O aerolince Hainan Airlines

Hainan Airlines je největší čínská soukromá aerolinie a podle mezinárodní ratingové agentury Skytrax je hodnocena nejvyšším stupněm, tedy 5*. Reálně se však jedná o běžnou aerolinii ničím nevybočující z průměru. Jak název napovídá, společnost má hlavní sídlo na ostrově Hainan v jižní Číně, největší základny jsou však v Pekingu a Xi’anu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Hlavním polem působnosti je vnitrostátní čínský trh, Hainan Airlines provozuje i linky do okolních států, USA a do Evropy. Od roku 2015 provozuje i přímou linku Praha – Peking.

Nejlevnější letenky rezervujte alespoň 1 měsíc před odletem ideálně na českých vyhledávačích pro plnou a srozumitelnou podporu v případě problémů. Průměrná cena letenek na trase Praha – Peking se pohybuje okolo 11.000 až 14.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo zdarma může mít souhrnnou velikost 115 cm (součet všech tří rozměrů) a hmotnost do 10 kg.

Podmínky odbavených zavazadel se velmi liší dle regionů. Například na linkách z Evropy můžete mít jeden kus zdarma do 23 kg, a to i na případném návazném letu po Číně nebo východní Asii. Výjimku tvoří linka do Prahy, kde můžete mít dvě zavazadla zdarma, každé do 23 kg. Na čistě vnitrostátních a regionálních trasách pak smíte mít dvě zavazadla, každé o hmotnosti do 20 kg. Finální počet kusů a hmotnost se však řídí aktuální tarifem a může se lišit, pokud naše cesta zahrnuje i jiné aerolinky.

Zvířata se přepravují pouze po předchozí rezervaci a za poplatek.

Odbavení

Preferujete-li odbavení na letištní přepážce, nebudete muset platit žádný speciální poplatek.

Online check-in je možný pouze vybraných destinací a časy se liší město od města. Kompletní seznam naleznete na této adrese.

Služby během letu

Na všech linkách dostanete teplé jídlo zdarma (u kratších spojů studené občerstvení).

U dálkových letadel typu Airbus A330 a Boeing 787 můžete bez poplatku sledovat filmy, seriály a poslouchat hudbu dle vlastního výběru v obrazovkách zabudovaných v každé sedačce.

Při přestupu v Pekingu nabízí Hainan Airlines zdarma transitní hotel a vstup do letištního salónku na Terminálu 1, kde si můžete vychutnat bezplatné občerstvení a klidné pohodlné prostředí. Podmínkou k čerpání těchto služeb je přestup dlouhý alespoň 6 hodin a zažádáte si o ně po příletu na přepážce Hainanu (vpravo za Baggage Claim).

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je u Hainan airlines možná online rezervace sedadel? Pokud ano, je to zpoplatěné či nikoliv?

Odpovědět
před 2 měs

Dobry den,

je mozne si pres stranky hainan airlines (anebo idealne pres cestujlevne) dokoupit dalsi zavazadlo? Let Praha - Peking (Hainan) - Manila (Philippine airlines). Dle info na strankach aerolinky to jde, nicmene jsem tu moznost nenasel.

Dekuji.

Odpovědět
před 9 měs

Ještě mám dotaz, prosím, jak výkonnou power banku můžu mit v letadle Airbas Industrie A330-300 z Prahy do Činy s leteckou společností Hainan Airlines?

Odpovědět
před 11 měs

Dobrý den, prosím , dá se v Hainan Airlines v turistické třídě dobíjet telefon?

Děkuji za odpověď.

před 11 měs
Honza Čermák

Dobrý den, pokud poletíte Dreamlinerem tak ano. https://www.seatguru.com/airline...mation.php

Přidat odpověď
před 11 měs

Ve které dni bude létat Hainan na lince Praha-Bělehrad v období březen-srpen 2019?

před rokem

Do Belehradu uz nebude letat, jenom do Prahy.

Můžeme uplatnit slevové karty Skyteamu : Vaclav Tupy CZ 18---20 ISU 2012/02 a Ludmila Tupa CZ 48---4 ISU 2012/02 pro snížení ceny letenky nebo lepší cestovní třídu ?

Máme rezervovaný let Praha-Chengdu 9.5. ve 14.00 a zpět 24.5. ve 20.30 .

Děkuji

před rokem
David Eiselt

Hainan Airlines nepatří do žádné z aliancí, takže nic ze Sky Teamu zde nevyužijete.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu