O aerolince Jetstar Airways

Nízkorozpočtový dopravce Jetstar Airways je australskou aerolinkou se sídlem v Melbourne. Byla založena v roce 2003 jako dceřiná společnost aerolinií Qantas s cílem zasáhnout low cost trh na území Austrálie.

V současnosti figuruje Jetstar i na dalších trzích se svými odnožemi:

 • Jetstar Asia (3K/JSA) v Singapuru,
 • Jetstar Japan (GK/JJP) v Tokiu,
 • Jetstar Pacific (BL/PIC) v Ho Či Minovu městě.
Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Jetstar rezervujte přímo na stránkách dopravce jetstar.com, kde nejlevnější letenky získáte při nákupu 1–3 měsíce před odletem.

Letenku pořídíte nejen v rámci vnitrostátních přeletů v Austrálii, ale též směrem na Nový Zéland, Cookovy ostrovy, Fidži, Havajské ostrovy či do Thajska, Japonska, Vietnamu a Indonésie.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadla může mít každý cestující dvě. První je omezeno rozměry 56 x 36 x 23 cm a druhé představuje dámskou kabelku, brašnu na fotoaparát či počítač. Společně musí obě zavazadla vážit méně než 7 kg.

Odbavené zavazadlo není v základním (nejlevnějším) tarifu zahrnuto v ceně. Připlatit si můžete za zavazadlo vždy po 5 kg. Například cena za 15 kg se pohybuje kolem 34 SGD.

Ceny jsou variabilní dle typu a délky letu. Seznam poplatků naleznete na webu společnosti.

V případě, že let s Jetstar Airways je návazným spojem jiné aerolinky (např. British Airways), přebírají se podmínky zavazadel hlavního dopravce.

Odbavení

Check-in na letišti je zdarma, a to buď u klasických přepážek, nebo samoodbavovacích kiosků.

Online odbavení funguje 2–48 hodin před odletem, na vnitrostátních linkách dokonce 1 hodinu před odletem.

Služby během letu

Občerstvení u Jetstar je pouze za poplatek.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 1094 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-01T22:12:12+01:00)

Jetstar Asia má online zakoupená odbavená zavazadla v limitech po 5 kg od 15 kg do 40 kg. Cena za 15 kg je 33,50 SGD, za 20 kg pak 34,58 SGD, tedy rozdíl celkem zanedbatelných 17 Kč...

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

17 Kč? 35 SGD je něco kolem 570 Kč...

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Ze by Cali myslel rozdíl mezi 15 a 20 kg??

Jinak ja myslel Cali, ze mas tu váhu na manželku a potomky a ty tady 20 kg zavazadlo ;-)))

před rokem
Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 1094 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-01T22:12:40+01:00)

@Kryštof - 17 Kč je ten rozdíl... Přidal jsem tam "rozdíl", ať to dává smysl.

@niemandos - tady jsem je právě rozmazlil a dovolil jim 20 kg, váhu samozřejmě beru, protože na těch 7 kg v příručáku jsou fakt přísní.

Ahoj, doplním zkušenost z aerolinkou na cestě z Manily do Osaky. Limit na osobní zavazadlo (7 kg) při check-inu kontrolují. Je zakázáno brát si do letadla jakékoliv tekutiny nad 100ml. Na gate všem kontrovali zavazadla (přehrabovali je). Neprojdete ani s nápojem který si koupíte za securitou. Můžete zkusit si menší nápoj schovat pod oblečení. Sedadla v letadle jsou dost kolmá, nepohodlná a nedají se sklopit. Pokud máte možnost, raději se této společnosti vyhněte.

Odpovědět
před rokem

Ahoj, koupili jsme letenky pres British Airways z Vidne do Manily a zpet. Pri ceste zpet je jeden let s Jet Starem (Manila - Singapur). Nemate nekdo tuseni jak je to s odbavenym zavazadlem? U BA jsou v cene, ale obavam se tohoto letu s Jet Starem. Vse je kupovano najednou. Predem vsem diky Aneta

před rokem
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ahoj Anet, buď bez obav, zavazadlo máš na celou cestu. Není možné, aby v rámci jedné letenky byl nárok na přepravu zavazadla jen na určitý úsek cesty.

před rokem

Ahoj, mám to stejně jako Anet, ale zajímalo by mě, čí limity pro příruční zavazadlo musím dodržet. British Airways povoluje 23kg a JetStar pouze 7kg. Budu muset za nadváhu zavazadla doplácet nebo JetStar akceptují 23kg, protože letenky byly společně zakoupeny přes BA?

A ještě by mě zajímalo, odbavené zavazadlo vyzvedávám až v Manile nebo při změně dopravce (ač v rámci jedné rezervace u British) v Singapuru? Děkuji 🙂

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ahoj, vyzvedavas ho az v konecne destinaci. Nebudes muset nic doplacet, mas tech 23 kg.

Ahoj, letím do Kambodži z Vídně se zavazadlem. Přestupuji v Curychu se Swiss a letím do Singapuru také se Swiss. Poté letím s Jetstar do Kambodži. Chápu tedy dobře, že za odbavené zavazadlo nebudu muset platit?

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, pokud jste všechno kupovala najednou jako jednu letenku, pak platit nebudete muset nic.

před 2 lety

To mám radost, děkuji! :))

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, jen vám to info upravím - Jetstar má limit 15kg pouze při odbavení zavazadla přímo na letišti, při bookingu letenky online si můžete přidat i větší zavazadlo (tuším že do 25kg). Aktuálně vyzkoušeno na přeletu DPS-SYD s 20kg krosnou, a cena nebyla nijak závratná... Rozhodně výrazně nižší než na letišti ;-)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu