Wideroe

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

WF (IATA)
WIF (ICAO)
Norsko
Od 19. 02. 1934

Norská aerolinka Wideroe je největší regionální společností ve Skandinávii s flotilou 42 moderních vrtulových letadel pro 30–78 lidí. Wideroe mají opravdu rozsáhlou síť po celém Norsku od jihu až po nejsevernější část při hranicích s Ruskem, do některých obcí dokonce zajišťují základní dopravní obslužnost, protože jinak než letadlem by se místní do světa dostávali velmi obtížně a zdlouhavě.


Letenky

Nejlevnější letenky stojí obvykle kolem 75 € za jeden směr a většinou se vyplatí kupovat přímo přes web Wideroe.no. Společnost využijete především pro cesty do malých norských měst, Wideroe provozuje i omezený počet mezinárodních linek, především do Skotska, Dánska a Švédska.

Pro nejlevnější ceny letenky raději kupujte alespoň s měsíčním předstihem.

Vyhledat letenky


Neomezeně po Norsku

Wideroe každoročně nabízí tzv. Explore Norway Ticket. Tato letenka platí na 14 dní neomezeného létání v celé norské síti společnosti. Během 14 dní můžete létat kolikrát a kudy chcete, nesmíte však jednu trasu letět více než čtyřikrát. Letenky lze rezervovat do 2 hodin před odletem.

Pro potřeby letenky je Norsko rozdělené do tří zón (jižní, střední a severní), můžete si zakoupit letenku buď do jedné (345 €), dvou (420 €) nebo všech tří zón (493 €). Mezinárodní přípoj z Aberdeenu, Göteborgu nebo Kodaně je obsažen v ceně letenky.

Více informací naleznete webu aerolinky.


Zavazadla

Každý pasažér má zdarma nárok na jedno příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm do 8 kg.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je také vždy v ceně letenky na všech linkách. Případné další zavazadlo je za poplatek 39 € za jeden let.

Sportovní vybavení do 23 kg se nepřepravuje zdarma, ale za poplatek 39 €.

Za přepravu zvířete zaplatíte 35–47 € dle velikosti.


Odbavení

Odbavení na letišti je zdarma, obvykle otevírá 2 hodiny a zavírá 35 minut před odletem.

Online check-in začíná 22 hodin před odletem. Po vytištění palubní vstupenky doma, nebo v kiosku na letišti zamíříte rovnou k bezpečnostní kontrole. Pokud cestujete se zavazadlem, odevzdáte ho na expresní přepážce „Baggage drop-off.“

Nejpohodlnější varianta je mobilní odbavení, kdy palubní vstupenku nemusíte tisknout, stačí nechat v mobilu a na letišti naskenovat QR kód. Mobilní check-in je možný po stažení aplikace Wideroe.


Služby během letu

Na mezinárodních linkách dostanete malé občerstvení zdarma. U vnitrostátních spojů se vzhledem k délce letů občerstvení nepodává.


Logo Wideroe

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače