IATA (ICAO) kód letiště
KIV (LUKK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:17 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1134 km

O letišti Kišiněv

Informace k letišti Kišiněv a dopravě z něj připravujeme. Rezervujte si levné letenky do Kišiněva.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
David Hosl

Na to, jak komplikovaná byla pozemní cesta z Ukrajiny do Moldavska...

Na to, jak strašné je kišiněvské nádraží a jeho okolí...

Na to jak divní a zachmuření jsou lidé v centru Kišiněva...

... je letiště v poměru cena kvalita asi to nejlepší na světě :D

Přehlednost, ceny, výběr zboží a služeb, dostupnost atd. Super! (Rád sepíšu průvodce, chcete-li)

před 10 měs
Avatar uživatele
cali

Spíš napiš o té pozemní cestě z Ukrajiny...

před 10 měs
MIGUELAS
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 149 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-08-02T23:47:01+02:00)

Divní a zachmuření lidé? Bydlel jsem tam přes booking v bytě na sídlišti po někoho zemřelé babičce, atmosféra dobrá, ceny trolejbusů 4 koruny, cigarety bez filtru za 7, místní potraviny levne, ty z dovozu ukrutně drahé, nádraží OK, ZOO OK, zato ZOO v Odese byla k placi. Pokračoval jsem do Oděsy vlakem, akorát na hranicích tehdy vyhodili Ukrajinci párek rusů, co se do Oděsy šli guljat, tehdy meli špatné vztahy. Ale to ještě nebyla Corona. Pro mě návrat tak o 30 let zpět. K nezaplacení. Hned bych se vrátil, ten kostel s ďábelskými motivy neměl chybu.

Je pravda, že bus ze Lvova byl dražší, kolem 700kc.

před 10 měs
Avatar uživatele
JardaM

@Miguelas: Jaký kostel s ďábelskými motivy?

před 10 měs
MIGUELAS

Jardo, hezký malý kostelík kousek od parlamentu. Fotku mi tu nejde přidat, ale ty fresky jak vše pohlcují čerti a plameny pekelné byly boží.

před 10 měs
Avatar uživatele
David Hosl

K cestě té cestě:

Jeli jsme busem z Kyjeva ve 21:45. Jízdenka 20 dolarů. Bus jakštakš. Při výjezdu alespoň poloprázdnej. Pak se celkem naplnil. V 1:00 zastávka na pumpě. Ve 4:00 před první závorou. Výstup z Ukrajiny - hodina na hranicích a důkladná kontrola. Popojeli jsme pár metrů k moldavským celníkům a to samé znova (nesmíš ven, nesmíš kouřit, jen sedět a čekat). Tak po dvou hodinách a kousek jsme se konečně rozjeli po panelové cestě (D1 je luxus :D). Ale po 20 km další check (vojáci) taky pasy a taky 30 minut. Poslední check byl před Kišiněvem (zase po půl hodině jízdy) - asi jinej distrikt. Takže další půlhoďka bez pasů a pak novej papírek do pasu. V Kišiněvě na autobusáku jsme byli v 8:30.

V prvním příspěvku jsem asi trochu přeháněl. Jako dalo se to, ale doporučuji se obrnit, mít nabito, mít zásoby, a zkusit se vyspat za prvních 6 hodin jízdy. Dalších 5 se to moc nedá.

Lidé:

Byli jsme v Kišiněvu jen pár hodin. A měli jsme možnost mluvit/kontaktovat se tak s deseti lidmi. První na nás ožralej něco bučel. Pokladní na kase na autobusáku ani nezvedl oči a jen kroutil hlavou. Taxikář jen zabrblal cenu, ani neodpověděl na pozdrav. Mladej pár na zastávce trolejbusu byl jedinej v pohodě, ale anglicky to bylo pro ně dost dost složité :-). Pak jsem na přestupu na trolejbus dostal seřváno od starší madam proč nad ní koukam na mapu spojů. Ona tam sedí a já to prej stejně nepochopim. A další podobné...

Průvodčí i ostatní lidi pak cestou na letiště nemluvili (ani s námi, ani spolu) a tvářili se jak cestou na pohřeb. Možná krátká subjektivní zkušenost. Ale 1 z 10 setkání které proběhlo v pohodě se mi zdá dost málo.

Jako nelituju, že jsme zvolili cestu domů přes Moldavsko, to ne. Ale určitě mě nic neláká se tam někdy v budoucnu vracet :-)

před 10 měs
MIGUELAS

Davide, ty kontroly byly asi kvůli koroně, já před pár lety žádné check pointy nezažil, i když je pravda, že bus ze Lvova zastavoval v každé zapadlé dědině třeba i 20km mimo trasu, kde přibíral pasažéry.

před 10 měs
Avatar uživatele
David Hosl

Na Covid naopak dost prekvapive nechteli videt vuuubec nic :-) Ockovani i test jsme ani nevytahli (az na odletu)

před 10 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1134 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-11-07T13:42:13+01:00)

Ďábelský kostel je tento: https://maps.app.goo.gl/2E7fceYqFWAuHqPm7 Račte si na fresce u vchodu povšimnout jednoho zábavného detailu (nebudu prozrazovat) 🙂.

Cesta trolejbusem mezi letištěm a centrem trvá v lepším případě asi 3/4h. Na letišti jsem viděl 3 směnárny (jen ta prostřední měla dobrý kurz) a stánky 2 ze 3 mobilních operátorů. Místní duty-fee je fakt super, nèkdo může mít dokonce pocit, jako by se ocitl v "cukrárně". 🤣 https://dutyfree.md/Country/Mold...ne/#sort=1

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 186 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, nevite jak je to na letisti s palubni letenkou od Wizzairu? Je treba ji mit vytistenou nebo staci mit udelany online check-in? Diky

před 2 lety
Avatar uživatele speedy7cz
speedy7cz
před 2 lety
Avatar uživatele Ivo
Ivo
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 186 komentářů
 • Poslat zprávu

Aa, dobra vychytavka, clovek si muze vyhledat, zda wizz umoznuje na dane lince mobile boarding card. To jsem netusil, ze jde. Diky! Takze potvrzuji - Kisinev-Viden lze pouzit mobilni boarding pass.

před 2 lety

Dnes jsem tudy procházel. I když jsem měl online check-in, stejně mě celnice vrátila k přepážce, abych si vystál frontu na papírový boarding pass. Nejspíš proto, že tam nikde při průchodu nemají scannery na boarding passy.

před 9 měs
Avatar uživatele
cali

Nejde o scannery, ale hlavně o Covid a tedy kontrolu testů/očkování... Jinak potvrzuji letiště fajn, Duty Free příznivé ceny cigaret a domácího pitiva a sice malá, ale dobře zásobená Business Lounge, včetně bezdrátových nabíječek atd. Jen výhled bohužel není na plochu:-(

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele
Petr _3

Ještě doplním Jaroslava. Linka č. 30 nejela zrovna podle vyvěšeného jízdního řádu, ale podle "digitálního čísla" na zastávkovém sloupku, kde je vyznačeno, za jak dlouho jede. I v březnu 2019 stála jízdenka opravdu pouhé 2 Lei. Zastávka je hned po výlezu z letištní budovy vlevo, u východu z odletů. V bankomatu si kdyžtak vyberte předvolenou částku 190 Lei (ten, kde jsem vybíral, ji nabízel), a hned máte pro "průvodčí v buse" lepší peníze na rozměnění. Ale jinak se nebojte, má u sebe peněz dost na rozměnění. V autobuse začne chodit hned po výjezdu z letiště, zaplatíte tedy až po odjezdu v autobusu.

Jinak, letiště je nové, moc pěkné a oproti jiným letištím neskutečně levné. Magnety na ledničku hezčí než v centru za 1 €, karton cigaret od 9 €, vodka od 2,50 €, levná vína, sekty... :) Je tam i dětský koutek. Celkově, restaurace nahoře vypadá spíš jako business lounge než letištní restaurace. Lounge je na letišti ale taky.

Pokud se vám nechce/nehodí jet na letiště busem, doporučuju sehnat ve městě Wi-Fi (např. McDonalds) a stáhnout aplikaci Yandex taxi (mají i jiné, ale tam nešlo vložit CZ číslo). Cesta stála 87 Lei, což je oproti autobusu hodně, ale je to rychlejší a na české poměry krásná cena.

Jinak, v Kišiněvě moc s angličtinou nepochodíte. Moc jí tam neumí, a to ani mladí lidé. Každopádně, nebyl to vůbec problém.

Odpovědět
před 3 lety

Bohužel před mým odletem tu nebylo nic, tak dávám základní info aspoň pro ostatní :-)

Z letiště se dostanete linkou trolejbusu 30, cana 2MDL (3Kč) Lístek se kupuje u "stevarda". Jezdí od 6:00 do 23:00. Počítejte, že směrem na letiště bude plný. Cesta do centra trvá cca 45 minut.

Směnárny na letišti jsou 4, chce to projít, sou tam rozdíly.

Letiště je hezké, wifi zdarma. lavičky moc pohodlné nejsou, ale mají zásuvky (klasické i USB). Na lavičkách se dá spát.

Odbavení se musí na přepážce, nejde jít jen s vytisknutým lístkem jak v EU.

Před odbavením je možnost svačiny (toust) a kafe, ceny cca 50Kč. Po odbavení je dobrá jídelna nahoře v patře. Ceny jako průměrná restaurace u nás. Wrap cca 70Kč, kafe 40 Kč, jablko 15Kč, 1 litr vody 25Kč, zákusky cca 50Kč. Je tam i dětský koutek s hračkami a záchody rozhodně výrazně lepší než dole.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele