O aerolince Jetstar Airways

Nízkorozpočtový dopravce Jetstar Airways je australskou aerolinkou se sídlem v Melbourne. Byla založena v roce 2003 jako dceřiná společnost aerolinií Qantas s cílem zasáhnout low cost trh na území Austrálie.

V současnosti figuruje Jetstar i na dalších trzích se svými odnožemi:

 • Jetstar Asia (3K/JSA) v Singapuru,
 • Jetstar Japan (GK/JJP) v Tokiu,
 • Jetstar Pacific (BL/PIC) v Ho Či Minovu městě.
Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Jetstar rezervujte přímo na stránkách dopravce jetstar.com, kde nejlevnější letenky získáte při nákupu 1–3 měsíce před odletem.

Letenku pořídíte nejen v rámci vnitrostátních přeletů v Austrálii, ale též směrem na Nový Zéland, Cookovy ostrovy, Fidži, Havajské ostrovy či do Thajska, Japonska, Vietnamu a Indonésie.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadla může mít každý cestující dvě. První je omezeno rozměry 56 x 36 x 23 cm a druhé představuje dámskou kabelku, brašnu na fotoaparát či počítač. Společně musí obě zavazadla vážit méně než 7 kg.

Odbavené zavazadlo není v základním (nejlevnějším) tarifu zahrnuto v ceně. Připlatit si můžete za zavazadlo vždy po 5 kg. Například cena za 15 kg se pohybuje kolem 34 SGD.

Ceny jsou variabilní dle typu a délky letu. Seznam poplatků naleznete na webu společnosti.

V případě, že let s Jetstar Airways je návazným spojem jiné aerolinky (např. British Airways), přebírají se podmínky zavazadel hlavního dopravce.

Odbavení

Check-in na letišti je zdarma, a to buď u klasických přepážek, nebo samoodbavovacích kiosků.

Online odbavení funguje 2–48 hodin před odletem, na vnitrostátních linkách dokonce 1 hodinu před odletem.

Služby během letu

Občerstvení u Jetstar je pouze za poplatek.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1182 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-01T22:12:12+01:00)

Jetstar Asia má online zakoupená odbavená zavazadla v limitech po 5 kg od 15 kg do 40 kg. Cena za 15 kg je 33,50 SGD, za 20 kg pak 34,58 SGD, tedy rozdíl celkem zanedbatelných 17 Kč...

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

17 Kč? 35 SGD je něco kolem 570 Kč...

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Ze by Cali myslel rozdíl mezi 15 a 20 kg??

Jinak ja myslel Cali, ze mas tu váhu na manželku a potomky a ty tady 20 kg zavazadlo ;-)))

před 2 lety
Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1182 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-01T22:12:40+01:00)

@Kryštof - 17 Kč je ten rozdíl... Přidal jsem tam "rozdíl", ať to dává smysl.

@niemandos - tady jsem je právě rozmazlil a dovolil jim 20 kg, váhu samozřejmě beru, protože na těch 7 kg v příručáku jsou fakt přísní.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, doplním zkušenost z aerolinkou na cestě z Manily do Osaky. Limit na osobní zavazadlo (7 kg) při check-inu kontrolují. Je zakázáno brát si do letadla jakékoliv tekutiny nad 100ml. Na gate všem kontrovali zavazadla (přehrabovali je). Neprojdete ani s nápojem který si koupíte za securitou. Můžete zkusit si menší nápoj schovat pod oblečení. Sedadla v letadle jsou dost kolmá, nepohodlná a nedají se sklopit. Pokud máte možnost, raději se této společnosti vyhněte.

Odpovědět
před 2 lety

Ahoj, koupili jsme letenky pres British Airways z Vidne do Manily a zpet. Pri ceste zpet je jeden let s Jet Starem (Manila - Singapur). Nemate nekdo tuseni jak je to s odbavenym zavazadlem? U BA jsou v cene, ale obavam se tohoto letu s Jet Starem. Vse je kupovano najednou. Predem vsem diky Aneta

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ahoj Anet, buď bez obav, zavazadlo máš na celou cestu. Není možné, aby v rámci jedné letenky byl nárok na přepravu zavazadla jen na určitý úsek cesty.

před 2 lety

Ahoj, mám to stejně jako Anet, ale zajímalo by mě, čí limity pro příruční zavazadlo musím dodržet. British Airways povoluje 23kg a JetStar pouze 7kg. Budu muset za nadváhu zavazadla doplácet nebo JetStar akceptují 23kg, protože letenky byly společně zakoupeny přes BA?

A ještě by mě zajímalo, odbavené zavazadlo vyzvedávám až v Manile nebo při změně dopravce (ač v rámci jedné rezervace u British) v Singapuru? Děkuji 🙂

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ahoj, vyzvedavas ho az v konecne destinaci. Nebudes muset nic doplacet, mas tech 23 kg.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, letím do Kambodži z Vídně se zavazadlem. Přestupuji v Curychu se Swiss a letím do Singapuru také se Swiss. Poté letím s Jetstar do Kambodži. Chápu tedy dobře, že za odbavené zavazadlo nebudu muset platit?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, pokud jste všechno kupovala najednou jako jednu letenku, pak platit nebudete muset nic.

před 3 lety

To mám radost, děkuji! :))

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, jen vám to info upravím - Jetstar má limit 15kg pouze při odbavení zavazadla přímo na letišti, při bookingu letenky online si můžete přidat i větší zavazadlo (tuším že do 25kg). Aktuálně vyzkoušeno na přeletu DPS-SYD s 20kg krosnou, a cena nebyla nijak závratná... Rozhodně výrazně nižší než na letišti ;-)

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu