Emirates

Emirates

O aerolince

Letecká společnost Emirates patří mezi největší aerolinky světa a vlastní největší flotilu letadel Boeing 777 a Airbus A380. Svou základnu provozuje na mezinárodním letišti v Dubaji (Terminál 3) ve Spojených arabských emirátech.

V roce 2016 se staly Emirates nejlepší aerolinkou dle hodnocení SKYTRAX. Stále jsou však ve stejném žebříčku vedeny „pouze” jako 4* aerolinky.

Emirates se snaží nalákat svými propracovanými reklamními kampaněmi k „luxusu v oblacích v ekonomické třídě”. Toto je pouze reklamní tah a vnímání Emirates jako luxusních aerolinek plyne spíše z nedostatečného srovnání cestovatelů s jinými aerolinkami. Od roku 2016 zrušila letecká společnost všechny benefity v podobě výběru sedadel zdarma, váhového limitu 30 kg i transferového voucheru na občerstvení.

🟧 Při letu s Emirates byl vyžadován PCR test i při přestupu. Od této podmínky upustila a nyní je vyžadován jen tehdy, vyžaduje-li ho cílová destinace.

Logo Emirates
IATA Kód
EK
Letecká aliance
-
Země původu
Spojené arabské emiráty
Datum vzniku
25. 10. 1985

Letenky

Levné letenky s Emirates můžete zakoupit napříč všemi rezervačními portály, ideálně však 2–4 měsíce před odletem.

Ceny letenek bývají v průměru o 2.000–5.000 Kč vyšší než u svých konkurentů. Navíc bývá komfort z cesty snížen z důvodu nočních přestupů na letišti Dubaj (DXB), kam z Prahy přiletíte krátce po půlnoci a první lety dále z Dubaje odlétají nejdříve o 3 hodiny později, spíše 4–7 hodin.

S Fly Emirates můžete letět do všech hlavních měst v jihovýchodní Asii jako je Bangkok, Phuket, Kuala Lumpur, Singapur či Denpasar, stejně tak jako do Austrálie, na Seychely, Maledivy atd.

Ceny letenek, které lze považovat za výhodné:

  • Praha – Dubaj za 9.000 Kč,
  • Praha – Bangkok za 13.500 Kč,
  • Praha – Bali za 17.000 Kč,
  • Praha – Sydney za 25.000 Kč.

Před nákupem vždy zvažte cenu, aerolinku a celkovou délku letu.

Obrovskou výhodou je však možnost si naplánování bezplatný stop–over v Dubaji. Například během cesty do Thajska strávíte 2 nebo 3 dny v Emirátech. Vyhledejte si letenku jako Praha –Dubaj, Dubaj – Bangkok a Bangkok – Praha v našem vyhledávači přes volbu „jiný návrat”.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo můžete přepravovat zdarma při dodržení maximální váhy 7 kg a rozměru 55 x 38 x 20 cm. Každý cestující může mít pouze 1 kus.

Zapsaná zavazadla se přepravují zdarma a jejich celková váha se určuje dle zvoleného tarifu. V rámci nejlevnějšího tarifu Special máte nárok na 15 kg, u standardní Saver 20 kg a pokud cestujete na flexibilní letenku tak až 30 kg. Tyto limity platí pro letenky zakoupené po 4.2.2019.

Sportovní vybavení jako surf, lyže nebo golfový vak je přepravováno zdarma. Podmínkou je stále váhové omezení 30 kg.

Odbavení

Check-in na letišti je zdarma a je k dispozici standardně 3 hodiny před odletem. Doporučuje se dostavit k přepážce nejpozději 90 minut před odletem.

Online odbavení na webu nebo v mobilní aplikaci je dostupné 48 hodin až 90 minut před letem.

Věrnostní program Skywards

Nemusíte létat 3krát ročně s Emirates, aby se vám vyplatilo si zdarma založit účet ve věrnostním programu. Za proletěné letenky získáváte body (= míle), které později uplatníte pro letenky zdarma, upgrade do byznys třídy či získání vyššího statusu v programu.

Registrujte se na adrese Emirates a své číslo předložte u každé své rezervace.

Již za jednu zpáteční letenku byste měli dosáhnout na letenku zdarma s easyJet, který je partnerem tohoto programu.

Dubai Connect

Aerolinie Emirates nabízí ubytování zdarma během přestupu díky službě Dubai Connect.

Dubai Connect je nutné rezervovat alespoň 24 hodin před příletem do Dubaje. Služba se vztahuje pro všechny cestující nezávisle na cestovní třídě, avšak za splnění podmínek minimální délky přestupu.

Pro hotel zdarma musí mít váš let mezipřistání v délce 8 až 26 hodin. Zároveň se ale musí jednat o nejrychlejší spojení, které aerolinka nabízí.

Existuje-li dřívější let, který lze stihnout, ale vy letíte pozdějším, poté vám hotel zdarma nebude nabídnut. Stejně tak se může stát, že nejkratší přestup mezi dvěma destinacemi je např. 9 hodin, ale váš let má přestup v délce 12 hodin. I v tomto případě na hotel nebude nárok, neboť neletíte s nejkratším možným přestupem.

Služby během letu

Občerstvení je nabízeno zdarma a zpravidla bývá na výběr ze 2–3 druhů teplých jídel. Porce jsou chutné a zasytí. Pití, včetně alkoholických nápojů, je dostupné po celou dobu letu – neostýchejte se optat a dodržujte u dálkových letů pitný režim. S alkoholem opatrně, ať nerušíte spolucestující.

O zábavu se postará nejlepší zábavní palubní systém zvaný „ICE”. V nabídce jsou desítky filmů včetně těch, které se právě dostávají do českých kin, a spousta seriálů či hudebních alb.

Wifi připojení k internetu během letu je taktéž dostupné zdarma. Limit je 20 Mb, na jehož vyčerpání máte 2 hodiny. Ten lze poté navýšit na 500 Mb pouze za 15,99 $, případně jen na 150 Mb za 9,99 $.

Vybrané recenze aerolinky od cestovatelů

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 11. 2022
Navrhni úpravu

53 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Petr
před rokem

Ahoj,

Nevíte, jak připsat míle do mílového programu při cestě s emirates, která je zakoupena v rámci dovolené přes CK?

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

Při odbavení.

Avatar uživatele tmx
tmx
před rokem

Pár poznatků.

Zapsané zavazadlo má aktuálně limit 20 kg u tarifu Special a 25 kg u tarifu Saver. Některé destinace mají limit ještě vyšší, například Mauricius má 1x23 kg u Special a 2x23 kg u Saver.

Zároveň jsou veškeré lety plně refundovatelné. Nejsem si jistý příplatkem za sedadla, ale jinak plnou částku za letenku v případě storna dostanete zpět.

Pokud tedy třeba zlevní letenky, kamarád si to rozmyslí, dostanete covid, nevěsta změní příjmení, popletete jméno, zadáte špatný email... Letenku můžete stornovat a za cca týden máte plnou platbu zpět na kartě.

Při registraci do Skywards programu a zadání kódu EXPO2020 dostanete 2020 mil, které můžete využít hned na první rezervaci na slevu ve výši něco přes 400 Kč (pravděpodobně 20,20 dolarů).

Avatar uživatele janicek
janicek
před rokem

Si si istý, ze vrátia celú platbu ak stornujem letenku? Na stránke píšu, že nevrátia service fees a taxes:

Can I request a full refund even if my flight hasn’t been cancelled?

Yes, even if your flight hasn’t been cancelled you can still request a refund. There’s no cancellation fee and we’ll refund your flight fare. However, we’re unable to refund the service fees and taxes.

Avatar uživatele tmx
tmx
před rokem

Ano, osobně vyzkoušeno, před 2 dny ty peníze dorazily na kartu (po 8 dnech od žádosti o refund). Jediné, co propadá, jsou míle.

Avatar uživatele
tomys
před rokem

Ale to jsi zadal refund do 24h po zaplacení letenek ne? Jinak by měly být poplatky co čtu.😩

Avatar uživatele tmx
tmx
před rokem

To teď už upřímně nevím, jestli jsem se vešel do 24 hodin, ale těch 24 hodin se týká jen USA, tam je na to zákon, ne?

"For itineraries booked on emirates.com/us that originate from the US, where the booking is made seven days or more prior to flight departure, you may request a refund within 24 hours of booking without penalty."

Tady by to mělo být na základě:

"Yes, you can cancel your flight booking.

Normally, when you cancel or change a flight, you might have to pay a change fee, or not be eligible to receive a full refund. Because of the current COVID‑19 situation, we’ve introduced more options to our cancellation policy, which means you now have more choice and flexibility when cancelling your booking. "

Kdyžtak doporučuji zavolat a zeptat se.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety
Avatar uživatele Karel
Karel
před 2 lety

Blíží se expirace mých 6700 bodů, které jsem od dávného letu nenavýšil.

Je krom Bejrůtu nějaká jiná možnost, jak je využít, někomu převést, atd.?

Avatar uživatele Rosm
Rosm
před 3 lety

Že by měli u Emirates bordel v rezervacích? Vypadá to tak:

https://www.emirates.com/jp/engl...-my-flight

Michal _50
před 3 lety

Qatar nabízí Status Match, uzávěrka ve středu

http://www.statusmatcher.com/report/60294

Avatar uživatele hhh _1
hhh _1
před 3 lety

rezervace mezi 6. - 31. breznem jsou vsechny bez poplatku za zmenu data cesty.

Avatar uživatele
Ondra
před 3 lety

Ahoj.

Včera nám přišel email z Emirates. Namísto zakoupeného letu s nimi (Emirates) nám změnili dopravce na Smartwings. A to na letu z Prahy do Dubaje (z Dubaje letíme dál do Saigonu). Nevíte, zda s tím něco nadělám? Třída se mi nemění, ale i tak jsem se těšil na služby v Emirates a Smartwings jich, myslím, bohužel nedosahují. Díky za jakoukoliv reakci.

Ondra

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Není to náhodou codeshare let původně operovaný FlyDubai? Takže by si stejně služby EK nedostal...

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Nebyl ten let náhodou operovaný Fly Dubai ?

Avatar uživatele
cali
před 3 lety

To je jako letět na Maltu a ocitnout se na Baltu:-)

Avatar uživatele
Ondra
před 3 lety

Tak ano, ten jediný z těch 4 byl operovany flydubai. Kupoval jsem to na stránkách Emirates a tak jsem si toho vůbec nevšiml ;) A děkuji za odkaz!

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 3 lety

Já tedy nevím, co tam v economy čekáš za zázraky.

fridgy
před 3 lety

určitě větší zázraky než v SW, aspoň IFE...

Avatar uživatele
Martin
před 3 lety

Dobrý den, letíme nejnižší třídou do DXB se zavazadly 15kg a zajímalo by mě, zda pro 2 osoby mohu mít jeden kufr do 30kg. Některé společnosti to neakceptují, tak třeba Emirates ano? Děkuji za odezvu.

fridgy
před 3 lety

radši bych zavolal na call centrum Emirates :) podle mě toho měnili v poslední době více.. bůh ví jak to teď je.

Avatar uživatele
Gabriela
před 3 lety

Dobrý den,

Poprosim kdo ma zkusenost jak je to s vyberem sedadel?? Letenky zakoupeny na leden, zatim jde vyber sedadla jen dokoupit. Bude vyber tech 48 hodin pred zdarma?? Jsme 4 a radi by jsme sedeli nejak pospolu... dekuji

Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, ano, při online check-in 48 hodin před odletem si stále můžete vybrat místa zdarma.

Avatar uživatele
Honza
před 3 lety

Jestliže u programu Saver píšou k výběru sedadla zdrama - "si vyberou sedadlo po zpřístupnění odbavení", jaká je šance si vybrat sedadlo u okna?

Avatar uživatele
Marek Roštejnský
před 4 lety

Ahoj, máte někdo zkušenosti se Skywards? Kolik mil získám z Vídeň - Bangkok? Díky moc...

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 4 lety

No řekl bych, že to záleží na tom, jakou třídu si koupíš. Když si to naklikáš na stránkách Emirates, tak je tam vidět, kolik mil ti to hodí. Ale maličko pochybuju, že ti k něčemu budou.

Avatar uživatele
Milan B.
před 4 lety

Máme objednaný let z Prahy na Zanzibar s přestupem v Dubaji. Praha-Dubaj s Emirates, Dubaj-Zanzibar s DlyDubai. Ne přestup je 2:40 hod. Jak je to s odbavením zavazadel? Když bude mít první let zpoždění, čeká se na něj?

Děkuji

Kryštof Hájek
před 4 lety

Zavazadla při přestupu neřešíte, návazný let buď počká nebo budete přebookováni na nejbližší další let zdarma.

Avatar uživatele
Marie
před 4 lety

V létě koupila moje spolucestující zpáteční letenku Praha-Bangkok s Emirates s odletem 8.12.2018 a návratem 20.2.2019. Bohužel jsem musela na operaci a další mě čeká, požádala jsem tedy prodejce eSky o storno letenky. Dovolat se na eSky je téměř nemožné a přes mail se vždy dozvím jen to, že letenka je nevratna. Bylo mi doporučeno poslat na reklamační oddělení potvrzení od lékaře, to jsem udělala a po několika dnech mi opět přišel mail o nevratnosti letenky, o možnosti změnit datum odletu za poplatek,což nemohu udělat, protože léčení bude dlouhodobější a přesnou dobu nelze určit. Dále jsem byla vyrozuměna, že při stornu mám nárok jen na malou část z ceny letenky a že ho lze provést až pár dnů před odletem,což je nějak nelogické. A opět jsem se nedozvěděla ,zda by mohlo být na letence změněno jméno,aby ji mohl využít známý. Situaci řeším dva měsíce a nebere to konce. Co dál?

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

Nic. Všechno podstatné jste se dozvěděla.

Přepsat letenku na někoho jiného nejde a pokud nemáte pojištění storna ze zdravotních důvodů, tak je nemožnost absolvovat let váš problém.

Letenku můžete stornovat a požádat o refundaci letištních tax, dostanete +- 1000 až 2000 zpět minus případný manipulační poplatek.

Avatar uživatele
Jirka Charous
před 4 lety

Ahoj,v prosinci letíme na Sri Lanku. Po tom co Emirates zrušili večerní linku do Dubaje, nám změnili let na odpolední linku. Z cca 2 hodinového přestupu v Dubaji na cestě tam i zpět,se nám stal přestup 10.hodinový a 20.hodinový. Chtěl bych se zeptat jaké máme možnosti. Myslíte že máme nárok na změnu letu i z Dubaje do Colomba a z Colomba do Dubaje? Chteli bychom mít co nejkratší přestup.Letenky sme kupovali přes cestujlevne.com (Student agency) a lety mame na jedné letence. Předem diky za jakoukoli odpověď.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

Ahoj, určitě reagujte na email, který vám došel (?) s onou změnou. Zkuste docílit změny letu i na Srí Lanku přesně s tímto odůvodněním. Měli by vyjít vstříc, jsou to přeci „Emirates“ :))

Avatar uživatele
Jirka Charous
před 4 lety

Email zatim žádný nedošel. Volal sem na linku student agency a tam mi řekli, že to budou řešit postupně a že mě budou kontaktovat. Každopádně díky za odpověď.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

Jasně, ono těch lidí bude prostě víc. Ale jak říkám, tohle je podpásovka. Konečně se dalo letět pohodlně z Prahy bez noční dlouhých přestupů, tak ať se snaží :)

Alternativou by mohla být Air Arabia, tuším, že ceny by stále mohly být okolo 10 tisíc.

Avatar uživatele
Jirka Charous
před 4 lety

Problém je že chceme letět před Vánoci a vracet se po novém roce.Nejlevněji to v době kdy sme letenky kupovali vychazelo právě s Emirates a ještě k tomu byli super přestupy. Když teď koukám na lety u jiných společností tak to vychází dráž. Uvidíme jak se k tomu Emirates postaví :-D

Avatar uživatele
Dave.96
před 4 lety

Ahoj, mam dost podobnou situaci, na Vanoce letime s nimi na Maricius a taky me presunuli z vecerniho letu z Prahy na odpoledni, takze mam 10 hodin casu v Dubaji. Po mem dotazu mi vsak dali na vyber, jestli chci hotel zdarma nebo presun na drivejsi let z Dubaje.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 4 lety

Tak to vidíš. Tak se chová slušná aerolinka. To asi David nebude slyšet rád, že se tak zachovali :)) A to nemyslím tebe Davide.

Avatar uživatele
Lucka
před 5 lety

Dobrý den,

Chtěla bych na konci listopadu s Emirates do Thajska, nyní zpáteční letenka je k mání za cca 15000,- Mám koupit nyní nebo se vyplatí počkat na nějakou akci ( bude vůbec něco?). Dlouhý přestup v Dubaji mi nevadí.

Obvykle cestuji nízkonákladově a jen po Evropě, s tak dalekou cestou nemám zkušenosti.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 5 lety

Hlavně se vyplatí popřemýšlet,proč zrovna s Emirates. Jestli myslíte,ze je to něco extra,tak se velmi mýlíte. Většinou cestujete nízkonákladove, tak jste měla koupit Ukrajince v akci za myslim 8 tis a rozdíl oproti nízkonákladové by tam byl taky. Emirates pod 13tis půjdou jen velmi těžko. Na druhou stranu 15 tis je normální cena,takže klidne můžete ještě měsíc čekat a sledovat ceny.

Avatar uživatele
Liborek
před 5 lety

Taky záleží na tom, jestli chceš letět z Prahy nebo ti nevadí něco okolo (z Mnichova na konec listopadu je to za 12000). Jinak ohledně akcí to je na konzultaci křišťálové koule.

Avatar uživatele dh
dh
před 5 lety

Ahoj. Nevíte jestli je možné dokoupit ještě jeden bágl 30kg?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Vždy jde dokoupit, ale dle kalkulačky Praha–Bangkok vychází 25 kg na 800 USD :D To je ta luxusní aerolinka.

Avatar uživatele
Liborek
před 5 lety

Ono je v těchto případech často výhodnější zaplatit si upgrade do byznysu.

Avatar uživatele
jana
před 5 lety

chci se zeptat,jak je to s nákupem z duty free shopu na palubu Emirates,prej neakceptují ty pytlíky a dělají caviky,pro známémám lahve vína letíme do Colomba můžu ho mít v kufru

Avatar uživatele
cali
před 5 lety

Pro velké fajnšmekry jsou tu lety OW A380 First Suite do Asie +/- 1000 EUR. Nevýhody, přískoky do DXB se Saudia a hlavně odlet z HBE:-(

Takže na zadek z toho asi nepadneme...

Avatar uživatele eremi
eremi
před 5 lety

Přesně jak říkáš, je to takové to " nechci slevu zadarmo", aneb ono ve finále to vyjde reálně mnimálně na dvojnásobek s hromadou drbání se s tím.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Ale vysprchuješ se! :D

Avatar uživatele
Denisa Trnková
před 5 lety

Před týdnem jsem si koupila letenku do Bangkoku s Emirates před Budget air, com, peníze byly odeslány, ale letenka zatím nepřišla.. děkuji za odpověd

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Kontaktujte prodejce :) my s tím nic nesvedeme... Pro příště snad, využijte lepšího prodejce.

Načíst všechny komentáře