok na voucher na občerstvení. Je možné ho uplatnit v několika restauracích, barech či kavárnách výměnou za plnohodnotné menu. Voucher obdržíte na check-in přepážce odletového letiště nebo transitní přepážce v Dubaji.

Před samotným odletem si můžete na stránkách www.emirates.com vybrat konkrétní sedadla k sezení i speciální jídla (bezlepková, mořské plody, ovocné plato, hindu, košér atd.) zdarma. Zadejte příjmení a šestipísmenný rezervační kód ve Správě existující rezervace.

46 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák
Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele Karel
Karel

Blíží se expirace mých 6700 bodů, které jsem od dávného letu nenavýšil.

Je krom Bejrůtu nějaká jiná možnost, jak je využít, někomu převést, atd.?

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele Rosm
Rosm

Že by měli u Emirates bordel v rezervacích? Vypadá to tak:

https://www.emirates.com/jp/engl...-my-flight

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Michal

Qatar nabízí Status Match, uzávěrka ve středu

http://www.statusmatcher.com/report/60294

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele hhh
hhh

rezervace mezi 6. - 31. breznem jsou vsechny bez poplatku za zmenu data cesty.

Odpovědět
před rokem

Ahoj.

Včera nám přišel email z Emirates. Namísto zakoupeného letu s nimi (Emirates) nám změnili dopravce na Smartwings. A to na letu z Prahy do Dubaje (z Dubaje letíme dál do Saigonu). Nevíte, zda s tím něco nadělám? Třída se mi nemění, ale i tak jsem se těšil na služby v Emirates a Smartwings jich, myslím, bohužel nedosahují. Díky za jakoukoliv reakci.

Ondra

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Není to náhodou codeshare let původně operovaný FlyDubai? Takže by si stejně služby EK nedostal...

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Nebyl ten let náhodou operovaný Fly Dubai ?

před rokem
Avatar uživatele speedy7cz
speedy7cz
před rokem
Avatar uživatele
cali

To je jako letět na Maltu a ocitnout se na Baltu:-)

před rokem

Tak ano, ten jediný z těch 4 byl operovany flydubai. Kupoval jsem to na stránkách Emirates a tak jsem si toho vůbec nevšiml ;) A děkuji za odkaz!

před rokem

Já tedy nevím, co tam v economy čekáš za zázraky.

před rokem
fridgy

určitě větší zázraky než v SW, aspoň IFE...

Dobrý den, letíme nejnižší třídou do DXB se zavazadly 15kg a zajímalo by mě, zda pro 2 osoby mohu mít jeden kufr do 30kg. Některé společnosti to neakceptují, tak třeba Emirates ano? Děkuji za odezvu.

před rokem
fridgy

radši bych zavolal na call centrum Emirates :) podle mě toho měnili v poslední době více.. bůh ví jak to teď je.

Dobrý den,

Poprosim kdo ma zkusenost jak je to s vyberem sedadel?? Letenky zakoupeny na leden, zatim jde vyber sedadla jen dokoupit. Bude vyber tech 48 hodin pred zdarma?? Jsme 4 a radi by jsme sedeli nejak pospolu... dekuji

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, při online check-in 48 hodin před odletem si stále můžete vybrat místa zdarma.

Jestliže u programu Saver píšou k výběru sedadla zdrama - "si vyberou sedadlo po zpřístupnění odbavení", jaká je šance si vybrat sedadlo u okna?

Odpovědět
před rokem

Ahoj, máte někdo zkušenosti se Skywards? Kolik mil získám z Vídeň - Bangkok? Díky moc...

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos
niemandos

No řekl bych, že to záleží na tom, jakou třídu si koupíš. Když si to naklikáš na stránkách Emirates, tak je tam vidět, kolik mil ti to hodí. Ale maličko pochybuju, že ti k něčemu budou.

Přidat odpověď
před 2 lety

Máme objednaný let z Prahy na Zanzibar s přestupem v Dubaji. Praha-Dubaj s Emirates, Dubaj-Zanzibar s DlyDubai. Ne přestup je 2:40 hod. Jak je to s odbavením zavazadel? Když bude mít první let zpoždění, čeká se na něj?

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zavazadla při přestupu neřešíte, návazný let buď počká nebo budete přebookováni na nejbližší další let zdarma.

Přidat odpověď
před 3 lety

V létě koupila moje spolucestující zpáteční letenku Praha-Bangkok s Emirates s odletem 8.12.2018 a návratem 20.2.2019. Bohužel jsem musela na operaci a další mě čeká, požádala jsem tedy prodejce eSky o storno letenky. Dovolat se na eSky je téměř nemožné a přes mail se vždy dozvím jen to, že letenka je nevratna. Bylo mi doporučeno poslat na reklamační oddělení potvrzení od lékaře, to jsem udělala a po několika dnech mi opět přišel mail o nevratnosti letenky, o možnosti změnit datum odletu za poplatek,což nemohu udělat, protože léčení bude dlouhodobější a přesnou dobu nelze určit. Dále jsem byla vyrozuměna, že při stornu mám nárok jen na malou část z ceny letenky a že ho lze provést až pár dnů před odletem,což je nějak nelogické. A opět jsem se nedozvěděla ,zda by mohlo být na letence změněno jméno,aby ji mohl využít známý. Situaci řeším dva měsíce a nebere to konce. Co dál?

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 716 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-13T20:10:31+02:00)

Nic. Všechno podstatné jste se dozvěděla.

Přepsat letenku na někoho jiného nejde a pokud nemáte pojištění storna ze zdravotních důvodů, tak je nemožnost absolvovat let váš problém.

Letenku můžete stornovat a požádat o refundaci letištních tax, dostanete +- 1000 až 2000 zpět minus případný manipulační poplatek.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Jirka Charous

Ahoj,v prosinci letíme na Sri Lanku. Po tom co Emirates zrušili večerní linku do Dubaje, nám změnili let na odpolední linku. Z cca 2 hodinového přestupu v Dubaji na cestě tam i zpět,se nám stal přestup 10.hodinový a 20.hodinový. Chtěl bych se zeptat jaké máme možnosti. Myslíte že máme nárok na změnu letu i z Dubaje do Colomba a z Colomba do Dubaje? Chteli bychom mít co nejkratší přestup.Letenky sme kupovali přes cestujlevne.com (Student agency) a lety mame na jedné letence. Předem diky za jakoukoli odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, určitě reagujte na email, který vám došel (?) s onou změnou. Zkuste docílit změny letu i na Srí Lanku přesně s tímto odůvodněním. Měli by vyjít vstříc, jsou to přeci „Emirates“ :))

před 3 lety
Avatar uživatele
Jirka Charous

Email zatim žádný nedošel. Volal sem na linku student agency a tam mi řekli, že to budou řešit postupně a že mě budou kontaktovat. Každopádně díky za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jasně, ono těch lidí bude prostě víc. Ale jak říkám, tohle je podpásovka. Konečně se dalo letět pohodlně z Prahy bez noční dlouhých přestupů, tak ať se snaží :)

Alternativou by mohla být Air Arabia, tuším, že ceny by stále mohly být okolo 10 tisíc.

před 3 lety
Avatar uživatele
Jirka Charous
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-30T13:14:26+02:00)

Problém je že chceme letět před Vánoci a vracet se po novém roce.Nejlevněji to v době kdy sme letenky kupovali vychazelo právě s Emirates a ještě k tomu byli super přestupy. Když teď koukám na lety u jiných společností tak to vychází dráž. Uvidíme jak se k tomu Emirates postaví :-D

před 3 lety
Avatar uživatele
David

Ahoj, mam dost podobnou situaci, na Vanoce letime s nimi na Maricius a taky me presunuli z vecerniho letu z Prahy na odpoledni, takze mam 10 hodin casu v Dubaji. Po mem dotazu mi vsak dali na vyber, jestli chci hotel zdarma nebo presun na drivejsi let z Dubaje.

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak to vidíš. Tak se chová slušná aerolinka. To asi David nebude slyšet rád, že se tak zachovali :)) A to nemyslím tebe Davide.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

Chtěla bych na konci listopadu s Emirates do Thajska, nyní zpáteční letenka je k mání za cca 15000,- Mám koupit nyní nebo se vyplatí počkat na nějakou akci ( bude vůbec něco?). Dlouhý přestup v Dubaji mi nevadí.

Obvykle cestuji nízkonákladově a jen po Evropě, s tak dalekou cestou nemám zkušenosti.

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Hlavně se vyplatí popřemýšlet,proč zrovna s Emirates. Jestli myslíte,ze je to něco extra,tak se velmi mýlíte. Většinou cestujete nízkonákladove, tak jste měla koupit Ukrajince v akci za myslim 8 tis a rozdíl oproti nízkonákladové by tam byl taky. Emirates pod 13tis půjdou jen velmi těžko. Na druhou stranu 15 tis je normální cena,takže klidne můžete ještě měsíc čekat a sledovat ceny.

před 3 lety
Avatar uživatele
Liborek
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 178 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-04T12:19:06+02:00)

Taky záleží na tom, jestli chceš letět z Prahy nebo ti nevadí něco okolo (z Mnichova na konec listopadu je to za 12000). Jinak ohledně akcí to je na konzultaci křišťálové koule.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele dh
dh

Ahoj. Nevíte jestli je možné dokoupit ještě jeden bágl 30kg?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Vždy jde dokoupit, ale dle kalkulačky Praha–Bangkok vychází 25 kg na 800 USD :D To je ta luxusní aerolinka.

před 3 lety
Avatar uživatele
Liborek

Ono je v těchto případech často výhodnější zaplatit si upgrade do byznysu.

Přidat odpověď
před 3 lety

chci se zeptat,jak je to s nákupem z duty free shopu na palubu Emirates,prej neakceptují ty pytlíky a dělají caviky,pro známémám lahve vína letíme do Colomba můžu ho mít v kufru

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Pro velké fajnšmekry jsou tu lety OW A380 First Suite do Asie +/- 1000 EUR. Nevýhody, přískoky do DXB se Saudia a hlavně odlet z HBE:-(

Takže na zadek z toho asi nepadneme...

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Přesně jak říkáš, je to takové to " nechci slevu zadarmo", aneb ono ve finále to vyjde reálně mnimálně na dvojnásobek s hromadou drbání se s tím.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ale vysprchuješ se! :D

Přidat odpověď
před 3 lety

Před týdnem jsem si koupila letenku do Bangkoku s Emirates před Budget air, com, peníze byly odeslány, ale letenka zatím nepřišla.. děkuji za odpověd

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Kontaktujte prodejce :) my s tím nic nesvedeme... Pro příště snad, využijte lepšího prodejce.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dotaz ohledne stopoveru v Dubaji.

Pokud budu mit letenku PRG - BKK se stopoverem v Dubaji, ale budu chtít odbavit zavazadlo až do BKK, pujde to?

např. 1.4. PRG - DXB, 3.4. DXB - BKK, 30.4. BKK - PRG tzn., budou to 3 lety.

Díky za info

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To nepůjde, pokud jsou mezi lety na přestupu dva dny. Zavazadlo budete muset vyzvednout v Dubaji a v den před odletem znovu odbavit.

před 3 lety

Na přestupu je jen jeden den. Přílet do Dubaje 2.4 v 6.30 odlet 3.4 ve 3.05. Ani takto by neslo odbavit zavazadlo do cílové stanice?

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu