O aerolince Finnair

Finnair je největší aerolinkou ve Finsku a pátou nejstarší na světě. Svoji hlavní základnu má na letišti v Helsinkách, které díky své výhodné geografické poloze slouží jako významný přestupní bod mezi Evropou a Asií.  Finnair provozuje dceřinou společnost Norra, která vypomáhá na regionálních a vnitrostátních linkách do menších destinací.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Finnair sice nevyniká nejlevnějšími letenkami v Evropě, nicméně je jednou z nejlepších a nejrychlejších variant pro cesty z Evropy do Asie, kde má jeden z největších počtů destinací z evropských dopravců. Společnost má vhodně nastavený letový řád tak, že linky v Evropě v Helsinkách s krátkými, ale pohodlnými časy navazují na dálkové trasy do Asie.

Kromě toho je hlavním dopravcem ve Finsku, kam létá do každého většího města. Letenky rezervujte přes vyhledávače ideálně alespoň měsíc a půl před odletem.

Finnair provozuje přímo linku do Prahy i Vídně.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměru 56 x 45 x 25 cm plus jeden osobní předmět velikosti 40 x 30 x 15 cm je zdarma na všech linkách. Celkem vše musí vážit do 8 kg.

Pokud letíte pouze na evropských linkách v nejnižším tarifu „Economy Light“, nemáte v ceně odbavené zavazadlo. To si můžete případně dokoupit online za 15 € nebo na letišti za 30 €. Na dálkových spojích do Asie nebo Ameriky je zapsané zavazadlo vždy zdarma, nesmí však překročit hmotnost 23 kg.

Sportovní náčiní se počítá jako jedno zavazadlo. Pokud cestujete bez dalšího, je tedy na dálkových letech zdarma, na linkách po Evropě se řídí výše popsaným tarifem.

Zvířata se přepravují za poplatek 40–75 € dle vzdálenosti.

Odbavení

Check-in přepážky na letišti otevírají obvykle 2 hodiny a zavírají 40 minut před odletem, u dálkových destinací mohou být časy jiné. Odbavení je bez příplatku.

Online check-in lze u Finnairu provést od 36 hodin před odletem. Palubní vstupenku si buď můžete vytisknout, anebo při koupi letenky zadat telefonní číslo a Finnair vám palubní vstupenku zašle automaticky na váš mobilní telefon. Na letišti stačí jen naskenovat čárový kód.

Služby během letu

Na všech linkách po Evropě a na Blízký východ dostanete zdarma kávu, čaj a nealkoholické nápoje včetně speciality Finnairu, opravdu vynikajícího borůvkového džusu, doporučujeme. Na dálkových linkách pak dostanete zdarma teplé jídlo.

U dálkových letadel také můžete využívat bez poplatku palubní zábavu, každá sedačka je vybavena vlastní obrazovkou.

Nejnovější letadla ve flotile, Airbusy A350, mají na palubě internet prostřednictvím wifi, za kterou zaplatíte 5 € na hodinu nebo 15 € na celý let.

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,od kdy se bude létat z Helsinek do Prahy a zpět.Máme v Helsinkách vnuky,mají prázdniny a nemohou do Čech.Ro diče nyní bez práce ,oba totiž pracovali v gastronomii.Klukům jeď,14 a 8 let.Mohli by už letět bez dospělého dozoru,nebo co je zapotřebí.Dále kolik by stály letenky,prosím dejte nám vědět,od léta jsme je neviděli.

Děkuji za informace

Odpovědět
před rokem

dobrý den, prosím využil jste někdo možnosti stopover v Helsinkách při dlouhém letu? řeším co se stane s odbaveným zavazadlem při stopoveru, zda si ho musím vyzvednout a vláčet s sebou po Helsinkách, či na mě během stopoveru počká na letišti a pak se mnou bude automaticky pokračovat následujícím letem...

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 4197 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, záleží na délce stopoveru, pokud bude delší než 12 hodin, obvyklý postup je nutnost vyzvednutí kufru.

před rokem

dobrý den, chci se zeptat.. když mám po cestě zpět 3 denní stopover v Helsinkách... při cestě zpět jsou tedy mou ,,final destination,, Helsinki a pak po těch 3 dnech bude final destination Praha? já jen že se mě na toto vždy ptají při odbavení.. moc děkuji

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 4197 komentářů
 • Poslat zprávu

Finální destinace je stále Praha, ale je to úplně jedno, váš itinerář na check-inu uvidí.

Dobrý den, rád bych se zeptal, pokud si přes Finnair koupím letenku na codesharovaný let BA, provádím online check-in dle pravidel BA nebo Finnair? A je nějaké obecné pravidlo ohleně toho, kde provádět online check-in při codesharovaných letech?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 4197 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, obecně platí provádět check-in u aerolinky, která fyzicky operuje daný let. Ale často je to jedno a lze provést na webu obou společností.

Ahoj, chci zeptat zdali kdyz si koupim letenky od Finnair pres studentagency, tak je mozne si pak na strankach Finnairu dokoupit ihned mistenky? Nebo je treba kupovat pouze pres finnair webovky abych si mohla ihned zakoupit misto? Resim protoze se nas minule hned snazili rozesadit:(( moc diky

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat jaké rozměry mají pásy v letadle. Jsem při těle tak abych věděla jestli si budu muset říct o prodloužený pás nebo mi postačí ten základní.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 4197 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, takovou informaci tady asi nebude znát nikdo, navíc v každém letadle to může být mírně jinak. Uvidíte. Není nutné cokoliv žádat dopředu, stačí až v letadle.

Přidat odpověď
před 2 lety

Zdravím, na konci červa letím s Finnair do USA a chtěla bych se zeptat, jestli mě pustí do letadla se stativem v příručáku?

Děkuji za odpověď

před 2 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Pokud se s ním vejdes do předepsaných rozměrů a stativ nemá ostré hroty, půjde to. Sám cestuju se stativem a bez problémů.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobry den,je mozne si za poplatek koupit prvnich pet mist(rad)kvuli vetsimu prostoru a pokud ano,tak jak??dekuji

před 2 lety
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Na webu Finnairu bych to skusil, prvni rady je takove Y+

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli poplatek za zavazadlo 15€ platí na jeden let, nebo, když mám přestup. Nebo platím tam a zpět 2x15€? Máte někdo nějakou zkušenost? Díky moc :)

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

A takovou mají pěknou kalkulačku... https://www.finnair.com/cz/gb/in...calculator

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý deň, ak nemám na letenke, ktorú som objednala cez internet, ani QR kód, ani čiarový kód, len číslo letenky - Ticket number - bude to stačiť na check in? Ďakujem za odpoveď,

před 3 lety

Nevidim duvod proc by nemelo :) soucasti je nejen cislo letenky, ale i sestimistny kod, tzv. PNR, ktere se nejcasteji na to pouziva.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Dobry den, Hello tomorow

https://www.finnair.com/cz/gb/cu...ontact-us#

+420 222 253 924 , Mon–Fri 7 a.m.–3 p.m.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Tak hlavně tohle číslo je přesměrované na nějaké jejich call centrum a tam mě suše odkázali, ať jim pošlu e-mail, na který mi dodnes nikdo neodpověděl... Tak přeji více štěstí.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, prosím vaše pražské telefonní číslo, přítel (který je t.č. mimo ČR má potíže s letenkou od Finnairu Praha - Peking pro matku, která by měla letět 14,4, - tuto sobotu Děkuji

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu