Průvodce letištěm

Letiště Barcelona El Prat

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Barcelona El Prat

Druhé největší španělské letiště je známé svou bohatou skladnou aerolinek i destinací téměř do všech koutů Evropy a Španělska a do mnoha destinací mimo Evropu, především v Severní a Jižní Americe. Barcelona je hlavní základnou letecké společnosti Vueling.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1358 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
16:53
aktuální čas

Letenky

Přímé lety míří do Barcelony z Prahy, Vídně, Katovic i Budapešti. Po ohlášení nové linky Ryanairu z Prahy do Barcelony se konečně tato oblíbená destinace snad dostává na mapu levnějších spojení. Zatímco ČSA a Vueling, které na trase dosud létají, standardně nabízejí letenky od 3.500 Kč výš, Ryanair přichází s nejnižšími cenami kolem 1.600 Kč.

Pro letecké nadšence může být zajímavé využití linky Peking – Vídeň – Barcelona, které létá s dálkovým letadlem Airbus A330 společnost Air China a umožňuje i koupi separátní letenek na trasu Vídeň – Barcelona, v průměru kolem 200 €.

  • Z Prahy: Ryanair, Vueling, ČSA
  • Z Vídně: Air China, Eurowings, Vueling 
  • Z Katovic: Wizz Air
  • Z Krakova: Ryanair a Vueling
  • Z Norimberku: Vueling

Doba letu do Barcelony se pohybuje okolo 2,5 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Barcelony, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva terminály, které jsou od sebe vzdáleny asi 2 kilometry.

Přestup mezi terminály není možný bez výstupu z tranzitní zóny, musíte vyjít ven a využít kyvadlový autobus, který je zdarma a cesta mu zabere asi 10 až 15 minut. 

V rámci jednoho terminálu vám bude stačit čas na přestup 35 minut, mezi terminály je nutné si nechat velkou rezervu, a to alespoň 150 minut.

Doprava z/na letiště

Nejrelevantnější dopravou přímo do centra zůstává i po zprovoznění metra autobus. Od obou terminálů do centra jezdí linka 46, cesta trvá asi 45 minut. Jízdenka platná pouze na autobus stojí 2,20 € a kupuje se u řidiče. Celodenní jízdenka platná na celou síť MHD po městě stojí 8,60 €. Alternativou může být koupě bloku 10 jízdenek "T-10" za 10,20 €, jedna cesta tak vyjde na 1,02 €. Další informace o linkách a jízdních řádech nabídne web barcelonského dopravního podniku.

Metro linky L9 jezdí od obou terminálů na severozápadní okraj Barcelony do univerzitního městečka. Tuto linky můžete využít také pro cestu z letiště na Camp Nou, domov FC Barcelony. Jízdenka na metro stojí 4,60 € a je přestupní (pouze v rámci linek metra). V případě, že využijete metro pro cestu do centra, musíte přestoupit na červenou nebo modrou linku, celkem tak cesta zabere asi 50 minut.

Vlak linky R2 ve směru na hlavní nádraží, Passeig de Grácia, využijeme především pokud pokračujeme dále mimo Barcelonu dálkovými vlaky. Jezdí jen jednou za 30 minut a jízdenka stojí 4,10 €. Stejně jako na autobus číslo 46, i zde můžeme uplatnit jízdenku T-10 na deset jízd celkem za 10 €, tudíž se vyplatí více než jednotlivé jízdné, plánujeme-li se i dále přepravovat po Barceloně MHD.

Na letiště jezdí také speciální linka „Aerobus“, ta vyjíždí také od obou terminálů zhruba každých 10 minut, není integrovaná do systému barcelonské MHD. Do centra jede expresně bez zastavování asi 35 minut a jednosměrná jízdenka stojí 5,90 €.

Mezi 23:00 a 5:00 využijte autobusovou linku N17 (terminál 1), resp. N16 (terminál 2), která s intervalem 20 minut objíždí celé centrum Barcelony. Jízdenka stojí 2,50 €.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma a neomezeně v celém areálu letiště.

Úschovny zavazadel najdete na obou terminálech otevřeny nonstop a za jeden den zaplatíte 10 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, na webu barcelonského dopravního podniku píšou, že balík 10 jízdenek za 10,20 EUR neplatí pro dopravu na/z letiště. (Not valid for Aeroport T1 and Aeroport T2 metro stations on line L9 Sud.) Je to informace pouze pro použití metra nebo i autobusu 46? Moc děkuji! Lucie

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ta informace platí jen pro metro, které má speciální letištní přirážku. Na bus 46 lze využít.

před 2 měs
David

K infu o jizdekach mi nějak chybí zmínka o HOLA Barcelona Card. Pokud se někdo plánuje zdržet v BCN více dní, je naprosto ideální, navíc také pokrývá cestu na letiště.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, co byste prosím doporučili za parkování na letišti nebo u letiště v Barceloně?

Díky

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu