Icelandair

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

FI (IATA)
ICE (ICAO)
Island
Od 01. 01. 1937

Největší islandská aerolinka v posledních letech postavila svůj business plán na alternativní cestě z Evropy do Severní Ameriky s mezipřistáním na Islandu. Obvykle nabízí jak možnost až několikadenních stopoverů, tak velmi rychlé přestupy na přívětivém a malém keflavickém letišti, které slouží jako hlavní základna.


Letenky

Nejlevnější letenky s Icelandairem můžete rezervovat přes náš vyhledávač, většinou se vyplatí nakupovat alespoň 2 měsíce před odletem. Pro obyvatele Česka bývá nejvhodnější odlet z Mnichova, kam Icelandair přímo létá. Icelandair není ani tak známý akcemi na samotný Island, jako spíš výhodnými letenkami do početných destinací v USA a Kanadě.

Velmi výhodné akce také bývají z Norska nebo Amsterdamu.

Vyhledat letenky


Zavazadla

V ceně letenky máte vždy příruční zavazadlo (55 x 40 x 20 cm, 10 kg) plus kabelku nebo brašnu na laptop.

Při cestě do Severní Ameriky se nemusíte nijak omezovat a můžete si vzít hned dvě odbavená zavazadla do hmotnosti 23 kg. Pro cesty pouze na Island můžete odbavit pouze jedno.

Lyže, golfové bagy nebo hokejové náčiní odbavíte zdarma jako jedno zavazadlo (v případě letu do USA tedy v tomto případě máte jeden běžný kufr do 23 kg + jedno sportovní vybavení).

Od podzimu 2017se bohužel zavazadlová politika přibližuje k nízkonákladovým aerolinkám. V ceně základního tarifu není odbavené zavazadlo. Chcete-li ho dokoupit online, na cestě z Evropy do Severní Ameriky zaplatíte 71 € jedním směrem, a to se nevyplatí. Plánujete-li od začátku cestovat s odbaveným zavazadlem, nakupte rovnou dražší tarif "Economy Standard" přímo na webu aerolinky. Oproti dodatečnému nákupu ušetříte 20-25 € na jednom směru.

Zvířata Icelandair přepravuje za poplatek 126–174 USD dle vzdálenosti.


Odbavení

Odbavení na letišti není speciálně zpoplatněno.

Online odbavení včetně mobilního odbavení můžete provést 36 hodin před odletem (24 hodin v případě letu do USA).


Služby během letu

Cestující v ekonomické třídě dostanou zdarma výběr nealkoholických nápojů, všechno ostatní jídlo je zpoplatněno, vyjma dětí, které dostanou teplé jídlo zdarma vždy.

Na všech linkách můžete zdarma využít systému palubní zábavy prostřednictvím obrazovek v každé sedačce. (Sluchátka si vezměte vlastní, ta erární jsou pouze za poplatek).

Místo v letadle si můžete vybrat bez poplatku kdykoliv po koupi letenky, a to i v případě zakoupení nejnižšího tarifu "Economy Light".

Na palubách většiny letadel funguje wifi, za poplatek 6–20 € dle délky letu.


Logo Icelandair

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače