O aerolince LOT

Polské národní aerolinie jsou jedny z nejstarších operujících leteckých společností na světě, hlavní sídlo mají logicky ve Varšavě. V posledních letech prošel LOT výraznou obměnou flotily za uživatelsky velmi příjemné letouny typu Embraer, které co do komfortu pro cestující patří mezi absolutní špičku.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlevnější letenky má LOT na vnitrostátních linkách po Polsku, výhodné ceny se můžou objevit i na více linkách s přestupem ve Varšavě, především do východní a jihovýchodní Evropy.

LOT provozuje také několik dálkových spojů moderními letadly Boeing 787 Dreamliner, nejvýhodnější ceny standardně bývají na trase do Soulu (z Prahy kolem 12.000–13.000 Kč), ale akce se mohou objevit i do USA nebo Kanady. Nejvýhodnější letenky u LOTu rezervujte alespoň 2 měsíce před odletem.

LOT létá přímé linky z Varšavy do Prahy, Ostravy, Katovic a Košic a také z Budapešti do Prahy.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo smí vážit 8 kg s rozměry 55 x 40 x 23 cm a je zdarma na všech spojích a typech tarifu.

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu „Economy Simple“ na všech trasách. Chcete-li dokoupit zavazadlo, učiňte na webu LOTu v sekci My Reservation více než 12 hodin před odletem, zaplatíte 15 € u kratších letů.

Sportovní náčiní je zpoplatněno částkou 50 € na mezinárodních linkách.

Zvířata se přepravují za poplatek, více na webu aerolinky.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a začíná 2 hodiny před odletem, s výjimkou větších polských letišť, kde jsou přepážky otevřeny po celý den.

Online check-in je dostupný 36 hodin před odletem, palubní vstupenku si buď vytiskněte, nebo nechte zaslat na mobil, na letišti pak pouze ukážete čárový kód.

Služby během letu

Na všech trasách dostanete malé občerstvení zdarma, na dálkových linkách pak standardní teplé jídlo.

U letů do Ameriky a Asie využijte systém palubní zábavy prostřednictvím zabudovaných obrazovek v sedačkách.

23 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

drduskova

Dobrý den, prosím má někdo zkušenost s letem mimo Evropu - pokud let trvá v celku / bez přestupu 9 hodin , podává se jen jedno jídlo? A jak je to s nápoji? Děkuji

před 4 měs
Avatar uživatele
Liborek
Přidat odpověď
před 4 měs
Martin Vícha

Tak LOT bude asi jediný, čím se proletíme. Zavádí linku Praha - Ostrava.

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Navic taktez s E170 - vyborne! Skvely letecky trip pro nadsence! :-)

před rokem
Martin Vícha

Počkám na středu a kupuju.

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Proc na stredu?

před rokem
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Zde je zmíněn i letový řád

http://www.airport-ostrava.cz/cz...va--praha/

před rokem
Martin Vícha

@Ivo každou středu je tkzv Szalona Środa a koupíš letenku i za polovinu třeba Katowice - Varšava minule za 380kč v jednom směru.

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Diky za tip!

divan

Místo nekonečného rozebírání coronaviru zase jedna zpráva o létání:

25.10.2020 byla zahájena nová letecká linka Ostrava-Varšava. Linka je provozována leteckou společností LOT Polish Airlines. Brzký ranní přílet do Varšavy umožňuje rychlý a jednoduchý přestup na návazné linky po Evropě, jako například Amsterodam, Mnichov, Paříž, Zürich, Milano, Ženeva, Oslo, Frankfurt, Dusseldorf a mnoho dalších.

http://www.airport-ostrava.cz/cz...u-evropou/

Odpovědět
před rokem

Dobrý den!

Chci se zeptat, jestli LOT vyžaduje vytištěný palubní lístek, nebo postačí ukázat na mobilním telefonu po on-line check-outu (případně kde lze nechat vytisknout na letišti v Krakově a kolik to stojí). Letím z Krakova do Varšavy "economy class".

Děkuji za odpovědi!

Odpovědět
před rokem

Dobrý večer,

Dnes jsem zakoupil 2

zpátecni letenky na let LO790 a LO3881 dne 21.7.2020 a potřebuji letenky přesunout na datum ,25.7.2020. Jaká je výhodnější varianta? Zrušit a znovu objednat nebo přebukovat? Děkuji Vala.

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý večer, je možné že do té doby bude LOT hýbat s letovým řádem, pak budete mít možnost bezplatné změny nebo storna letenky. Určitě zatím nepodnikejte žádné kroky, standardní rebooking se vám v 90 % případů nevyplatí.

před 2 lety
Avatar uživatele
Liborek

Taky je dobré se podívat, jestli ty letenky jdou vůbec změnit. U levných letenek (resp. levné knihovací třídy) to nemusí být vůbec možné.

před 2 lety
Proky

Nemám čas to hledat, ale neumožňuje LOT storno letenek do 24 hodin od zakoupení? Některé společnosti tohle umožňují.

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

To se týká výhradně amerického trhu, v Evropě o ničem takovém nevím. Letenka by v tomto případě musela být vystavená přes americkou pobočku LOTu nebo amerického prodejce.

před 2 lety
Proky

Aha, ok, to jsem nevěděl. V tom případě beru zpět a omlouvám se za mystifikaci. :)

před 2 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 638 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-01-22T06:26:03+01:00)

Jen technická, s LOTem létám poměrně dost a ke změnám letového řádu dochází velmi málo, osobně nepamatuju jakoukoliv změnu časů letu, takže na tuto variantu bych moc nespoléhal, pokud potřebujete koupit na pevně daný termín. Navíc pro změnu nebo storno letenky se musí jednat o změnu podstatnou, ne v řádu minut.

Přidat odpověď
před 2 lety

Zdravím,

v dubnu letím s LOTem do Tokia. A narazila jsem teď na jejich stránkách na možnost Upgradu třídy. Např. z LOT Economy Class na LOT Premium Economy (popř. vyšší). Ve zkratce si nejdříve 72 hodin před odletem můžu podat individuální nabídku, kolik bych připlatila za některou z vyšších tříd. Nabídka je následně vyhodnocena, tzn. přijata, nebo odmítnuta.

Chtěla bych se zeptat:

1) jestli se vždy jedná o nabídku na jednotlivé lety?

2) na jakých faktorech při vyhodnocení nabídky záleží (obsazenost letu, výše nabídky...)? Má cenu to jen tak zkusit, s nabídkou pár stovek například? Popř. jak vysoká nabídka (např. procentuálně) má šanci na schválení?

3) letíme 2 osoby a máme připlaceno za místa, mohlo by se při Upgradu stát, že nás rozdělí?

Díky za odpověď :)

před 2 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

1) ano

2) závisí zásadně na obsazenosti,je tam ale minimální bid vždy nastaven,takže za pár stovek to nebude,je to vždy v řádech tisíců.

3) po upgradu si můžete vybrat nové sedadla ve třídě do které upgrade proběhl,samozřejmě může se stát,že už nebudou místa vedle sebe.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,

v květnu s vámi letíme do Gruzie a Adzerbajdžánu. Mám bezlepkovou dietu a v cestovce mi řekli, že nelze objednat bezlepkové jídlo do letadla. Můžete mi k tomu něco sděliť?

Děkuji

R. Jedlička

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den, LOT standardně nenabízí v ceně letenky na letech v rámci Evropy občerstvení během letu, dostanete zdarma jen vodu či kávu na ranních letech a malou oplatku, jiné občerstvení je za poplatek. Obávám se, že bezlepkové jídlo byste si musel objednat za poplatek.

před 4 lety

Lukáš Horák a David Eiselt = podle dotazu pana Jedličky majitelé polských aerolinií ;-)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu