Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Ryanair

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Ryanair

Letecká společnost Ryanair se v evropském letectví proslavila jako průkopník nízkonákladového konceptu. Na základě omezení služeb na nezbytně nutné, tedy přepravu z bodu A do bodu B, nabídne nejnižší možné ceny, které dodnes vzbuzují podezření.

Ryanair ročně přepraví přes 100 milionů cestujících, čímž se řadí mezi největší evropské dopravce. Po celé Evropě provozuje lety do dvou set různých destinací.

Lety operuje letouny Boeing 737–800 v žluto-modrém zabarvení.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky s Ryanair zakoupíte přímo na webu dopravce www.ryanair.com v období 1–3 měsíce před odletem, u některých tras však může být výhodnější rezervovat i s větším předstihem. 

Levné letenky lze koupit s odletem z ČR na následujících linkách:

 • Praha – Ammán, Barcelona, Bari, Benátky, Billund, Boloňa, Bournemouth, Bordeaux, Brusel (Charleroi), Budapešť, Dublin, Edinburgh, Eindhoven, Ejlat, Göteborg, Kodaň, Krakov, Londýn (Stansted), Liverpool, Madrid, Málaga, Manchester, Marrákeš, Marseille, Milán, Paříž-Beauvais, Pescara, Pisa, Řím (Ciampino), Riga, Stockholm Skavsta, Trapani a Zadar
 • Brno – Berlín, Londýn a Milán,
 • Ostrava – Londýn, 
 • Pardubice – Alicante,
 • Bratislava –  Alghero, Athény, Birmingham, Boloňa, Brusel (Charleroi), Burgas, Dalaman (Turecko), Dublin, Edinburgh, Eilat, Girona (Costa Brava), Korfu, Kyjev (Borispol), Leeds, Londýn (Stansted), Madrid, Málaga, Malta, Manchester, Marrákeš, Niš, Palma de Mallorca, Pafos, Paříž (Beauvais), Řím (Ciampino), Soluň,
 • Košice – Londýn Southend.

Masivní počet linek nabídne Ryanair z berlínského letiště Schönefeld, létá také z Norimberku, Krakova, Vratislavi nebo Katovic.

Cena letenek se u Ryanairu v průměru pohybuje v rozmezí 800–1.500 Kč za jednosměrný let. Výjimkou však nejsou ani promoakce s letenkami za 270 Kč či méně.

Garantovaný směnný kurz

Při samotné platbě za letenky nezapomeňte na jednu skrytou a záludnou fintu. Zadáte-li při platbě číslo karty, systém rozpozná, že se jedná o kartu českou a celá platba se tak zaúčtuje podle garantovaného směnného kurzu Ryanairu. Ten je výrazně nevýhodnější než kurzy českých bank. 

Po zadání čísla platby se pod políčkem "Save card details to my Ryanair Accouont" ukáže malá informace o "guaranted exchange rate", na kterou musíte kliknout a ve spodní části vyškrtnout políčko (tak, aby nebylo zaškrtnuté). Teprve po tom můžeme v klidu zaplatit, částka se zaúčtuje podle kurzu naší banky.

Slovenských uživatelů se celý problém pochopitelně netýká, vzhledem k tomu, že Ryanair i Slovensko používá stejnou měnu – Euro.

Sleva 15% pro studenty na Erasmu

Ryanair od roku 2017 poskytuje Erasmus 15% slevu pro všechny studenty s platnou ESN kartou. Sleva se vztahuje na všechny letenky v síti Ryanair a opravňuje k přepravě 20 kg odbaveného zavazadla zdarma. Více informací poskytne web Ryanairu.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zavazadla u Ryanairu jsou díky chaotickým a nestandardním pravidlům trochu velký oříšek. Pokusíme se vám však zde odpovědět na všechny dotazy, které denně dostáváme, abyste i vy rozuměli pravidlům pro přepravu zavazadel.

Příruční zavazadlo

Kabinové zavazadlo, které je vždy v ceně a zdarma, má rozměry omezeny na 40x25x20 cm do 5 kg. Pokud vám tento rozměr nestačí, což chápeme, je nutné si připlatit doplňkové služby, které vám stránka Ryanairu nabídne v druhém kroku po výběru letenek.

Máte možnost dokoupit Přednostní nástup (Priority boarding), kdy do letadla budete nastupovat mezi prvními a kromě malého příručního zavazadla o rozměrech 40x25x20 cm si můžete s sebou vzít na palubu i velké příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm celkem do 10 kg. Cena této služby se pohybuje od 6 do 10 € (180 až 300 Kč) za jeden let.

Při zpětném přidání zavazadla (ne přímo při koupi letenky) bude služby Priority dražší.

Odbavené zavazadlo

Zapsané zavazadlo si můžete dokoupit během rezervace letenky taktéž v druhém kroku. Menší 10 kg kufr stojí 8 € za jeden let, velký kufr s limitem hmotnosti do 20 kg vás vyjde na 25 €. Je možné si na osobu koupit až 3 zavazadla.

Všechny ceny platí pro krátké lety a při koupi během rezervace letenky. Pokud se rozhodnete službu přidat zpětně, budou částky vyšší.

Ostatní zavazadla

Přepravit lze i sportovní vybavení jako lyže, jízdní kolo, golfové hole či hudební nástroj. Aktuální výši poplatků naleznete na ryanair.com/poplatky

Kočárek pro malé děti je přepravován zdarma.

Přeprava zvířat není povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je za poplatek 55 €, vyberte si následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in, lze provést zdarma 48 hodin až 2 hodiny před odletem. Pokud si zaplatíte za výběr sedadla (od 4 €), můžete se odbavit až 30 dní před odletem.

Využijte také možnost odbavení přes telefon, kdy si pomocí mobilní aplikace Ryanair vygenerujete palubní vstupenky. QR kód pak již jen ukážete na displeji telefonu letištní obsluze. Několik málo letišť (viz jejich seznam) mobilní palubní vstupenku neakceptuje, při odletu z nich musíte mít boarding pass dopředu vytištěný.

Výběr míst

Pokud nechcete platit za výběr místa, dostanete přidělenou náhodnou sedačku zdarma. Letíte-li ve více osobách, počítejte však s tím, že vás systém Ryanairu vždy záměrně rozesadí. 

Ryanair je také pravděpodobně jediná aerolinka na světě, která za určitých okolností konkrétní sedačku donutí zakoupit. Stane se tak, pokud cestujete s dítětem mladším 12 let, které musí sedět vedle doprovázejícího dospělého (nad 16 let). Právě dospělý si musí zakoupit konkrétní sedačku (od 4 EUR), dítě pak už nemusí – bude automaticky usazeno na sedačku vedle zdarma.

Služby během letu

Občerstvení nabízí Ryanair pouze za poplatek. Například vanička s teplým jídlem (300 g) přijde cca na 7 až 10 EUR.

826 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím, měl bych jeden dotaz ohledně rozměrů zavazadel. Mám zakoupený Priority, v tom je menší příruční a větší zavazadlo do 10kg o rozměrech 55x40x20 (115 celkem). Moje zavazadlo měří 50x27x27 (104 celkem). Celkově se tak vejdu, ale ten jeden rozměr je o 7cm větší. Můžu u brány očekávat problémy? Děkuju za reakci!

před 2 hod
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Muzes

Dobrý den,

s Ryanair létám pravidelně. Jako spolucestující mám uvedena data jednotlivých členů rodiny. Snažím se provést check-in, ale rezervační systém mi nejenže nepřebral údaje spolucestujících, ale neumožňuje mi zadat správná data narození (jako by prohodil staršího a mladšího syna) Letíme v pondělí. Jak postupovat? Poradíte.

před 1 dny
Lukáš Horák

Dobrý den Martine, zadejte údaje ručně, to by mělo jít vždycky. Jinak zadejte fiktivní údaje, které projdou, nikdo se tím na 99 % zaobírat nebude. Důležité je, zda souhlasí jméno a příjmení na letence a cestovním dokladu.

před 1 dny

Děkuji za odpověď. Ručně to zadat nelze. Dává ne výběr dle typu pasažéra - dítě 0-2, 2-11, 11-16, a dospělý. Dle toho pak je omezena možnost zadat datum narození. Přičemž ve své registraci jsem měl u spolucestujících vyplněny údaje správně, přesto u check-in nastal problém.

Nakonec vyřešeno s Ryan Air přes Live chat, kde přímo doplnili správné datumy.

Dobrý večer, chtěla jsem nás s kamarádkou odbavit a omylem jsem zadala údaje z mojí občanky k jejímu jménu, tzn. číslo dokladu, datum narození a datum platnosti.. Kontrolují to přísně na letišti u Ryanairu nebo to musím změnit, případně jak? Předem moc děkuji za odpověď, jsem z toho nervózní..

před 2 dny
Kryštof Hájek

Dobrý večer, vadit to nebude, na palubní vstupence číslo dokladu stejně uvedené není.

před 2 dny

To není pravda, na boarding passu od Ryanairu je uvedeno poslední čtyřčíslí občanky (případně pasu). Ale je pravda, že by to vadit nemělo :-)

Dobrý den,

mám možná úplně hloupý dotaz... mám hrazenou službu Flexi Plus, ke které jsme ještě dokupovali jedno zavazadlo 20 kg k odbavení. Bohužel jsem při online odbavení cestujících nenašla žádné info o tom, kam se zavazadlem... Tzn. pokud tomu správně rozumím beru toto zavazadlo s sebou do letadla do prostoru kabiny? nebo se to někde ještě na letišti odbavuje do zavazadlového prostoru? Pokud ano, kde? Na palubním lístku je pouze informace, že ze zavazadel která budou umístěna do zavazadlového prostoru je třeba vyndat všechny cennosti, ale jinak žádná informace o tom, že mám hrazené ještě jedno zavazadlo 20 kg k odbavení a kam s ním.

Díky za odpověď :)

před 2 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, popořadě :)

Ryanair na palubní vstupence neuvádí zavazadla k odbavení, i když jsou dokoupená, v systému to ale mají, takže žádný strach.

Zavazadlo k odbavení je něco jiného než příruční, to si s sebou vzít nemůžete. Odevzdáte na klasické přepážce v odletové hale (před bezpečnostní kontrolou), po příletu vyzvednete na páse.

před 2 dny

Paráda :) Děkuji za pohotovou odpověď :)

Čili to bude klasicky označená přepážka pro let a společnost, jako to bývá třeba u Smart Wings..? Je to ostuda, ale nikdy jsem ničím jiným neletěla :D

Děkuji :)

před 2 dny
Kryštof Hájek

Ano, přesně tak. Na odletové tabuli je u každého letu napsané číslo přepážky, kde můžete kufr odevzdat. Mají to tak všechny letecké společnosti :)

před 2 dny

A ještě úplně poslední dotaz :D

Velikost odbaveného zavazadla do zavazadlového prostoru je taktéž omezena na 55 x 40 x 20 cm? Nebo tam je to už jedno a jde jen o váhu?

Děkuji :)

před 2 dny
Kryštof Hájek

U odbaveného by měl být součet všech rozměrů 158 cm, naprostá většina aerolinek kontroluje jen hmotnost, u Ryanairu jsem ale viděl i kontroly rozměrů.

Dobrý den prosím o radu nevím kdy mám vypsat check-in a kde najdu kufry do letadla a kolik stojí 3ks .Mám zaplacený odbavení a příruční zavazadla ale kufry pro nás 3 to jsem nikde nevycetla nebo to je v tom check-in děkuji Simona

před 2 dny

Nerozumim reci vaseho kmene...

Dobry den, kdyz jsme omylem si koupili balicek “plus” tzn. Prednostni nastup do letadla ,rezervace sedadel , prvnibzavazdlo 20kg , jde tohle jeste bezplatne zmenit? Dekuji. Stacilo by nam zavazadlo 10kg...

před 4 dny
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Co Ryanair jednou přijme, nikdy už nevydá.

Dobrý den. Mám dotaz, týkající se léků v injekčních stříkačkách. Jedná se o lék Clexane (na ředění krve). Na palubu tento lék nepotřebuji, protože si ho budu aplikovat ještě doma před odletem. Ale podle toho, co jsem četla, tak v odbaveném zavazadle mít injekční stříkačky nemohu. Je to tedy tak, že si jehly s lékem musím brát s sebou v příručním zavazadle? Pro jistotu jsem si dnes u lékaře zařídila potvrzení (v Čj i v Aj). Ptám se proto, že letíme na 9 dní, což znamená, vzít si celou krabici a ta není zrovna malá... Díky moc za odpověď.

Odpovědět
před 5 dny

Dobrý den, mám dotaz ohledně Ryanair. Mám rezervovaný let Bratislava-Malta pro 2 osoby a chci přidat priority boarding +zavazadlo do 10kg pro 1 osobu. Bohužel aplikace Ryanair nabízí toto pouze pro oba cestující... Umíte poradit, jak na to? Děkuji předem :-)

před 5 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, nefunguje vám možnost rozdělení ani přes klasický web? Tam u mě bez problémů.

před 5 dny

Pokud zadám priority boarding přímo při rezervaci, tak ano. Ale já ho potřebuji doplnit do hotové rezervace a tam mi to možnost rozdělení nenabízí..:-( u odbaveného zavazadla ano, ale u priority boardingu se zavazadlem 10kg ne... zkoušel jsem chat s Ryanair, ale tváří se, že tento problém nezná :-(

před 5 dny
Honza Čermák

Na webu to jde, ale je to nepřehledné. Zkus mobilní appku, tam to půjde i pro jednoho.

před 5 dny

Máš pravdu, přes mobilní appku hned a bez problémů, moc díky :-)

Dobrý večer,

přes společnost KIWI jsme nakoupili letenky od Ryanair do Paříže. Teď jsme si všimli, že KIWI nenabízí příruční zavazdla(10kg), lze to nějak dokoupit přímo přes společnost Ryanair případně na letišti? Děkuju :)

před 7 dny
Kryštof Hájek

Dobrý večer, pokud vám Kiwi poslalo rezervační kód, pak můžete dokoupit přes web Ryanairu. Pokud neposlalo, pak výrazně dráž až na letišti. A pro příště nekupovat přes Kiwi a ušetřit si nervy i peníze ;)

před 7 dny
Avatar uživatele Jan
Jan

Pokud předem, pak musíte přes Kiwi, jinak to nejde (i když máte rezervační kód, nemáte email, ze kterého rezervuje Kiwi).

Na letišti - viz https://www.ryanair.com/cz/cs/uz...i/poplatky a https://www.ryanair.com/cz/cs/uz.../zavazadla

před 7 dny
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 797 komentářů
 • Poslat zprávu

Já jsem se tu ptal už několika lidí, ale můžete mně teri prozradit důvod koupě letenky Ryanairu od kiwi? Já mám pořád pocit, že o něco přicházím.

před 7 dny
mirjur

jasně že přicházíš, o ten adrenalin...

před 6 dny
Avatar uživatele tmx
tmx

Kiwi má skvělý marketing v TV a na internetu. Že mají skvělý algoritmus na nejlevnější letenky. Ušetříte až 80 %... Tak tam mnoho lidí jde, ceny vypadají levné (když to porovnáš s tím, kolik stojí zájezdy), tak to lidi koupí. A pokud to nejsou low cost letenky, šance, že se něco pokazí, je malá. A když, většina lidí pak nadává Ryanairu, nikoliv prodejci, který jim jasně neřekl, že kufr na kolečkách neprojde jako kabelka.

před 6 dny
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 47 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-15T10:39:03+02:00)

Můj názor je, že cestujlevne by nemělo suplovat zákaznický servis kiwi.com (ve svém vlastním zájmu). Když si někdo koupí letenku u kiwi, tak ať dotaz směřuje na kiwi, no ni?

před 6 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Taky to maličko nechápu, ale ja nechápu kde co :-) Kdyby aspon Kryštof, David atd dodali, ať příště koupi u nich. Ale tak!? Mozna ze předpokládají, ze u nich příště koupi, ale česky člověk jde jaksi v prve radě vždy po ceně.

před 6 dny
Kryštof Hájek

Někdo se zeptá, odpovím, toť vše :) A varování, ať v případě low-costů kupují pro příště přímo na webu aerolinky a ať se obecně vyhnou koupi přes Kiwi, dodávám.

Dobry vecer, poletime s Ryanair (Kiwi) z Malgy do Prahy a jsme 2 dospeli a 2 deti (2 a 4 roky). Nyni rezervuji sedacky, protoze u dospelich musim a deti budou prirazeni automaticky. Mam i detem v systemu vybrat sedacku a bude za nula, nebo naskoci za penize i kdyz ma byt zdarma. Pripadne mam rezervovat jen pro dospele a deti nechat a oni ji automaticky posadi vedle? Dekuji

před 7 dny
Avatar uživatele Jan
Jan
 • Přidal se před 4 měs
 • Napsal 6 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-14T21:52:58+02:00)

Zkuste se zeptat na https://www.kiwi.com/cz/content/feedback - dle mé zkušenosti už sedačky zarezervované můžete mít (aniž by se to v Kiwi jakkoli ukazovalo).

před 7 dny

Dekuji zavolam jim a dam vedet.

před 7 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Hlavně příště kupujte u dopravce a ušetříte si zbytečně nervy.

před 7 dny

Tak pisu jak jsem dopadl ohledne sedacek s detmi. Rezervace skrze Kiwi a let Ryainar, po tom co jsem cetl jsem mel velke obavy jak to dopadne. Pri doplneni udaju jsem vybral 2 sedacky vzdy jedna v jedne rade (dospele za priplatek celkem 25euro) za sebou u okna, ze automacky priradi deti vedle nas a zaplatil. Druhy den prisel email, ze to musi zrusit protoze CH. Police... a ze vraceji penize. Volal jsem tedy na linku CR Kiwi a velice ochodna slechna mi rekla jak to maji. Kdyz mate 2 deti, tak automaticky system zarezervuje 1rodic a 2deti vedle vas a toho druheho si musite koupit. Takze pani stopla vraceni penez, dala nam 4sedalo vedle tj. o ulicku a mame takto 4sedadla vedle sebe a vraceji na ucet 15eur. Musim rici, ze uplne v pohode vyreseno...

Avatar uživatele strakastepan98
strakastepan98

Ahojte, zítra odlétám z Prahy do Paříže a udělal jsem online check in. Jenže jsem zadal číslo pasu, ale musím letět na občanku z důvodu, že musím pas odevzdat zítra na vízové centrum ohledně jiné cesty do Ruska. Myslíte že toto je problém? Že místo pasu který mám napsaný při check in poletím na občanku?

před 7 dny
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3301 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-14T18:09:36+02:00)

Ahoj, problém to určitě nebude :)

Dobrý den, máme koupené letenky s tím, že si bereme příruční zavazadlo na palubu... už jsme udělali online check-in a máme vytištěné letenky... znamená to, že na letišti můžeme jít rovnou přes bezpečností rámy ke GATU? A kde budou kontrolovat váhu (10kg) zavazadla?

před 9 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, přesně tak, na letišti jdete rovnou k bezpečnostní kontrole. Váha a rozměry se kontrolují až u gatu (a ne plošně, záleží koho si pracovníci vyberou).

Dobry večer. Chcel by som sa opýtať či je možne pokial mam zakupenu letenku Priority dat 10kg batožinu do podpalubia dakujem

před 10 dny
Domča

Dobrý večer, priority (tj. 2 kabinová zavazadla) a 10 kg odbavené zavazadlo jsou dvě rozdílné služby.

Přidat odpověď
před 10 dny

Dobrý večer , mohu se zeptat zdali muže letět 14 letý syn sám za příplatek letušky která na něho dohlédne ? Děkuji

před 11 dny
Honza Čermák

Dobrý den, nemůže. Sám až od 16, děti bez doprovodu Ryanair nepřepravuje. https://www.ryanair.com/gb/en/us...th-infants

Přidat odpověď
před 10 dny

Dobrý den, je možné mít dvě letenky pro různé osoby on-line v telefonu při průchodu letištní kontrolou?

Děkuji.

před 11 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

To dělám běžně, nejdřív nastrčím drahou polovičku a svůj mobil s jejím boarding passem, pak jdu sám. Kdyby to nešlo, tak to asi aplikace nedovolí.

Přidat odpověď
před 11 dny

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat jestli je problem s rozměrem kufru 604020 na palubu..

před 12 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, rozměry jsou dané, viz výše. Speciálně pokud se jedná o kufr, je velká pravděpodobnost, že neprojde a budete muset zaplatit za jeho odbavení.

před 12 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Přesně tak, přerostlé kufry jsou mnohem nápadnější.

Přidat odpověď
před 11 dny

Zdravím, Pls lze vzít notebook a palubu zvlášť? Nebo se musí narvat do příručního zavazadla? Díky!

před 13 dny
Kryštof Hájek

Každý větší předmět (včetně notebooku) je brán jako samostatné zavazadlo. Takže pokud máte zaplacen jen jeden příručák, musíte do něj notebook dostat.

Přidat odpověď
před 13 dny

Dobrý den.

Letime na Sicilii ke známým. Rád bych se optal, zda je možné v palubnim zavazadle převést 1kg sklenici medu? Zda je toto vůbec možné přepravovat. Dekuji.

před 13 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, určitě není možné, med spadá do kategorie tekutin, gelů, past, apod. Tudíž v příručním zavazadle max. 100 ml.

před 13 dny

Děkuji za odpověď.

Přidat odpověď
před 13 dny

Dobrý den, chci se zeptat. Máme on line koupené letenky Ryanair , zaplaceno plus pojištění. Už jsme i odbavení s přednostním nástupem. Vůbec jsem nevím jak se dozvím , nenašla jsem na stránkách Ryanair, kde jsem pojišťovna a nějaký průkaz pojištěnce k prokázání v případě nutnosti. Děkuji

před 13 dny

Ahoj, rád bych se zeptal jak probíhá odbavení na letišti dublin při letu s ryanairem, když mám 20kilový batoh. Jestli klasicky k přepážce a tam mi ho odbaví nebo si ho musím odbavit sám. Díky za odpověď.

před 13 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, klasicky k přepážce. Nezapomeňte mít ale s sebou vytištěný nebo v aplikaci stažený boarding pass.

před 13 dny

Zdravím, dle mé zkušenosti se musíte odbavit sám.

Přidat odpověď
před 13 dny

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda lze u Ryanair změnit u již koupenych letenek typ zavazadla? Konkrétně osoba, která měla 20kg zavazadlo nemůže letět. Potřeboval bych toto zavazadlo převést nejlépe na moji letenku. Je to možné? Případně lze změnit osobu (jméno) na letence? Obávám se, že tato letenka s 20kg nejspíše propadne a budu muset letět pouze s 10kg bez tekutin v zavazadel. Mockrát Vám děkuji.

před 13 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, jméno změnit nelze ( resp. ano, ale za poplatek tak vysoký, že je obvykle výhodnější koupit novou letenku) a převést zavazadlo z jedné letenky na druhou taky nepůjde. Mělo by však jít u vaší letenky odbavené zavazadlo dokoupit, skrz "manage booking" na webu Ryanairu.

před 13 dny

Ono to jsou 4 letenky pod 1 číslem rezervace. Z toho 3 mají 10kg zavazadlo a jedna 20kg zavazadlo (ta co nemůže letět).. V rámci 1 rezervace by zavazadla šla změnit? Co se stane, pokud jeden člověk nepoleti? Jsou nutná storna? Velice vám ještě jednou děkuji.

před 13 dny
Kryštof Hájek

Obávám se, že ani v rámci jedné rezervace nepůjdou zavazadla změnit. Pokud jeden člověk nepoletí, nestane se nic, žádná akce není nutná.

Přidat odpověď
před 13 dny

Dobrý den,mám dotaz- zakoupila jsem 2letenky se sedadly a 1x20kg zavazadlo. Provedla odbavení a vytiskla letenky,ale na nich jsou napsány jen příruční zavazadla, ne to k odbavení. V iteniáři vidět je.Nebudu mít na letišti problém?A bude to již bez poplatků? Mockrát děkuji za odpověď.

před 14 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, na palubních vstupenkách Ryanairu se informace o odbavených zavazadlech neobjevuje, ale v systému je určitě budete mít zapsané, žádný strach.

před 14 dny

Díky moc za reakci. Ještě bych se ráda zeptala,zda to 20kg zavazadlo je limitováno jen tou váhou nebo se musím také vejít do nějakých rozměrů? A ještě mám dotaz, kde zjistím název odletového a příletového letiště? Jedná se mi o let Wroclaw- Edinburgh / FR1158 18.7.2019 v 6:20hod. Domnívám se správně,že odlet je ze Strachovic? Omlouvám se za zřejmě hloupý dotaz,ale poletím tak poprvé.Moc děkuji za odpovědi.

před 14 dny
Kryštof Hájek

Odbavené zavazadlo se musí vejít do rozměrů 119 x 119 x 81 cm. Název letišť je Wroclaw a Edinburgh :) Ano, letiště ve Wroclawi je ve čtvrti Strachowice, ale to nepotřebujete znát. Ani v jednom městě není víc letišť. Názvy letišť se hodí znát opravdu jen ve městech, kde jich je víc, jinak je to k ničemu.

Přidat odpověď
před 14 dny

Dobrý den, zmeškali jsme dnešní let z Vídně na Korfu, je nějaké řešení? Nemůžu nikde najít kontakt, prosím o jakoukoliv radu 😶😕

před 14 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Řešení je koupit si novou letenku.

před 14 dny

To je milé, díky

před 14 dny
Honza Čermák

Měla jste přijít do jedné hodiny od odletu na přepážku odbavení, kde by vás za 100 EUR/osoba přebookovali na následující volný let.

před 14 dny

Na letišti nás posílali od jedné přepážky ke druhé, tuto možnost nám nikdo nenabídl. Jedině koupit novou, s odletem nejdříve ve středu. Bylo nás tam celkem asi kolem 30 lidí, které nenechali odletět, letiště je v rekonstrukci, všude hrozné zdržení. Odlet byl v 5.30, my dorazili k bráně v 5.14, nepustili nás. Strašná zkušenost, vzdali jsme to. Opravdu nemáte nikdo radu, jak se domluvit přímo se společností na změně letu?

před 14 dny
Honza Čermák

Vždycky můžete zkusit zavolat, ale tady asi nejste v pozici, kdy si můžete diktovat požadavky když jste přišli pozdě k odletu. Btw. dle webu Ryanairu je další let z Vídně do Korfu až v pátek 12. 7. - let je plný a další mají v neděli 14. 7. Pomůže vám to vůbec?

před 14 dny

Pomohlo by, kdybychom se dopátrali nějakého kontaktu, na stránkách s námi komunikuje jen bot v chatu, a přes číslo letu se dal nedostanu. Víte jak na to? Měli jsme jen krátkodobý pobyt, v neděli přílet, v pátek odlet, zaplacené auto, ubytování, trajekt, ale vše se dá přebukovat. Jen na letišti ve Vídni nikdo nic neví, nebo spíše nechce. Děkuji Vám, jste jediný, kdo je se mnou schopný hledat nějaké řešení ...

před 14 dny
Honza Čermák
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 320 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-07T09:42:47+02:00)

Telefonní čísla najdete na jejich webu: https://www.ryanair.com/content/...from.html/

Ale pokud sama říkáte, že na letenky máte navázané další služby, tak ani když je ukecáte, dřívější odlet než za týden vám nedají, protože mají předchozí let plný. Skutečně jde vše prebookovat vč. auta a posunout to třeba o týden? Co letenka zpět?

před 14 dny

Zpáteční letenka ne, to mi nedošlo...no, to je konečná tedy

před 14 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

A v kolik jste na letiste dorazila? Nezda se mi, ze by se to nedalo stihnout...

před 14 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

S Ryanairem se moc "domluvit" nedá a na letišti nikdo nic vědět ani nemůže, protože tak Ryanair prostě funguje... s živým zaměstnancem do kontaktu nepřijdete a jakoukoliv chybu zákazníka trestá. Prozákaznický přístup rozhodně nečekejte.

před 14 dny

Odlet byl v 5.30, na letiště jsme dorazili v 4.36, k bráně v 5.14. Zoufalých lidí jako my, bylo konkrétně u tohoto letu s námi dvěma 5, a celkem u ostatních letů kolem 30, včetně japonského kojence...

před 14 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

To je dost dobře možné, ale v Ryanairu tím rozhodně nikoho nedojmete. Vím, že to asi nechcete slyšet, ale berte to jako poučení pro příště.

před 14 dny
Avatar uživatele pokus
pokus

let z Prahy na Korfu přes invia.cz 8.7. 15:45 a 18:30 cena 4069 nebo 4549 Kč

před 14 dny
Avatar uživatele Marek
Marek

Pokud chcete letět, tak se mrknout z okolních letišť za těch 4-5k se dá letět, ale asi to je nesmysl. Spíš bych se zaměřil na zrušení všeho ostatního nebo alespoň získání voucherů a využít jindy. Jinak o prázdninách, i takto ráno, za 30-45 min se dostat ke gate je naprosto normální.

před 14 dny
Kryštof Hájek

Jen pro příště. Dorazit na letiště necelou hodinu před odletem (tedy reálně cca 25-30 minut před zavřením odletové brány), může vždycky špatně dopadnout, zvlášť na větším letišti a v sezoně. Jak říkají předřečníci, i kdybyste se náhodou do Ryanairu dovolala, nic z nich nedostanete, protože to není jejich chyba.

před 14 dny

Komunikace s Ryanair byla ve finále v pohodě, všechno mi přes live chat vysvětlili, trpěliví byli také. Ničeho jsem se nedomohla, ale komunikace skvělá, vážně. Zaráží mě přístup letiště, nikdo nic neví, jak a hlavně kde a s kým řešit přebukování, byť za cenu 100 E za osobu mi podrobně popsali na chatu Ryanaru. Každopádně drahá zkušenost...a Vám všem díky za trpělivost

před 14 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Od toho tam ale letiště není. To musíte řešit s aerolinkou a pokud aerolinka na letišti žádné zázemí nemá, letiště s tím nic nenadělá.

před 14 dny

No... dobře, znovu děkuji za cenné informace. Takové milé slovo v této situaci potěší. Nemám potřebu někoho dojímat ani svádět vinu na kohokoliv mimo sebe, ale pokud nejste schopen projevit porozumění, raději mlčet. Požádala jsem o radu, všichni pochopili, i když je to pro zkušenější prča, nechali si rozumy pro sebe. Jdu to zaspat 😀 krásné léto přeju 😀

před 14 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Prave ze se ohrazujete vuci letisti, tak vam to Petr76 vecne vysvetlil. O projevy porozumeni jste puvodne nezadala.

před 14 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To je fakt komedie.Pani si za to muže sama a ještě se bude osočovat na druhé, ze to zmini. Nemáte potřebu nikoho dojímat a píšete tu o nějakém japonském kojenci. Do prdele by měli byt nakopáni rodiče toho malého. Jednak za to, ze nejsou schopni se dostavit na letiste včas a jednak za to, ze cestují přes půl světa s kojencem. Takže pro vás je to draha zkušenost a příště buďte na letišti aspon 2 hodiny před odletem.

před 14 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Proste mate pouceni pro priste :-) chodit pozde v sezone se nevyplaci

Přidat odpověď
před 14 dny

Jen technická poznámka:

V článku píšete "Čárový QR kód" - takový neexistuje. Buď je to čárový kód, nebo QR kód.

Jinak díky za dobrý článek :-).

Odpovědět
před 17 dny

Dobrý den, potřebuji poradit. Budu cestovat s kojencem a chci si na palubu letadla vzít sušené mléko v plechovce 450g. A poté krémy na dětskou pokožku od doktora o objemu 100g. Mám pouze 10kg kufr na palubu a batůžek. Mohu si toto vybavení takto převézt??

Díky za odpověď

před 18 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, mělo by to být bez problémů, dětskou stravu můžete převážet i u sebe v letadle.

před 18 dny

Děkuji za odpověď. Ono v podmínkách je napsáno, že pro kojence si můžu převézt jídlo v jakémkoli množství. A v jiných zase, že si mohu převést jen jídlo v množství na dobu letu. Tož jsem zmatená.

A můžu kojenci přebalit 5kg zavazadlo zdarma? Je to psáno, ale máte s tím někdo zkušenost?

Ať mi to při kontrole nikdo nehodí...

Díky za info, Lucie

před 18 dny
Kryštof Hájek

Co je psáno, to je dáno :) Žádný problém s 5 kg zavazadlem navíc nebude, pokud splní rozměry (45x35x20 cm).

Přidat odpověď
před 18 dny
Avatar uživatele Evka
Evka

Ahoj. Mám přikoupené 20kg odbavené zavazadlo. Check-in jsem už provedla online. Kam mám potom jít na letišti s tímto zavazadlem, abych se ho “zbavila”, než doletím do cílové destinace? Normálně na check-in přepážku, i přesto že už mám check-in provedený a boarding pass vytištěný? Ryanair mě docela mate a potřebovala bych to laicky vysvětlit :-D Děkuji za každou odpověď.

před 20 dny
Honza Čermák

Ahoj, na přepážku check-in. V BGY či STN měl Ryanair separátní přepážku na baggage drop off, pak můžeš použít tu.

Přidat odpověď
před 20 dny

Ahoj, mám dotaz ohledně dodatečného dokoupení 10kg zavazadla případně priority odbavení u Ryanair. Máme rezervaci letenek pro dvě osoby a chtěli jsme si nyní dokoupit pouze 1 10kg zavazadlo. Nabízí nám to ale pouze možnost 2 zavazadel (pro každou osobu). Nelze si doplatit pouze 1?

Děkuji, Martina

před 22 dny
Honza Čermák

Ahoj, jde to. Nesmíš ale klikat na Quick Add ale na jiné tlačítko týkající se zavazadel. Když to nenajdeš na webu, zkus appku. Ta mi přijde přehlednější.

před 21 dny

Super, moc děkuji, přes aplikaci to fungovalo....

Přidat odpověď
před 21 dny

Dobrý den, je na palubě Ryanair k dispozici Wi-Fi, zdarma či za příplatek. Děkuji za odpověď.

před 26 dny
Avatar uživatele speedy7cz
speedy7cz

Není.

před 26 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, Ryanair wi-fi připojení nenabízí ani za příplatek.

před 26 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Ten byl dobrej 😀

Přidat odpověď
před 25 dny

Dobrý den, moji synové ve věku 12 a 16 let poletí bez doprovodu do Velké Británie. Dle pravidel Ryanair to je možné (děti mladší 16 let musí vždy doprovázet cestující starší 16 let) , jen nevím, zda krom pasů budou potřebovat ještě nějaké potvrzení - souhlas rodiče , že mohou cestovat spolu (přece jen nemá ani jeden z nich 18 let). Nevíte jak to je? Nerada bych, aby na letišti vznikly nějaké komplikace. Děkuji.

před 26 dny
opt

Bral bych to tak, že vaše případná komplikace s obstaráním takového potvrzení je nesrovnatelně menší, než jejich případná komplikace, pokud by ho neměli:) Kromě letecké společnosti ho může chtít i pasová kontrola u vstupu do UK (do ePassport brány je podle mě nepustí).

Půjde o jednoduchý dokument ve smyslu "my, rodiče XXX a YYY (+kontakty) dětí AAA a BBB souhlasíme s jejich vycestováním do CCC v termínu DDD pod dohledem BBB" - což bude ten starší z nich. V ideálním případě bych nechal podpisy ověřit. To je ta jediná komplikace, protože některé CzechPointy mohou odmítnout ověřit podpis, pokud je na cizojazyčném dokumentu. Nevím, jak se budou tvářit na dvojjazyčný, ale vždycky se dá dokument připravit v češtině s mezerami a anglický překlad do nich po ověření podpisů dotisknout:)

před 26 dny

Ověřuje se podpis, nikdy text... Takže není , co řešit.

před 20 dny

Na czechpointu me nechteli overit podpisy na ciste anglickem potvrzeni o pujceni auta do ciziny, musel jsem to prepsat po vetach cesky a do zavorky anglicky. :)

Přidat odpověď
před 11 dny
Avatar uživatele Klára
Klára

Ahoj,

mám dotaz ohledně 10 kg odbaveného zavazadla ... na webu píší, že to musí být kolečkové zavazadlo s rozměry 55x40x20 ... opravdu se dá odbavit jen kufr nebo je možné odbavit i velký batoh/krosnu pokud bude splňovat limit 10 kg? Děkuji za odpověď. K.

před 28 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, může to být naprosto cokoliv, co splňuje rozměry. Klidně lepenková krabice, batoh nebo třeba plyšák ve tvaru sněhuláka :)

před 28 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Na krabici bych si dával pozor. 🙂Odbavili jsme jednu v Kyjevě a pak na ni marně čekali u pásu v Blavě. Nakonec nám ji vydali v nadrozměrných zavazadlech, protože prý to tak vždycky dělají, když to není kufr/batoh..

Přidat odpověď
před 28 dny

Dobrý den, odbavili jsme si let s Ryanair s tím, že podle potřeby dokoupíme prioritní nástup do letadla, abychom s sebou mohli vzít zavazadla 10 kg. Na palubní vstupence dokonce je napsáno, že dvě hodiny před odletem prioritní nástup lze dokoupit. Na webu Ryanair ale nikde nemůžu tuhle variantu najít, nabízí mi to možnost nákupu pouze 20 kg zavazadla do zavazadlového prostoru...dokážete mi někdo poradit? Na chatu má Ryanair dost omezeného robota, nedoporučuji vůbec zkoušet. :(

před 28 dny
Avatar uživatele tmx
tmx

Mám pocit, že prioritních nástupů je cca 90, aby se tam vešly ty kufry, takže je možné, že už jsou vyprodané.

Přidat odpověď
před 28 dny
Avatar uživatele supertenis
supertenis
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-15T10:06:22+02:00)

Dobry den , pokud si u ryanair chci vzit prirucni zavazadlo o roz. 55x40x20 musim za to zaplatit jako ( Priority boarding) i kdyz si ho necham odbavit a nepotrebuji ho na palubu ? dekuji L

před měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 47 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-15T11:34:14+02:00)

Ano, musíte ho zaplatit. Buď jako priority a nebo jako 10kg k odbavení. Bylo přechodné období (sám jsem to zažil třeba loni v červnu) kdy cestující, kteří měli koupenou obyčejnou letenku bez priority mohli mít zavazadlo 55x40x20 zdarma a odevzdávali ho před vstupem do letadla. Ale to už je passé.

před měs
Avatar uživatele zhor.muc
zhor.muc

Pred tremi tydny jsme leteli s Ryanair z bavorskeho Memmingenu (oznacuji to vtipne jako München West) do Thessaloniki (Solun) a po tydnu zpatky. Dva dospeli a 4 lete dite.

Odbavena 3 zavazadla do 20kg, 3 male batohy s sebou na palubu, kocarek a autosedacka jako nadmerna zavazadla - dva ks na dite. Vse v normalni cene letenky bez jakehokoliv priplatku.

Ty jejich stranky jsou napsane tak ze to na prvni pohled vypada ze si musite priplatit uplne za vse, ale neni to tak.

Pred odletem jsem mel trochu obavy jak to dopadne, vse bylo ale v pohode.

Jeden z tech velkych kufru nam sice ztratili, pry jim to v Memmingenu spadlo z pasu a dorucili ho az v pulce dovolene. Nakoupili jsme si v Recku to co bylo v tom kufru a po navratu to reklamovali. Mailem vyrizena reklamace behem pul hodiny, penize na uctu asi za tyden.

I pres jejich pitomou povest vse perfektni.

před 25 dny
Kryštof Hájek

Tak 20 kg určitě není v ceně základní letenky :) Museli jste mít zaplacený alespoň tarif Plus, kde všechny věci v ceně už jsou. Obvykle však vyjde o něco levněji koupit tarif Standard a jednotlivé komponenty dokoupit zvlášť.

Kočárek pak přepravují zdarma všechny aerolinky.

před 25 dny
Honza Čermák

Taky osobní zkušenost v uplynulých pěti dnecg dva lety. PRG - na bráně klučina se stolečkem a terminálem obcházel frontu s Manual Bag Tags a plno lidí kasíroval. BGY - tři holčiny na bráně, jedna pěkně s terminálem a kdo se jí nezdál, šup do klece a Manual Bag Tag. U leu z BGY kontrolovaly zavazadla i přesto, že mělo letadlo zpoždění a boarding zahájen na poslední chvíli.

Přidat odpověď
před 25 dny

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Máme připlaceno zavazadlo na víc- 10kg. Rády bych věděla, zda si do něj můžu dát např. lak na vlasy nebo sprchový gel 150ml . Doposud jsem se nikde nedočetla, zda ho budu mít s sebou na palubě nebo ne a jaká pravidla zde platí.

Děkuji

před měs
mirjur

Co to je zavazadlo "navíc"? Pokud ho máte v rámci priority, tak jde na palubu. Pokud jste si ho koupila jako odbavené, tak jde do podpalubí a můžete si tam dát, co potřebujete, pokud je to povoleno. Lak na vlasy nechte doma. Se sprcháčem bych se taky zbytečně netahal...

před měs
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 797 komentářů
 • Poslat zprávu

@mirjur - lak na vlasy nechte doma... To jsou výborné rady, cestuješ s ženskou? Já občas bohužel se třemi a mám tedy dlouhodobou zkušenost s věcmi, které jsou pro ženské cestovní "ein Muss". Až teď pojedeme , postnu fotku našich kufrů, se pobavíte:-)

před měs
mirjur

@Cali - no když musí... každému, co jeho jest. S ženskou samozřejmě cestuji, skoro vždy, a většinou jen s menším příručákem, s větším jen mimo Evropu na delší dobu. Základní kosmetika se dá koupit prakticky všude, rozhodně to s sebou netaháme.

před měs
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 797 komentářů
 • Poslat zprávu

Jednu bych i v pohodě zvládnul, 3 už ne...

před měs
mirjur

Ale lak na vlasy do letadla stejně neprojde, ne? To bych viděl na nebezpečnou hořlavinu, obdobně jako bomba k vařiči, ne?

před měs
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 797 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak to oni vozí léta, do 100 ml lak ani deodoranty nikdo nikde neřešil, ani US, Asie ani tady. I podle TSA předpisů to je v poho. Měli jsme s tím jednou problém v US, kde ale jen chtěli vidět, že 100 ml sprej odpovídá 3,4 ounce. Tím samozřejmě netvrdím, že na nějakém letišti to vyhodí...

Dobrý den, let Praha Pescara 21.6. Potřebuji si zakoupit odbavene zavazadlo 10 kg a ve správě rezervací toto vůbec nenabízí. Poradíte prosím?

před měs
Honza Čermák

Dobrý den,

máte to hned po Recommended to you, vidím to u všech rezervací. Běžte do My Bookings, zvolte tu rezervaci, kde chcete zavazadlo přikoupit a máte hned nahoře "Priority & 2 Cabin bags/10kg Check-in Bag". Případně proklikněte danou rezervaci a pak odkaz: https://www.ryanair.com/ie/en/bo...cabin-bags

Dobrý den, poradíte prosím? Letím úplně poprvé, poprvé také řeším koupi letenek přes web. Nerozumím zpátečním letenkám, píšete tu že někde v hotelu před odletem vytisknout. Nevím zda to bude možné. Poradíte mi postup aby bylo vše v klidu a bez nervů?

před měs
Honza Čermák
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 320 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-11T09:10:00+02:00)

Dobrý den, na většině letišť vytištěnou palubní vstupenku nepotřebujete, stačí appka v mobilu. Pokud chcete/potřebujete papírový doklad, požádejte recepci hotelu o tisk, nebo si kupte sedadla a odbavte se ve větším předstihu.

před měs

Děkuji 😀

Přidat odpověď
před 25 dny

Dobrý den

Letím do Říma a mám přikoupeno priority boarding na obě cesty. Na cestu z Říma bych si chtěl odbavit zavazadlo (kufr co si z Prahy do Říma s sebou beru na palubu tedy do 10kg), protože si chci koupit oliv. olej. Na internetových stránkách kiwi.com mi nabízí odbavení zavazadla za 93 euro. má otázka zní, zda si můžu odbavit zavazadlo na letišti za menší poplatek? Děkuji

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

;-))) základní chyba = kiwi, na letišti vás to vyjde určitě méně než 93 éček

před měs

Děkuji za odpověď

Zdravím po dlouhé době letím s nízkonákladovkou, koupil jsem letenky plus odbavená zavazadla 20 kg (ne palubní), udělal jsem online odbavení a na palubním lístku tyto zavazadla nejsou, ani není kde co vytisknout. Na přepášce pro zavazadla toto vědí pouze dle pasů a letenky?

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, jojo, často na palubním lístku nic zdůrazněno není. Pokud jste ale zavazadlo dokupoval, tak neřešte, oni to poznají. Vytisknout si musíte jen ten palubní lístek.

před měs

Dekuji za odpoved.

Dobrý den, letíme s dětmi poprvé do Itálie přes společnost Ryanair. Chtěla jsem se zeptat, zda mohu mít v odbaveném zavazadle (do 20 kg) tablet a powerbanku. Slyšela jsem něco, že powerbanky jsou zakázány z důvodu možného vzniku požáru? Děkuji.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tablet můžete mít bez problému, powerbanku standardně s výdrží do 100 Wh.

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

V odbaveném?

před měs
Kryštof Hájek

No jo, v odbaveném rozhodně ne, to jsem přehlédl. Powerbanku do příručního a tablet (žádnou elektroniku a křehké věci) bych do odbaveného nedával tak jako tak.

Avatar uživatele tmx
tmx

Ahoj, tak i na mě došlo a poletím s Ryanairem. Rezervace je pro 2 lidi, checkin udělám přes appku.

Druhé osobě pak normálně pošlu printscreen jejího QR kódu, nebo to nějak vyžaduje použití appky i na druhém telefonu?

před měs
Vlastimil B.

Žádný prinscreen. Boarding pass buď vytištěný, nebo ukázat v appce Ryanairu (možno oba boarding passy v jednom telefonu).

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Pokud mas iPhona, tak si to muzes pridat do Walletu

před měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Jak ukázat? Abych se na Ruzyni dostal na security, procházím automatickou bránou, kde scanuju boarding pass. Takže mít to v jednom telefonu je trochu složité.

Tj. jde, že oba lidi si stáhnou appku a zadají stejné číslo rezervace a odbaví jen sebe ve svém telefonu?

před měs
Honza Čermák

Jo to jde. Buď se v appce přihlásíš svým účtem u Ryanairu, nebo zadáš PNR + e-mailovou adresu a importuješ si konkrétní rezervaci do dalšího zařízení.

ahoj.Letím do itálie.Mám navíc 10 kg zavazadlo.Půjde se mnou na palubu,nebo do podpalubí?

Odpovědět
před měs

Dobrý den chci se zeptat chci si zakoupit letenky přes Ryanair Alicante Paříž pro mne a dvou letou dceru bude dcerka sedět při mne autaticly či musím si zakoupit sedadlo aby jsme seděli při sobě děkuji

před měs
Honza Čermák

Nejde, aby dítě pod 12 let sedělo jinde než dospělá osoba. Ryanair vás přinutí koupit jedno místo, dítě má druhou mistenku vedle vás zdarma.

Dobrý večer,

pouze upřesňuji informaci - pokud budete cestovat ve více osobách, je možno při koupi letenek i na klasických webových stránkách Ryanair.com přidat jednotlivým konkrétním osobám různé typy zavazadel (kabinové zdarma, odbavené zavazadlo nebo priority).

před měs
Honza Čermák

Ano. Dříve to šlo jen přes appku, teď to umí i web.

Dobrý den Kryštofe. Už jste mi tuším 2x radil ohledně "nízkonákladovek". Proto se na Vás znovu obracím. Po změnách u let.spol. Ryanair je dětský kočárek zdarma? V březnu u let.spol. Vueling byl,nikde jsme ho nehlásili,pouze u odbavovací přepážky nám na něj dali cedulku a my s ním mohli až k letadlu.Je to prosím zde stejné? Děkuji za odpověď Vlasta

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, kočárek je stále zdarma, má to tak naprostá většina aerolinek po světě.

před měs

super,díky moc za radu

Dobrý den, koupila jsem u Ryanairu letenku +Plus. V itineráři cesty je uveden přednostní nástup do letadla, 2 palubní zavazadla a 1x zavazadlo 20 kg. Na palubním lístku jsou uvedeny palubní zavazadla a text "Svou rezervaci můžete změnit a přidat k ní 20 kg zavazadlo (k odbavení) až 2 hodiny před plánovaným odletem. Nerozumím, jestli mám 20 kg zavazadlo v ceně nebo ne? Děkuji za odpověď

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, odbavené zavazadlo 20 kg máte v ceně. Ta hláška na palubním lístku nejspíš myslí další, druhé, odbavené zavazadlo, pokud byste potřebovala.

před měs

Děkuji za odpověď

Ahoj letíme do Barcelony a chtějí za 20kg kufr 1045 kc tam a 1045kc zpátky je to normální?

Ještě ohledne odbavení musim online nebo az na letišti?

před 2 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, přes jaký web letenky nakupujete? Já vidím za 20kg kufr na trase do Barcelony částku 650 Kč.

Informace o odbavení viz výše.

před měs

Primo pres jejich stránky jsem kupoval k letu, kde to vidite vy

před měs
Kryštof Hájek

Taky na jejich webu. Kupoval jste rovnou s letenkou nebo až zpětně? Pak by to bylo dražší a částka by nejspíš odpovídala.

před měs

Až po zakoupení bohužel

před měs

Jeste prosim info odbavil jsem se pres net směrem tam a vytiskl letenky, a jak to bude zpátky? To jeste nejde udělat vytisknout, muzete poradit

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Si to nechas vytisknout na hotelu nebo pres mobil pak pujdes

před měs

Takže jsem to pochopil správně, nez poletim zpátky tak 48 hodin predem si nekde vytisknu to samý zpátky a dal průběh bude jako pri cestě tam jo?letim s nima poprvé tak mam strach

před měs
Vojtěch Hájek

Úplně nejlepší si myslím ze je si stáhnout jejich appku z App Store / Google Play. Pak není potřeba nic tisknout a ničím se stresovat :)

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Jasne, neni ceho se bat :) Appka bude nejjednodussi :)

před měs

Chlapci ještě dotaz když si vezme zena kabelku berou to taky jako prirucni zavazadlo?

před měs
Pavel Planespotter

Ano

Ahoj, letime 2, mame jedno odbavene zavazadlo 10 kg u Ryanar - check in je na letisti za velky poplatek, odbavime se tedy online - jak to ale bude se zabvazadlem? Diky...

před 2 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, zavazadlo odevzdáte na klasické odbavovací přepážce. Za samotné odevzdání se žádný poplatek neplatí, platí se pouze za vytištění palubní vstupenky, kterou však už budete mít s sebou z domova.

Přidat odpověď
před 2 měs
Ondřej Máslo

Zdravím mám otázku, na přelomu srpna a září chci letět na Sicílii do Trapani z Prahy s Ryanairem. A líbí se mi jejich možnost připlatit si za jedno 10kg zavazadlo na palubu. Problém je v tom, že mají předepsáno, že má být 55x40x20. A moje zavazadlo má rozměry i s kolečky 58x39x21 tak se chci zeptat, jestli to někomu taky nevyšlo jen takhle o 2-3 centimetry a jestli to nějak řešili.

Předem Díky.

před 2 měs
Vojtěch Hájek

Ahoj, většinou to projde, ale vzdycky je to trochu o nervy. Pokud budou zavazadla premerovat, zaplatíš nebo te dovnitř nepustí. Pokud je to batoh, který se dá zmacknout, tak ještě asi ok, do te jejich klece ho nějak narves. U kufru bych radši neriskoval, ale někdo muže bejt větší střelec než ja :)

před 2 měs
danca h
 • Přidal se před 4 měs
 • Napsal 6 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-24T19:26:11+02:00)

Známí teď letěli na Krétu a nějaký chlap asi o hodně malý kousek kufr nenarval do měřáku. Dělal jim strašnou scénu, až se známí divili, že nezasáhla ochranka, ale nic mu to nebylo platné.

Sledovali to s napětím, protože jeden z kufrů by jim možná taky neprošel, ale už neměli čas po té scéně kontrolovat nikoho dalšího. ...

Miguel

Ahoj lidi měl bych dotaz.Ješte jsem nikdy neletěl a moc se v tom nevyznám mohu koupit letenku pro 2 i zpáteční? Check in budu dělat tedy 2x i před odletem zpátky domů a celou dobu budu používat jednu letenku tu první ?Boarding pass ? Děkuji

před 2 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, letenku můžete koupit zpáteční pro 2 v jednom kroku, přijde vám do e-mailu itinerář, což je letenka. Pak před každým letem musíte udělat online check-in. Tedy jednou při cestě tam a jednou při cestě zpět. Check-in vám vygeneruje palubní vstupenky (boarding pass), které si vytisknete nebo se odbavíte přes mobilní appku a tisknout nic nemusíte, na letišti pak jen naskenujete QR kód. Samotnou letenku (to je to, co přijde do mailu hned po nákupu) vůbec nepotřebujete, důležité jsou jen ty boarding passy.

Přidat odpověď
před 2 měs

Chtěl jsem se zeptat,jsem v Budapešti a dnes se vracím zpět do Prahy.Chtel jsem si koupit domu pár klobasek z Maďarska a papriku.Nebudu mít problém na letišti?

před 2 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Klobásky ani paprika nejsou tekutiny. Maďarsko i ČR jsou v EU.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele Zoharejda
Zoharejda

Ahoj, prosím o radu. Posílala jsem žádost o kompenzaci přes stránky Ryanair a zamítli mi odškodnění (let z Heraklionu do Berlína byl zpožděný o 16 hodin, doložila jsem vše - letenky, nové letenky, fotografie tabulí se zpožděním). Chtěla jsem poslat odpověď s nesouhlasem a odvolat se proti jejich rozhodnutí, ze všech emailů Ryanairu se mi to vrátilo jako nedoručitelné a když zadám novou žádost o odškodnění, tak mi to napíše, že žádost již byla podána. Poradí mi někdo, kam jim to poslat? Děkuji!!

před 2 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, a za jakých okolností byl let zpožděn? To je rozhodující.

před 2 měs
Avatar uživatele Zoharejda
Zoharejda

Prostě neodletěl, údajně technická závada. Všechny ostatní lety proběhly, počasí ok. Ráno byly na bráně i formuláře na odškodnění, takže ochota odškodnit zřejmě byla. Odpověď na žádost o odškodnění byla, že vládly nepříznivé povětrnostní podmínky. Takže v tom problém není, problém je nyní, kam poslat odpověď na jejich rozhodnutí neodškodnit. Kamkoliv jsem to do Ryanairu poslala, vrátilo se jako nedoručitelné. To mám balit do obálky a posílat doporučeně?:-) Díky za jakoukoliv zkušenost.

před 2 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Zkuste nejakou agenturu treba Vasenaroky nebo Clik2Claim :)

Přidat odpověď
před 2 měs
Vojtěch Hájek

Máte někdo zkušenost s vymáháním nějakého potvrzení platby? Potřebuji to k proplacení letenek zaměstnavatelem. Údajně by mělo stačit booking confirmation, nicméně jsem měl svůj Ryanair účet spárovaný s Facebookem, kde jsem měl neexistující email, takže mi nic nepřišlo. Chat Ryanairu jsem použil celkem třikrát. Dvakrát jsem v podstatě dostal odpověď, že to nejde. Potřetí to prý jde s tím, že mi vystaví "Boarded letter" a bude to trvat 7-10 pracovních dnů, lol. Viděl někdo někdy takový dokument? Jsou tam všechny náležitosti? Mám čekat nebo je ještě víc prudit?

před 2 měs
opt

A výpis z účtu (nebo potvrzení transakce od tvojí banky)+boarding pass zaměstnavateli nestačí? V popisu transakce máš rezervační kód, na boarding passu máš k tomu kódu jméno a trasu. To bych řekl, že by mohlo projít...

před 2 měs
Vojtěch Hájek

Zkusím. Díky

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda by prošel rozměr zavazadla 46 x 25 x 20....děkuji za odpověď

před 2 měs

Podle mne ano. Podle těch nových podmínek jsem s Ryanem letěl v pondělí z Londýna a nikdo to nijak nekontroloval. Co jsem se tak nějak poptával, jde hlavně o to aby se to dalo nacpat pod sedačku.

před 2 měs
Martin V

Na 99% ano, ale s jistotou to tvrdit nejde. Třeba v Schönefeldu nemají měřící koše, kam by šlo větší zavazadlo nacpat, ale měřící desku, kde jsou jen nakreslené obrysy, takže to nejde "natlačit". Zažil jsem prudícího zřízence, který nenechal přečnívat ani 2cm :-( . Ale ve většině případů, to nikdo kontrolovat nebude.

Přidat odpověď
před 2 měs
Josef

Zdravím, letím zítra v pondělí ráno v 05.45 z Vídně do Marakéše Ryan Air, stránka mi říká že odbavení je otevřeno, když zadám ale, že nechci sedadlo a vezmu si přidělené políčko potvrdit se neaktivuje a nemůžu dál pokračovat v odbavení. Kde je chyba? Je to tím že si musím sedadlo koupit? Nebo mám jít a nechat si přidělit sedadlo až na letišti a check-in provést až tam, je ale možné, že tam už bude za poplatek. Díky za radu. Josef

před 2 měs
Kryštof Hájek

Já si teď bohužel nevybavuji konkrétní kroky při odbavení, ale je to zvláštní, koupě sedačky určitě není nutností. Každopádně ale check-in až na letiště nenechávejte, stálo by vás to 50 €.

před 2 měs

Jednou se mi to také stalo, zkuste jiný internetový prohlížeč nebo odbavení v aplikaci v telefonu. :-)

Přidat odpověď
před 2 měs

Možná hloupý dotaz , ale letím s Ryanair poprvé. Zakoupili jsme letenku varianta Plus. Na stránkách Ryanair uvádějí příruční zavazadlo + odbavené zavazadlo 20 kg. Nyní jsme se odbavili a máme na letence pouze příruční zavazadlo + odbavené zavazadlo 10 kg. Jak to tedy je?? Kolik tedy může být odbavené zavazadlo kg? Nerada bych problémy na letišti...děkuji za odpověď!

před 2 měs
Kryštof Hájek

V tarif Plus by měl být opravdu 20 kg kufr. Nepatří třech 10 kg na letence příručním zavazadlům?

před 2 měs

Mohu Vám prosím někam poslat kopii letenky? Opravdu se v tom nevyznám...děkuji

před 2 měs
Kryštof Hájek

Můžete klidně do zpráv na Facebooku Cestujlevně: https://www.facebook.com/cestujlevnecom/

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele Daniel Chamrada
Daniel Chamrada
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-04-25T17:04:20+02:00)

Ahoj, mám jeden dotaz týkající se dokoupení odbavených zavazadel až po koupení letenky. Cena takového zavazadla je 40 €, ale cena sportovního vybavení je jen 30 € (dá se předpokládat, že bude také odbaveno). Co když pak kufr rozměru příručáku donesu na přepážku s tím, že bude zakoupen právě jako sportovní vybavení? Počítám, že těžko to bude chtít rozbalit nebo procházet skenerem. Díky.

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jestli někdo náhodou neměřil tu klec na kabinové zavazadlo. Je opravdu o trošku větší než oficiální rozměry, nebo je to přesné? Mám batoh 42x29x18 tak pořád váhám, zda to risknout...děkuji za zkušenosti Kamila

před 3 měs
Pavel Planespotter

Batoh zmacknete, ne ?

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Batoh v klidu zmacknete, pokud ho nenarvete uplne

před 3 měs

Takže se to dá zvládnout i s pár cm navíc...díky

před 3 měs
Avatar uživatele aga.endy
aga.endy

Mám skořepiňák o rozměrech 40x30x20cm,a do klece se vejde, řekla bych, že i s mírnou rezervou

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj, mám koupené u Ryanair Priority boarding, praxe znamená přesně co, po projití bezp. kontrolou?? Být u Gatu první?? :-)

díky za odpověď

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3301 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-04-24T14:51:18+02:00)

Ahoj, Priority má výhodu především ve dvou příručních zavazadlech. U gatu můžete být kdy chcete (v rámci času vyznačeného na borading passu samozřejmě :D ). U gatu se pak zařadíte do fronty "Priority"..

před 3 měs

Super, díky za odpověď :-D

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den ,,vyčetla jsem dobře že maximální hmotnost zavazadla je 20kg.

před 3 měs
Honza Čermák

Umíte pochopit psané slovo a formulovat o tom oznamovací větu, úžasné! Gratulujeme a posíláme klíčenku. Napříště trochu zapracujte na interpunkci...

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, je možné přepravovat v kufru mražené maso (samozřejmě řádně zabalené).

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, v odbaveném zavazadle můžete přepravovat jakékoliv potraviny, pokud tomu nebrání celní předpisy dané země.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den jak nejlépe postupovat pokud nemám ten kód k odbavení on line ? Letenky platil známy přes svůj účet a přišlo mu vše na jeho mail . Nyní nekomunikuje i když slíbil že vše zařídí . Jsme 4 a chci vyhnout tem poplatkum na letišti. Děkuji

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, bohužel musíte známého přimět, aby komunikoval. Bez kódu se neodbavíte.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, mám dotaz mám koupené letenky do Říma. Měl se mnou letět manžel, ale nakonec poletí syn - tedy jiné křestní jméno. V mobilní aplikaci jsem chtěla provést změnu jména a i při změně pouze křestního jména je dost poplatek vysoký poplatek - vyšší než původní cena letenky. Je nutné měnit křestní jméno, nebo myslíte že nebude problém když příjmení je stejné? Děkuji za odpověď.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, křestní jméno je přeci součást celého jména. Problém samozřejmě bude, jelikož se bude jednat o jinou osobu.

před 3 měs
Lukáš Horák

Dobrý den, jméno a příjmení na letence musí souhlasit s údaji na dokladu totožnosti (OP, CP). Poplatek za změnu jména je dán bez ohledu na to, zda měníte pouze jednu část jména.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli existuje možnost změnit rozměr již zakoupeného zavazadla a cenový rozdíl doplatit.

Konkrétně - Letí nás více, kromě klasických příručních zavazadel je to jedno větší příruční zavazadlo a jedno k odbavení 10 kg. Jedno z toho bych chtěla nahradit buď dalším 10 kg nebo změnit na 20 kg.

Děkuji

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, změnit již dokoupené nelze, dokoupit další ano (přes web Ryanairu), byť to bude dražší než přímo při nákupu letenky.

před 4 měs
Leonard
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 52 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, já jen doplním, že pokud vás to přes web nepustí k individuální změně jen u jednoho cestujicího z rezervace, zkuste přes mobilní aplikaci. Tam by to jít mělo. Nedávno jsem něco podobného řešil, přes web nešlo, přes appku už ano ;)

před 4 měs

Děkuji za Vaše odpovědi.

Appku si stáhnu a vyzkouším...

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele J+M
J+M

Zdravím všechny, mám asi jednoduchý problém, ale neumím si poradit- chci koupit letenku Budapešt - Praha, ceny se mi zobrazí pouze v HUF a neumím najít tlačítko, jak ukázat cenu v Kč nebo Euro. Poradíte prosím ?Děkuji

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud vím, tak takovou funkci web Ryanairu neumí. Jedině při platbě kartou po zadání čísla kreditní karty se objeví políčko o směnném kurzu, screenshot a popis je uveden výše.

před 4 měs
Avatar uživatele J+M
J+M

Díky, jsem ráda, že chyba není na mém přijímači

Přidat odpověď
před 4 měs

Zdravím,

když si koupím možnost mít 2 kabinová zavazadla u Ryanair, mohu s sebou mít více tekutin či je 100 ml limitivováno na 1 osobu?

Děkuji!

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ne, pravidla ohledně tekutin jsou stejná pro všechny aerolinky (resp. letiště v EU) a platí na osobu, nikoliv na zavazadlo. Limit je však 1 litr, přičemž jednotlivá balení nesmí přesáhnout 100 ml. Můžete jich mít tedy klidně 10.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Simona Friedrichová
Simona Friedrichová

Dobrý den,

dnes jsem si udělala online odbavení na let do Říma i zpět. Palubní lístky mám a teď tedy ihned po příjezdu na letiště můžu na pasovou a bezpečnostní kontrolu?

Jak je to s časem? Jak dlouho před odletem musím být na letišti, když jsem si zakoupila priority a mám jen příruční zavazadlo?

Děkuji za odpověď.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Pasová kontrola při letech po Schengenu neexistuje, takže rovnou na bezpečnostní ;) Na letišti stačí být klidně hodinu před odletem, pokud se tam vyznáte a nepotřebujete "jistotu".

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 427 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-03-27T13:53:04+01:00)

To je hloupost.Pokud chce využít priority, kterou si zaplatila, tak by si mela pospisit :-)) Paní zřejmě nemá pražádného zkušenosti, takže bych urcite nepsal o hodině, ale v jejím případě min. 1,5 hod, pokud se jedna o Prahu, což taky nezminila.

před 4 měs
Avatar uživatele Simona Friedrichová
Simona Friedrichová

Vždy jsem létala jen s Ck, takže tam se to trochu lišilo, takže proto se ptám. Ano, letíme z Prahy, to jsem zapomněla dodat :) díky za info :)

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Zdenča
Zdenča

Dobrý den, možná hloupý dotaz... Letíme s přítelem do Malagy s Ryanair. Je možné mít oba palubní lístky v jednom mobilním zařízení ( v aplikaci Ryanair ), nebo je třeba je mít každý ve svém mobilu? Přítel má navíc Priority a já ne. Díky

před 4 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3301 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-03-25T13:02:01+01:00)

Dobrý den, oficiálně to možné je, ale rozhodně je pohodlnější a jistější mít palubní vstupenku ve vlastním telefonu, případně vytištěnou. Zvlášť pokud přítel má priority a vy ne.

před 4 měs
Avatar uživatele Zdenča
Zdenča

Mnohokrát děkuji za rychlou odpověď. Přítel bohužel nedisponuje chytrým telefonem, tak si je raději necháme vytisknout. Hezký den :)

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den. Chystáme se s partnerkou v květnu do Anglie a kupoval jsem letenky tam i zpět od Ryainu. Možná to bude znít hloupě, ale chápu správně že vytisknout letenky a odbavit se mohu v klidu z domova bezplatně 2 dny před odletem?

Díky :)

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, přesně tak to je. Respektive ne "můžete", ale musíte, jinak na letišti budete platit vysoké poplatky.

před 4 měs

Kryštofe - super! Díky za potvrzení info!! :)

Přidat odpověď
před 4 měs

Prosím o radu, letíme šestičlená skupinka do Londýna - 4 dospělý a 15 a 16 let.

Už jsme odbaveni online, ale děti nešly odbavit. Po informaci na chatu Ryanairu mě bylo řečeno, že děti se odbaví na letišti zdarma. Je to tak? Letíme poprvé, bojím se komplikací. Děkuji Věra

Odpovědět
před 4 měs

Kúpil som si Priority ,ale môžem si podať kufor na priehradke lebo chcem tam dať fľašku domáceho a to na palubu nesmie ?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Priority kufr musí do letadla. Pro odbavení jste si měl koupit 10kg check-in zavazadlo.

Přidat odpověď
před 4 měs

Ahoj,

mám dotaz, letime v dubnu do Anglie, odbavila jsem se přes internet a vytiskla letenky. Jak mám postupovat na letišti?

Díky moc

před 4 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, pokud mas prirucak, tak rovnou projdes na security.

Přidat odpověď
před 4 měs

Zdravím,

je stále možné letět do UK na OP (platný op ale staršího typu, ten větší rozměr)

Děkuju za info.

před 5 měs
Honza Čermák

Ahoj, do konce roku 2020 platí stávající podmínky i v případě tvrdého Brexitu. Cestování na pas však je rychlejší.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, mohu se s Vámi zkušenými cestovateli/rodiči prosím poradit?

Poprvé poletíme s naším prckem ( 2 roky) do Itálie s Ryanair. Trošku tápu s tím co si mohu zdarma pro prcka vzít. Já a manželka máme zaplacenu Priority, prcek ne. Nevím jak je to s kočárkem. Píšou, že pro kojence je to zdarma , ale už nevidím jestli to není nějak omezeno věkem. Nevím, jestli teda musím přepravu kočárku dokoupit, či nikoliv.

Dále se píše, že kojenci starší jednoho roku mají BEZPLATNÝ 10kg limit na palubní zavazadlo plus druhé malé zavazadlo . Zase nevím jestli to není omezeno věkem. Pokud tedy ne, chápu že má nárok na to samé ohledně zavazadel jako já s Priority?

před 5 měs

Zkrátka jestli je nějaká horní věková hranice na ten kočárek zdarma :-)

Díky moc , Libor

před 5 měs

Kojenec je do 23 měsíců. Takže pokud mu nejsou 2 roky má nárok na přepravu kočárku zdarma + ještě třeba autosedačka. Pokud nemá zaplacenou sedačku můžete pro něj mít tašku o hmotnosti 5 kg. Pokud má zaplacené sedadlo a máte pro něj pás AmSafe CARES (který si musíte zajistit sami) má nárok na 10 kg zavazadlo plus příruční zavazadlo. Pokud má zaplacenou sedačku a nemáte pás AmSafe CARES, musí při vzletu a přistání sedět přípoutaný na klíně a poté může sedět na svém sedadle. Ovšem v tomto případě může mít pouze 5 kg zavazadlo.

před 4 měs

Znamená to, že s tříletou dcerou už budu za kočárek k přepravě platit poplatek?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Ano, v takovém případě se kočárek bude brát jako standardní odbavené zavazadlo.

před 4 měs

Děkuji

před 4 měs

Dobrý den, děkuji za odpovědi. Musím říci, že se informace různí.

Zkusil jsem ještě napsat na chat a na facebook Ryanairu, s dotazem jestli je zdarma přeprava kočárku pro dítě ( věk 3 roky) a odepsali že ano ( přikládám odpověď níže a omlouvám se za mou špatnou angličtinu ) :

Hello, can you please help me? I have bought a ticket and for the first time i fly with a child ( 3 years old). I there free puschchair ?

Ryanair : Hi , for children under 2 until 11 years old, you may have 2 pieces of baby equipment for free.

Přidat odpověď
před 4 měs
David

Zdravím,

plánuji si koupit kufr, který budu chtít používat pro priority pass. Na hloubku má akorát o 5 cm víc, než je Ryanairem povoleno.

Předpokládám ale, že to úplně na cm přesně při nástupu neměří, je to tak? Přítelkyně ho má taky trošku větší a pustili i ji normálně a nikdy jsem si při cestě nevšiml, že by to nějak kontrolovali.. Ale chci to radši před koupí ověřit..

Díky.

před 5 měs
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 797 komentářů
 • Poslat zprávu

A to v něm budeš vynášet ze salónků nějaký proviant?

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

A proč si nekoupit nějaký co ty rozměry splňuje? Mohou kontrolovat, je to namátkové.

před 5 měs
mirjur

Pokud ho při kontrole o těch 5 cm zmáčkneš, aby se vlezl do klece, tak jsi v pohodě a klidně si ho kup.

před 5 měs
David

Tvl, to jsou zas odpovědi.. prostě dobrá značka ve slevě, tak zvažuju, jestli je to risk, nebo ne..

před 5 měs
Proky

A jakou odpověď chceš slyšet?

1) Někdo ti napíše, že je to risk, a ty mu pak vynadáš, že tě stokrát nikdo nekontroloval.

2) Nebo ti někdo napíše, že to risk není, a ty mu pak vynadáš, že tě kontrolovali hned při prvním letu a musel jsi zaplatit.

Univerzální odpověď není.

Pokud daný kufr nelze vmáčknout do klece, ve které zavazadla občas namátkově měří, může se stát, že tě někdy nechají zavazadlo přeměřit, neprojdeš a zaplatíš. Takže buď si kup kufr, který limity splňuje (nebo který jde do limitů vmáčknout) a máš klid, nebo si kup o 5 cm větší, který zmáčknout nelze, a budeš se při každém letu třepat, aby ti jej náhodou nenechali přeměřit. Easy.

před 5 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 562 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-03-03T02:14:03+01:00)

Na značku se vys... S kufrem máš větší šanci, že ti budou zavazadlo přeměřovat, než když máš batoh bez pevné konstrukce.

před 5 měs
David

Ok, chápu, asi do toho radši nepůjdu.. Zajímalo mě akorát, jak to s těma kontrolama je, letěl jsem s Rynairem zatím jen 3x a na nic podobného jsem nenarazil, tak jsem si říkal, jestli třeba nepřihmouří oko na nějaký ten cm, nejde mi vůbec o značku.

před 5 měs
Pavel Planespotter

Na kazdem letisti k tomu pristupuji jinak a zalezi to i na konkretnim clovekovi, ktery tam zrovna bude. Nemeri to metrem, ale kleci, do ktere musis kufr strcit a kdyz se nevejde, platis. Tvrdy kufr nezmacknes, oni to vedi a spise Te muzou zkontrolovat. Howg

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Mam zkuenost takovou, ze v PRG kontroluji hodne casto, v Berline ani ve Spanelsku treba to nikdo neresil, ale stat se to muze kdekoliv. Pro klid na dusi si kup batoh nebo kufr co to splnuje.

Přidat odpověď
před 5 měs

Zdravím. Koupil jsem si kombinovanou letenku Colombo-Dubaj-Amman-Praha Poslední let je s Ryanair. Mám na letence povolené zavazadlo (Malá taška) 33x25x20cm a pouze 3kg. Je možné, že na určitých letech jsou jiná, než obecná pravidla? A nemáte tušení, jestli budu v Ammánu při transitu potřebovat vízum? Naše ministerstvo říká NE, Kiwi ANO. Ale říkejte Arabům něco o našem ministerstvu...Nemáte zkušenost? Děkuji Tomáš

před 5 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Kiwi vám poskládá jednotlivé letenky od různých aerolinek, žádná "obecná" pravidla se neaplikují.

Víza si zjistíte zde: https://www.iatatravelcentre.com...ements.htm

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj,

nevíte do jakého týdne mohou těhotné ženy lítat, popř. jak moc se to řeší, a zda je potřeba mít s sebou nějaké potvrzení od lékaře?

Děkuju.

před 5 měs
Marta Gottwaldová

Vždy můžeš říci, že jsi jen tlustá velryba.

před 5 měs
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 797 komentářů
 • Poslat zprávu
Přidat odpověď
před 5 měs

Zdravím,

na konci dubna se chystáme do Edinburghu a s Ryanairem poletíme poprvé. Máme každý normální příruční zavazadlo zdarma a k tomu jsme si dokoupili 2x 20 kg zavazadlo. Chci se zeptat na to, když uděláme check in online, vytiskneme si lístky a půjdeme na letiště, co tam s těmi velkými zavazadli? :D normálně k přepážce na odbavení?

Děkuji za pomoc

před 5 měs

Presne tak :-)

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj.

Rezervoval jsem letenky pro sebe a kolegy do Lisabonu z Krakowa.Musím letenky i zaplatit?? A vyzvedne nás Ryanair v Bohumíně po cestě,když letí z Krakowa? Děkuji za odpověď

Ty vole, některé šlehy tady nemají fakt chybu :) :)

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den,

a priority znamená dřívější nástup do letadla? Jak to funguje v praxi na letišti?

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Přednostní nástup (Priority boarding), kdy do letadla budete nastupovat mezi prvními a kromě malého příručního zavazadla o rozměrech 40x25x20 cm si můžete s sebou vzít na palubu i velké příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm. Cena této služby se pohybuje od 6 do 10 € (180 až 300 Kč)

Přidat odpověď
před 5 měs

Zdravím, máte někdo zkušenost s přidělováním sedadel, pokud je nemáme přímo zakoupena? Jde o to, jestli je systém opravdu při odbavení přidělí náhodně, tj každé jinam a nebo se ten systém aspoň trochu snaží dát spolucestující k sobě, pokud to místo je? Díky moc.

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Zdravim, funguje to podle algoritmu, nic neni nahodne. Ale spolu vas to urcite neposadi, klidne po celem letadle rozhazi.

před 5 měs
Marta Gottwaldová

Systém se snaží dát cestující úplně od sebe.

Je lepší kupovat letenky odděleně (jiná PC v jiných destinacích, jiná denní doba i datum nákupu, jiné měny, apod.) pro každého pasažéra zvlášť, pak máš větší šanci, že vás systém náhodně posadí k sobě.

před 5 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Nikol, systém se snaží pravý opak, takže jestli chceš s někým sedět, tak si přikup sedadlo :-)

Přidat odpověď
před 5 měs
David

Zdravím,

našel jsem zpáteční letenky z Berlína na Tenerife South za cca 2965 Kč. Je to podle vás dost dobrá cena už k nákupu, nebo byste ještě vyčkali? Jedná se o podzimní termín.. Nedávno jsem tu zahlédl akci na letenky na Gran Canarii za 2800, takže předpokládám, že to asi dobrá cena je.. Děkuji.

před 5 měs
Marta Gottwaldová

Z Berlína i Vídně byly loni letenky s Laudamotion kolem 20 euro.

před 5 měs
David

Ok, asi počkám, jestli se neobjeví nějaké podobné akce. Laudamotion prý z Vídně na Tenerife už lítat od března nebude.

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj,muzu se zeptat. Ceny jsou již včetně palivových příplatků? Četla jsem , že 55euro za odbavení, tzn, že mám to k tomu připočíst nebo se odbavuje přes internet a nemusím platit 55? Omlouvám se, koukam na to poprvé, ráda se priucim. Máte zkušenosti i z jiných leteckých společností,kde se dají sehnat takto levné letenky??? Děkuji moc za odpověď.

před 5 měs
Vojtěch Jahoda

Cena je konečná a odbavení probíhá přes internet.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

V červenci letíme s Ryanair z Prahy do Eindhovenu a zpět z Bruselu do Prahy. Máme koupený každý priority a 2 zavazadla na palubu. Nemáme ale koupené sedadla. Jak tedy funguje nástup? Číslo sedadla dostaneme při online check-inu? Děkuji za odpověd:)

před 5 měs
mirjur

Přesně tak. I budete mít možnost si je dokoupit, kdyby náhodou...

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Hhonza
Hhonza

Dobrý den, včera Ryanair z důvodu požáru na letišti Ciampino zrušil let do Prahy. Zabukovali jsme ČSA a letěli odpoledne s ČSA. Rozumím tomu dobře, že požár na letišti je okolnost, kterou dopravce nemůže ovlivnit a nemáme tedy na žádnou kompenzaci nárok? Máme tedy vyplnit odkaz, který nám poslali na vrácení peněz za letenky? děkuji!

před 5 měs
Honza Čermák

K tomu abysis koupil letenky u ČSA ti dali pokyn z Ryanairu? Postup při zrušení by měl být ten, že kontaktuješ dopravce a ten se o tebe postará. Teď máš nárok na proplacení ceny letenek Ryanairu, kompenzaci nikoliv.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele vera.zamrazilova
vera.zamrazilova

Dobrý den, je možné zakoupit u Ryanair po odbavení jakékoliv zavazadlo online nebo na místě na letišti? Zjistila jsem, že se mi do toho malého zavazadla opravdu nic nevejde :-/ Bohužel jsem již udělala odbavení (bez priority) pouze s malým zavazadlem. Za kolik eur je možné zavazadlo koupit? Stačilo by mi pro jednu osobu v rezervaci. Díky moc za rychlou odpověď.

Věra

před 5 měs
Honza Čermák

Dobrý den,

No jasně, zrušte si odbavení přes jejich zákaznickou podporu a pak vám půjde dokoupit další doplňkové služby.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, začátkem března letime do Říma. Chtěla jsem se zeptat jestli stačí cestovat na OP? Mám ještě ten starší, větší. Platný ještě 2 roky. Děkuji

před 5 měs
Vojtěch Jahoda

Ano stačí OP.

před 5 měs

Díky

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Nycol
Nycol

Ahoj, nevíte někdo, co se dneska děje s odbavením? V poledne se nešlo odbavit, teď už mi ani nenaběhnou stránky :), díky.

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu
Odpovědět
před 5 měs
David

Ahoj, chceme s přítelkyní letět v září na Tenerife. Chceme letět přímým spojem protože budeme mít větší rozměry zavazadel, než jsou povolena vzít na palubu i s priority passem, tak nechceme za ně připlácet 4x. Díval jsem se, že nejvýhodněji to vychází letět z Berlína a v termínu, co by nám vyhovoval vyjdou zpáteční letenky na nějakých 4779 Kč.

Z Vídně jsou letenky vypsány přes společnost Laudamotion jen asi nějak do března, dále pak už ne. Doporučili byste nám ještě nějaký ten měsíc vyčkat, jestli se neobjeví akčnější letenky, nebo to už radši koupit teď? Popřípadě jestli Laudamotion ty letenky začne teprv přidávat i na léto později? U této destinace, nevím, jestli je lepší radši počkat, nebo kupovat hned.

Díky.

před 5 měs
mirjur

určitě počkat a sledovat, kromě Berlína i Krakov

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-12T17:11:38+01:00)

Lauda s tím v březnu končí, sleduj jak píše mirjur ještě Kraków nebo Memmingen s Mnichovem

před 5 měs
David

Ok, díky za odpovědi :)

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, dá se někde dohledat seznam zrušených linek (ideálně do kdy platí?). Teď koukám, že od dubna už není Praha-Izrael nebo třeba Vídeň-Kanáry...

Odpovědět
před 5 měs

Jsem jediný, komu už nejde na Ryanair koupit letenky v jiné měně než je výchozí letiště? Chci Katowice do Athén, cena se zobrazuje jenom v PLN, když jsem napsal na FB Ryanů, odpověděli že v okamžiku platby bude na výběr i moje měna. Tak to opravdu bývalo, ale teď už není nikde možnost ani zrušit ten jejich kurz, natož si někde v nastavení účtu změnit měnu na Eura.

před 5 měs

Takže ofiko odpověď z livechatu:

"Unfortunately I am sorry, it is not possible to change the currency on the website unless you make the booking on the call centre, the website will automatically use the local currency of the departure or arrival airport, thank you."

Přidat odpověď
před 5 měs

Proč nemůže být ve velkém kufru pawerbanka,tablet,nabíječka nebo hudební bedna na přehrávání. Děkuji za odpověď.

před 6 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
Přidat odpověď
před 5 měs

Dobry den, v patek letime s Ryanairem do Rima. Letenky mame koupene pres kiwi. Online check in mame hotovy, ale radi bychom si dokoupili priority ci zavazadlo. Ovsem pres web ryanu se nam nedari dohledat nasi rezervaci, abychom mohli neco zmenit. Je mozne, ze je to tim, ze jsme letenky nekupovali primo pres ryanair, ale pres prostrednika? Nevite pripadne, jak postupovat? Moc s dekuji. Eva

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pro příště letenky přes Kiwi nekupujte, v 99% případů to je dražší i méně výhodné. Bohužel nemáte jakoukoliv šanci dohledat rezervaci bez znalosti emailu či rezervačního čísla, na které Kiwi zajistilo letenky. A Kiwi vám tyto informace nesdělí, takže můžete jedině dokoupit přímo na letišti za vyšší částku (u priority 25 €).

před 6 měs

Máme dnes koupené letenky přímo přes Ryanair, ještě nemáme hotové odbavení, a dokoupit jde jedině "odbavené 20kg zavazadlo za cca 1 200 Kč". Nikde jsem nenašel možnost dokoupit priority.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

není mi jasná jedna věc.

Zakoupila jsem zpáteční letenky do Dublinu, s tím, že priority se dvěma kabinovými zavazadly jsem dokoupila až po zaplacení letenek za 299,-. Platí to na cestu tam i zpět?

Pokud ne, zavazadlo mi eventuelně stále na palubu vezmou, když se s ním objevím na gateu a zaplatím nějaký poplatek?

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, priority se platí vždycky za každý let zvlášť, měli byste to mít ale vyznačené na letence. Podlé té ceny bych si ale vsadil, že je zaplaceno jen na cestu tam. Zkontrolujte ještě jednou a kdyžtak dokupte znovu na cestu zpět. U gatu by vám na palubu druhé zavazadlo nevzali, jen do podpalubí a za 25 €.

před 6 měs

Děkuji za odpověď.

V itineráři je prednostni nastup a dve palubni zavazadla 1x u odletu.

Nevidim zde, ani jinde na strance, zadnou dalsi moznost k dokoupeni i na cestu zpet.

Znamena to, ze na ceste zpet budu muset uhradit €25, aby mi zavazadlo vzali?

před 6 měs

OMG, to je jak u blbejch na dvorku.

před 6 měs
mirjur

Tak jak jste kupovala priority na cestu tam, tak to můžete koupit i na cestu zpět - na stránkách Ryanairu v Manage My Booking (či jak se to jmenuje), případě až budete provádět check-in pro cestu zpět, to taky jde.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

jen se chci ujistit:) když letíme do Londýna, stále platí, že stačí jen občanka, že jo? :) Doufám, že pas nepotřebuji. :/

Děkuji:)!

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, stále to platí. Minimálně do konce března...

před 6 měs

Super, my jedeme od 9.-14. 3. takže by to mělo být v pořádku:).

Přidat odpověď
před 6 měs

RyanAir se vyhněte obloukem. Z hlediska zákaznické zkušenosti je to naprostá katastrofa. Cestovali jsme s nimi několikrát a člověk by jim rád odpustil "nízkonákladové detaily", tedy že se platí za nejmenší detaily - to je ostatně princip tohoto obchodního modelu. Ale naše dnešní anabáze nás přesvědčila o tom, že už s nimi nikdy nepoletíme. Přibližně 4 hodiny před odletem jsme se pokoušeli odbavit online na webu, zadali jsme čísla průkazů a snažili se proklikat přes online odbavení, ale systém vytrvale hlásil, že "nyní není možné se odbavit, odbavte se později". Zkoušeli jsme to vícekrát, potom jsme to zkusili i přes mobilní aplikaci, ale opět systém hlásil, že nyní nelze odbavit. Na letiště jsme dorazili přibližně tři hodiny před odletem a zkusili to přes mobilní aplikaci znovu. Stále to nefungovalo, ale do odletu zbývalo mnoho času, tak jsme si dali kávu a průběžně pokusy opakovali. Necelé dvě hodiny před odletem jsme se už přišli zeptat ke gate, proč nefunguje online check in. Pracovník nám sdělil, že to není možné a že budeme za odbavení platit 70 EUR na osobu. Vysvětlili jsme mu situaci, ale trval na zaplacení poplatku, nechali jsme si tedy zavolat supervizorku. Ta nám suše oznámila, že máme zaplatit poplatek a teprve poté službu reklamovat. To jsme rázně odmítli, chyba není na naší straně, nebudeme platit za to, že letecké společnosti nefunguje online check in. Následně jsme zjistili, že "nikdo nic nemůže, nikdo nikomu nezavolá, nikdo se nikoho nezeptá, prověřit to nelze, nikdo nemá kompetenci, nikdo nic nevyřeší, nikdo nic nenahlásí". Další rada zněla "měli jste si udělat print screeny, takhle to bude tvrzení proti tvrzení a nikdo vám to neuzná". Zjistili jsme, že jediné, co pro nás mohou udělat je, že si máme službu po zaplacení poplatku reklamovat. Jako argument zaznělo, že není možné, že online check in nefungoval, když se to sto padesáti lidem podařilo a těch pár zbývajících desítek vlastně nikoho nezajímá. Řekli nám, že podobný problém nikdo nehlásil. Přitom hned za námi stál pán, který měl úplně stejný problém, ale ten 70 EUR po chvíli nevěřícného kroucení hlavou zaplatil, pronesl směrem ke společnosti RyanAir něco o zadní části těla a kráčel k letadlu. A to ani nemluvím o tom, že na webu má společnost v ceníku za tento poplatek uvedeno 55 EUR a ne 70, které po nás chtěli. Dokud vše funguje, je to jakž takž fajn. Ale jakmile se vyskytne nejmenší problém, očekávejte směs hnusu, arogance a vrcholné ignorance.

před 6 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

A proc jste si neudali printscreeny na mobilu, kdyz to hlasilo chybu?

před 6 měs

Me by to asi taky hned nenapadlo. Ja to udelala online doma, pokud bych to nemela asi bych na letiste ani nevyrazila😁

před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak mel jsi resit online check in driv nez 4 hodiny pred odletem, hned jak se otevira, tedy dva dny predtim. Pak by bylo dost casu vyresit problem pres jejich online chat.

před 6 měs

Ahoj, jen se připojím jako spolucestující se svým komentářem. Ta hláška nebyla chybová, či upozorňující na nějaký problém. Bylo to pouze oznámení, vzhledem k tomu, že v RyanAir rádi mění podmínky jako na běžícím páse, nebylo nutné se znepokojovat. Už jsme s nimi letěli několikrát. Vy si běžně děláte printscreeny všech oznámení, která vám aplikace či weby vyhazují a nezdají se závadné?! Po cestě jsme to zkusili znovu, na letišti též a na přepážce už nás čekalo strohé "zaplaťte, nebo neletíte". Nulová snaha o vyřešení problému, to samé zažil další člověk po nás, ale ten se nechal zmanipulovat do zaplacení poplatku a s nadávkami odešel vstříc letadlu. Přes jejich online podporu nelze vyřešit vůbec nic. :)

před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Ja pres jejich online chat vyresil uplne vsechno :) ja mam naletano s Ryanem dost (ne tolik jako mikir), ale tak vzdycky se to da nejak vyresit, ne vsecko nechavat na posledni chvili :)

před 6 měs

Chápu, že je pro vás nepochopitelné, že existují lidé, co řeší check in čtyři hodiny předem. Já zas nerozumím lidem, co dobíhají metro ve špičce. Tak či onak si stojím za tím, že bylo dostatek času a vůle to vyřešit. Nejsme žádní neandrtálci, něco nalétáno máme a nikdy nás tento systém nezklamal. Ze strany RyanAir však nefungovalo nic a "lidská" podpora naprosto selhala. Třešní na tomhle kyselém dortu byl fakt, že nám přímo zaměstnanec letiště na přepážce řekl, že to je běžná praxe, že to je jeden ze způsobů, jakým se získávají zpátky peníze za levné letenky a pravidelně pak na jejich letech někdo neodletí, protože, světě div se, ne každý má chuť platit jen tak pro nic za nic. Pokud vám to přijde v pořádku, prosím. Za mě mi to připadá jako nehoráznost a argument o časovém předstihu je naprosto lichý, času bylo až až. Můj etický radar mi říká, že okrádat lidi neni v pořádku. :)

před 6 měs
mirjur

Elma: No, kdybych se pokusil o on-line check-in poprvé 4 hod před odletem a ono mi to nešlo (z jakéhokoliv důvodu), tak bych rozhodně v klidu nebyl, naopak bych značně znervózněl a snažil bych se to řešit všemi prostředky okamžitě. Ale hlavně - jak píše Marek - vůbec nechápu, proč jste ten check-in nechávali na poslední chvíli. Tak máte poučení pro příště. :-)

před 6 měs
Avatar uživatele Katka
Katka

Robit check in na poslednu chvilu nie je take nezvycajne, tu na fore je vela ludi ktori to tak robia.

před 6 měs

No tak věřili jsme aplikaci a webu, které nám řekly, že je možné se odbavit nejdříve dvě hodiny předem. Do té doby nám přišlo několik emailů se změnami přepravních pravidel (většinou se týkaly zmenšování zdarma odbavovaného zavazadla atp.) a tak jsme si bláhově mysleli, že to je možná novinka / výjimka. Nejideálnější řešení jsme viděli v přímém řešení problému s nějakou pověřenou osobou v rámci naší časové rezervy přímo na letišti. Rozumím, že jste tu zřejmě všichni neomylní a vše řešíte s předstihem minimálně takovým, abyste si v mezičase mohli udělat třichodové degustační menu a posekat trávník sobě i sousedovi, ale to není náš případ a nikdy s tím nebyl problém. Mimo to, ten pán se stejným problémem co šel po nás řešil check in s větším předstihem a bylo mu to prd platný. :)

před 6 měs

Nejsem si jist, jestli se bavime o tom stejnem online chatu. Popsal jsem jim nas problem, zadam je o radu, co delat. Deset minut se nic nedeje, potom prijde vylozene vzorova odpoved: "Dekujeme za vas dotaz, jsme radi, ze jste nasim zakaznikem, bla bla. A posle odkaz na hlavni rozcestnik FAQ a stiznosti na webu. Tim se chat bez rozlouceni nebo cekani na zpetnou vazbu ukoncil. Tu zpravu si ani neprecetli, odpovidaji tam nejaci lobotomizovani brigadnici tim, ze klikaji na predpripravene odpovedi, ktere pak tem nebohym klientum chodi. Nulovy zajem o reseni skutecnych problemu.

před 6 měs

A jeste bych se chtel vyjadrit k argumentu "vzdyt je to low cost". Mam pocit, ze jsme pro tu spolecnost v pozici platicich zakazniku a mela by se postarat o poskytnuti te sluzby. Jeji zisky jsou kralovske, neni to tak, ze by si to nemohla dovolit. Pokud argumentuju tim, "vzdyt je to levne, tak co", je to jako bych rikal: "to nevadi, ze to letadlo spadlo, vzdyt to byl low cost". Jako bych rikal: "Nedivte se, ze ten vlak dnes nejede, vzdyt jizdenka byla levna". Nevadi mi, ze to letadlo nema obrazovku s vyberem padesati filmu. Nevadi mi, ze si musim koupit jidlo a ze velke zavazadlo stoji jako ctyri zakladni letenky. Ale vadi mi, ze kdyz te spolecnosti nefunguje jeji vlastni system a zakaznicka podpora, tak namisto omluvy prijde s tim, ze mame zaplatit poplatek, jinak se tomu ani nebudou venovat a neodletime. To je obrovske zklamani.

před 6 měs
mirjur

Ale prdlajs neomylní, podobné a jiné věci se stávají všem, ale když je možné jim předejít, tak proč to neudělat... ale jasně, chápu vaše rozhořčení. A ten online chat - nevím, nemám stejnou zkušenost jako vy, vždy jsem komunikoval přímo s člověkem (aspoň to tak vypadalo), takže je možné, že se bavíme o něčem jiném...

před 6 měs

To jsme se snažili udělat, jak jsem psala času a prostoru bylo dost, jen to chtělo trochu prozákaznické snahy. Jsme vskutku milí a kultivovaní lidé, nešli jsme si tam s klackama a pochodněma vydobýt něco, na co bychom neměli nárok. Ovšem paní supervizorka a její milé kolegyně to viděly jinak a tak místo řešení nastalé situace je spíš bavilo stát na místě a dokola opakovat stejné věty typu: "vaše letenka, váš problém". To je mimochodem dost trefné a možná by si to měli vzít za svůj slogan. :)

před 6 měs

Vážení,

pochopili někteří, o čem byla stížnost?

Pán sám uvádí, že s Ryanem cestoval častěji, takže zjevně neočekává, že kvalita je rovnaká s Qatarem, Turkish,...

Stěžuje si na přístup. Pokud někdo zaručí A (tedy že je možné se odbavit do nějaké doby), má být tato možnost opravdu zaručena. A dále se tak nějak očekává, že zaměstnanci společnosti budou "ochotnější" než ledová socha.

Ano, nevíme, proč to nešlo, zda i na přepážce ukázali v mobilní aplikaci, že to nejde, proč a jak kdo reagoval. Ale odpovídat, že se neměli odbavovat 4 hodiny před odletem, když dle webu je dost času, to mi přijde liché. Tvláště když i zde na CL je to nijak nedoporučovaná doba na odbavení.

před 6 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Souhlasím s Karlem. Tito lidé se zde chovají slušně. Na rozdíl od mnoha jiných, kteří přijdou na forum s podobnou záležitostí a když dostanou odpověď, kterou nechtějí slyšet, začnou nadávat všem okolo.

Věřím, že jim online check-in nefungoval, na tripadvisoru se takových případů dá najít víc. To, že Ryanair má otřesný customer service je obecně známá věc. Všechno souvisí se vším. Low cost neznamená jenom malé zavazadlo, žádné jídlo, pěšky / busem do letadla, málo místa na nohy, ale šetří se i na zaměstnancích - od pilotů, přes letušky, po pozemní personál. Tak to prostě je. Obávám se, že není žádná šance, abyste z ryanairu dostali částku zaplacenou za odbavení na letišti zpátky.

před 6 měs

Karel, Breathe - Díky moc za pochopení a vaše vyjádření, přesně tak jsme to mysleli. Nejsme nijak zvlášť ublížení, že jsme neodletěli, že nás to stálo poměrně dost peněz, úsilí a že s námi jednali jako s obtížným problémem. Jsme naštvaní, že ten princip zjevně aplikují dlouhodobě a že jim to prochází. Nedokážu si představit, jak by podobnou situaci vyřešil člověk, který s létáním nemá zkušenosti, má jazykovou bariéru a letí sám.

před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Penize zpet urcite nedostanete, jelikoz nemate screenshoty, tak vam to nekdo jen tak neuveri. Ale jak se pise i tady na webu, online check-in se otevira 48 hodin pred odletem, coz je skoro kralovsky cas na to neco vyresit...aspon mate pouceni pro priste..

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, loni jsem těla s kufrem o rozměrech 56x25x40 + batohem a nemusela jsem kufr odbavovat ani nic za něj platit. Vzali mi ho těsně před letadlem a batoh jsem si brala do letadla. Toto již nefunguje? Musím si tedy koupit k letence to zavadlo? Mám v tom hrozný bordel, protože na stránkách uvádí možnost, kterou jsme měla loni a i tuhle novou, že musí být vše odbaveno a připlaceno. Jak to tedy je? Konkrétně chci letět do Londýna s mým 20 kg kufrem o rozměrech 56x25x40 (zřejmě nebude vážit těch 20kg) Díky za odpověď!

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to tak, jak je popsáno výše. Zdarma je malé zavazadlo 40x25x20 cm, vše ostatní se připlácí. Nekupujete letenky u Laudamotion (stejný web jako Ryanair), kde platí stále staré podmínky?

před 6 měs

A přijmou mi tento kufr? Jiný totiž nemám a loni normálně prošel do Boloně. Ne, ty informace jsem dohledala na oficiálních stránkách ryanairu. Ale momentálně kupujeme letenky a řešíme zda mi tento kufr projde jako to jejich 10 kg na palubu? Nevíte? :/

před 6 měs
Kryštof Hájek

Projde vám, pokud si ho zaplatíte ;) Zdarma vám projde jen zavazadlo výše uvedených rozměrů. Přesněji řečeno, pokud jste náhodou letenku kupovali ještě před změnou podmínek (tj. dříve než 1.9.2018), pak pro vás platí stále ty staré podmínky, to ano. Pokud byla ale letenka pořízena později, pak platí zde popsané.

před 6 měs

Moc děkuji za rychlé reakce! Velmi jste mi pomohl! :))

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,letíme za tři dny a na tři do Londýna .

Kdy můžu odbavit zpáteční let. V aplikaci se mi nedaří.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz výše: odbavení je dostupné 48 až 2 hodiny před odletem.

před 6 měs
Avatar uživatele trixxi.m
trixxi.m

Ja odbavila oba lety najednou 3 tydny pred a vybrala si misto. Doufam ze to mam dobre 😁

před 6 měs
Kryštof Hájek

To ano, pokud si člověk vybere místo, online odbavení lze provést až 30 dní před odletem. Viz výše.

Přidat odpověď
před 6 měs
Michal

Podle predpisu jsou stanove koliky nedovolene.

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele trixxi.m
trixxi.m

Dobry den, kdyz jsem online odbavena a mam jen prirucni zavazadlo, jak dlouho pred odletem je nejlepsi dostavit se ke kontrole, brana se zavira pul hodiny predem, tak staci hodina?

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud to na daném letišti znáte, pak stačí klidně hodina.

před 6 měs
Avatar uživatele trixxi.m
trixxi.m
 • Přidal se před 6 měs
 • Napsal 3 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-21T23:52:45+01:00)

Neznam, tak radsi tri 😁 a jeste kdyz me nekdo dopovazi a neleti, musi me opustit pred tou kontrolou nebo muze jit sem mnou az dokud nepujdu k letove brane

před 6 měs
Honza Čermák

Nedostane se za místo, kde probíhá kontrola palubních vstupenek. Běžně tedy před bezpečnostní či pasovou kontrolou.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, odlétám za tři dny s Ryanair, palubní lístek mám již několik týdnů, dodatečně jsem dokoupila zavazadlo. Potřebuji další doklad o zakoupení zavazadla, které jsem při odbavení ještě neměla? Děkuji

před 6 měs
David Eiselt

Zdravím Lenko,

Musíte hledat ve správě vaší rezervace na webu aerolinky. Občas je to porod, ale vesměs se vždy doklad najít dá.

před 6 měs

Děkuji, Davide,

v mobilní aplikaci nic není, zkusím se přihlásit přes PC.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele mmakousek
mmakousek

Také vás prosím o radu. V červenci 2019 chceme čtyři lidé letět na Kretu (Viden - Heraklion). Mezi Vánoci byla cena zpáteční letenky ca 3600 Kc/osobu. Po silvestru 4100 Kc. Dnes 6100. Stále to roste. A teď nevím jestli čekat a do kdy nebo kupovat... Jaké jsou prosim vaše zkušenosti?

před 6 měs
Avatar uživatele Katka
Katka

Za 6100 kc by som to od Ryanairu urcite nekupovala, za tu cenu to bude aj u nejakeho seriozneho predajcu :) ci sa ceny znizia vam asi nikto povedat nevie

před 6 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

6100 za osobu je hrozně moc. Určitě se ještě objeví něco levnějšího, z Vídně třeba chartery .

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, mám dotaz. Mohu vzít s sebou na palubu letadla mimo příručního zavazadla 204025 i kabelku nebo brašnu s fotoaparátem. Děkuji za radu.

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3301 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-14T21:07:37+01:00)

Dobrý den, pokud máte zaplacené Priority, pak ano. Pokud nemáte, nemůžete, viz informace výše.

před 6 měs

Ani malinkou kabelecku? Tak ja ji narvu do toho prirucniho zavazadla 😁

před 6 měs

Minuly tyden jsme leteli z Pardubic do Londyna a zpet. Prirucni zavazadla nikdo nekontroloval - mela jsem brasnu s fotakem a kabelku a pritel batoh nad rozmery.

Ale spolehat se na to neda, je to o lidech..

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti,jak moc hlídají velikost zavazadel? V březnu letíme do Barcelony a máme připlacené Prioroty- takže ta dvě zavazadla,jedno menší a pak to o rozměrech 55x40x20. Můj skořepinový kufr má ale jeden rozměr o 3,5 cm větší, konkrétně 23,5. Je to velký problém? Letíme poprvé,tak proto se ptám. Děkuji A.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, u skořepinového kufru to problém nejspíš bude. Pokud rozměry hlídají, tak především právě u skořepinových kufrů.

před 6 měs

Děkuji za odpověď,budu tedy raději shánět jiné zavazadlo,které rozměry splňuje.

před 6 měs

O víkendu jsem letěla do Barcelony. Při odletu v Praze to docela hlídali. Minimálně 10 vytipovaných kufrů bylo přeměřováno. Při cestě zpět v Barceloně to nikdo neřešil.

Přidat odpověď
před 6 měs
Daniel

Ha, dneska příjemné překvapení. Sekl jsem se v kalendáři o měsíc, no nic, prachy v čudu jsem si myslel. Ale ono ne, ve správa rezervací jde do 24hodin udělat změnu (nejenom) v datu odletu jen za rozdíl mezi cenou letenky zaplacenou a cenou v daný(správný) den, samozřejmě v ten "správný den" to bylo levnější, ale ať se pomějí. Překvápko Kevine! Objevil jsem asi Ameriku, to už je můj úděl.

před 6 měs
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 797 komentářů
 • Poslat zprávu

Mikir by z tebe měl radost :-)

před 6 měs
Daniel

Mikir se v datumech neseká

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele mmakousek
mmakousek

A ještě by mě zajímalo, pokud by mi Ryanair z jakéhokoliv důvodu zrušil nebo posunul let, mam šanci dostat penize za zajištěné ubytování zpět? Díky

před 7 měs
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Od Ryanair kompenzaci za ubytovani??? Jako vtip dobre. Samozrejmne ze dostanes starou belu...

před 7 měs
Michal

Ubytování přes Ryanair si nerezervuješ přímo přes ně, jsou jen zprostředkovatelem (něco jako u nás Invia na zájezdy k moři). Obvykle máš pak rezervaci u Hotels.com atp. A u nich je nutné případně změnit nebo zrušit rezervaci. Ryanair obvykle dává s několikadenním předstihem vědět o změnách, takže pokud si to zarezervuješ s možností zrušit pobyt zdarma do 24h předem, tak by přebookování termínu nebo zrušení neměl být zas tak velký problém. Nicméně to ubytování přes ně není nijak výhodné :) Dostaneš sice letový kredit zdarma, ale ve skutečnosti totéž ubytování obvykle na Booking.com nebo podobých stojí ještě méně než cena pobytu i s připočteným letovým kreditem u nich :)

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele mmakousek
mmakousek

Také vás prosím o radu. V červenci 2019 chceme čtyři lidé letět na Kretu (Viden - Heraklion). Mezi Vánoci byla cena zpáteční letenky ca 3600 Kc/osobu. Dnes kdyz jsem to chtěla objednat tak 4100 Kc. Rozdil pro nás přes 2000 Kc. A teď nevím jestli čekat a do kdy nebo kupovat... Jaké jsou prosim vaše zkušenosti?

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele veronika-klokan
veronika-klokan

Dobrý den.

Chtěla jsem Vás poprosit o radu ohledně směnného kurzu při platbě letenek s Ryanair, se kterým jako rodina cca. 1-3x ročně létáme a nikdy jsem si nevšimla, tak rapidního navýšení ceny letenky na jejich stránkách vs. zaúčtování platby. Předevčírem jsem kupovala 4 letenky Praha - Liverpool a byla mi zobrazena cena 7.756,41 Kč, kterou mám potvrzenou v e-mailu. Naúčtováno mi bylo následně 8.478,10 Kč. Je vůbec možné, aby tam byl tak markantní rozdíl? Pročítala jsem část ohledně směnného kurzu zde na stránkách a myslím si, že tam částka přes 8 tis. nebyla (v té pidi poznámce). Má cenu se s nimi dohadovat?

Moc děkuji za odpověď.

Veronika

před 7 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

U Ryanairu je možné asi cokoli. Předpokládám ale, že jde o jejich obvyklou ojebávku se směnným kurzem.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Tohle je zvláštní, směnný kurz se týká pouze pokud platíte v jiné měně než v korunách, tedy nikoliv letů z Prahy, kde je automaticky nastavena měna CZK. To bych jim asi přes jejich live chat napsat zkusil.

před 7 měs
Avatar uživatele Standa
Standa
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 16 komentářů
 • Poslat zprávu

Předpokládám, že v té rezervaci kromě částky v CZK budete mít uvedenu i částku v EURech. Zřejmě jste naletěla Ryanairu na špek ve formě jejich Garantovaného směnného kurzu, o kterém je zmínka i v tomto článku. Mají to zrádně vymyšlený, informace o tom kurzu se zobrazí až po vyplnění karty.

před 7 měs
mirjur

@Standa: kurzem to nebude, viz příspěvek nad tebou. Spíš si myslím, že Veronika (nevědomky) zaškrtla nebo neodškrtla nějakou dodatečnou službu. ale mělo by to být vidět v rezervaci na stránkách Ryanairu v itineráři - link Zobrazit itinerář. Tam je rozpis plateb rezervace.

před 7 měs
Avatar uživatele Katka
Katka
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 43 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-03T23:55:41+01:00)

Za posledny rok sa mi niekolko krat stalo nieco podobne - cela rezervacia (aj moj bankovy ucet) v €, v poslednom kroku pri vyplneni detailov karty prehodilo menu rezervacie na dolare a dalo mi to ten ich garantovany kurz. Cena vyssia o cca 10%. Vzdy mi chvilu trvalo to zmenit naspet na €. Podla mna to robia naschval..

před 7 měs
Avatar uživatele Standa
Standa
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 16 komentářů
 • Poslat zprávu

to Mirjur: Presto ale pise, ze v emailu ma castku spravnou. To by nebyla, kdyby si pridala dalsi sluzbu. Jednou jsem na to same take doplatil, blbec sem si to nepohlidal. V potvrzeni pak byly dve castky. Mnou chtena v CZK a uctovana v EUR za mizerny kurz. Kdyz jsem u jine rezervace odmitl ten jejich zlodejsky kurz, tak na potvrzeni byla jen ta jedna spravna castka v CZK.

před 7 měs
Avatar uživatele veronika-klokan
veronika-klokan

Děkuji všem za reakce. Chtěla bych popsat jak se situace vyřešila. Platbu jsem reklamovala u Ryanairu a bylo mi řečeno, že mají v systému uvedenou cenu, kterou jsem předpokládala a odkázali mne na moji banku. V bance jsem částku tedy reklamovala , doložila komunikace s Ryanair a rozdíl mi byl bankou vrácen. Netuším kde vznikla chyba, nikdo mi to neobjasnil, ale hlavně, že se to pozitivně vyřídilo.

Přidat odpověď
před 6 měs
Marek P

Ahoj costovatele, mám dotaz ohledně nových rozměrů zavazadel, jestli je tu někdo kdo by mi mohl říct jak moc to kontroluji můj batoh má rozměry 47x30x23 jestli těch 7x5x3 centimetrů navíc bude vůbec někdo řešit, přinejhorším mám v plánu pár věcí z batohu vyndat hodit je na sebe a batoh trošku zmáčknout, ale přesto se chci zeptat jestli už s tím mám někdo zkušenosti děkuji.

před 7 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, no zavazadlo se vzdy musi vejit do te klece. Tak casto to nekontroluji, ale mohou. Tak pro klid na dusi bych tech par veci vyndal, dal si je na sebe, jak rikas :-)

před 7 měs

Super, to me taky zajímalo poletim taky jen s tím mini prirucakem a můj batoh má zhruba podobne rozměry, ale budu ho mít poloprazdny(využiji ho až při zpáteční cestě ale to už nebude Ryanair ) takže když ho narvu do nějaké klicky tak je to teda OK?

před 5 měs

Super, to me taky zajímalo poletim taky jen s tím mini prirucakem a můj batoh má zhruba podobne rozměry, ale budu ho mít poloprazdny(využiji ho až při zpáteční cestě ale to už nebude Ryanair ) takže když ho narvu do nějaké klicky tak je to teda OK?

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

máme zakoupené priority, ale rozhodli jsme se nakonec vézt sebou nějaké sýry které tedy musí být v kufru v podpalubí pokud se nepletu... Má otázka zní, jestli si mohu nechat odbavit zavazadlo které bych jinak díky priority mohla mít u sebe v letadle?

Děkuji mnohokrát :)

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, to bohužel nejde. Musíte si přikoupit minimálně odbavené zavazadlo do 10 kg. Jinak sýry, pokud nejsou nějak extra tekuté nebo viskózní, se mohou přepravovat bez omezení.

před 7 měs
Michal

Pokud tim nezasmrdíš celé letadlo, tak si je nech v klidu u sebe. Několikrát vyzkoušeno na letu z Itálie osobně :-)

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahoj mám taky dotaz na zavazadlo…

v úterý letíme s kamarádkama a mám dotaz... při různým rozklikání se mi u zavazadel ukázalo tohle...

a to, co mě zajímá je varianta 3 tzn. Jedno malé zavazadlo, které se vejde pod sedadlo před vámi a to, co je pod tím...

to jako fakt teda můžu dojít s 2 zavazadlama bez toho, aby mi tam něco dalšího napálili?? Nějak nemůžu uvěřit, že by nám fakt nechali 2 zavazadlo zadáčo, když si to tu zaklikneme...

+ nevíte někdo jak velký může být to další zavazadlo??

Moc díky za vaše zkušenosti.

před 7 měs

tohle je ta 3. varianta

*Jedno malé zavazadlo, které se vejde pod sedadlo před vámi

Pokud si na bránu přinesete druhé zavazadlo, bude zdarma uloženo do zavazadlového prostoru

před 7 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, tak to ale neletíte s Ryanairem, nýbrž s Laudamotion, ne? Ta má ještě staré podmínky 2 příručních zavazadel zdarma, samotný Ryanair ale rozhodně ne.

před 7 měs

Ahoj, já si myslela, že jsme to brali před Laudamotion ale teďka nás to při čemkoliv hází na Ryanair... potvrzovací mail apod. Tzn. že pokud letíme s Laudamotion můžu mít zavazadlo max 40x25x20 a batoh 55x40x20 jako druhy zavazadlo?

před 7 měs
Kryštof Hájek

To vás hází správně, Laudamotion používá webové stránky Ryanairu, nicméně pravidla má opravdu po staru. Takže dvě příruční rozměrů, které jste popsala zdarma. S tím, že větší půjde nejspíš u gatu do podpalubí.

před 7 měs

Super, moc díky za info :)

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, mám zakoupenou letenku na středu, tj. za dva dny letím. Ráda bych si dokoupila priority plus 10kg zavazadlo, ale nikde ve správě rezervaci tu možnost nevidím. Koukám se špatně, nebo je skutečně možnost už jen dokoupit klasické zavazadlo k odbavení? Děkuju.

před 7 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3301 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-12-17T10:52:03+01:00)

Dobrý den, pokud se vám taková možnost vůbec nezobrazuje, nejspíš už je vyčerpaná povolená kvóta (na každém letu maximálně 95 míst pro Prirority) a nezbude tak nic jiného, než si dokoupit klasické odbavené zavazadlo.

před 7 měs
mirjur

Ale to 10kg zavazadlo by snad mělo jít koupit vždy, ne? Na to kvóty nejsou jak na priority, jestli se nepletu...

před 7 měs
Kryštof Hájek

No však jo, to je to klasické odbavené zavazadlo.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,

úplně poprvé cestujeme sami bez CK. Zakoupila jsem letenky do Říma. Připlatila jsem si priority, takže mám povolené malé zavazadlo 55 x 40 x 20 cm na palubu. Můj dotaz je, že tedy asi nemohu mít v kufru kosmetiku víc jak 100ml. Platí to celkem nebo nebude vadit, když si přibalím víc těch malých cestovních lahviček? Další otázka, co před letem musím ještě udělat. Zda stačí dorazit jen na letiště a jít rovnou k pasovému když nemáme k odbavení zavazadlo nebo i přesto jít k odbavení pro vystavení palubního lístku nebo odbavit se online. Děkuju a ještě jednou se omlouvám. cestuji poprvé takto

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, jen pro pořádek - s priority můžete mít na palubu dvě zavazadla: 40x25x20 cm + 55x40x20 cm.

Tekutiny: Povolené celkové množství je 1 litr, přičemž jednotlivé balení nesmí přesáhnout 100 ml. Můžete mít tedy klidně 10 100ml kousků.

Check-in: Provést musíte online a palubní vstupenku si vytisknout nebo se odbavit přes mobilní appku a nechat v telefonu. Pokud byste si chtěli vyzvednout palubní vstupenku až na letišti, zaplatíte navíc 55 €. S online odbavením pak už opravdu jdete rovnou na bezpečnostní kontrolu.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,

přikoupila jsem si větší odbavené zavazadlo, ale povezu notebook. Předpokládám, že ho musím vzít do kabinového zavazadla. Pokud se s ním nevlezu do tašky 402520, musím si ještě přikupovat Priority?

před 7 měs
David Eiselt

Dobrý den,

Ano, máte nárok na odbavené zavazadlo do 10 kg a s sebou na palubu furt malý batoh o daných rozměrech. Pokud byste s sebou chtěla mít i velké zavazadlo na palubu, je nutné koupit priority.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Katka
Katka

Dobrý den, chci se zeptat a ujistit od zkušenějších. V neděli letíme s Ryanairem na Kypr s 1,5 letou dcerou, které jsem zajistila vlastní sedadlo. Nedokupovali jsme si žádná příruční zavazadla, že to prostě dáme jen s 2 menšími batohy na pár dní. Narazila jsem ale u Ryanairu na informaci, že kojenci nad 1 rok, kteří sedí na svém sedadle, mají nárok na bezplatný 10 kg limit palubního zavazadla plus jedno malé zavazadlo. A můj dotaz je, jestli to dobře chápu a může si tak jeden z nás vzít větší batoh než je ten mini limit a k tomu pro ní ještě batůžek s jídlem a kojeneckýma potřebama? Potřebujeme ještě někde nacpat zrcadlovku a tohle by mohla být cesta :-) Předem děkuji za info.

před 8 měs
David Eiselt

Zdravím Katko,

Pokud si informaci z internetu vytisknete a vezmete s sebou na letiště, možnost tu je. Osobně bych na to ale nesázel, pracovníci jsou zmateni stejně jako my :(

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, chápu - li to správně tak při zakoupení priority mohu jít po příjezdu na letiště přímo k bezpečnostní kontrole? Díky

před 8 měs
David Eiselt

Nechápete. Musíte si online vytisknout nebo nahrát do mobilu palubní vstupenku tím, že se 2 dny před letem odbavíte. To musíte udělat vždy. Na základě toho jdete pak na letišti přímo přes bezpečnostní kontrolu k odletové bráně.

Priority znamená, že vás pustí jako první do letadla :)

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, na palubu si budu brát dvě zavazadla...větší má mít míry 55x40x20 . Můj kufřík má 53x38x22 a je skořepinový,takže nejde zmáčknout..letím z Prahy. Myslíte, že mám koupit nový, že bude problém ? Děkuji moc za odpověd.

před 8 měs
David Eiselt

Pokud máte 2 zavazadla, neměla by se kontrolovat, protože jste už platící cestující. Je tam každopádně vůle na 21 cm a ten centimetr se vždy vleze :)

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den,

manžel si připlatil zavazadlo do 20kg,ale nikde nemůže najít max.rozměry tohoto zavazadla.Jak může být prosím velké?

Moc děkuji za odpověď.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, oficiálně 119 x 119 x 81 cm. Stěžejní je ale hmotnost, rozměry se u odbaveného zavazadla snad nikdy nekontrolují, pokud se nejedná o vyloženě atypické a nadrozměrné tvary.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, nevíte zda si mohu vzit do letadla tedy do příručního zavazadla stan? Hlavně myslím aby nevadily kolíky a tyče od stanu. Děkuji za odpověď.

před 8 měs
Honza Čermák

Dobrý den, kolíky jsou kolikrát vyhodnoceny na security jako neslučitelné předměty v kabinovém zavazadlu, zbytek ok.

před 8 měs
Andrea_Pernik

My vzdy so stanom ale bez kolikom a nikdy ziadny problem (Kanary, Guatemala, Iran).

před 8 měs
mirjur

A jak potom řešíte fixaci stanu? Že by se daly všude kolíky koupit?

před 8 měs
Andrea_Pernik

Koliky sme nikde zatial nekupovali. Jednak je stan samostojaci a potom tie predsienky natahujeme tak, ze najdeme 4 kamene a 2 vetvicky. Vetvicku prevlecieme cez to putko na predsienke a zafixujeme 2 kamenmi z oboch stran. Iba raz sa stalo, ze bol vietor tak silny, ze som to v priebehu noci musela opravovat. Inak zvysok nefixujeme nijak. Dufam, ze je to aspon trocha zrozumitelne :)

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, jen bych se chtěl ujistit, že nové podmínky chápu správně.

Do této doby jsme létali pouze s větším batohem (rozměrově má více než 45x25x20 cm) bez priority a u gatu jsme vždy čekali, jestli nás pustí do letadla i sbatohem nebo nám ho dají zdarma do zavazadlového prostoru letadla a po příletu si ho budeme muset vyzvednout na pásu.

Takhle už to teď nefunguje a musíme si zaplatit priority za 6 euro/let nebo bychom platili pokutu 25 euro?

Díky moc

před 8 měs
Honza Čermák

Ano, teď je v základní ceně jen malé příruční, cokoliv navíc podléhá poplatku.

před 8 měs

Díky.

A co dělat v případě, že na mě nezbude priority? Prý jich je jen 95 na let.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Pak si holt musíte zaplatit odbavené zavazadlo za 10 €. Ale šance, že na vás priority nezbude, není velká.

před 8 měs
mirjur

Vzít menší batoh?

před 8 měs

Do menšího batohu už si věci nezabalíme. Mám klasický a i ten mám napěchovaný věcmi. Pokud bych jel na víkend, tak určitě jo, ale na týden a více už by nestačil...

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, zítra odlétám do Londýna a chtěla jsem se zeptat, zda mi stačí letenka pouze v mobilu (v aplikaci)? Nějak si nevím rady, jak si ji z té aplikace nechat vytisknout.. kdybyste měl někdo radu hodnou blondýny, budu vděčná. Díky, N.

před 8 měs
Honza Čermák

Blondýna neumí číst? Co je nejasné na: "Využijte také možnost odbavení přes telefon, kdy si pomocí mobilní aplikace Ryanair vygenerujete palubní vstupenky. Čárový QR kód pak již jen ukážete na displeji telefonu letištní obsluze."?

před 8 měs
mirjur

Ano, stačí. Ale kdybys chtěla mít v rukou hmatatelnou jistotu, tak se s notebookem a tiskárnou přihlas na svou rezervaci na webu Ryanairu a vytiskni si to tam.

Přidat odpověď
před 8 měs

Srdečně zdravím.

Chtěl bych se zeptat, zdali je nějakým způsobem možné při rezervaci 2 osob do letadla zakoupit "přednostní nástup" jen pro 1 osobu (ze dvou, či skupiny více osob), či jen 1 odbavené zavazadlo pro celou skupinu?

Jde mi o to, že když chci koupit společnou letenku v jednom nákupu (proto aby se mi náhodou třeba nezvýšila cena), tak když chci zadat buď přednostní nástup, či odbavené zavazadlo (každý nepotřebuje velké zavazadlo), tak stejně mi to automaticky počítá za každého cestujícího, což jsou zase zbytečné peníze navíc.

Je možné nějak toto zrušit/nastavit/vybrat, abych platil jen za jednoho?

Díky moc! :)

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, však je to popsáno výše - nelze. A bohužel ani zpětně po nakoupení letenky (to lze přidat jen odbavené zavazadlo, které je však výrazně dražší). Jediná možnost je tak koupit pro jednotlivé osoby letenky odděleně.

před 8 měs

Tak to se moooc omlouvám..., zrovna tu kurzívu, jsem jakože méně důležité si očima nějak přeskočil..., přestože to byla pro mě zásadní otázka.. :)

Moc díky za super rychlou odpověď, která mě nepotěšila, jelikož budu takto riskovat, že se mi zvýší cena, což je u tohoto dopravce běžný jev... :(

před 8 měs

Melo by to jit pres mobilni aplikaci. Cca. mesic zpatky jsem to takhle resil.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Áno, Gejza má pravdvu, upraveno výše. Přes appku to jde.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den

Mám dotaz.Pokud jsem si připlatila za priority.Musím se také provést check-in po telefonu.Nebo stačí na letišti?Budu něco platit?

děkuji předem za odpověd.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, online check-in musíte provést vždy, jinak budete na letišti platit 55 € za vytištění palubní vstupenky.

Přidat odpověď
před 8 měs

Ahoj, zítra letíme s Ryanair z Berlína na Lanzarote. Při check-in se mi nepodařilo vypsat správně data narození, je nás 8 , 4 dospělí a 4 děti. Každopádně na letence datum narození napsané není.

Myslíte že to mám řešit ?

Děkuji už odpověď.

Odpovědět
před 8 měs

Ahoj, řeší se to už týdny pořád dokola, ale trochu v tom mam guláš...Letíme do Liverpoolu za týden, letenky jsem koupil před zářím - takže mi přidali zdarma 2 x 10 kg check in bag. Chápu to tedy tak, že mám udělat klasicky check - in online a pak na letišti jít do check - in ( i když už budu mít check in hotovej) a tam odevzdám zavazadla? Zatím jsem lítal kompletně podle starých pravidel, tak se raději zeptám...

Děkuji, Dan

před 8 měs
mirjur

Ano, taky jsem to tak pochopil.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Ano, je to tak, nicméně k odbavení by mělo být jen jedno 10 kg zavazadlo. Druhé zdarma je pouze to malé příruční (40 x 25 x 20 cm).

před 8 měs

Ano, špatně jsem se vyjádřil, letíme dva - dvě letenky :). Děkuji za odpověď!

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý večer, po "vlastní ose" letím poprvé, proto bych potřebovala řadu zkušenějších.. Obvykle jsem měla být na letišti cca o 2 hodiny dříve - jak je to v případě, že si udělám online check-in a budu mít přikoupené "priority & 2 cabin bags"? To větší zavazadlo musím nechat odbavit, tak jako to bývá, když létám na dovolenou? A priority znamená, že můžeme nastoupit do letadla nějak přednostně? Omlouvám se za hloupé dotazy, ale jsem z toho celá nesvá. Moc díky za každou radu.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den. Priority znamená, že máte povolená dvě příruční zavazadla (rozměry viz výše), to znamená, že je nikde neodbavujete. Berete si je s sebou až do letadla. A do letadla nastupujete přednostně - asi o minutu dříve než non-priority :D

před 8 měs

Kryštof, díky za rychlou odpověď. Poradíte mi ještě, prosím, jak dlouho před odletem mám být na letišti? Zatím jsem vždy musela dodržovat 2 hodinky před..

před 8 měs
Kryštof Hájek

To záleží jen na vás, odletová brána se obvykle zavírá cca 30 minut před odletem. Pokud necestujete zas tak často, 2 hodinky jsou tak akorát pro jistotu.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, letím a přítelkyní do londýna a máme dokoupen 10kg zavazadlo jak to funguje na letišti když udělám check-in online jak to bude stím kufrem co půjde do podpalubí? To nám odbaví až na místě zdarma?

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud máte zavazadlo dokoupeno a hotový check-in online, pak už opravdu nic neplatíte. Jen u klasické odbavovací přepážky ukážete palubní vstupenku (vytištěnou nebo jen v mobilu - to je jedno), odevzdáte zavazadlo a to je celé.

před 8 měs

Děkuji moc za odpověď

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den,

mám koupené letenky + přednostní nástup do letadla kvůli druhému palubnímu zavazadlu. Můj palubní kuf má rozměry 36x53x23. Budu muset jestě něco doplácet?

Děkuji

Odpovědět
před 9 měs

Ahoj lidi, mám dotaz. Dle nových pravidel si bez poplatku mohu vzít na palubu jen jedno male zavazadlo na osobu. To chápu. Koupil jsem letenky pro 4 lidi na mallorcu - z ní do - valencie a z valencie do vídně. Což jsou 3 lety. jsme dva páry, chlapi si zabalí věci do batohu, což by mělo být i rozměrově ok. Ale holky by chtěly jedno větší zavazadlo navíc. Když jsem chtěl zavazadla přikoupit, tak to šlo za 6 éček na jednu osobu, ale vždy jsem je musel objednat pro 4 osoby tedy 4x6=24 éček a to se pak na 3 lety prodraží. Má otázka zní, jak to udělat, aby jsme v páru měli jen jedno zavazadlo. Napadlo mě jen odbavení zavazadla do 10kg na letišti za 200 Kč, a tam by to šlo snad sólo. Ale raději, by jsme odbavení udělali online. Díky za odpověď.

před 9 měs
Honza Čermák

Ahoj, při nákupu to fakt jde jen nakoupit pro všechny, ale posléze ve správě rezervace lze (za vyšší cenu) kufry/priority dokoupit pro jednotlivé osoby.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Je to tak, zpětně by opravdu mělo jít vybrat jen pro jednotlivé osoby za 8 €, skrz https://www.ryanair.com/gb/en/my...s/summary. Jinak odbavení 10 kg až na letišti určitě nebude stát 200 Kč :) Kromě toho, odbavit se (resp. vygenerovat boarding pass) musíte tak jako tak online, jinak se nevyhnete 55 € za osobu navíc.

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj,

v červenci jsme si zakoupili půjčení auta u Ryanair (https://car-hire.ryanair.com). Od Ryanairu máme i letenky, kde nám změnili čas letu, tak, že přiletíme o 3 hod. později, tzn. nestihneme vyzvednout auto v rezervovaný čas. Zadala jsem jim dotaz, zda mi mohou posunout z důvodu změny (zpoždění) letu vyzvednutí auta (místo 14:30 na 17:15). Sdělili mi, že to nelze, že "můžou pouze zrušit stávající rezervaci a nabídnout mi novou a jelikož to moje auto už není k dispozici, nabízí mi jiné" překvapivě dražší (letíme teď v pondělí 12.11.).

Máte někdo zkušenost? Lze se jakkoliv odvolat?

Chybou Ryanairu si nestihnu vyzvednout auto u Ryanairu a mám za to platit.

Předem díky moc.

Odpovědět
před 9 měs

Dobry den,při check-in se vygeneroval pouze lístek k vytištěni. Jak jde zmenit v mobilni boarding pass v telefonu.

před 9 měs
Lukáš Horák

Musite si nainstalovat aplikaci od Ryaniaru!

před 9 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Neuvažujete o přidání speciální kategorie průvodců - mobilními aplikacemi? :)

Přidat odpověď
před 9 měs
David

Zdravím, je možné si vzít na palubu tekutinu v originálním balení, která splňuje požadavky, tedy max. 100ml? Mám na mysli třeba voňavku, kterou mám v 75ml balení a mám už jí mám jen zhruba 25ml. Nebo prostě vše musí být přelité do těch malých nádobek, ať je původní balení jakékoliv? Btw. originální balení je ze skla. Děkuji.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Naopak je záhodno, aby tekutiny byly v originálním balení s vyznačeným objemem.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, chci se prosím zeptat, když budu mít o dva cm větší příruční zavazadlo, je to velký problém? Nebo to musí být úplně presne na milimetr? Kdyz to prekrocim, budu něco platit ? Letím takto poprvé, děkuji za odpověď.

před 9 měs

Je to o náhodě. Sám jsem zažil, kdy u brány přeměřovali téměř každé zavazadlo a pokutovali sebemenší nadlimit. Jindy naopak nechali projít i obrovské krosny. Takže záleží na konkrétních pracovnících, nicméně Praha je v tomhle docela vyhlášená (negativně) :-/

před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Jj, pokud poletíte z PRG tak pozor na to! Musí splňovat přesné rozměry.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobry den,

chci letet jen s batohem, na netu se pise, ze klece na zavazadla maji rozmery 42x20x30. Muj batoh ma na vysku 44 cm. Slo by batoh uplne nenaplnit a pak jen trochu zmacknout? Nebo si musim koupit mensi batoh?

Dekuji

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud batoh zmáčknete do požadovaných rozměrů, pak je to bez problémů.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak mám na let 29.01.2019 zakúpený priority a 2 cabin bags je nutné si priplatiť aj za výber miesta aby sme sedeli spolu? Cestujeme štyria. A dajú sa miesta priplatiť ak už mám letenky kúpené? Ďakujem

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud chcete sedět spolu, pak si musíte sedadla zaplatit a lze tak učinit i když máte letenky koupené.

před 9 měs

Dobrý večer, chci se zeptat.Při zadání platby MasterCard mi políčko s převodem kurzu nenabízí,ale syn má Visa card a jemu se tam políčko objeví. Kurz Ryanair o 14eur víc. Nevíte proč? Nevím tedy, zda si u mé karty strhne banka nebo Ryanair. Dekuji předem za info.

Přidat odpověď
před 9 měs

Zdravím,

dálší dotaz na zavazadla letíme 1.11.2018 takže podle nových pravidel když si koupím priority mohu mít dvě zavazadla na palubu 40x25x20 + 55x40x20. A do podplubí jsem si zaplatil větší kufr do 20kg, ale nikde jsem se už nedozvěděl jaké mohou být jeho max.rozměry. Děkuji za odpověď

Odpovědět
před 9 měs

Dobrý den,

poletím prvně a ještě s dcerou 13let (asi v únoru). Jen pro ujištění - zvolím letenky, vyberu si místa v letadle - potřebujeme sedět spolu, přidám si přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla za 180Kč/ks a osoba. Jestli tomu rozumím můžu mít tedy jednu kabelku a kufr 55x30x20 do letadla na osobu a už nic nepřiplácím. Po internetu se tedy mohu odbavit pro obě cesty až 60 dnů dopředu? Jdu pak s kufrem a kabelkou rovnou k nástupní bráně? Většinou jsem spíš cestovalet po zemi a dcera ještě neletěla, tak bych nechtěla nějaké komplikace. Moc děkuji za pomoc

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, popisujete to naprosto přesně, takhle to bude :)

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den,

Zítra letím s Ryanair do Londýna a chci se zeptat - koupila jsem si přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla. Jenže malá taška (s notebookem) je z jedné strany cca o 1 cm a z druhé cca o 5 větší, projde mi to, nebo to mám nějak řešit? Nevím, do čeho menšího už počítač dát. Předem díky za odpověď!

před 9 měs
David Eiselt

Měl by platit rozměr 40 x 25 x 20 cm pro malé zavazadlo, takže to řeší asi i váš problém? Jinak pokud je to brašna na počítač, neměl by být problém.

před 9 měs

Díky za odpověď!

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, koupil jsem letenky 5.10. na 28.10. platí pro mě tedy již nové podmínky tzn. jen mini zavazadlo a když chci stardartní batoh do letadla tak si musím přikoupit priority ?díky

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz výše: Od 1.11.2018 se mění pravidla.

před 9 měs

Já vím, ale já poletím 28.10.

před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak co řešíte, pro vás platí ta stará.

před 9 měs
Honza Čermák

Nn, staré podmínky platí od listopadu jen pro letenky zakoupené nejpozději v srpnu včetně. Na rezervace vytvořené od září dále platí nová pravidla pro všechny okamžitě. Takže na Karla se vzatují nové podmínky protože letenku koupil až v říjnu.

Viz. odkaz výše:

2.When is this new policy coming into effect?

The new policy will go live at boarding gates on/after 1 Nov 2018 and for bookings made after 1 Sept 2018.

před 9 měs
mirjur

Pro lety uskutečněné od 1.11.2018 dál, na které byly zakoupeny letenky 1.9.2018 a později.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ale kdepak, ta poslední věta znamená, že nová pravidla platí od 1.11. pro všechny, kdo si letenku koupili po 1.9. Všichni, kdo si koupili letenku před 1.9. NEBO letí do 31.10., se řídí dle pravidel starých: "Any flights departing pre November 1st will not be impacted by this policy change and can bring 2 bags to the boarding gate with them. "

před 9 měs

aha tak super, právě, že jsem četl různé názory, tak jse se chtěl ještě ujistit .. takže zavazadlo si mohu vzít ještě za starých podmínek tzn 55 x 40 x 20 cm bez příplatku

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ano, dle starých podmínek můžete mít dvě příruční (55 x 40 x 20 cm, 35 x 20 x 20 cm), to větší vám nejspíš u gatu seberou a dají do podpalubí (zdarma).

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj ,

chtěla jsem se zeptat. V prosince to bude podruhé, co kdy poletím a tak jsem trochu zmatená. Letím v prosinci a mám zakoupenou letenku + přednostní nástup do letadla se dvěma zavazadly. Funguje to i za těchto nových podmínek tak, že stačí, když si udělám online check in 48 hodin předtím a pak budu na letišti 30 minut před zavření brány a nebo musím udělat odbavení, které mi tam na stránkách vyskakuje a být tam mnohem dříve. Pardon za tak triviální dotaz,ale stále moc nechápu , co přesně je odbavení a co je online check-in. Tak moc prosím, jestli by mi někdo neosvětlil jak mám postupovat ohledně letu.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, online check-in = odbavení po internetu. Provést ho musíte, abyste se vyhnula vysokým poplatkům za odbavení na letišti. Pokud máte zakoupeno priority, pak se vás nové podmínky nijak nedotknou, vše bude jako dřív :)

Přidat odpověď
před 9 měs
David

Ahoj, jak je to prosím s léky? Užívám dva druhy léků denně, takže si je vzít musím. Je lepší nechat jen tablety v nějakém uzaviratelném obale, nebo je spíš nechat v platech a v originální krabičce? Děkuji.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Nechte v originální krabičce, pokud je to běžné množství (ne plný batoh léků), pak to nikdo neřeší.

před 9 měs
David

Ok, díky za odpověď .

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, mohu mít jako druhé zavazadlo do letadla hudební nástroj Ukulele? Budu mít jen ten nástroj,je lehký,ale rozměrově neodpovídá Vašim požadavkům. Děkuji za rychlou odpověď. Letím už dnes. Matěj

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak pokud neodpovídá požadavkům Ryanairu, je nanejvýš pravděpodobné, že bude zpoplatněn dle tabulky za hudební nástroj, tj. 65 €.

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj,

další dotaz na zavazadla. :-( Tentokrát spíše na hmotnost. Udělal jsem nákup před 1.9. V systému vidím rezervaci small zavazadla 40x20x25 a 10kg zavazadla, což je doufám těch 55x40x20 (což už v systému nepíšou, ale chápu to tak). Má někdo zkušenost, že opravdu platí takto obě zavazadla o celkové váze 20kg? Tzn. malé do 10kg a to větší do 10kg?

P.S. můj kufr 55x40x20 má v místě koleček cca 23 cm, jinak 20cm, projde to?

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, 10 kg = celková hmotnost obou příručních zavazadel dohromady.

před 9 měs
mirjur
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 448 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-22T22:29:00+02:00)

Ahoj, nemyslím si, že to je hmotnost obou zavazadel dohromady. Podle mě 10kg je hmotnost většího příručního zavazadla, které je nutno odevzdat na přepážce, menší zavazadlo - do kabiny - nemá hmotnost uvedenu. Nakupoval jsem také před 1.9. na prosinec a z Ryanairu jsem na začátku září dostal e-mail, kde se uvádí:

"Our Cabin Bag Policy has changed. You can now only bring one small personal bag on board (max 40x20x25cm) that must fit under the seat in front of you.

As you booked prior to the announcement of our new Cabin Bag Policy, we will add a 10kg Check-in Bag for each passenger on your booking, free of charge. This will be visible in the "view itinerary" section in your myRyanair account and on your boarding pass.

This 10kg bag must be dropped off at the check-in desk and will be available for collection at the baggage carousel in your arrival airport. "

V itineráři mám skutečně malé zavazadlo 40x20x25 tam a zpět a 2x 10kg zavazadlo při odbavení. Což by odpovídalo. A to odbavené zřejmě nemá stanoveny rozměry.

před 9 měs

Tak jsem nakonec zkusil ten jejich online help chat. Uvádím přepis:

"yes that is correct 20kg, 10kg for the small bag which is in the cabin and another 10kg for the 2nd bag which should be checked in"

Takže doufám, že mě nebalamutili a opravdu to platí. Počítám s 10kg 55x40x20 (ne do podpalubí, ale při nástupu do letadla) + to malé kabinové u něhož neuvádí běžně žádnou váhu, ale chat tvrdí 10kg. 20kg sice asi nepotáhnu, ale nějak to rozložím a 10kg překročím, tak doufám, že se pak s nima nebudu muset handrkovat.

Přidat odpověď
před 9 měs
David

Zdravím,

možná blbý dotaz, ale koupili jsme si letenky do Pisy s Ryanairem s 12h přestupem v Londýně, abychom mohli podívat do centra a trošku si ho projít. Pustí nás na letišti normálně ven, kdy pak na další let bychom se včas vrátili a prošli znovu kontrolou? Jestli ano, tak budeme si moct kufry, které máme přikoupené a můžeme si je vzít do letadla vzít s sebou ven z letiště? Nebo už je nám tam budou chtít podržet a přesunout do nadcházejícího letu? Díky předem za odpověď..

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, tady jsou popsány základy: https://www.cestujlevne.com/blog...na-letisti

No každopádně při přestupu můžete opustit letiště vždy, když tomu nebrání vízová povinnost, v Londýně (na Stanstedu) dokonce i musíte, to letiště nemá žádný prostor pro přestup tranzitní zónou. Kufry vám Ryanair nepřeloží, ten takový pojem u dvou separátně koupených letenek vůbec nezná, takže si je musíte vyzvednout a následně znovu odbavit, obávám se ale, že 12 hodin předem vám je ještě nevezmou, takže s nimi budete muset do města.

před 9 měs
David
 • Přidal se před 9 měs
 • Napsal 14 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-22T15:57:34+02:00)

Díky za odpověď :) Chtěl jsem se radši ujistit, aby nás pak náhodou nečekaly nepříjemnosti. Na kufry by tam snad měla být nějaká úschovna.

před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 481 komentářů
 • Poslat zprávu

Je v priletove hale, 10 liber za odbaveny kufr, 8 liber za prirucak

před 9 měs
David

Díky za info :)

Přidat odpověď
před 9 měs
Jiri Sindelar

Ahoj,

chtel bych se zeptat..mam koupene tri letenky nekdy v cervnu na odlet 2.11. ..tedy dle novych pravidel..ale vidim tam ze mam v itinerari na strankach Ryanairu poznamku 3 zavazadlo do 10kg 55 x 40 x 20 . pak jsem si koupil jeste pred par dny novou letenku na stejny let a kde mam uz pouze informaci o tom zavazadlu zdarma 35/20/20. Chapu to tak ze kdyz jsem to koupil v cervnu podle starych podminek tak mam ty zavazadla 55 x 40 x 20 co byly driv jeste v cene?:)

dekuji Jirka

www.jorgus.webnode.cz

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, ano. Všechny letenky zakoupené před 1.9.2018 se řídí dle starých podmínek.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobry den, chtela se zeptat ohledne velikosti zavazadel. Letim v patek 19.10 do Londyna. Vetsi zavazadlo odpovida priruc kufru, ale uvadene velikosti k druhemu mensimu zavazadlu o vaze 5kg v rozmeru 35/20/20 neodpovida vyskou ani kabelka :-( je vyska 20cm ??? Dekuji

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to tak, jak je uvedeno výše, tedy 20 cm.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Evaina
Evaina
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 9 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-16T16:12:25+02:00)

Dobrý den,

omlouvám se, že se budu ptát jako hotentot, ale celý den v tom ležím a informace se dle mého stále rozchází.

Letíme s Ryanair v prosinci 2018.

Tedy podle podmínek od 1.11.

Si na palubu mohu vzít 1 zavazadlo 40x20x25

Nebo si koupit priority a vzít si dvě zavazadla 35x20x20 + 55x40x20 do 10kg

Je to prosím tak?

Protože při koupi priority zase píší - Zákazníci, kteří si zakoupí 10kg odbavené zavazadlo od 8 €, si mohou na palubu vzít jednu malou tašku (40×20×25 cm), která se musí vejít pod sedadlo před cestujícím, A 10kg tašku, která bude označena na odbavovací přepážce a uložena do zavazadlového prostoru. Po příletu bude k dispozici na zavazadlovém pásu.

Ale tam zas nejsou rozměry té 10kg tašky.

Tj., že za těch 8e je taška 40x20x25 + něco, co nevím rozměry

To zase neodpovídá tomu, co psal někdo výše. Už v tom mám opravdu guláš.

Ještě mě zaráží, jak často Ryanair v podmínkách opakují slovo "kolečkový zavazadlo" - to doufám nemusí být striktní.

Poslední věc, co je tedy to zavazadlo 42x20x30 v podmínkách https://corporate.ryanair.com/ne...delays/???

Díky moc za odpověď

V podstat