Průvodce aerolinkou

Letecká společnost LATAM Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince LATAM Airlines

Společnost LATAM vznikla v roce 2015 sloučením LAN Airlines a TAM, dvou největších jihoamerických aerolinek. V současnosti se zatím ještě setkáte s letadly nabarvenými separátně do barev LAN Airlines a TAM, proces přeměny už započal a jedná se tak o jednu jedinou velkou aerolinku.

Svoje největší základny má LATAM v Sao Paulu, Santiago de Chile, peruánské Limě, Rio de Janeiru, Buneos Aires nebo v Ekvádoru.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

LATAM je jednou z nejsilnějších aerolinek v Jižní Americe, která má prakticky pokrytou celou hustou sít destinací, provozuje i dálkové linky do USA, Evropy, Austrálie a Jižní Afriky. Standardní letenky kupujte nejlépe alespoň 2 měsíce před odletem ideálně přes české vyhledávače, web LATAMu není příliš přehledný a servisní podpora už vůbec ne.

Ještě stále se při koupi letenky setkáte s původním oddělováním aerolinek, lety do Brazílie jsou provozovány pod hlavičkou TAM a kódem „JJ“, všechny ostatní pod hlavičkou LAN  a kódem „LA“.

Vnitrostátní letenky po Peru nerezervujte na peruánské nebo mutaci webu. Ty sice nabídnou výrazně levnější ceny než mutace mezinárodní, ale jedná se jen o dotované ceny pro místní. Pokud si takovou letenku zakoupíte, na letišti po vás bude vyžadován příplatek. Podobné pravidlo platilo i v Kolumbii a Chile, kde však bylo zrušeno. Vnitrostátní letenky na kolumbijské a chilské mutaci webu jsou sice stále výrazně levnější, avšak bez obav je kupte.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm a hmotnosti do 8 kg si můžete vzít vždy zdarma, k tomu navíc menší osobní předmět (kabelka, brašna na laptop), malou igelitku z duty free shopu nebo fotoaparát.

Odbavené zavazadlo nově od roku 2019 není v ceně nejlevnějšího tarifu. Na dálkových linkách zakoupíte za 50 € jedním směrem, u vnitrostátních linek se liší dle země, obvykle kolem 15 € za 23 kg. Především u kratších linek může být výhodnější koupit rovnou dražší tarif, který odbavené zavazadlo obsahuje.

Sportovní vybavení lze přepravovat zdarma do 23 kg, je bráno jako jeden kus zavazadla.

Zvířata LATAM přepravuje, pokud jsou rezervována alespoň 48 hodin před odletem.

Finální podmínky se řídí aktuálním tarifem a mohou se lišit v případě, že cesta se skládá z letů s více leteckými společnostmi.

Odbavení

Klasické letištní odbavení je vždy zdarma a většinou začíná alespoň 3 hodiny a končí hodinu před odletem.

Online check-in můžete provést 48 až 2 hodiny před odletem. Palubní vstupenku si vytisknete buď doma, nebo až v automatu na letišti. Mobilní odbavení zatím společnost neumožňuje.

Služby během letu

Teplé občerstvení dostanete zdarma na každém letu, a to dokonce i na krátkých vnitrostátních linkách.

U dálkových letadel zdarma využijete možnost sledovat systém palubní zábavy skrz osobní obrazovky zabudované v každé sedačce.

Místo v letadle si můžete zdarma rezervovat přes web nebo oficiální facebookovou stránku aerolinky (prostřednictvím zpráv).

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Milenka.127
Milenka.127
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 4 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-05T18:42:51+02:00)

hezky den. S leteckou spolecnosti mam nyni velke problemy, ktere nam nikdo nevysvetlil. Dcera mela vcas koupene letenky pro rodinou od 14.12.2018 do 15.1.2019 z Anglie do Brazilie. Prisel jim mail. 2 krat zmenili cas letu a ted jim let uplne zrusili bez udani duvodu a o kompenzaci ani slovo a hlavne o duvodu proc byl let zrusen Spolecnost Latam

před 3 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Zajímavé 14.11.2018-15.01.2019. S tím jsem se ještě nesetkal, aby let zrušila společnost půl roku po plánovaném letu.Clovek se pořad učí.

Pokud jste si spletla roky, pak pul roku před odletem maji nárok na vracení peněz za letenku. Proč by měli dostat kompenzaci, Za co jako??

V čem jako spocivaji ty Vaše

problémy?

před 3 měs
Avatar uživatele Milenka.127
Milenka.127

Omlouvam se. Letenky byly koupene od 14.12 .2019 do 15.1.2020 .Jinak jak jsem psala, 2 x jim byl zmenen cas odletu bez udani duvodu a nakonec byl let zrusen docela. Opet bez vysvetleni

před 3 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 399 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-08T08:33:30+02:00)

Jak už tady zaznělo výše, aerolinka může z technických důvodů změnit časy odletů a také se stane, že let zruší. Je to nepříjemné, ale stává se to a vzhledem k tomu, že je to skoro půl roku dopředu, tak na žádnou kompenzaci nárok není, tedy o ní nemůže být ani řeč. Stejně jako není povinností aerolinky vysvětlovat důvod zrušení letu, v případě takto dlouhé doby do odletu. Pokud by se po tom pídila, tak stejně se dozví pouze něco jako "operational reasons". Dceři vrátí cenu letenky a může si ji koupit jinde, vzhledem k tomu, že odlet je za půl roku, má dost času tuto situaci vyřešit. Případně se může nechat přebookovat na jiný let, musí ale kontaktovat leteckou společnost.

před 3 měs
Avatar uživatele Milenka.127
Milenka.127
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 4 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-09T15:08:07+02:00)

Dekuji za odpoved, ale nechapu proc se tedy doporucuje kupovat letenky dopredu a pri zruseni letu neni uveden duvod To muzou lidem oznamit kupte si letenku 2 dny pred odletem a bud poletite nebo nepoletite, Uvidime jak se nam bude chtit . A vubec nas nezajima, ze to mate jiz v praci zarizene na tento termin. TO je fakt vysmech lidem

před 3 měs
Jakub Langer

S TAMem, LANem i LATAMem jsem letěl už na pár desítkách letů a vždy naprostá spokojenost. Let mi nikdy nezrušili, nanejvýš posunuli o minuty. Musím se jich zkrátka zastat. Prima občerstvení na mezinárodních i vnitrostátních letech, příjemná obsluha (aero-moças brasileiras), i výhodný věrnostní klub přes Multiplus. Za nasbírané body (míle) a pár drobných za taxy, tak lze levně letát po Brazílii i do sousedních států.

před 3 měs
Avatar uživatele Milenka.127
Milenka.127

Rodina letela nekolikrat do Brazilie a vzdy bez problemu, az letos

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Vojtěch Kaštovský
Vojtěch Kaštovský

UPDATE: Na vnitrostátních linkách po Brazílii NENÍ v ceně základního tarifu odbavené zavazadlo. Přikoupit se dá po provedení rezervace za cenu 14EUR/23kg/oneway. V rámci bookingu či správy rezervace se mi ale nikde nepodařilo dohledat proklik na dokoupení zavazadla. Vše se podařilo až po zaslání přímého odkazu zaměstnancem zákaznického centra. V některých případech může být výhodnější kupovat letenku rovnou v tarifu Plus, kde už je 1ks/23kg v ceně.

Odpovědět
před 6 měs

Přeji hezký večer,

v srpnu tohoto roku se chystám do Kolumbie na ostrov San Andrés. Na celý let až do cílové destinace mám zakoupenou letenku od www.pelikan.cz s tím, že let Praha-Toronto-Bogota zajišťuje nízkonákladová společnost Air Canada Rouge. Z Bogoty pak let na ostrov San Andrés zajišťuje společnost LATAM. Slyšel jsem, že se vybírá nějaký vstupní poplatek (cca USD80), který se cestou nazpět vrací. Jak se dozvím, že není zahrnut již v letence? Je možné jej uhradit v USD na letišti?

Díky za odpověď. Jirka

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu