LOT

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

LO (IATA)
LOT (ICAO)
Polsko
Od 01. 01. 1929
Star Alliance

Polské národní aerolinie jsou jedny z nejstarších operujících leteckých společností na světě, hlavní sídlo mají logicky ve Varšavě. V posledních letech prošel LOT výraznou obměnou flotily za uživatelsky velmi příjemné letouny typu Embraer, které co do komfortu pro cestující patří mezi absolutní špičku.


Letenky

Nejlevnější letenky má LOT na vnitrostátních linkách po Polsku, výhodné ceny se můžou objevit i na více linkách s přestupem ve Varšavě, především do východní a jihovýchodní Evropy.

LOT provozuje také několik dálkových spojů moderními letadly Boeing 787 Dreamliner, nejvýhodnější ceny standardně bývají na trase do Soulu (z Prahy kolem 12.000–13.000 Kč), ale akce se mohou objevit i do USA nebo Kanady. Nejvýhodnější letenky u LOTu rezervujte alespoň 2 měsíce před odletem.

LOT provozuje přímé linky do Prahy, Katovic a Košic, vše z Varšavy.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo smí vážit 8 kg s rozměry 55 x 40 x 23 cm a je zdarma na všech spojích a typech tarifu.

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu „Economy Simple“ na všech trasách po Evropě a na vybraných linkách na Blízký Východ. Chcete-li dokoupit zavazadlo, učiňte na webu LOTu v sekci My Reservation více než 12 hodin před odletem, zaplatíte 15 €. Na všech dálkových trasách je zavazadlo do 23 kg zdarma, a to včetně evropských úseků cesty (např. Praha – Varšava – Soul je zdarma na obou letech).

Sportovní náčiní je zpoplatněno částkou 50 € na mezinárodních linkách.

Zvířata se přepravují za poplatek, více na webu aerolinky.


Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a začíná 2 hodiny před odletem, s výjimkou větších polských letišť, kde jsou přepážky otevřeny po celý den.

Online check-in je dostupný 24 hodin před odletem, palubní vstupenku si buď vytiskněte, nebo nechte zaslat na mobil, na letišti pak pouze ukážete čárový kód.


Služby během letu

Na všech trasách dostanete malé občerstvení zdarma, na dálkových linkách pak standardní teplé jídlo.

U letů do Ameriky a Asie využijte systém palubní zábavy prostřednictvím zabudovaných obrazovek v sedačkách.


Logo LOT

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače