O aerolince Qantas

Qantas je třetí nejstarší aerolinka na světě a největší v Austrálii. Název Qantas je akronymem slov „Queenslandand Norhtern Territory Aerial Services“. Společnost má hlavní základnu na letišti v Sydney, další významné uzly pak ve všech velkých australských městech. Typickým poznávacím znakem letadel Qantas je klokan v červeném poli na směrovce, neformální přezdívka aerolinky je proto „The Flying Kangaroo“ (Létající klokan).

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Qantas provozuje lety po celé Austrálii a okolních ostrovních státech, míříte-li z Evropy do jakéhokoli menšího australského města, téměř jistě se alespoň na vnitrostátním úseku s Qantas setkáte. Společnost však také početnou dálkovou flotilu a létá přímo i do Asie, Severní i Jižní Ameriky a s mezipřistáním v Dubaji i do Londýna. Linka Sydney – Dallas je třetí nejdelší nonstop trasou na světě.

Pro nejlevnější letenky proveďte rezervaci obvykle 2–4 měsíce před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je zdarma na všech trasách, jeho rozměry musí čítat 56 x 36 x 23 cm a váha do 7 kg. Kabelka, brašna na notebook, igelitová taška z duty free shopu a podobné menší předměty jsou běžně tolerovány jako druhé zavazadlo.

Cestovat s odbaveným zavazadlem můžete rovněž vždy zdarma. U čistě vnitrostátních spojů je povolená váha 23 kg, na mezinárodních spojích pak 30 kg. Pokud naše cesta zahrnuje jak mezinárodní, tak vnitrostátní spoj, povolená váha se řídí tím mezinárodním (například na celé trase Singapur – Sydney – Canberra smíte mít zdarma kufr do 30 kg). Zdarma je jen jeden kus zavazadla s výjimkou cest do USA a Jižní Ameriky, kde si můžete vzít 2 kusy.

Sportovní vybavení se počítá jako jeden kus běžného zavazadla podle podmínek daného letu.

Zvířata se přepravují pouze na základně předchozí rezervace na webu aerolinky.

Odbavení

Letištní odbavení na přepážce je v každém případě zdarma. Většinou začíná 3 hodiny a končí 45 minut před odletem, časy se můžou drobně lišit podle destinace.

Online check-in začíná 24 hodin před odletem (u některých letů není možný). Palubní vstupenku si můžete vytisknout buď doma, nebo v kiosku na letišti. Případné zavazadlo pak odevzdáte na expresní přepážce „Drop-off“.

V případě, že nemáte přístup k počítači, využijte mobilní odbavení, které se řídí podmínkami online check-inu. K urychlení procesu poslouží aplikace Qantas, není však nutností.

Služby během letu

Během každého letu dostanete občerstvení zdarma, v případě dálkových linek navíc i teplé jídlo.

Ve velkých dálkových letadlech využijete pro sledování filmů, seriálů nebo hudba osobní obrazovky v každé sedačce. Služba je zdarma.

Oblíbené místo v letadle si zdarma vyberete při odbavení.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ještě bych doplnila že na vybraných vnitrostátních letech je dostupná zdarma Wi-fi :) jestli je letadlo službou vybavené lze poznat už na letišti (aspoň v Sydney u těhle letů svítila na odletové tabulce ikonka Wi-Fi)

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co znamená, když je let Quantas zajišťován Emirates. Služby jsou na palubě jsou stejné jako poskytuje společ. Emirates nebo se v něčem liší? Děkuji. S pozdravem D.Petrášová

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, znamená to, že fyzicky poletíte letadlem Emirates, služby na palubě budou tedy poskytnuty jimi.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu