Hainan Airlines

O aerolince

Hainan Airlines je největší čínská soukromá aerolinie a podle mezinárodní ratingové agentury Skytrax je hodnocena nejvyšším stupněm, tedy 5*. Reálně se však jedná o běžnou aerolinii ničím nevybočující z průměru. Jak název napovídá, společnost má hlavní sídlo na ostrově Hainan v jižní Číně, největší základny jsou však v Pekingu a Xi’anu.

Logo Hainan Airlines
IATA Kód
HU
Letecká aliance
-
Země původu
Čína
Datum vzniku
02. 05. 1993

Letenky

Hlavním polem působnosti je vnitrostátní čínský trh, Hainan Airlines provozuje i linky do okolních států, USA a do Evropy. Od roku 2015 provozuje i přímou linku Praha – Peking.

Nejlevnější letenky rezervujte alespoň 1 měsíc před odletem ideálně na českých vyhledávačích pro plnou a srozumitelnou podporu v případě problémů. Průměrná cena letenek na trase Praha – Peking se pohybuje okolo 11.000 až 14.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo zdarma může mít souhrnnou velikost 115 cm (součet všech tří rozměrů) a hmotnost do 10 kg.

Podmínky odbavených zavazadel se velmi liší dle regionů. Například na linkách z Evropy můžete mít jeden kus zdarma do 23 kg, a to i na případném návazném letu po Číně nebo východní Asii. Výjimku tvoří linka do Prahy, kde můžete mít dvě zavazadla zdarma, každé do 23 kg. Na čistě vnitrostátních a regionálních trasách pak smíte mít dvě zavazadla, každé o hmotnosti do 20 kg. Finální počet kusů a hmotnost se však řídí aktuální tarifem a může se lišit, pokud naše cesta zahrnuje i jiné aerolinky.

Zvířata se přepravují pouze po předchozí rezervaci a za poplatek.

Odbavení

Preferujete-li odbavení na letištní přepážce, nebudete muset platit žádný speciální poplatek.

Online check-in je možný pouze vybraných destinací a časy se liší město od města. Kompletní seznam naleznete na této adrese.

Služby během letu

Na všech linkách dostanete teplé jídlo zdarma (u kratších spojů studené občerstvení).

U dálkových letadel typu Airbus A330 a Boeing 787 můžete bez poplatku sledovat filmy, seriály a poslouchat hudbu dle vlastního výběru v obrazovkách zabudovaných v každé sedačce.

Při přestupu v Pekingu nabízí Hainan Airlines zdarma transitní hotel a vstup do letištního salónku na Terminálu 1, kde si můžete vychutnat bezplatné občerstvení a klidné pohodlné prostředí. Podmínkou k čerpání těchto služeb je přestup dlouhý alespoň 6 hodin a zažádáte si o ně po příletu na přepážce Hainanu (vpravo za Baggage Claim).

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 04. 07. 2019

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
cali
před rokem

Tak Hainan to má asi definitivně za sebou... https://www.globaltimes.cn/page/...4363.shtml

Avatar uživatele
Liborek
před 3 lety
Avatar uživatele
Milan V
před 3 lety

Tak ono je spíš otázka, zda za tím není spíš horší finanční kondice HNA Group. Pokud si vzpomínám, Hainan nedávno zařízli linky z Číny do Las Vegas, Calgary a do Mexika a jejich pokus rozlítat např. Peking - Oslo skončil po necelém půl roce. HongKong Airlines, které patří do skupiny jsou úplně na dně a málem přišli o AOC. Na druhou stranu, pokud ta linka byla čistě politického významu a byly tady přísliby podpory, slev na letištních poplatcích, platných pro první roky provozu a najednou se politické klima trochu změnilo, asi to vliv na konec linky má. Takhle skončil i ten pokus rozlítat to pokračování do Bělehradu

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

To je spíš finanční, než politické rozhodnutí. Nezlobil bych se, kdyby Peking nahradila třeba Tchajpej s China Airlines ;)

Avatar uživatele matej15
matej15
před 3 lety

Tam je bohužel blbý to, že China Airlines i EVA už létají do Vídně, takže Praha tím pro ně už asi tak atraktivní není.

Avatar uživatele kickass1
kickass1
před 3 lety

At radsi misto Pekingu lita primy spoj smer Tokyo, Manila nebo Miami.. :)

Avatar uživatele
Eliška
před 3 lety

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je u Hainan airlines možná online rezervace sedadel? Pokud ano, je to zpoplatěné či nikoliv?

Avatar uživatele
Martin Duch
před 4 lety

Dobry den,

je mozne si pres stranky hainan airlines (anebo idealne pres cestujlevne) dokoupit dalsi zavazadlo? Let Praha - Peking (Hainan) - Manila (Philippine airlines). Dle info na strankach aerolinky to jde, nicmene jsem tu moznost nenasel.

Dekuji.

Avatar uživatele
Jitka Zikmundová
před 4 lety

Ještě mám dotaz, prosím, jak výkonnou power banku můžu mit v letadle Airbas Industrie A330-300 z Prahy do Činy s leteckou společností Hainan Airlines?

Avatar uživatele
Jitka Zikmundová
před 4 lety

Dobrý den, prosím , dá se v Hainan Airlines v turistické třídě dobíjet telefon?

Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Dobrý den, pokud poletíte Dreamlinerem tak ano. https://www.seatguru.com/airline...mation.php

Avatar uživatele
Benkovic Milan
před 4 lety

Ve které dni bude létat Hainan na lince Praha-Bělehrad v období březen-srpen 2019?

Avatar uživatele
Milano
před 4 lety

Do Belehradu uz nebude letat, jenom do Prahy.

Avatar uživatele
Václav Tupý
před 5 lety

Můžeme uplatnit slevové karty Skyteamu : Vaclav Tupy CZ 18---20 ISU 2012/02 a Ludmila Tupa CZ 48---4 ISU 2012/02 pro snížení ceny letenky nebo lepší cestovní třídu ?

Máme rezervovaný let Praha-Chengdu 9.5. ve 14.00 a zpět 24.5. ve 20.30 .

Děkuji

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Hainan Airlines nepatří do žádné z aliancí, takže nic ze Sky Teamu zde nevyužijete.