Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Emirates

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Emirates

Letecká společnost Emirates patří mezi největší aerolinky světa a vlastní největší flotilu letadel Boeing 777 a Airbus A380. Svou základnu provozuje na mezinárodním letišti v Dubaji (Terminál 3) ve Spojených arabských emirátech.

V roce 2016 se staly Emirates nejlepší aerolinkou dle hodnocení SKYTRAX. Stále jsou však ve stejném žebříčku vedeny „pouze” jako 4* aerolinky.

Emirates se snaží nalákat svými propracovanými reklamními kampaněmi k „luxusu v oblacích v ekonomické třídě”. Toto je pouze reklamní tah a vnímání Emirates jako luxusních aerolinek plyne spíše z nedostatečného srovnání cestovatelů s jinými aerolinkami. Od roku 2016 zrušila letecká společnost všechny benefity v podobě výběru sedadel zdarma, váhového limitu 30 kg i transferového voucheru na občerstvení.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Levné letenky s Emirates můžete zakoupit napříč všemi rezervačními portály, ideálně však 2–4 měsíce před odletem.

Ceny letenek bývají v průměru o 2.000–5.000 Kč vyšší než u svých konkurentů. Navíc bývá komfort z cesty snížen z důvodu nočních přestupů na letišti Dubaj (DXB), kam z Prahy přiletíte krátce po půlnoci a první lety dále z Dubaje odlétají nejdříve o 3 hodiny později, spíše 4–7 hodin.

S Fly Emirates můžete letět do všech hlavních měst v jihovýchodní Asii jako je Bangkok, Phuket, Kuala Lumpur, Singapur či Denpasar, stejně tak jako do Austrálie, na Seychely, Maledivy atd.

Ceny letenek, které lze považovat za výhodné:

 • Praha – Dubaj za 9.000 Kč,
 • Praha – Bangkok za 13.500 Kč,
 • Praha – Bali za 17.000 Kč,
 • Praha – Sydney za 25.000 Kč.

Před nákupem vždy zvažte cenu, aerolinku a celkovou délku letu.

Obrovskou výhodou je však možnost si naplánování bezplatný stop–over v Dubaji. Například během cesty do Thajska strávíte 2 nebo 3 dny v Emirátech. Vyhledejte si letenku jako Praha –Dubaj, Dubaj – Bangkok a Bangkok – Praha v našem vyhledávači přes volbu „jiný návrat”.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo můžete přepravovat zdarma při dodržení maximální váhy 7 kg a rozměru 55 x 38 x 20 cm. Každý cestující může mít pouze 1 kus.

Zapsaná zavazadla se přepravují zdarma na základě váhového konceptu. Můžete si tedy odbavit zavazadel kolik chcete, ale celková váha nesmí přesáhnout 30 kg. Od června 2016 je hmotnost u některých letů snížena na 20 kg (váhu najdete v detailu letenky během rezervace).

Sportovní vybavení jako surf, lyže nebo golfový vak je přepravováno zdarma. Podmínkou je stále váhové omezení 30 kg.

Odbavení

Check-in na letišti je zdarma a je k dispozici standardně 3 hodiny před odletem. Doporučuje se dostavit k přepážce nejpozději 90 minut před odletem.

Online odbavení na webu nebo v mobilní aplikaci je dostupné 48 hodin až 90 minut před letem.

Věrnostní program Skywards

Nemusíte létat 3krát ročně s Emirates, aby se vám vyplatilo si zdarma založit účet ve věrnostním programu. Za proletěné letenky získáváte body (= míle), které později uplatníte pro letenky zdarma, upgrade do byznys třídy či získání vyššího statusu v programu.

Registrujte se na adrese Emirates a své číslo předložte u každé své rezervace.

Již za jednu zpáteční letenku byste měli dosáhnout na letenku zdarma s easyJet, který je partnerem tohoto programu.

Služby během letu

Občerstvení je nabízeno zdarma a zpravidla bývá na výběr ze 2–3 druhů teplých jídel. Porce jsou chutné a zasytí. Pití, včetně alkoholických nápojů, je dostupné po celou dobu letu – neostýchejte se optat a dodržujte u dálkových letů pitný režim. S alkoholem opatrně, ať nerušíte spolucestující.

O zábavu se postará nejlepší zábavní palubní systém zvaný „ICE”. V nabídce jsou desítky filmů včetně těch, které se právě dostávají do českých kin, a spousta seriálů či hudebních alb.

Wifi připojení k internetu během letu je taktéž dostupné zdarma. Limit je 20 Mb, na jehož vyčerpání máte 2 hodiny. Ten lze poté navýšit na 500 Mb pouze za 15,99 $, případně jen na 150 Mb za 9,99 $.

Níže uvedené benefity jsou od prosince 2016 zrušeny. Emirates tak klesá na úroveň 3* aerolinek.

Při přestupu v Dubaji trvajícím více jak 4 hodiny máte nárok na voucher na občerstvení. Je možné ho uplatnit v několika restauracích, barech či kavárnách výměnou za plnohodnotné menu. Voucher obdržíte na check-in přepážce odletového letiště nebo transitní přepážce v Dubaji.

Před samotným odletem si můžete na stránkách www.emirates.com vybrat konkrétní sedadla k sezení i speciální jídla (bezlepková, mořské plody, ovocné plato, hindu, košér atd.) zdarma. Zadejte příjmení a šestipísmenný rezervační kód ve Správě existující rezervace.

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

chci se zeptat,jak je to s nákupem z duty free shopu na palubu Emirates,prej neakceptují ty pytlíky a dělají caviky,pro známémám lahve vína letíme do Colomba můžu ho mít v kufru

Odpovědět
před 3 měs
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 442 komentářů
 • Poslat zprávu

Pro velké fajnšmekry jsou tu lety OW A380 First Suite do Asie +/- 1000 EUR. Nevýhody, přískoky do DXB se Saudia a hlavně odlet z HBE:-(

Takže na zadek z toho asi nepadneme...

před 4 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 242 komentářů
 • Poslat zprávu

Přesně jak říkáš, je to takové to " nechci slevu zadarmo", aneb ono ve finále to vyjde reálně mnimálně na dvojnásobek s hromadou drbání se s tím.

před 4 měs
David Eiselt

Ale vysprchuješ se! :D

Přidat odpověď
před 3 měs

Před týdnem jsem si koupila letenku do Bangkoku s Emirates před Budget air, com, peníze byly odeslány, ale letenka zatím nepřišla.. děkuji za odpověd

před 4 měs
David Eiselt

Kontaktujte prodejce :) my s tím nic nesvedeme... Pro příště snad, využijte lepšího prodejce.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dotaz ohledne stopoveru v Dubaji.

Pokud budu mit letenku PRG - BKK se stopoverem v Dubaji, ale budu chtít odbavit zavazadlo až do BKK, pujde to?

např. 1.4. PRG - DXB, 3.4. DXB - BKK, 30.4. BKK - PRG tzn., budou to 3 lety.

Díky za info

před 5 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 1466 komentářů
 • Poslat zprávu

To nepůjde, pokud jsou mezi lety na přestupu dva dny. Zavazadlo budete muset vyzvednout v Dubaji a v den před odletem znovu odbavit.

před 5 měs

Na přestupu je jen jeden den. Přílet do Dubaje 2.4 v 6.30 odlet 3.4 ve 3.05. Ani takto by neslo odbavit zavazadlo do cílové stanice?

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu