Melbourne
Letiště Melbourne

Melbourne v kostce

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

Letiště Tullamarine ležící 23 km od Melbourne je druhým největším v Austrálii. Svůj hlavní uzel zde má nízkonákladový Jetstar nebo Virgin  Australia a jednu ze svých největší bází i národní aerolinka Qantas.

Zajímavostí je, že linka z Melbourne do Sydney je čtvrtou nejrušnější trasou na světě s odlety zhruba každých 15 minut.

Otevírací doba: 24/7.

Levné letenky

Běžná cena letenek z Česka a okolí do Melbourne osciluje mezi 23.000 a 28.000 Kč, cokoli pod 20.000 Kč už je velmi výhodná cena a pod 15.000 Kč hit.

Chystáte-li se do Melbourne, určitě si nastavte naše notifikace, konkrétně v případě Austrálie můžete při akcích ušetřit nemalé prostředky.

Doba letu z Prahy do Melbourne se v závislosti na přestupu pohybuje od 24 do 35 hodin.

Přestupy

Letiště má 4 terminály, které jsou de facto jedinou velkou spojenou budovou, takže případný přesun mezi nimi se dá relativně rychle realizovat pěší chůzí.

Terminál 1 slouží vnitrostátním letům Qantas, terminál 2 všem mezinárodním linkám, terminál 3 vnitrostátním linkám Virgin Australia a terminál 4 pak vnitrostátním spojům Jetstar a Regional Air Express.

V rámci jednoho terminálu bude stačit přestupní čas 50 minut, v případě přestupu mezi terminály pak musíte počítat minimálně s 90 minutami, ideální čas činí 120–150 minut. Při transferu z mezinárodního na vnitrostátní let musíte nejprve vyzvednout zavazadla a projít imigrační kontrolou.

Ze všech hlavních australských letišť je Melbourne určitě pro přestupující cestující nepřívětivější.

Doprava z / na letiště

Do centra Melbourne i do přímořských oblastí St. Kilda a Frankston v jižní části města vede nejpohodlnější spojení autobusy Sky Bus, levnější je cesta městskou dopravou, kde máte na výběr lokální autobusy po okolí nebo linku 901 k nejbližší stanici vlaku „Broadmeadows“, odkud můžete pokračovat dál do centra a severních oblastí města.

Pro cestování MHD si musíte pořídit „myki“ kartu za 6 AUD, kterou si můžete dobít libovolnou částkou. Celodenní jízdné stojí 7,80 AUD, čistě pro cestu z / na letiště si koupíte jízdenku za 3,90 AUD, která je platná dvě hodiny na všechny typy dopravy.

U autobusových linek 478, 479 a 482 si dejte pozor na matoucí název jedné z konečných zastávek „Airport West“. Nejedná se totiž o hlavní letiště Melbourne, ale o malé regionální letiště Essendon!

** tabulka **

Přímé autobusy jezdí i do dalších okolních měst, více na webu dopravního podniku.

Služby na letišti

Wi-fi můžete využívat zdarma po dobu 3 hodin. V každém terminálu jsou také umístěny internetové kiosky.

Úschovna zavazadel se nachází v příletové části terminálu 2 a je dostupná od 5:00 do 0:30. Podle velikosti zavazadla zaplatíte od 12 do 15 AUD za jeden den.

Sprchy zdarma pro veřejnost zdarma naleznete v odletové části terminálu 1.

Oficiální stránky letiště jsou melbourneairport.com.au

IATA Kód
MEL
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
15:38 (+8)
Vzdálenost z ČR
15910 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Melbourne

Ať už přilétáte na letiště Melbourne, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí