O letišti Kišiněv

Informace k letišti Kišiněv a dopravě z něj připravujeme. Rezervujte si levné letenky do Kišiněva.

1134 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
06:17 (+1 )
aktuální čas

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Petr

Ještě doplním Jaroslava. Linka č. 30 nejela zrovna podle vyvěšeného jízdního řádu, ale podle "digitálního čísla" na zastávkovém sloupku, kde je vyznačeno, za jak dlouho jede. I v březnu 2019 stála jízdenka opravdu pouhé 2 Lei. Zastávka je hned po výlezu z letištní budovy vlevo, u východu z odletů. V bankomatu si kdyžtak vyberte předvolenou částku 190 Lei (ten, kde jsem vybíral, ji nabízel), a hned máte pro "průvodčí v buse" lepší peníze na rozměnění. Ale jinak se nebojte, má u sebe peněz dost na rozměnění. V autobuse začne chodit hned po výjezdu z letiště, zaplatíte tedy až po odjezdu v autobusu.

Jinak, letiště je nové, moc pěkné a oproti jiným letištím neskutečně levné. Magnety na ledničku hezčí než v centru za 1 €, karton cigaret od 9 €, vodka od 2,50 €, levná vína, sekty... :) Je tam i dětský koutek. Celkově, restaurace nahoře vypadá spíš jako business lounge než letištní restaurace. Lounge je na letišti ale taky.

Pokud se vám nechce/nehodí jet na letiště busem, doporučuju sehnat ve městě Wi-Fi (např. McDonalds) a stáhnout aplikaci Yandex taxi (mají i jiné, ale tam nešlo vložit CZ číslo). Cesta stála 87 Lei, což je oproti autobusu hodně, ale je to rychlejší a na české poměry krásná cena.

Jinak, v Kišiněvě moc s angličtinou nepochodíte. Moc jí tam neumí, a to ani mladí lidé. Každopádně, nebyl to vůbec problém.

Odpovědět
před 9 měs

Bohužel před mým odletem tu nebylo nic, tak dávám základní info aspoň pro ostatní :-)

Z letiště se dostanete linkou trolejbusu 30, cana 2MDL (3Kč) Lístek se kupuje u "stevarda". Jezdí od 6:00 do 23:00. Počítejte, že směrem na letiště bude plný. Cesta do centra trvá cca 45 minut.

Směnárny na letišti jsou 4, chce to projít, sou tam rozdíly.

Letiště je hezké, wifi zdarma. lavičky moc pohodlné nejsou, ale mají zásuvky (klasické i USB). Na lavičkách se dá spát.

Odbavení se musí na přepážce, nejde jít jen s vytisknutým lístkem jak v EU.

Před odbavením je možnost svačiny (toust) a kafe, ceny cca 50Kč. Po odbavení je dobrá jídelna nahoře v patře. Ceny jako průměrná restaurace u nás. Wrap cca 70Kč, kafe 40 Kč, jablko 15Kč, 1 litr vody 25Kč, zákusky cca 50Kč. Je tam i dětský koutek s hračkami a záchody rozhodně výrazně lepší než dole.

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)