Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Finnair

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Finnair

Finnair je největší aerolinkou ve Finsku a pátou nejstarší na světě. Svoji hlavní základnu má na letišti v Helsinkách, které díky své výhodné geografické poloze slouží jako významný přestupní bod mezi Evropou a Asií.  Finnair provozuje dceřinou společnost Norra, která vypomáhá na regionálních a vnitrostátních linkách do menších destinací.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Finnair sice nevyniká nejlevnějšími letenkami v Evropě, nicméně je jednou z nejlepších a nejrychlejších variant pro cesty z Evropy do Asie, kde má jeden z největších počtů destinací z evropských dopravců. Společnost má vhodně nastavený letový řád tak, že linky v Evropě v Helsinkách s krátkými, ale pohodlnými časy navazují na dálkové trasy do Asie.

Kromě toho je hlavním dopravcem ve Finsku, kam létá do každého většího města. Letenky rezervujte přes vyhledávače ideálně alespoň měsíc a půl před odletem.

Finnair provozuje přímo linku do Prahy i Vídně.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměru 56 x 45 x 25 cm plus jeden osobní předmět velikosti 40 x 30 x 15 cm je zdarma na všech linkách. Celkem vše musí vážit do 12 kg.

Pokud letíte pouze na evropských linkách v nejnižším tarifu „Economy Light“, nemáte v ceně odbavené zavazadlo. To si můžete případně dokoupit online za 15 € nebo na letišti za 30 €. Na dálkových spojích do Asie nebo Ameriky je zapsané zavazadlo vždy zdarma, nesmí však překročit hmotnost 23 kg.

Sportovní náčiní se počítá jako jedno zavazadlo. Pokud cestujete bez dalšího, je tedy na dálkových letech zdarma, na linkách po Evropě se řídí výše popsaným tarifem.

Zvířata se přepravují za poplatek 40–75 € dle vzdálenosti.

Odbavení

Check-in přepážky na letišti otevírají obvykle 2 hodiny a zavírají 40 minut před odletem, u dálkových destinací mohou být časy jiné. Odbavení je bez příplatku.

Online check-in lze u Finnairu provést od 36 hodin před odletem. Palubní vstupenku si buď můžete vytisknout, anebo při koupi letenky zadat telefonní číslo a Finnair vám palubní vstupenku zašle automaticky na váš mobilní telefon. Na letišti stačí jen naskenovat čárový kód.

Služby během letu

Na všech linkách po Evropě a na Blízký východ dostanete zdarma kávu, čaj a nealkoholické nápoje včetně speciality Finnairu, opravdu vynikajícího borůvkového džusu, doporučujeme. Na dálkových linkách pak dostanete zdarma teplé jídlo.

U dálkových letadel také můžete využívat bez poplatku palubní zábavu, každá sedačka je vybavena vlastní obrazovkou.

Nejnovější letadla ve flotile, Airbusy A350, mají na palubě internet prostřednictvím wifi, za kterou zaplatíte 5 € na hodinu nebo 15 € na celý let.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý deň, ak nemám na letenke, ktorú som objednala cez internet, ani QR kód, ani čiarový kód, len číslo letenky - Ticket number - bude to stačiť na check in? Ďakujem za odpoveď,

před měs

Nevidim duvod proc by nemelo :) soucasti je nejen cislo letenky, ale i sestimistny kod, tzv. PNR, ktere se nejcasteji na to pouziva.

Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Dobry den, Hello tomorow

https://www.finnair.com/cz/gb/cu...ontact-us#

+420 222 253 924 , Mon–Fri 7 a.m.–3 p.m.

před 7 měs
cali
  • Právě online
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 555 komentářů
  • Poslat zprávu

Tak hlavně tohle číslo je přesměrované na nějaké jejich call centrum a tam mě suše odkázali, ať jim pošlu e-mail, na který mi dodnes nikdo neodpověděl... Tak přeji více štěstí.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, prosím vaše pražské telefonní číslo, přítel (který je t.č. mimo ČR má potíže s letenkou od Finnairu Praha - Peking pro matku, která by měla letět 14,4, - tuto sobotu Děkuji

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu