O aerolince SkyUp Airlines

Mladý soukromý ukrajinský letecký dopravce SkyUp Airlines vznikl 21. května roku 2018. Bázi pro svá letadla má v Kyjevě na letišti Borispol a aktuálně provozuje 6 letadel typu Boeing 737 nejmodernějších verzí 800NG (4 letadla) a 700NG (2 letadla).

Aerolinky se specializují na lety z Ukrajiny do významných evropských měst a přímořských letovisek a mají se stát nízkonákladovou jedničkou na ukrajinském nebi. Od října 2019 provozují i tři linky do České republiky.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

České i slovenské cestovatele zaujme SkyUp třemi linkami z ČR, které začnou létat od října 2019 a jednou zimní linkou ze Slovenska. Ta je sice určená především pro ukrajinské lyžaře, ale letenky se prodávají bez omezení pro všechny cestující. SkyUp létá na těchto trasách:

  • Praha – Lvov, 2x týdně s průměrnou cenou zpáteční letenky kolem 2.000 Kč,
  • Praha – Charkov, 2x týdně s průměrnou cenou okolo 2.800 Kč,
  • Pardubice – Kyjev, 2x týdně s průměrnou cenou okolo 2.300 Kč, 
  • Poprad – Kyjev, 2x týdně v zimě s cenami kolem 70 EUR.

Zavazadla

V základním tarifu Basic je zahrnuto příruční zavazadlo, které si s sebou můžete vzít do kabiny, pokud nepřekračuje rozměry 55 x 40 x 20 cm a hmotnost 7 kg.

Zavazadlo k odbavení o maximální hmotnosti 23 kg je součástí dražšího tarifu Standard, případně jej lze dokoupit za 692 UAH (až 4 kusy), resp. 32 kg za 1112 UAH (max. 2 kusy).

Jízdní kolo, lyže, golfové bagy a jiné sportovní vybavení lze dokoupit za 692 UAH.

Odbavení

Check–in provedete 2–1 hodinu před odletem na letišti zdarma.

Služby během letu

SkyUp je nízkonákladová aerolinka a tudíž bezplatně na palubě nečekejte žádné bezplatné služby, můžete si však objednat občerstvení, a to pouze na letech z Kyjeva, ceny platíček s jídlem začínají na 276 UAH. Občerstvení si objednáte v průběhu rezervace, případně později.

42 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

divan

SkyUp potichu zrušil plánované lety z Ostravy i Brna https://zdopravy.cz/skyup-potich...rna-81241/

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Ostrava je zoufalství a provozovatel Brna má core business v provozování skladů. Letecká doprava je jim na obtíž.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Zoharejda
Zoharejda

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někomu z Vás vrátil Skyup peníze za zrušený let. Dostala jsem od nich voucher, který jsem ovšem kvůli pandemii nestihla použít, mohu od nich dostat zpět alespoň něco, případně máte zkušenost, že vouchery prodlužují? Psala jsem na podporu, ale zatím žádná odpověď. Díky za jakoukoliv zkušenost!

před rokem
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Mně peníze za zrušený let SkyUp vrátili automaticky vrátili do kreditu. Po několika měsících se ve správě rezervace objevila možnost vrátit peníze na kartu, tak jsem to vyžádal a žádné peníze stejně nepřišly (ani po pul roce), pořád jsou v kreditu. Podle reakcí na jejich FB peníze nevracejí.

O tom, že by dávali voucher jsem neslyšel.

před 11 měs
Avatar uživatele
Petr _3

Jo, mně už po X měsících kontaktovali, že můj request vrácení peněz vyřešili. Musel jsem se přihlásit do účtu a tam je jako odpověď k převodu na kartu. následující:

We have considered your refund claim. Thank you for your patience.

To credit funds, we will need your self-attested scanned copy / photo of your international or internal passport, as well as of passports of all passengers in the canceled booking (with the text "Certified true copy", signature and date). Please send it to our email: id@skyup.aero. Be sure to include your ticket reservation number in the subject line.

You can also leave these funds on your balance and take advantage of its benefits:

funds are stored without any time limit;

they can be used to purchase any tickets or airline services on the skyup.aero, up to the last hryvnia and for any number of bookings;

with these funds you can buy tickets not only for yourself but also for friends and family;

you can always withdraw the funds in the future.

Takže mě čeká vyrobit nějakej canc papíru, kam dám kopii pasu, podpis a datum. No, moc se mi to nikam posílat nechce... Ani by mě tak nevadilo, že si kdeco vymýšlí, spíš mi vadí ta reakce za X měsíců...už to mohlo být dávno hotový...

Přidat odpověď
před 5 měs
Martin Vícha

Tak jestli to vyjde, tak to bude zajímavé. Už jen díky toho propojení Kyjeva s Ostravou/Brnem.

https://lowcost.ua/skyup-30routes/

před rokem
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Uvítal bych raději destinace typu Kazachstán, Kyrgyzstán, Uzbekistán apod. Toto jsou koupácké a absolutně provařené destinace, které se nalétávají z každé p*dele včetně Česka. SkyUp tyhle linky spustí podle toho, jakou kapacitu nasmlouvají s ukrajinskými cestovkami.

Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Od 26. dubna 2021 nová linka Ostrava - Kyjev, odlety 3x týdně od 60 eur RT.

https://zdopravy.cz/ukrajinsky-s...dne-71593/

Odpovědět
před rokem

16.7.2020 zrušili let č.PQ 896 , na koho sa mám obrátiť s požiadavkom vrátenia peňazí ?

Odpovědět
před rokem

Dobrý den

kde lze k již koupené letence Praha - Záporoží dokoupit zavazadlo ( web nebo až na letišti ) a jaká je jeho cena, maximální rozměry a váha?

Děkuji

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,

u SkyUp jsem koupila letenky Pce - Lvov, na 5.4.2020. Z důvodu koronaviru byl let zrušen. Přišel od nich první email, který informoval o tom, že můžu změnit datum letu nebo žádat vrácení ceny dle nějakých pravidel.

"In this regard, we suggest you use the services of our airline after the expiration of the above mentioned circumstances without any surcharges or refund your ticket in accordance with the rules of your fare. "

Pak přišel další email, ten nabízel už jen změnu datumu letu.

Po mém dotazu, že požaduji vrátit cenu letenek mi sdělili, že v tomto případě nelze celou částku, ale jen nějakou taxu, mají na toto právo? "The rules of your fare"jsou zřejmě nějaké podmínky za kterých jsem to kupovala? Jediné podmínky, které jsem dohledala jsou ty co mám vytištěné s letenkou a tam je jenom napsáno, že nevrátí cenu letenek, pokud se nedostavím já z nějakého důvodu. O tom, co se stane, když se let neuskuteční z jejich strany nic.

Neřešil jste to prosím někdo? Mám právo na vrácení ceny letenek?

Děkuji za odpověď

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, tohle je bohužel problém aktuální situace koronaviru. Aerolinka by měla nabídnout voucher nebo změnu letu. Peníze dnes nevrací téměř žádná aerolinka.

před 2 lety

Ještě jsem jim dnes napsala, ať mi pošlou ty podmínky.

Na stránkách mají vyjádření, ze kterého jsem pochopila, že by nárok měl být, pro odlety do 24.4.2020, dle těch podmínek, pro ostatní plná náhrada :-/

https://skyup.aero/en/news/podov...0-roku_173

před 2 lety

Ještě jsem jim dnes napsala, ať mi pošlou ty podmínky.

Na stránkách mají vyjádření, že pro lety zakoupené do 24.4.2020 platí buď změna datumu nebo nějaká náhrada dle sazebníku, ale rozhodně ne full refund :-/

před 2 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 193 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-04-16T14:03:42+02:00)

Full refund nedostaneš. Mně SkyUp napsal to samý co tobě (tedy rebooking nebo vrátí jenom taxy), s tím, že rebooking je možný na termíny do konce dubna 2021. Odepsal jsem, že teda chci termín v březnu 21, na což mi odpověděli, že nemůžou protože ještě nemají schedule. Tak jsem to nechal být.

před 2 lety

Mě ještě pak tedy odepsali, že za poplatek 50 USD mi peníze vrátí, takže toho nejspíš využiji, protože těch letenek mám víc

Přidat odpověď
před 2 lety

DOBRY DEN,POTREBOVAL BYCH VYSTORNOVAT LETENKU NA DEN 28,5 2020.PORADITE KAM ZAVOLAT NEBO NA KOHO SE PRIMO OBRATIT ?

před 2 lety
Avatar uživatele
Liborek

Za předpokladu, že máte letenku v tarifu flex, tak by to mělo jít (za poplatek) ve správě vaší rezervace přímo na webu dopravce. Pokud jste ji kupoval přes prodejce, tak to řešte s prodejcem.

Ale doporučil bych počkat na květen, jak se vyvine situace kolem koronaviru. Třeba vám SkyUp nabídne zrušení či změnu i u letenky, která by byla za normálních okolností neměnitelná.

před 2 lety

letenka

Odpovědět
před 2 lety

ověření letenky

Odpovědět
před 2 lety

U Asiany koupené letenky SkyUp - 02.04. - 05.04., Praha - Lvov - Praha. Dostal jsem uvědomení, že 02.04.se nikam neletí (corona) je šance na vrácení ceny?

před 2 lety
Avatar uživatele
cali

Letenka určitě, kompenzace vzhledem k důvodu asi těžko.

před 2 lety

Juraji, jak jste dopadl? Mám stejný problém, let Pce - Lvov na 5.4.2020 zrušen, letenky koupené přes stránky SkyUp, odpověď na dotaz, zda vrátí letenky byla, že nemám nárok, vrátí jen nějakou taxu nebo mohu změnit datum letu v rámci následujícího roku

Přidat odpověď
před 2 lety

Mám letenku Praha - Lvov - Praha, datovanou 02.04. - 05.04., zatím sděleno pouze

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den, zakoupil jsem si u kiwi letenku Kijev-Pardubice.od skyup.. Jako doklad jsem uvedl občanský průkaz... Bude to při odbavení velký problém? Dekuji

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, položte dotaz u prodejce, kterému jste zaplatil za služby. Ne na jiné stránce, kde spoléháte na podporu zdarma :)

A kdyby vám náhodou nechtěli odpovědět, tak je to jedno. Hlavní je mít pas s sebou při odletu.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Zoharejda
Zoharejda

Ahoj, poradíte mi, jak u SkyUp zaplatit letenku, když platba debetními kartami neprochází? Jinou platbu než kartou mi to nenabízí. Děkuji!

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ahoj, vzhledem k tom, že je to první dotaz takového typu, předpokládám, že bude problém s kartou nebo nastavením.

před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

U SkyUp jsem kupoval letenku několikrát, platil jsem debitkou AirBank i Revolut a žádný problém. Jak píše Lukáš, chyba bude na vaší straně.

před 3 lety
Avatar uživatele Zoharejda
Zoharejda

Platila jsem spořitelnou a mbank. V čem může být problém? Napsalo mi to info, že vydavatelská banka odmítla platbu. Nikdy jsem problém neměla, zkoušela jsem to ale asi dvacetkrát...

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Zkus si zavolat do banky a zeptat se, v čem je problém.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, odkud je informace, že "Zavazadlo k odbavení je zdarma o maximální hmotnosti 23 kg" ? Před pár dny jsem koupil letenky Pardubice - Kyjev a ať hledám na letence i na webu aerolinky, tak podle toho mám nárok jen na příruční s maximálně 7kg. Díky za odpověď jestli někdo víte více!

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ahoj Honzo, v začátcích odbavené zavazadlo bylo skutečně zahrnuto v základním tarifu, z této doby jsou sepsány informace o této aerolince. Děkujeme za upozornění, text upravíme.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den. Nevíte někdo jestli jsi o letenky v prodeji? Děkují

Odpovědět
před 3 lety

Moc krát děkuji.

Odpovědět
před 3 lety

Myslíte že 31 března uš budou nějaké nabídky letenek? Nebo jak se dozvím že společnost uš funguje? Děkují

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To bohužel nikdo netuší. Nezbývá než stále kontrolovat web Skyup. Kromě toho samozřejmě budeme informovat i tady, pokud ke spuštění linek dojde.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den. Kde se dozvím se informace o letu Praha-Lvov? Potřebovala bych rezervovat na duben.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Žádné zatím nejsou v prodeji ani ohlášeny.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Michal _50

SkyUp získala povolení k letům do Prahy a Karlových Varů, od 31.3.19

https://www.planes.cz/cs/article...ovych-varu

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jojo, o tom už se výše zmiňuji... Ale dokud lety nepůjdou alespoň do prodeje, je povolení defacto nicneříkající.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu