Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Travel Service

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Travel Service

Letecká společnost Travel Service a.s. je největším českým dopravcem, který provozuje charterovou leteckou dopravu pro cestovní kanceláře a pravidelnou dopravu pod svou marketingovou značkou SmartWings. Pokud jste letěli na dovolenou s cestovní kanceláří, zcela jistě jste seděli v letadlech Travel Service.

Přes mnoho výtek k servisu na palubě je faktem, že společnost Travel Service patří k aerolinkám s nejmodernější flotilou ve střední Evropě a jako první v regionu obdržela přímo od výrobce nový Boeing 737 MAX 8 se zvýšeným doletem. Objednáno má dalších takřka 40 kusů.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Travel Service nelze koupit individuálně. Hledejte lety pod značkou SmartWings.

Zpoždění

Travel Service může mít v letní sezoně velká zpoždění. Nezapomeňte, že se na vás vztahují možnosti o finanční kompenzaci za zpožděný let. Přiletíte-li o 3 hodiny a více později do vaší destinace, máte nárok na odškodnění minimálně ve výši 250 € za osobu – více o zpožděných letech a kompenzacích.

Zavazadla

Příruční zavazadlo je omezeno váhou 8 kg a rozměry 56 x 45 x 25 cm. Navíc lze s sebou vzít menší tašku, kabelku či brašnu na notebook o rozměru 40 x 30 x 15 cm a váze 3 kg.

Zapsané zavazadlo lze bezplatně odbavit s hmotnostním limitem do 15 kg.

Odbavení

Odbavení je na většině linek dostupné pouze na letišti. Check-in přepážky jsou otevřeny 45–120 minut před odletem.

Online se můžete odbavit zatím jen u vybraných linek, například z Prahy do Málagy, Londýna či Moskvy, a to od 30 hodin před odletem. Online check-in je možné provést skrz sekci „Moje lety“.

Služby během letu

Veškeré občerstvení během letu je u Travel Service pouze za poplatek. Výjimku tvoří lety nad 4 hodiny vyjma Egypta, tedy do Dubaje, na Kanárské ostrovy a Kapverdské ostrovy.

Travel Service postupně vybavuje svá letadla WiFi technologií a systémem palubní zábavy, kdy pomocí vlastního zařízení můžete sledovat filmy, hrát hry nebo poslouchat hudbu. Provoz je zatím zkušební a je zdarma.

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, vloni v létě jsme odlétali z Bulharska se 6 ti hodinovým zpožděním.Spol.Travel nereagovala na kompenzaci, předala jsem to Vašim nárokům.Travel service chtěl dohodu na kterou jsem přistoupila.Advokát Novák mě o tom informoval v prosinci.Je květen a peníze nikde, to se čeká až to tedy dám k soudu a budou platit i soudní výdaje???

před 6 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Pošlete jim předžalobní upomínku, resp. by to měla udělat ta agentura. Je to banální úkon ctrl c/ctrl v. A pokud na to nebudou reagovat pak by to oni měli dát k soudu.

před 6 dny
Lukáš Horák

Řešil jsem kompenzaci také přes vasenaroky.cz, dělají všechno, co je třeba, včetně toho, že nejprve zkouší předžalobní výzvu. V mém případě celá záležitost skončila u soudu, celé to trvalo přesně rok. Musíte čekat!

Dobrý den, děkuji za odpověď. To víte, chci mít jistotu, protože některé letenky u nízkonákladových letů mají - prý - pouze možnost kabinového zavazadla. Což sebou nese problém s obsahem zavazadla. Zubní pasty, parfémy, sprchové šampony atd. To vše je pak nutné nechat na letišti.

Je to poprvé, co jsem objednal letenky přes internet a společnost Tripsta. Tak se omlouvám, pokud byl můj dotaz nesmyslný.

S. Peroutka

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den, mám zakoupenou letenku číslo smazáno na let QS 1200 dne 17.2.2017 z Prahy do Dubaje. Mohl bych se, prosím, zeptat, zda tato letenka má omezení pouze na příruční zavazadlo na palubu letadla? Nebo lze zavazadlo i odbavit?

Děkuji

S. Peroutka

před 3 měs
David Eiselt

Dobrý den, každá letenka má v ceně zavazadlo k odbavení do 15 kg, viz sekce Zavazadla.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu