O aerolince Hainan Airlines

Hainan Airlines je největší čínská soukromá aerolinie a podle mezinárodní ratingové agentury Skytrax je hodnocena nejvyšším stupněm, tedy 5*. Reálně se však jedná o běžnou aerolinii ničím nevybočující z průměru. Jak název napovídá, společnost má hlavní sídlo na ostrově Hainan v jižní Číně, největší základny jsou však v Pekingu a Xi’anu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Hlavním polem působnosti je vnitrostátní čínský trh, Hainan Airlines provozuje i linky do okolních států, USA a do Evropy. Od roku 2015 provozuje i přímou linku Praha – Peking.

Nejlevnější letenky rezervujte alespoň 1 měsíc před odletem ideálně na českých vyhledávačích pro plnou a srozumitelnou podporu v případě problémů. Průměrná cena letenek na trase Praha – Peking se pohybuje okolo 11.000 až 14.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo zdarma může mít souhrnnou velikost 115 cm (součet všech tří rozměrů) a hmotnost do 10 kg.

Podmínky odbavených zavazadel se velmi liší dle regionů. Například na linkách z Evropy můžete mít jeden kus zdarma do 23 kg, a to i na případném návazném letu po Číně nebo východní Asii. Výjimku tvoří linka do Prahy, kde můžete mít dvě zavazadla zdarma, každé do 23 kg. Na čistě vnitrostátních a regionálních trasách pak smíte mít dvě zavazadla, každé o hmotnosti do 20 kg. Finální počet kusů a hmotnost se však řídí aktuální tarifem a může se lišit, pokud naše cesta zahrnuje i jiné aerolinky.

Zvířata se přepravují pouze po předchozí rezervaci a za poplatek.

Odbavení

Preferujete-li odbavení na letištní přepážce, nebudete muset platit žádný speciální poplatek.

Online check-in je možný pouze vybraných destinací a časy se liší město od města. Kompletní seznam naleznete na této adrese.

Služby během letu

Na všech linkách dostanete teplé jídlo zdarma (u kratších spojů studené občerstvení).

U dálkových letadel typu Airbus A330 a Boeing 787 můžete bez poplatku sledovat filmy, seriály a poslouchat hudbu dle vlastního výběru v obrazovkách zabudovaných v každé sedačce.

Při přestupu v Pekingu nabízí Hainan Airlines zdarma transitní hotel a vstup do letištního salónku na Terminálu 1, kde si můžete vychutnat bezplatné občerstvení a klidné pohodlné prostředí. Podmínkou k čerpání těchto služeb je přestup dlouhý alespoň 6 hodin a zažádáte si o ně po příletu na přepážce Hainanu (vpravo za Baggage Claim).

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
cali

Tak Hainan to má asi definitivně za sebou... https://www.globaltimes.cn/page/...4363.shtml

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele
Liborek
před rokem
Avatar uživatele
Milan V

Tak ono je spíš otázka, zda za tím není spíš horší finanční kondice HNA Group. Pokud si vzpomínám, Hainan nedávno zařízli linky z Číny do Las Vegas, Calgary a do Mexika a jejich pokus rozlítat např. Peking - Oslo skončil po necelém půl roce. HongKong Airlines, které patří do skupiny jsou úplně na dně a málem přišli o AOC. Na druhou stranu, pokud ta linka byla čistě politického významu a byly tady přísliby podpory, slev na letištních poplatcích, platných pro první roky provozu a najednou se politické klima trochu změnilo, asi to vliv na konec linky má. Takhle skončil i ten pokus rozlítat to pokračování do Bělehradu

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To je spíš finanční, než politické rozhodnutí. Nezlobil bych se, kdyby Peking nahradila třeba Tchajpej s China Airlines ;)

před rokem
Avatar uživatele matej15
matej15

Tam je bohužel blbý to, že China Airlines i EVA už létají do Vídně, takže Praha tím pro ně už asi tak atraktivní není.

před rokem
Avatar uživatele kickass1
kickass1

At radsi misto Pekingu lita primy spoj smer Tokyo, Manila nebo Miami.. :)

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je u Hainan airlines možná online rezervace sedadel? Pokud ano, je to zpoplatěné či nikoliv?

Odpovědět
před 2 lety

Dobry den,

je mozne si pres stranky hainan airlines (anebo idealne pres cestujlevne) dokoupit dalsi zavazadlo? Let Praha - Peking (Hainan) - Manila (Philippine airlines). Dle info na strankach aerolinky to jde, nicmene jsem tu moznost nenasel.

Dekuji.

Odpovědět
před 3 lety

Ještě mám dotaz, prosím, jak výkonnou power banku můžu mit v letadle Airbas Industrie A330-300 z Prahy do Činy s leteckou společností Hainan Airlines?

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, prosím , dá se v Hainan Airlines v turistické třídě dobíjet telefon?

Děkuji za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Dobrý den, pokud poletíte Dreamlinerem tak ano. https://www.seatguru.com/airline...mation.php

Přidat odpověď
před 3 lety

Ve které dni bude létat Hainan na lince Praha-Bělehrad v období březen-srpen 2019?

před 3 lety

Do Belehradu uz nebude letat, jenom do Prahy.

Přidat odpověď
před 3 lety

Můžeme uplatnit slevové karty Skyteamu : Vaclav Tupy CZ 18---20 ISU 2012/02 a Ludmila Tupa CZ 48---4 ISU 2012/02 pro snížení ceny letenky nebo lepší cestovní třídu ?

Máme rezervovaný let Praha-Chengdu 9.5. ve 14.00 a zpět 24.5. ve 20.30 .

Děkuji

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Hainan Airlines nepatří do žádné z aliancí, takže nic ze Sky Teamu zde nevyužijete.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu