Varšava

Letiště Varšava Chopin

O letišti

Hlavní varšavské letiště, pojmenované po hudebním skladateli Fredericu Chopinovi, se nachází 9 km jižně od centra města. Svoji hlavní základnu zde má polský národní dopravce LOT a jednu z velkých bází také Wizzair.

Otevírací doba letiště je 24 hodin.

Oficiální stránky letiště jsou www.lotnisko-chopina.pl

IATA Kód
WAW
Aktuální počasí
12.9 °C
Místní čas
15:17
Vzdálenost z ČR
521 km

Letenky

Z Prahy se dají sehnat letenky do Varšavy od 3.000 Kč, v akcích může cena spadnout až k 1.800 Kč. Přímé lety do Varšavy vedou také z Vídně, Katovic, Košic a nově také z Bratislavy.

Vzhledem k relativně k blízké vzdálenosti a nízkým cenám jízdenek se při dostatku času vyplatí dojet do Varšavy autobusem nebo vlakem.

Doba letu do Varšavy je maximálně 75 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Varšavy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Ve Varšavě je jediný poměrně velký a dlouhý terminál, který je velmi přehledný a pro přestupy naprosto ideální. Nemusíte složitě bloudit útrobami letiště, ale najdete zde pouze jednu dlouhou chodbu, z níž vedou východy k letadlům.

Oficiálně stačí na přestup 30 minut.

Doprava z/na letiště

Letiště je spojeno s Varšavou železničními i autobusovými linkami. Jízdné je pro všechny trasy stejné: na 75 minut 4,40 zlotých (zóna 1); na 90 minut 7 zlotých a na celý den 15 zlotých. Autobusy i vlaky jezdí většinou od 5:00 do 23:00, noční linky na letiště nejezdí.

Nejrychlejší cesta do centra je vlakem S2, S3 a RL, který vás doveze na hlavní vlakové i autobusové nádraží, do centrální části města, kde se kříží mnoho tramvajových a autobusových linek i na východ Varšavy. Linka S2 nejede přes hlavní nádraží (zastavuje na blízké stanici Srodmiescie). Cesta do centra trvá asi 25 minut a souhrnný interval všech linek dohromady činí 20–30 minut. 

Pro nejpohodlnější cestu do historické části Varšavy bez nutnosti přestupvat zvolte autobus číslo 175. Na letišti zastavují i linky 148, 188 a 331. 

  • Kompletní informace o MHD ve Varšavě najdete na ztm.waw.pl.

Na letiště Modlin

Při přestupu na menší varšavské letiště mějte na paměti, že se nachází poměrně daleko a mezi lety byste si měli nechat minimálně 3,5hodinovou rezervu. Přímé spojení do vesnice Modlin zajišťuje vlaková linka RL, která jede jednou za hodinu. Z nádraží Modlin se na letiště svezete kyvadlovým autobusem, který je obsažen v ceně jízdenky. Celkem cesta zabere hodinu a půl při ceně 20,30 zlotých. 

Přímé autobusové spojení společnosti Modlin Bus stojí 39 zlotých, trvá asi 70 minut a jede zhruba jednou za tři hodiny, viz jízdní řád.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Jak se sem dostat

Z Česka jezdí do Varšavy přímé autobusové i vlakové spoje.

  • z Prahy jezdí do Varšavy, Ecolines (490 Kč) a nejčastější spojení nabízí Flixbus, který má v akcích omezený počet jízdenek již za 6 Kč, běžná cena je 290–500 Kč. Využít můžeme i častého spojení Českých drah od 780 Kč.
  • z Brna se dostaneme do Varšavy přímým spojem Flixbus od 290 Kč.
  • z Ostravy a okolí jezdí přímo na letiště Leo Express od 300 Kč nebo České dráhy do centra města od 470 Kč.

Kde parkovat

Oficiální letištní parkování obvykle nepořídíme za méně než 150 zlotých za týden, naopak soukromá parkoviště v okolí začínají již na 70 zlotých na 7 dní. Ke srovnávní nejlevnějších cen pomůže web Parkvia.com.

V okolních čtvrtích lze parkovat na ulici zdarma.

Vzdálenosti

  • Praha: 639 km
  • Brno: 549 km
  • Ostrava: 387 km
  • Košice: 487 km

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 30 minut.

U autobusové zastávky před příletovým terminálem jsou umístěny skříňky pro úschovu zavazadel. Za jeden den zaplatíte 12 zlotých.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 11. 2018

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Matúš Bartko
před 3 lety

Nejaké skúsenosti s 30 minútovým prestupom ? Dá sa to stihnúť bez problémov áno ? Mám na prestup 35 minút.

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 3 lety

Ja bych to tak černě neviděl. Jsou to lety na jedné rezervaci? Pohoda.

Matúš Bartko
před 3 lety

Samozrejme je to na jednej letenke s LOT, Košice - Warsaw - Vilnius. Povedal som si, že keď to dáva LOT do ponuky tak to musí aj garantovať, ten krátky prestup. Tak uvidíme.

Avatar uživatele
Radka
před 4 lety

Ahoj, mám dotaz. Dočetla jsem se, že využití skříňky na úschovu zavazadel je možné jen na 72 hodin. Je nějaká možnost, jak to prodloužit?

Stačilo by o den. Letíme v únoru do Tel Avivu a chtěla jsem si uschovat teplé oblečení, abychom to nemuseli s sebou tahat.

Avatar uživatele Jakub Řehořek
Jakub Řehořek
před 4 lety

z Prahy nejezdí do Varšavy RegioJet a Eurolines, jen Ecolines (490 Kč) a nejčastější spojení nabízí Polskibus, který byl sežrán Flixbusem a stal se nesmyslně předraženým, má omezené akce a běžná cena se pohybuje od 650-1200 Kč. Využít můžeme i častého spojení Českých drah, které nabízí pohodnu dopravu bez přestupů od 500 Kč.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí