Průvodce letištěm

Letiště Istanbul Atatürk

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Istanbul Atatürk

Atatürkovo letiště se nachází v evropské části Istanbulu asi 20 km od centra města a jedná se o jedno z nejrušnějších letišť na světě. Svoje hlavní sídlo zde má jedna z největších aerolinek Turkish Airlines, která Istanbul spojuje téměř s každým větším i menším městem po celém světě.

V současnosti je v počáteční fázi stavba úplně nového letiště, jelikož stávající Atatürkovo zdaleka nestačí aktuálním potřebám.

Letiště je otevřeno nonstop.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1516 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
23:08 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Přímé lety sem vedou z Prahy, Vídně, Košic i dalších okolních letišť a zajišťuje je společnost Turkish Airlines. Ceny letenek u přímých letů se obvykle pohybují od 3.500 do 5.000 Kč.

Obvyklá doba letu z Prahy činí asi 150 minut, z Košic pak necelých 120 minut.

Akční letenky z Česka a okolí do Istanbulu můžou spadnout i k hranici 2.000 Kč, takové ceny jsou však spíše výjimečné a týkají se spíše letiště Sabiha Gökcen v asijské části města.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Najdeme zde dva terminály. Terminál 1 slouží vnitrostátním letům, Terminál 2 pak letům mezinárodním. Oba dva na sebe navazují a tvoří de facto jednu budovu, přesun mezi nimi je možný pěšky a zabere asi 15 minut.

Na čistě mezinárodní přestup bychom si měli vyčlenit alespoň 50 minut, terminál sice není tak velký rozlohou, ale bývá často velmi přelidněný. Přestup z mezinárodního letu na vnitrostátní a naopak vyžaduje alespoň 75 minut.

Doprava z/na letiště

Do centra Istanbulu

Nejkapacitnějším způsobem dopravy do centra je metro červené linky. Ta objíždí velkou část evropské části Istanbulu a končí u přístavu v Yenikapi. Pokud chcete jet do úplného centra, musíte z metra přestoupit na tramvaj ve stanici Aksaray. Celková jízdní doba do centra zabere asi 40–45 minut. Metro jezdí každých 6 minut.

Jízdné do centra metrem + tramvají vás bude stát 8 TL / 65 Kč, pokud použijete normální jízdenku nebo 3,65 TL / 29 Kč, pokud si v automatu koupíte „Istanbulkart“, která stojí 10 TL / 80 Kč a můžete si na ni dobít libovolnou částku.

Nejrychlejší je „Havatas Bus“, který jede na náměstí Taksim mezi 45–70 minutami a jízdné stojí 11 TL / 88 Kč.

Do asijské části města

Nejrychlejším způsobem dopravy na druhý břeh města je cesta lodí z přístaviště „Bakirköy“ přímo na druhý břeh do „Kadiköy“. Na lodi můžete použít Istanbulkart a zaplatíte tak pouze 2,30 TL, bez použití karty pak 4 TL. Bohužel se oficiálně k přístavišti Bakirköy z letiště nedostanete jinak než taxi, které vás bude stát zhruba 40 TL / 320 Kč. Neoficiálně však můžete požádat řidiče autobusu Havatas, aby vám u přístaviště zastavil, takové případy rozhodně nejsou ojedinělé.

Další možností je jízda metrem do stanice Yenikapi a odtud přívoz do Kadiköy. Za cestu zaplatíte i s Istanbulkart 3,65 TL, bez ní pak 8 TL.

Je dobré počítat alespoň s 90 minutovou cestou.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Sabiha Gökcen

Nejjednodušší cesta je autobusy společnosti Havatas, které jezdí z obou letišť na centrální náměstí Taksim, kde je nutné přestoupit. Celkem vás cesta přijde na 25 TL / 202 Kč a je dobré počítat minimálně se 4 hodinovou rezervou, ideální čas na přestup mezi letišti je 5–6 hodin.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma na 2 hodiny – je nutná registrace skrze telefon nebo kiosek za Starbucksem.

Úschovna zavazadel je lokalizována v příletových halách obou terminálů a v provozu je 24 hodin denně. Ceny za jeden den úschovy činí 15 TL za batoh a 20 TL za kufr.

Největší aerolinka operující na letišti, Turkish Airlines, nabízí pro cestující na svých přípojných letech zdarma prohlídky Istanbulu. Zájemci o tuto službu musí na letišti kontaktovat přepážku "Hotel Desk". Cestující musí splnit několik podmínek:

 • Zájemce musí cestovat na mezinárodních linkách s přestupem v Istanbulu, které musí mít na jedné letence, například Praha – Istanbul – Hong Kong.
 • Přestup nesmí být delší než 24 hodin
 • Doby prohlídek se pohybují od 2,5 až do 6 hodin
 • Veškeré informace nalezneme na webu Tour Istanbul

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Tony68
Tony68
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 6 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-04-12T12:07:49+02:00)

Ahoj, u té prohlídky zdarma musí být oba lety s Turkish Airlines (do Istanbulu a pak z Istanbulu) mezinárodní nebo by byl nárok i při trase Vídeň - Istanbul - Gazipasa, kde ten druhý je domácí?

před 10 dny
cali

Fakt je takový problém se podívat na jejich stránky?

All international transit passengers who have flight through İstanbul can attend touristanbul.

Both flights should be with Turkish Airlines' flight numbers (codeshared or operated) Connection times between flights should not be longer than 24 hours and shorter than 6 hours.

Passengers may not get both accomodation service and Touristanbul on the same journey.

If you prefer accomodation, you may contact with our hoteldesk for terms and conditions (hoteldesk@thy.com). They will inform you that your booking is eligible or not.

před 10 dny
Avatar uživatele Tony68
Tony68
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 6 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-04-12T12:22:37+02:00)

Já jsem se na jejich stránky díval a tohle taky četl. Po tvé odpovědi vím úplně stejně. Nikde se tam nepíše, jestli ta mezinárodní přeprava musí být v obou případech nebo stačí jedna. Já nejsem lenivý puberťák, kterému tady musíš něco kopírovat. Čekal jsem odpověď buď Ano nebo NE, protože mi to není jasné.

před 10 dny
Kryštof Hájek

International transit flight = International to International ;) Takže bohužel ne.

před 10 dny
cali

Aha, tak on nechápal toto, no tak pak jo:-)

Přidat odpověď
před 10 dny

Ahoj, poletím z Prahy přes Istambul do Dubaje a mám na letu tam přestup 1h 35 minut a na cestu zpět 1h 25min. Pokud jsem pochopila v mapy letiště tak z Příletového Gatu do Odletového Gatu se dostanu po eskalátorech hned jak vystoupín z letadla v té airside zóně? Nebo musím vycházet do landside zóny kde je check in zóna pro všechny a pak zase zpět přes security do odletovky? Poletím stejnou leteckou spol, takže kufry mi pošlou asi až do cílové destinace.. děkuju mockrát

před 2 měs
David Eiselt

Ahoj, zůstáváš určitě v airside zóně, tedy neopouštíš transit. Na přestup tu stačí tak 40 minut.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu