GOL Airlines

GOL Transportes Aeros

O aerolince

Druhá největší brazilská aerolinka GOL je zároveň největším nízkonákladovým dopravcem v Jižní Americe. Největší základny má na obou letištích v Sao Paulu a Rio de Janeiru, ale další báze jsou rozmístěné prakticky po celé Brazílii. GOL provozuje flotilu výhradně Boeingů 737.

Logo GOL Transportes Aeros
IATA Kód
G3
Letecká aliance
-
Země původu
Brazílie
Datum vzniku
15. 01. 2001

Letenky

Největší podíl letů tvoří linky po Brazílii spojující významná města, GOL létá i do okolních zemí a také do Dominikánské republiky.

Nejlepší čas na rezervaci letenek je 1–3 měsíce před odletem, na velmi frekventovaných trasách typu Rio de Janeiro – Sao Paulo nebo Sao Paulo – Brasília se letenky drží na nízké úrovni i pár dní před odletem.

GOL je partnerem společností Air France a KLM.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo musí splnit součet všech rozměrů do 115 cm do 10 kg a je na každém letu zdarma. Kabelka nebo brašna na notebook je běžně tolerována jako druhé zavazadlo.

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu "Light". Chcete-li cestovat s kufrem, zakupte si rovnou letenku v tarifu "Plan Ahead", vyjde levněji než dodatečně zavazadlo dokupovat.

Zvířata se přepravují pouze do 10 kg za poplatek 70 $.

Odbavení

Na letištní přepážce se běžně odbavíte zdarma. Odbavení většinou začíná 2 hodiny před odletem, na větších brazilských letištích jsou přepážky otevřeny celý den.

Online check-in startuje 7 dní před odletem, palubní vstupenku si vytisknete doma, nebo v samoobslužném kiosku na letišti. Pokud máte zavazadlo, využijte expresní přepážku „Baggage drop-off“.

Odbavení přes mobilní telefon je možné po stáhnutí aplikace GOL. Palubní vstupenku pak nemusíte vůbec tisknout, na letišti pouze naskenujete QR kód.

Služby během letu

Občerstvení se podává na všech linkách zdarma.

naposledy aktualizováno 18. 05. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.