Průvodce letištěm

Letiště Sydney Kingsford Smith

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Sydney Kingsford Smith

Největší letiště na jižní polokouli se rozprostírá 16 km jižně od centra města a je hlavní bránou do Austrálie. Sydney je hlavní základnou pro národní aerolinku Qantas a významným uzlem pro Virgin Australia, Jetstar nebo Tigerair.

Letišti slouží dva hlavní terminály, vnitrostátní a mezinárodní, které nejsou spojeny a je vždy nutné se mezi nimi přesunout běžnou veřejnou dopravou, viz níže.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
16104 km
od Prahy
24.2 °C
aktuální počasí
20:51 (+10 )
aktuální čas

Letenky

Běžná cena letenek do Sydney a vlastně celé Austrálie se z Česka a okolí pohybuje v rozmezí 22.000 Kč 28.000 Kč. Pokud cena spadne pod 20.000 Kč, jedná se o velmi výhodnou nabídku. Nejlevnější spojení často nabízejí čínské společnosti China Eastern Airlines nebo China Southern Airlines, většinou se ale jedná o lety s velmi dlouhými přestupy. 

Naopak nejrychleji se z Prahy nebo Vídně dostaneme do Sydney tradičně s Emirates s přestupem v Dubaji.

Doba letu do Sydney je celkem průměrně 27 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Sydney, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Sydney má tři terminály. Terminál 1 slouží mezinárodním letům, terminály 2 a 3 pak vnitrostátním.

Přestup mezi terminály 2 a 3 je bezproblémový, jedná se o jednu budovu a bude vám stačit 45 minut, stejně tak jako transfer v rámci terminálu 1 (mezinárodní let na mezinárodní let).

Transfer z mezinárodního letu na vnitrostátní a naopak, tedy mezi T1 a T2/T3 je však složitější. I pokud máte všechny lety na jedné letence, je nutné vyzvednout zavazadla a projít pasovou kontrolou. Určitě jsou za potřebí minimálně 2 hodiny.

Nejlepší možností je využití metra „Airport Link“, které jezdí od 5:00 do 0:00 a jednosměrná jízdenka z terminálu 1 na terminál 2/3 stojí 6 AUD. Cesta trvá 2 minuty. V noci bohužel musíte využít taxi.

V případě, že přestupujete v rámci letů Qantas nebo Virgin Australia a všechny máte na jedné letence, využijete přepravu speciálními autobusy aerolinek zdarma.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší cesta do města vede metrem „Airport Link“. Do centra Sydney dojedete za 14 minut. Metro jezdí každých 5–10 minut od 5:00 do 0:00. Běžná jízdenka stojí 18,70 AUD ke všem terminálům. Na stanici si v pokladně pořiďte Opal Cardna kterou nahrajete vámi zvolený obnos a kterou dále můžete používat i pro cesty autobusem a dalšími městskými vlaky.

Z letiště napříč jižní a západní částí Sydney jezdí také autobus číslo 400. Linka jezdí každých 20 minut od 5:00 do 23:30.

Noční doprava na letiště nezajíždí.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

K internetu se připojíte prostřednictvím neomezené wi-fi zdarma nebo veřejných internetových kiosků.

Úschovna zavazadel se nachází v terminálu 1 a 2. Hledejte nápis „Smarte Carte“. Otevírací doba je od 5:30 do 21:00 a za 12 hodin zaplatíte 10–15 AUD podle velikosti zavazadla.

Sprchy jsou k dispozici v terminálu 1 ve veřejné (poblíž nadrozměrných zavazadel) i tranzitní části (poblíž gatů 24 a 52). Použití je zdarma, nicméně nejsou k dispozici ručníky ani mýdlo.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu